Elbise stilleri ve modelleri

"Armut" figürü için elbiseler (üçgen)

Figür için elbiseler Armut (üçgen)

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Figürün Özellikleri
 2. Üçgen Şekli ile Yıldız
 3. Uygun elbise stilleri
 4. Seçtiğiniz için ipuçları

Bir elbise seçerken çarpıcı görünmek isteyen her kadın, vücut tipini göz önünde bulundurmalıdır. Örneğin, figürü ana hatlarıyla bir armuğa benziyorsa, o zaman hangi stilin böyle bir figürde en iyi görüneceğini ve hangilerinin kaçınılması gerektiğini bilmek önemlidir.

Figürün Özellikleri

"Armut" veya "üçgen" olarak adlandırılan şekil, aşağıdakilerin varlığı ile ayırt edilir:

 • Dar omuzlar;
 • İnce boyun;
 • Küçük büstü;
 • Sıska eller;
 • Belirgin bel;
 • Geniş pelvis;
 • Tam bacaklar.

Üçgen Şekli ile Yıldız

Bu tür bir şekil not edilmiştir:

 • Jennifer Lopez;
 • Shakira;
 • Beyoncé;
 • Kristin Davis;
 • Christina Aguilera.

Uygun elbise stilleri

Figürün alt kısmı daha hacimli olan kızların büstü, sırt ve kollara dikkat çeken stilleri seçmeleri önerilir.

Bunlar şunları içerir:

 1. Çıplak omuzları olan elbiseler. Bunlar yakalı veya ince askılı elbiseler olabilir. Bu elbiselerdeki küçük beden büstünü vurgulayabilir ve görsel olarak omuzları daha hacimli yapabilirsiniz. Bu tür elbiseler için etek tercih edilen geniş, orta uzunlukta veya orta buzağıdır.
 2. Elbise gömlekleri Bu tür kıyafetler serbest bir kesime sahip olmalı ve bir kemerle desteklendiğinden emin olmalısınız.
 3. İmparatorluğu tarzında elbiseler. Özellikle talep edilenler, zemine veya dizlerine kadar uzanan, derin bir yakalı ve abartılı bir bel çizgisine sahip olan Yunan elbiseleridir.
 4. Elbise trapezleri Armut biçimli bir gövde durumunda, ortalama uzunlukta ve yüksek belli, aynı zamanda bir korse sıkıştırılmış elbiseleri seçmeniz önerilir.
 5. Sinsi bir siluet ile giydirin. En iyi seçenek siyah bir elbise olurdu. Böyle bir elbiseyle kalçalar görsel olarak daralır, göğüs ve omuzlar daha belirgin hale gelir ve bir bütün olarak figür daha seksi görünür. Bu elbise gömme bir ceket, yüksek topuklu ayakkabılar ve ince bir fular ile giyilebilir.
 6. Ellili tarzında giydirin. Kızlara "armut", dar bir korse, geniş bir etek ve belinde bir kayış bulunan bir model aramaları önerilir.
 7. Çan eteği ile giydirin. En iyi seçenek bir diz boyu modelin yanı sıra yüksek bel ile bir elbise olurdu.

İncir şekline sahip güzelliklerin kurşun kalem etekli elbise ve mini etekli elbise giymemek için tavsiye edilir. Böyle bir fiziğe sahip ayrıca aşırı sıkı bir kıyafet veya bol elbise giymemelisiniz.

Seçtiğiniz için ipuçları

“Üçgen” rakamın üst kısmı daha az hacimli olduğu için, benzer bir fiziğe sahip kızlar, göğüs çizgisinde büyük detayları olan gece ve gelinlik modelleri için kendilerini güvenle seçebilirler. Jabot, katmanlı kollu, göğsün üstündeki büyük cepler, yakadaki kılçıklar, kanat kollu ve benzeri unsurlarla süslenecekler. Aynı zamanda alt kısım daha mütevazı ve basit, örneğin bir etek düz kesim gibi seçilir.

A'ya benzeyen figürlü kızların da beline vurgu yapmaları önerilir, bu nedenle göz alıcı ayrıntılara sahip modeller onlara uyacaktır. Örneğin, elbise kemeri üzerinde büyük bir yay, dantel ekler veya düzenekler olabilir. Toplu alttan dikkatini dağıtır.

Boyun çizgisini vurgulamak için, üçgen şeklinde kadınlar boyun çizgisine dikkat etmelidir. Oval, kare ve V yaka ile benzer bir figür modeline bakmak en iyisidir. Ayrıca iyi bir seçim bir omuzdaki elbise olur.

Bir kumaş seçerken, armut şeklinde bir şekle sahip olan kızlar, kalçaların üzerinde kayabilecek ışık akan malzemeleri tercih etmelidir. En iyi seçenek pamuklu kumaşlar, yün ve ketendir.A-silueti üzerine, eteğin çok tabakalı olmaması şartıyla ipek, organze ve benzeri malzemelerin elbiseleri iyi görünüyor.

Renklere gelince, “armut” figürlü kızlar düz kıyafetler ve ayrıca daha koyu alt kısmı olan kıyafetler için daha uygundur. Kıyafet tek bir koyu kumaştan yapılmışsa, hafif bir atkı veya atkı ile böyle bir elbise giyilmesi tavsiye edilir.

Yorumlar
 1. Christy
  30.08.2017

  J Lo ve burada bahsettiğimiz diğer yıldızların büyük göğüsleri var, bu nasıl bir armut? Armutların küçük göğüsleri vardır, bu yüzden tipik bir armutum var - küçük göğüsler, ince bel ve geniş kalçalar ve popo. Etek ve elbiseler seçmek zor, çünkü Her şey belde asılı ve kalçalarda dar. Ve burada önerilen stiller konusunda hemfikir değilim: kalem etekleri çok formda, ince bir bel veriyorlar ve kalçalara vurgu yapıyorlar. Aksine, çanlar vücudun alt kısmını daha da büyük yapar.

 2. deniz
  08.08.2017

  Ben böyle bir rakam var! Bel 67, kalça 104, göğüs 86!

 3. yavşanotu
  26.02.2016

  Kum saati figürü ideal olarak kabul edilir ve ben en baştan çıkarıcı bir armut olduğuna inanıyorum. Jennifer Lopez'e bakın, bu ideal!

 4. Lara
  24.02.2016

  Veronica, mesela, tam tersine, Lopez'inki gibi bir rakam yüzünden karmaşıklaşıyorum. Bu fazla kiloyu kaldıracaktı, ama hiçbir şey bir yere gitmiyor

 5. burçak
  23.02.2016

  Görüyorum ki çoğu yıldız, kusurlu figürleriyle uğraşmıyor. Ne istersen onu giy. Doğru, genellikle saçma görünüyor. En azından aynı Jennifer Lopez'i al.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler