Elbiseler renkleri

Mavi elbise - muhteşem, parlak veya yumuşak bir görüntü oluşturun

Mavi elbise - muhteşem, parlak veya yumuşak bir görüntü oluşturun

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. iz
 2. Çiçekler ile kombinasyon
 3. uzunluk
 4. Popüler modeller ve stiller
 5. aksesuarlar
 6. Ayakkabı
 7. Makyaj yapmak

Herkes “kıyafetlerle tanışıyor” demesini biliyor, bu nedenle yeni bir kıyafet ararken, başkalarına kıyafetlerinizle hangi mesajı iletmek istediğinizi düşünmeye değer. Elbisenin bir kadını bir kadın yaptığını unutmayın.

Modern tasarımcılar kadın elbiselerinin çeşitli renk ve stillerini sunar. Modellerin bolluğu kolayca, bağımsız bir şekilde, figürünüzün bireysel doğal özelliklerini vurgulayacak ilginç bir orijinal görünüm seçmenize olanak sağlar. Hem sarışınlar hem de esmerler, en sevdiği renklerden biri mavi ve şaşırtıcı tonları.

iz

Psikologlara göre, çocukluğumuzdan beri bilinçsizce pembe şeylerin sadece kızlar için, mavi şeylerin erkekler için olduğu gerçeğine alışıyoruz. Bu nedenle, dokunma arzusu varsa - pembe giymekten çekinme. Amacınız erkek şirkette “kendi” olmaksa, mavi elbise en uygun olacaktır.

Mavinin çok çeşitli tonları vardır: göksel ışıktan, neredeyse saydamdan, derin doygunluğa ve soğumaya. Bu nedenle, sizin için uygun olan bu rengin bir elbisesini seçerken, rengin görünüşüne güveniniz.

nazik

Hassas renkler, “yaz” renk türünün şehvetli ışık doğalarına uygundur. Elbisenin plak veya bulanıklaştırma etkisinin olması arzu edilir.

Hassas gölgeler, mavi gözlü sarışınlarda özellikle etkileyici görünür. Bu renk gözlere parlaklık katar, onları daha anlamlı kılar. Bu nedenle, etkileyici görünümdeki makyajdaki ana odak noktası. Kirpikleri boyamayı unutmayın. Dudakları hafifçe nemlendirerek "su yumuşatma" etkisiyle hafifçe nemlendirmeniz yeterlidir. Ve görüntü tam olarak kabul edilebilir.

Karanlık soğuk

Bir kadın “kış” renk türünün sahibiyse, daha soğuk, doymuş veya neredeyse buzlu mavinin gölgesini seçmelidir.

Bu renkteki bir elbise hem rahat hem de akşam olabilir. "Kar kraliçesi" nin görüntüsünden korkmayın.

Olağandışı bir elbiseyle, masal prens her zaman seni bulacak ve sonra bir masalda olduğu gibi, soğuk kalbini sıcak kucaklaşmasıyla ısıtacaktır.

Bu gölge, kızıl saçlı kızlara çok düşkün.

Göksel ve aydınlık

Gök mavisi, en güzel doğal tonlardan biridir. Bu yüzden ünlü tasarımcıların saflarında bu kadar popüler.

Sky elbise özellikle genç kızlarda iyi görünüyor.

Bu renk balo elbisesi zemine yakışır. Bir kez daha sadece genç kızlarda var olan hafifliği, havadarlığı ve kız gibi cazibeyi vurgulayacaktır. Altın takı ile cennet gibi bir gölge elbisesini birleştiren herhangi bir mezun, kolayca "Topun Kraliçesi" unvanını kazanacaktır.

Birkaç ton

Tek sesli modellerin hayranı değilseniz, bitişik renklerin kontrast kombinasyonuna dikkat etmelisiniz. Çoğu zaman, tasarımcılar, monte edilmiş bir siluet modellerinde böyle bir kesime başvururlar: yan paneller daha parlak veya daha koyu renklerde yapılır. Bu kesim, silueti mükemmel bir şekilde vurgulayarak zarif ve ince hale getirir. Bu durumda, elbisenin ana kısmı, açık renkli bir kumaştan dikilir.

Başka bir seçenek - "deri" tarzında açık mavi bir elbise, ince bir deri kayışı ile kemerli. Genellikle böyle bir elbisenin, seçilen stil yönünün bir kez daha altını çizen, koyu renkli kontrast gölgenin küçük bir çiçek baskısı vardır.

Etkileyici ve bitkisel baskı görünüyor ve kafeste.

turkuaz

Turkuaz renk tonu özellikle kızıl saçlı kızlarda lüks görünüyor. Bu renk seçeneği hem kızlar hem de kadınlar için uygundur ve yaş sınırı yoktur.

Çiçekler ile kombinasyon

Gri ile

Herhangi bir renk farklı renkteki akromatik renklerle birleştirilir: beyaz, siyah ve gri. Mavi ve gri kombinasyonu durumunda, eşzamanlı kontrast denir. Gri renk dikkati dağıtmayacak, aksine, seçilen mavi rengin tüm avantajlarını vurgulayarak daha doygun hale getirecek.

Mavi ile

Mavi ve mavinin birleşimi neredeyse klasiktir.

Beyaz

Mavi ve beyazı birleştirmek için en iyi seçeneklerden biri. Bu beyaz bezelye retro bir elbise olabilir. Kayışları yoktur, ancak kabarık çok katmanlı bir etekle ayırt edilir. Başa bağlı beyaz bir bez bandı görüntüyü mantıksal olarak tamamlayabilir. Genç kızlar için diğer ilginç bir seçenek de bebek bebek tarzında beyaz ve mavi bir elbise almak. Henüz büyümeye hazır olmayanlar için idealdir.

Mavinin altın ve bej ile kombinasyonundan söz edemeyiz. Bunlar bir akşam için çok şık varyasyonlar.

Bu arada, bej aksesuarlar ve ayakkabılar - mavi bir elbise için en yaygın çözüm.

Siyah ile

Elbisenin mavi rengi siyah aksesuarlarla iyi gider (örneğin bir kayış, aksesuarlar). Elbisenin dekorunda siyah olabilir (yaka, boru, döşeme). Parlak mavi renkli bir arka plan üzerinde gösterilen siyah geometrik desenleri olan modelleri aramaktan çekinmeyin. Modaya uygun geometri yerlere rastgele yerleştirilebilir. Ancak çoğu zaman, birkaç kez doğrulanır ve tekrarlanır. Böyle karmaşık bir süsleme dinamik görüntüyü ayarlar. Böyle bir elbise, istekli, enerjik bir kadının beğenisine olacaktır.

Pembe ile

Mavi ve pembe renkler toplulukta mükemmel bir şekilde bir arada bulunur.

Burada tek kural geçerli: doymuş pembe, zengin mavi tonuyla birleştirmek için mantıklı. Soluk mavi - kesinlikle soluk pembe renkte.

Kırmızı ile

Ateş ve buz, parlak mavi elbisenin kırmızı gösterişli aksesuarlarla birleşimidir. Buradaki kural, kırmızı rengin sadece aksan olması gerektiği, ancak ana tonda olmaması gerektiğidir. Aksi takdirde, abartılı modaya uygun görünüm, kaba bir görünüme dönüşebilir.

Kollu

Tam elleri olan kadınlar için, yarasa kılıfı ile zengin bir mavi elbise mükemmel. Bu stil diğer figür kusurlarını gizler. Bu model hareket özgürlüğü verir. Örneğin gece kulübünde aktif olarak hareket etmeniz gereken yerlere seyahatler için iyi bir seçenek.

Mavi tonlu abiye manşetli şeffaf kılıflara veya tersine oluklu gevşek olanlara sahip olabilir. Mavi renkteki yazlık elbiseler genellikle görüntüye yaramazlık ve kızlık masumiyeti veren "fener" manşetlere sahiptir. Eğer geniş omuzlarınız varsa kabarık manşetlerden uzak durmalısınız. Ancak genç ince kadın modelinde hacimli kollu elbise mükemmel oturacak.

uzunluk

uzun

Uzun mavi bir elbise en havadar ve en hafif malzemeden yapılmalıdır. Bu renk cennetsel çevre ile ilişkili olduğundan, ağır ve ağır olamaz. Dantel, şifon, saten, ipek ve diğer hafif kumaşlar burada mükemmel.

Birden fazla fırfırlar göksel elbise ağır ve büyük yapmaz. Aksine, onlar cennet gibi hafif bir bulutun görüntüsünü yaratacaklar. Nötr tonlarda büyük beyaz inciler veya yapay elmaslarla işlenmiş mavi tonlarda abiye, özellikle etkileyici görünüyor.

midi

Kokteyl elbisesi, kurumsal partiler veya sosyal etkinlikler için iyi bir seçenek. Yüksek bir topuk güven verir, yürüyüşünüzü hizalar ve sahibinizi gecenin yıldızı yapar.

kısa

Mavi tonların kısa elbiseleri, özellikle bir plaj tatili için iyidir.Çok kısa bir tunik veya viskondan yapılmış ince askılı bir elbise, vücuda hoş gelen yumuşak bir malzeme olabilir. Bu elbise bir plaj tatili için idealdir.

Popüler modeller ve stiller

Denim kıyafetlerin gençler arasında popüler olduğu ilk yıl değil. Çoğunlukla serbest düz kesimli veya A şeklinde bir silueti vardır. Koleksiyonlarındaki herhangi bir büyük perakendecinin bu gibi seçenekleri birkaçı vardır.

Kum saatinin klasik olarak takılmış yapısı kış ve yaz aylarında harika gözüküyor. Serin bir yaz akşamında, beyaz bir ceket ile birleştirin ve kışın, sıcak bir bej hırka seçin ve uygun aksesuarlarla çırpın.

aksesuarlar

Altın takı, mavi bir kıyafetle güzelce uyum sağlar. Daha parlak bir görünüm için, büyük yabanmersini boncukları ekleyin. Büyük aksesuarlar yerinden çıktığında. Böyle bir anda, daha az masif ve daha mütevazı tonlar, örneğin her yere uygun nötr bej gibi uygun olacaktır.

Ayakkabı

Ayakkabı, topluluğun geri kalanıyla tam olarak birleştirilmelidir. Ayakkabı seçerken, ayakkabıların rahatlığına dikkat edin. Topuklu giymeyi zor bulursanız, bunlardan kaçınmak daha iyidir. Bu durumda, kurtuluş ilk yıl için gerçek bir platform değildir. Kayıp santimetre bacaklarına ekler, ancak ayaklarını rahat bırakır.

Örneğin, mavi elbise ve beyaz takı topluluğuna kırmızı ayakkabı almak gerekmez. Aksesuar ve el çantası ayakkabılarla aynı renge sahipse daha iyidir. Doğru ayakkabı rengini seçmeniz zorsa, tek renkli renkleri tercih edin: siyah, beyaz veya gri. Festival gri renk - gümüş metalik ayakkabılar ayakkabılar.

Makyaj yapmak

Mavi gözlü sarışınlar bronz gölgelere uyar. Net gözleri daha anlamlı kılabilirler. Gölge kullanmıyorsanız, iç alt göz kapağını beyaz bir kalemle boyayın. Beyaz renk maviyi mükemmel şekilde gölgelendirerek onu daha da doygun hale getirir. Rouge gelince, burada deneyimli makyaj sanatçıları, pembe tonların elbisenin soğuk mavi tonuyla daha uyumlu bir şekilde ilişkili olduğunu kabul ediyorlar.

Yorumlar
 1. ayakta uyuyan kimse
  07.01.2016

  Mavi rengi çok seviyorum! Bence yetkin bir makyajla herkese gider. En çok beyaz ile kombinasyon gibi.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler