Elbiseler renkleri

Kahverengi elbise - kendine güvenen görüntü

Kahverengi elbise - kendine güvenen görüntü

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. iz
 2. uzunluk
 3. kombinasyonlar
 4. varyasyonlar
 5. tayt
 6. Ayakkabı, ayakkabı
 7. Aksesuar ve mücevher
 8. Makyaj yapmak
 9. manikür

Kahverengi renkli giysiler, kendine güvenen insanlar tarafından, ayaklarının üzerinde sıkıca durup dünyaya sadık bir şekilde bakıyorlar. Başka bir deyişle - çevredeki gerçeklikle dertte olanlar. Kahverengi bir elbise daha sakin ve kendinize daha güvende hissetmenize yardımcı olacaktır, bu yüzden hayattaki önemli olaylar için mükemmel bir seçimdir.

Kahverengi renk paleti, bejden çikolataya kadar birçok renk içerir. Böyle bir seçim zenginliği arasında, çeşitli görünüme sahip kızlar kesinlikle kendilerine uygun kahverengi rengin gölgesini bulacaklardır.

iz

Bu güzel ve asil rengin çeşitliliği hakkında bilgi sahibi olalım.

parlak

Açık kahverengi, kahverengi tonlarını içerir: altın kahverengi, krem, gri kahverengi, buğday, pişmiş toprak, ceviz, karamel, hardal ve benzerleri.

Bu renk düzeni esas olarak sıcak renk tipine uygundur. Açık kahverengi elbiseler, giyim tarzına o kadar açık bir şekilde ait değildir. Sıcak, yumuşak tonlar görüntünün kadınlığını ve romantizmini vurgulayabilir, bu nedenle açık kahverengi renklerde bir elbise bir tarihe veya bazı festival etkinliğine katılabilir.

karanlık

Koyu kahverengi tonları siyah-kahverengi, çikolata, kestane, kahve, kırmızı-kahverengi, bakır, koyu renkli ve sepya içerir.

Koyu kahverengi renk daha katı ve sınırlıdır, bu nedenle genellikle iş elbiseleri, eğitim üniformaları vb. İçin seçilir. Koyu kahverengi bir elbise, özellikle iş çevrelerinde bulunmak zorundaysanız, çalışmak için mükemmel bir seçenektir.

Zarif bir elbiseden bahsediyorsak, güzel, sıradışı bir kumaştan dikilmeli veya orijinal bir kesilmiş olmalıdır.

uzunluk

Uzun ve düzgün vücutlu, kısa ve sıkı - son zamanlarda tasarımcılar tarafından sunulan çeşitli kahverengi elbise tarzlarından sadece gözler farklılaşıyor. Birlikte en popüler seçeneklere bakalım.

Zemine uzun

Uzun kahverengi bir elbise hem katı hem de romantik olabilir. Tören çıkışları için daha açık tonlu bir elbise seçmelisiniz, ancak muhteşem bir dekor veya stile sahipseniz, koyu kahverengi bir elbise mükemmel bir seçim olacaktır.

Parıltılı kumaşlar genellikle uzun gece elbiseleri dikmek için kullanılır ve kahverengi olduğunda, bu teknik haklı olmaktan çok daha iyidir. Yapay ışıkta parıldayan kumaş, bazı kısıtlamaları ve kahverengi rengin soğukluğunu mükemmel şekilde pürüzsüzleştirir.

Olgun kadınlar daha şık bir kıyafet için Cinderella'nın balo elbisesini kesinlikle tercih edecekler. Bu bayanlara muhteşem bir yaka veya güzel bir yaka ile dar bir elbise üzerinde kalmalarını öneriyoruz.

midi

Kahverengi elbise midi uzunluğu, stile bağlı olarak hem ofis hem de resmi ve baştan çıkarıcı olabilir.

Bu renk o kadar çok yönlüdür ki, bu renk şemasındaki elbiseler, temel olarak zıt görüntüler oluşturabilecek şekilde temel giysidir.

kısa

Diz üstü etekli kahverengi elbise, birçoğu okul üniformasıyla ilişkilere neden olur. Bazı kızlar bu karşılaştırmayı beğendi ve bu kıyafeti kar beyazı yakalıyla memnuniyetle tamamladılar.

Kadın modasının diğer yarısı Sovyet döneminden kalma bir kız öğrenci gibi görünmemek için bu imajdan vazgeçmeyi tercih edecektir.

Bir parti için asimetrik yaka veya şeffaf uçlu çapkın modeller seçmek için çekinmeyin.

Kısa kahverengi bir elbise kendi içinde çok özlü görünüyor. Ancak bu sadelikte hem zarafet hem de zerafet yatıyor. Kahverengi mini elbisenin, kesinlikle renkli kontrast oluşturan gösterişli, şık aksesuarlarla canlandırılması önerilir. Parlak deri kemer, büyük küpeler veya bir kolye, sıradışı bir el çantası - bu tür ayrıntıların bir kısmı görüntüyü düşünceli ve unutulmaz kılacak.

Kırpılmış etekli bir iş elbisesi mümkün olduğunca basit olmalı ve üste kapatılmalıdır.

kombinasyonlar

Siyah ile

Siyah ve kahverengi, koyu ve koyu renklerdir, bu nedenle bu kombinasyon çok iyi algılanmaz. Koyu kahverengi kıyafet bir iş günü için iyidir, fakat bazen festival akşamları için uygundur. Bu renk çiftinin hayranlarına siyahı, örneğin koyu bej, karamel veya pişmiş toprak ile açık kahverengi bir tonla birleştirmeleri önerilebilir. Böylece renklerin kombinasyonu daha kontrast ve anlamlı hale gelir.

Kıyafet koleksiyonlarında sevilen siyah + kahverengi kombinasyonunun, Yves Saint Laurent.

Beyaz

Kahverengi ve beyazla birlikte hangi ilişkilerin var? Kesinlikle iştah açıcı bir şey: Çikolata şurubu ile dondurma, krema krema ile kahve, kremalı çikolatalı kek, vb. Yani, kahverengi + beyaz kombinasyonu çok "lezzetli" görünüyor.

Genel olarak, bu renk şemasındaki görüntü güven ve sükuneti solur. Bu kombinasyon size çok sıkıcı geliyorsa, turkuaz veya koyu kırmızı gibi parlak renklerdeki aksesuarlarla seyreltmekten korkmayın.

Bej ile

Bej, kahverengi çeşitlerden biri olarak kabul edilir, bu yüzden birlikte çok uyumlu bir çift oluştururlar. Kahverengi ve bej renkli elbise, çok fazla sıcaklık ve konfor istediğinizde, soğuk mevsim için mükemmeldir.

Bu renk çiftine dayanarak, parlak noktalar lekesiz bile harika görünecek yumuşak, rahat bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Kahverengi ve bej tonlardaki takım size çok donuk gözüküyorsa, altın süslemelerle seyreltebilirsiniz.

Mavi ile

İşin garibi, ama "soğuk" mavi renk ve "sıcak" kahverengi birbiriyle mükemmel eşleşiyor. Bu iki rengi giysilerle birleştirmek tek ve tek bir kurala uymak önemlidir: kahverengi tonu ne kadar açıksa kahverengi tonu o kadar koyu olmalıdır. Ters yönde, bu kural da geçerlidir: koyu kahverengi bir elbise için açık mavi renkte aksesuarları seçmelisiniz. En güzel kombinasyonu bulmak için farklı tonları deneyin.

Kırmızı ile

Kıyafetlerde aynı anda kahverengi ve kırmızının varlığı birine çok garip, haksız bir karar gibi görünebilir. Aslında, bu renk çiftinde doğru gölgeleri seçerseniz, çok sıradışı, akılda kalıcı bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Kırmızı renk yumuşak, açık kahverengi tonlarında, örneğin bej veya sütlü kahve ile iyi gider. Aynı zamanda, kırmızı elemanlar çok parlak olmamalıdır, şarap gibi koyu, gölgeli tonlara yapışmak daha iyidir.

Sarı ile

Renk paletine yakından bakarsanız, yan tarafta sarı ve kahverenginin olduğunu göreceksiniz. Bu, özelliklerine yakın oldukları ve birbirlerine iyi uydukları anlamına gelir. Bu iki rengin kombinasyonu, kıyafetler arasında minimumda sarı tonlar olsa bile, yaza çok benziyor. Sarı olan bir çift renkte, kahverenginin hem açık hem de koyu tonları iyi görünür. Sarı rengine gelince, hafif bir renkten hardala her renk paletini güvenle deneyebilirsiniz.

Yeşil

Kahverengi ve yeşil, doğanın bize verdiği en doğal kombinasyondur. Yere büyüyen çimen, yeşillik ağacı dalları, sadece belirli bir renk çifti söz konusu olduğunda akla ilk gelen derneklerdir. Kahverengi-yeşil renk düzenindeki bir kıyafet meydan okuyamaz, her zaman çok asil görünür. Doğru, böyle bir toplulukta yeşil çoğunlukla egemendir.

Zeytin, zümrüt, iğne yapraklı, vb gibi nadir ve sıradışı olanlar da dahil olmak üzere, yeşilin farklı tonlarındaki aksesuarları kahverengi elbiseye alabilirsiniz.

varyasyonlar

Hayvan baskı ile

Hayvan baskı elbiseleri hemen hemen her moda mevsiminde podyumlara ve mağaza raflarına geri döner. Tasarımcıların ve modacıların en büyük aşkı elbette leopar tasarımına sahiptir.

Leopar desenli elbise, her kızın gerçek bir baştan çıkarıcı haline gelebileceği bir silahtır. Daha az akılda kalıcı ancak yine de şehvetli bir görüntü için, leopar deseninin yalnızca parçalı olduğu bir kıyafet seçebilirsiniz. Hakkında makalesinde devamını oku leopar elbiseler.

Deri ve süet

Deriden yapılmış (doğal veya suni) bir elbise oldukça cesur bir karardır. Her kız kesinlikle başkalarının dikkatini çekeceği için deri kıyafet giymeye cesaret edemez. Kahverengi deri elbise uzun, maksimum - dizin ortasına kadar olmamalıdır. Elbisenin dar olması ve figürünüzün şıklığını vurgulaması daha iyidir.

Bu elbiseye bir alternatif - süet kıyafeti. Malzemenin yapısının özellikleri nedeniyle, süet elbisedeki kız çok agresif görünmüyor, görüntü daha yumuşak.

Gipür, dantel

Gipürden yapılmış kahverengi bir elbise dışarı çıkmak için bir seçenektir. Uzun veya kısa, tam etekli veya dar - bu elbise daima zarif görünüyor. Kahverengi gipür elbiseler olgun kadınlar tarafından sevilir, ancak doğru stili seçerseniz böyle bir elbise genç kızlar da harika görünecek.

Genç bayanlar, kabarık etekli veya elbiseli modellere bakmalı.

Polka noktaları

Puantiyeli elbiseler özellikle geçen yüzyılın ortalarında popülerdi - büyükannelerimiz onları zevkle giydi. Beyaz bezelye içindeki kahverengi elbise, zamanın gerçek bir klasiği.

Bugün, bir şeyde böyle bir desenli kıyafetler geçmiş yılların modasını kopyalar, bu yüzden retro tarzı ile ilişkilendirilirler. O zamanın filmlerinden bir kız gibi hissetmek için, dizleri için tam etekli ve muhtemelen bir el feneri kılıfı olan modeller seçmelisiniz.

Kahverengi puantiyeli elbise, kahraman kahraman Julia Roberts'ın çok kadınsı ve zarif olduğu "Pretty Woman" filminin yayınlanmasından sonra özellikle popüler oldu.

Kollu

Manşonlu kahverengi elbise, kural olarak, sonbahar-kış mevsimi için sıcak giysilerin bir çeşididir. Yün veya diğer yoğun malzemeden yapılmış bu ısıtılmış elbise, soğuk havalarda bile kadınsı kalmanın en iyi yoludur.

Bununla birlikte, boşta bir olay söz konusu olduğunda, diğer malzemeleri tercih etmek daha iyidir. Uzun gipür kollu şık elbiseler popüler. Sadece bir manşonlu asimetrik modeller orijinal görünüyor.

tayt

Kahverengi bir elbise için seçilecek tayt, elbisenin gölgesine bağlıdır. Elbise açık kahverengi ise, çikolata veya hatta siyah - koyu külotlu çorap üzerinde durmaya değer. Koyu kahverengi bir elbise ile, örneğin bej veya süt rengi tonlarda hafif taytlar giymek daha iyidir. Desenli taytlar, basit bir kesimin kısa ve öz bir elbisesi ile etkili bir şekilde görünecektir.

İnce gövde taytları çok yönlüdür ve neredeyse her görüntüye uygundur.

Parlak vurgular unutmayın: zümrüt yeşili, turuncu veya kestane rengi külotlu çoraplar, şok edici bir ipucu olan kızlar için kahverengi tonlarında bir elbise için mükemmeldir.

Ayakkabı, ayakkabı

Tek renkli kahverengi elbise, en güzel ayakkabılarınızı sergilemek için mükemmel bir fırsat. Tabii ki siyah ayakkabılar hemen hemen her zaman uygun, ancak leopar desenli yüksek topuklu ayakkabılar veya kahverengi elbise ile turkuaz sandaletler çok daha ilginç görünecek. Sandalet ve sandaletler hafif yaz kıyafetleri için bir seçenektir. Soğuk havalarda ciddi bir olay meydana gelirse - seti kapalı burun veya zarif botlarla ayakkabılarla tamamlayın.

Farklı renklerde ayakkabılar harika bir ek.

Aksesuar ve mücevher

Kahverengi bir elbise için aksesuar seçerken, ana şey kontrast ilkesini takip etmektir. Karanlık bir elbise için hafif bir mücevher takmanız gerekir;

Altının tüm tonları kahverengi bir kıyafetle harika görünecek, böylece en sevdiğiniz altın küpeleri veya bileziği takabilirsiniz. Turkuaz veya mercan gibi taşlardan yapılan süslemeler, kahverengi bir elbiseye çok uygundur. Deri kemer ve el çantası el çantası son dokunuş olacak.

Unutmayın ki karmaşık tasarımcı elbiseleri kendi kendine yetiyor. Görüntüyü ayrıntılarla aşırı yüklemeyin.

Makyaj yapmak

Stilistler kahverengi bir elbise için çeşitli makyaj seçenekleri sunar. Çoğu zaman, kızlar nötr çözümler seçerler: kahverengi, bej veya altın tonlarında makyaj.

Parlak vurgulardan hoşlananlar, örneğin turkuaz veya pembe gibi kontrastlı gölgeler önerebilirler. Renkli gölgeler ve göz kalemi, yalnızca göz rengini vurgulamakla kalmaz, aynı zamanda görüntüyü bir bütün olarak yeniler. Nötr tonlarda makyaj yapmayı tercih ederseniz, dudaklara en azından biraz vurgu yaptığınızdan emin olun.

manikür

Oje rengini seçerken kahverengi elbiseye makyaj yaparken aynı prensiplere göre yönlendirilmelidir. Sıkı bir klasik tercih ederseniz, manikürde bej-kahverengi tonlarında durun. Daha abartılı bir görünüm oluşturmak için, kırmızı veya turuncu gibi cila parlak, doygun renkler seçin. Karar veremiyor musun? Klasik ceket kesinlikle herhangi bir kıyafet uyuyor.

Yorumlar
 1. yavşanotu
  16.01.2016

  Kahverengi elbiseleri severim. Gözlerim gri-mavi, ama renk çok renkli)

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler