Abiye

Turkuaz Abiye

Turkuaz Abiye

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Renk değeri
 2. modası
 3. Ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında turkuaz renkler
 4. Uygun
 5. Renk kombinasyonu

Bir görüntü seçerken, aynı zamanda son rol olarak atanamayan renk performansını da silmek mümkün değil. Ek olarak, her bir rengin derin bir anlamı vardır ve renklerin birbiriyle birleşmesi unutulmaz. Turkuaz gece elbiseleri üst üste birkaç mevsim modası geçmiyor, bu yazıda onlar hakkında anlatacağız.

Renk değeri

Su ve yeşil - turkuaz bir renk yaratmanın temelini oluşturan iki renk. Eski bilgilere dayanırsak, insanları kötü ruhların etkisinden korumayı amaçlayan tüm doğal güçler için mıknatıs görevi gören bu renk olduğu ortaya çıkar.

Doğu kadınları, bir yenidoğan turkuaz bir tuvale sarılırsa ölüm ve hastalıklardan korunacağına inanıyordu.

Gelin için elbise, kızın hayatındaki değişikliklerin bir sembolü olarak hizmet eden ve evli bir kadının yeni bir görüntüsüne girmesine yardımcı olan turkuaz eleman eklenmeden imkansızdı.

Psikolojiye dönüşürseniz, turkuaz rengin sevgisi ile manevi saflık arzusu arasındaki bağlantıyı bulacaksınız. Rengin kişinin durumuna ve ruh haline etkisi zaten kanıtlanmıştır.

Turkuaz tonların giyimi sayesinde, iyimserliği yeniden kazanın, güvende bir pay almak ve daha iyi huylu olmak için bu mümkün. Turkuvaz kılığına girmiş birinin bakış açısında başkalarının tutumu bile bilinçaltı düzeyde değişiyor.

Bu renkteki giysiler romantik bir tarihe gitmek ve bir iş toplantısı yapmak için uygundur.

modası

Sezondan güne yıllara vuran turkuaz abiye hizmet vermektedir. Birkaçından biri, bu rengin yaş sınırlaması yok, dolgun, ince ve narin. Bu renk benzersizliğinin bir işareti değil mi?

Eğer konuşma kadınlık ve romantizmle ilgiliyse, öncelikli olan turkuaz renktir. Neyse ki, sadece 5 stil olmasına rağmen sınırsız sayıda turkuaz elbise modeli var, bu yüzden bu renk yelpazesinden bir elbise seçerken kesinlikle herhangi bir problem olmayacak.

İlgili olanlar:

 • İmparatorluk tarzı ve Yunanca;
 • yemyeşil kıyafetler;
 • düz modeller;
 • siluet modeller;
 • denizkızı.

Kıyafetlerin uzunluğuna gelince, bunun gibi bir kısıtlama yoktur, sadece turkuaz bir elbise satın alma sebebine odaklanabilirsiniz:

 • partide, gece klübünde ve dansta, kısa modeller (hatta mini), muhtemelen sırtı açık veya sırtı süslenmiş açık sırtlı;
 • Uzun bir elbise içinde iyi vakit geçirmek ve aynı zamanda aile yıldönümü, önemli bir yıldönümü veya bir düğün kutlamalarına katılmak için uygun lüks boğulmak için romantik bir akşam. Zemin uzunluğuna sahip uzun bir kıyafet, düzgünce toplanmış saçlara veya kıvırcık kilitlere sahip yüksek bir saç modeli ile kusursuz şekilde tamamlanır. Bu görüntü eksik uyumu ekleyecektir.

Ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında turkuaz renkler

Var olan tüm stillerin detaylı bir listesine dahil olmak mantıklı geliyor mu, sonuçta, İtalya ve Fransa'dan gelen tasarımcılar koleksiyonlarını, konuşma hediyelerinin alındığı bu modellerle zaten çeşitlendirdiler. İçlerinde her şey var, elbisesi bir kadının dekorasyonu olmaktan çıkıyor, zarafet, incelik, güzellik.

Akabilen ve ağırlıksız tüm kumaşlar uygundur: bir vücut saten soğutma, yumuşak ipek, büyülü gipür.

Rosa Clara

Ünlü marka Rosa Clara, turkuazın tüm tonlarını kullanan yeni bir koleksiyonda deniz dalgasının rengini atlamamıştır.

Modellerin hassas, ilginç ve şık olduğu ortaya çıktı. Çoğu koyu turkuazın gölgesindedir.

Saiid Kobeisy

İlkbahar-yaz koleksiyonunda Saiid Kobeisy, turkuaz cinsinden birçok model sundu.

Muhafazakar kızlar için kesinlikle kapalı, moda tutkunları için bir kesim ile seksi ve yaz tatili partileri için tam bir etek ile kısa - kısacası çeşitlilik etkileyici.

Saiid Kobeisy elbiseler seksi ve kadınsı, hafiflikleri ve stilleriyle büyüleyici.

Uygun

Turkuaz bir elbise hakkında konuştuğumuzda, bir hata yaparız çünkü bu rengin tonlarda, gölgelerde ve alt tonlarda büyük farklılıkları vardır. Bir kişinin renk türünü dikkate alsak bile, istenilen renkte uygun bir elbise seçmemek zor olacaktır.

Ancak aynı şekilde dikkat çekmeden, kıyafet seçerken temel olan görünüm özelliklerini terk etmek imkansızdır:

 • sarı saçlı sarışınlar, bulutsuz bir gökyüzünde bulunan tüm tonlara benzer şekilde açık turkuazın tadını çıkaracak;
 • esmer tenli ve koyu tenli esmerler, doğal turkuaz paletindeki tüm tonlara uygun olacaktır. Parlak, doygun renk çözümleri özel bir ilgiyi hak ediyor;
 • parlak kırmızı ve ateşli bakır saç turkuaz ve yeşil bir arada seçilmesinin nedenidir.

Eğer hala şüpheniz varsa, doğal, saf turkuazın rengini seçmek için çekinmeyin, çünkü her kız için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Renk kombinasyonu

Turkuaz elbiseye yapılan ilavelerden bahsedersek, o zaman en çok iki seçenek seçilir - beyaz ve siyah. Bu kombinasyonlar kazan-kazan, fakat yine de turkuaz - yani benzersiz bir renk başkalarının tanıtımı bir çatışma yaratmayacak. Deneyler için, sınırsız olanaklar burada açılıyor ve hatta turkuaz bir elbisenin altında yeşil ayakkabılar seçerek, görüntünüzün mükemmelliğinden emin olabilirsiniz.

Gri ve hatta kahverengi tonlar da ahenk yaratacak ve turkuaz bir elbiseyle öne çıkacak. Ancak bunlar kavramalar, bilezikler ve kayışlarla değiştirilebilir.

Altın sevgisi, sadece turkuaz rengi içinde parlamaya karar verdikleri için gizlenmemelidir. Altın takıların bronz rengi parlak sarıdan daha uygundur.

Muhteşem turkuaz elbiseleri kaybolacağından aksesuarlarda mor ve kırmızı çiçeklerle taşınmayın.

Bir leopar ya da fular eklemek ister misiniz? Cesarette buna değmezsiniz, ancak böyle bir kombinasyonda bir anlam vardır. Herhangi bir soyutlama ve bitkisel baskılar özgünlüğü ve hatta yaratıcılığı taşır. Etno tarzı eklemeler istisna değildir. Buradaki asıl şey, tadı çok içine almak ve zaman içinde durmak değil. İkiden fazla aksesuar - zaten kırıldı.

Yorumlar
 1. Masha
  12.08.2015

  Daha güzel bir renk olmadığını düşünüyorum! Turkuaz elbisesi - gardırobumun en sevdiğim elbisesi. İçinde bir şekilde özellikle hissediyorsun.

 2. burçak
  20.07.2015

  Herhangi bir elbiseye sadece altın takılar taktım ve turkuaz kesinlikle istisna değil. Rengin kendisi parlak, neden gereksiz vurgular yaratıyor? Rose Clara'nın koleksiyonunu çok sevdim.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler