ayrılık

Ayrıldıktan sonra yeni bir ilişki nasıl kurulur?

Ayrıldıktan sonra yeni bir ilişki nasıl kurulur?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Boşanmada hayatta kalanların sorunları
 2. Psikolog ipuçları

Sevgili bir erkek veya kadından boşandıktan sonra hala yaşamaya ihtiyacınız var. Bir ortağı hayal kırıklığına uğratan, bir haç koymayın. Duygular ve kızgınlık azaldıktan sonra, gözyaşları artık gözlerine gelmiyor, kişisel bir yaşamın nasıl düzenleneceğini düşünebilirsiniz. Yeni gerçek aşkı bulmak oldukça mümkün. Bu makalede, ayrıldıktan sonra yeni bir ilişkinin nasıl başlatılacağı tartışılacaktır.

Boşanmada hayatta kalanların sorunları

Evlilik ve ayrılığın sona ermesi gibi böylesine ciddi ve kederli bir olay iz bırakmadan kimseye geçmiyor. Bu bir hayal kırıklığı, kızgınlık, belirsizlik, gelecek için korku zamanı. Boşanmadan kurtulan kadın ve erkekler her zaman bununla çabucak baş edemezler.

Psikoloji, bir ayrılıktan sonra insanların karşılaştığı temel sorunları tanımlar.

 • Birçokları için, bir partnerle ayrıldıktan sonra, özgüven önemli ölçüde azalır. Genellikle benzer etkiler, değişmiş olanlarda gözlenir. Kendine güvenindeki bir düşüş nedeniyle, kafasında yanlış bir algılaşma şekli oluşmaya başlar: örneğin, bir kişi sevilmeye değer olmadığını düşünüyor. Bu tür kurulumlar, devam etmesine izin vermeyecek şekilde sıkıca zihninize yerleşirler.
 • Bir önceki ilişki uzun sürerse, kişi yeni kişilerle tanışırken ve kurarken nasıl davranacağını unutur. Başka bir deyişle, bir kadın veya bir erkek nasıl flört etmeyi tamamen öğrenir, dikkat ve özen belirtileri gösterir.

Bununla birlikte, bazı kadınlar söyledikleri gibi kanda flört ederler. Ancak ilk evlilikten önce bu konuda kendilerine fazla izin vermeyen utangaç genç bayanlar, bir erkeğin başarısızlığından sonra kapanabilir ve daha da kafası karışabilir.

Birçok koca eşlere dikkat etmekten vazgeçer. Ortak yaşam ve buna sağlam bir şekilde oturmuş tutumlar, itici görünmüyor - sonuçta, hiç kimsenin kalbinin fethedilmesine gerek yok Yeni tutkunun izniyle başlayarak, genellikle kızları ve kadınları iten yeterince özenli değillerdir.

 • Bir önceki ortağa rağmen bazıları birisiyle en kısa zamanda görüşmeye başlamak istiyor. Bunu yapmak için aktif olarak tanışıyorlar, sitelere anketler gönderiyorlar, çevrimiçi olarak ve arkadaşlarla flört ediyorlar. Genellikle böyle bir saldırı sadece korkutuyor. Dahası, acımasızca yaratılan bir ilişki ya da evlilik yine hayal kırıklığına ve daha fazla acıya neden olabilir.
 • Bazen evli olanlar karı veya koca rolünden kurtulmazlar. Karşılaşmaya başladıklarında, hemen yeni ortakla ilgilenmeye, onu kontrol etmeye çalışarak iyelikçi hırslar göstermeye başlarlar. Bu durumda çiftin romantik dönemi tamamen bozulmuştur. Yeni bir sevgilim veya sevgilim, yıllarca evli olduğunuzu hissetmeye başlar, öyle olmasa da.
 • Yeni bir ortağın aşırı idealleşmesi ciddi bir psikolojik sorundur. Yeniden evlenmeye karar veren kadınlar, kafasında kelimenin tam anlamıyla bir prens imajını boyadılar. Potansiyel adayları tekrar tekrar kovmayı seçtiklerini tekrar seçmekte yanlış olmak istemiyorlar.

Aynı şey erkekler için de geçerli. Yeni bir eş ile mükemmel bir ilişki isteyen, bazen zor talepler yapmaya başlar. Bir rüya kızı bulmaya çalışırken, böyle bir adam gerçek fırsatları özlüyor. Doğal olarak, zar zor kurulan ilişki, onun olduğu için yeni sevgiyi kabul etmedeki isteksizlik ve yetersizlikten dolayı elde edilemez.

 • Çocuğu olan bir kadının yeni bir koca bulması bazen zordur. Anneler genellikle çocuklarının önünde suçluluk duygusu yaşarlar.Birçok kadın çocuk evine yeni bir erkek getirmekten korkar, çünkü babasından daha kötü olabilir ve onlardan rahatsızlık verebilir.
 • İkinci yarısında terk edilmiş olanlar için, “acı çekenler” kompleksi sıklıkla kurulur. Bu insanlar neredeyse bilinçli bir şekilde kendilerini acının azalmasına izin vermeden tekrar tekrar boşluğu tekrar yaşamaya zorlarlar.

Kırık bir evlilik için yas tutmaya devam ediyormuş gibi, kendilerine yardım etme, kendilerine geri çekilme ve başka planlar yapma girişimlerini reddederler. Böyle bir durumda, hayat durmuş gibi görünür ve bir insan yalnızca geçmişte yaşar.

Psikolog ipuçları

Boşanmadan kurtulan kadın ve erkekler için uzmanlar bazı yararlı ipuçları veriyor.

 • Kendinize çekilmeyin, arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmayı bırakmayın. Senin için zorsa, sana yardım etmelerine izin ver. Olumsuz duygular ve depresyon ile ne kadar çabuk baş edersen, o kadar çabuk geleceğe doğru ilk adımları atmaya başlayabilirsin. Sizi güvendiğiniz birine işkence eden duygularını ve endişelerini ifade edin. Bu, depresyonun hafifletilmesine yardımcı olacaktır.
 • Kendini koşma, görünüşünü izle. Artık kimseye iyi görünmediğinizi düşünerek, kendinize bir cümle kurmayın. Bu öyle değil! Hala çocuklarınız, akrabalarınız, arkadaşlarınız ve meslektaşlarınız var. İstediğiniz zaman yeni bir aşk gelebilir. Ve seni bulması için güzel ve düzgün görünümlü bir insan olarak kalarak ona yardım et.
 • Aşıklar her zaman romantik bir dönem sunar. Bu nedenle, kadınlar kolay flört etme ve coquetry'yi hatırlamalıdır. Ve erkekler kur yapma becerilerini yeniden kazanırlar.
 • Yeni aşka çarpma. En kısa sürede “çalmaya” teşebbüs etmek herkesi korkutabilir. Buna ek olarak, bir ilişkideki bir kişinin hemen özel bir tutum ve sağlıksız bir takıntı sergilemesi çok da rahatsız edicidir. Saygıyı unutma, sabır, acele etme.
 • Tanıdık çevrenizi genişletin. Bunun için, örneğin bir spor salonuna veya yaratıcı bir stüdyoya kayıt olabilirsiniz.

Böylece, çifte etki elde edersiniz: yeteneklerinizi geliştirin ve yeni hevesli insanlarla tanışın. Ortak bir hobiye veya mesleğe sahip olmak, bir ilişki kurmak çok daha kolaydır.

 • Güveniniz üzerinde çalışın. Düşük özgüven, herhangi bir iletişimde kendisini etkiliyor. Böyle bir insan sık sık yazık verir ve çaresiz olarak algılanır. Kendine güvenen erkek kesinlikle bir kadını çekecek. Ve onun değerini bilen bir kız hep erkeklere çekici gelecektir.
 • Eski eşinizin niteliklerini yeni bir partnerde bulmaya veya geliştirmeye çalışmayın. Bunlar farklı insanlar ve asla mutlak bir benzerlik bulamayacaksınız. Yeni aşkınıza, aşırı talep etmeden gerçekçi bir görünümle bakın. Yeni ortağı ne olduğu için kabul edemezseniz, yanlış bir seçim yapıp yapmadığınızı düşünmeye değer.
 • Davranışınızı önceki evliliğinizde nesnel olarak değerlendirmeye çalışın. Hatalarını bul, onları çözmeye çalış. Yeni ilişkinizi tehlikeye sokarak onları tekrar etmek çok aptalca. Sıcakkanlıysanız, davranışınızı yumuşatmaya çalışın, duygularla çalışmayı öğrenin. Aşırı kıskançlık da ilişkiye gerilim getirir. Alışkanlıklarınızı analiz edin ve kendinizi ayarlayın, böylece partneriniz rahat ve sakin olsun.
 • Çocuklu kadınlar kendi başlarına bir haç bırakmamalı ve sonsuza dek sadece annenin rolünü durdurmalıdır. Ayrıca sevme ve tam bir yaşam hakkınız vardır. Çocuklarla konuşun ve durumu, onlara yaşları nedeniyle anlamaları için açıklayın. En önemlisi, en sevdiğiniz çocuğun nasıl davrandığına, nasıl bir araya geldiğine dikkat edin. İletişim kurmalarına yardımcı olun. Yeni erkeğinize, çocuklarınızın neyi sevdiğini, hobilerinin ne olduğunu, daha çok ortak bir dinlenme düzenleyeceğini söyleyin.
 • Yeni bir ilişki kurarken, yine de, kendinizi çocuklardan uzak tutmamaya çalışın. İhmal edildiğini hisseden çocuk kıskanç olmaya başlayabilir ve potansiyel bir üvey baba veya üvey annesiyle olan ilişkiyi kasten bozabilir.
Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler