Elbise stilleri ve modelleri

2019 yılında moda elbiseler (98 fotoğraf) - yeni öğeler ve trendler

2019 yılında moda elbiseler (98 fotoğraf) - yeni öğeler ve trendler

tartışmaya katıl

 
içerik
 1. modası
 2. Güncel trendler ve yenilikler
 3. Sezon "ilkbahar-yaz"
 4. Sezon "sonbahar-kış"
 5. Seçtiğiniz için ipuçları

Bir elbiseyi seçmek, yalnızca dış niteliklerinin değil, aynı zamanda içsel özelliklerinin özelliklerini de dikkate alarak bir kadının kolaylıkla yerine getireceği çok önemli bir iştir. Ve eğer bir kadın modayı takip edip ruh halini anlarsa, o zaman görüntü mükemmel olur. Öyleyse, şu anki sezonun moda kıyafetlerinden bahsedelim.

modası

Mevsimden mevsime kadar değişen çeşitli kıyafet stilleri. Birçok fikrin temeli, geçen yılın trendleriydi. Artık romantizm ve kadınlık da popülerdir, kendilerini açık omuzlarda, V yakalılarda ve kalçalara vurgu yaparak gösterir. Modern yorumlamadaki retro tarzın yanı sıra, “elbise ve pantolon” ​​un oldukça abartılı birleşimi de ilgisini kaybetmedi.

En popüler elbise stilleri hakkında konuşursak, aşağıdakiler vurgulanabilir:

 • trapez elbise;
 • bantlı elbise;
 • elbise gömlek;
 • kılıf elbise;
 • elbise örtüsü;
 • süveter elbise

Ancak, yukarıdaki stillerden herhangi biri, bu sezon geçerli olan başlıca özellikleri nedeniyle sayısız değişiklik gösterebilir, örneğin:

 • karmaşık olmayan kesim;
 • kolları ve çıplak omuzları yoktur;
 • sığ V şeklinde veya yuvarlak yaka;
 • çeşitli stillerde midi ve maxi etekleri: düz, gömülü veya tabana alçaltılmış;
 • kıvrımlar, drapaj ve tabakalaşma.

Bu mevsim, insanlığın güzel yarısını hem sabit klasikleri hem de artan trendlerin belirttiği bayan gardıropları için taze fikirler sunuyor.

Güncel trendler ve yenilikler

Kıyafet koleksiyonlarıyla ilgili ayrıntılı bir bilgi sahibi olmak, ölçülüğe ve makulluğa ayrıntılı bir eğilim göstermemize izin verir, ancak aynı zamanda kıyafetler taze ve monoton görünmez. Bu etki, farklı yoğunluk ve renkteki dokuların bir kombinasyonunun yanı sıra kullanılan malzeme katmanlarının uzunluğu ve şeklinin bir araya gelmesiyle elde edilir.

Bu sezon dekorunda özellikle önemli rol oynadı: Karıştırdı, karıştırdı ve fiyonkların yanı sıra çeşitli aksesuarlar. Cesur ve sıradışı görünüm, ürünlerin belirli bölümlerinde bulunan farklı derecelerde açıklıkta kesikler ve çentikler ile giyinir.

Bu sezon midi boyunda zirvede, bu da giysinin yaşına, bedenine ve mesleğine bakılmaksızın her güzel insanın gardırobunda bulunması gerektiği anlamına geliyor.

Bu trendler, bu yılki elbiselerdeki moda ile ayırt edilecek. İlkbahar-yaz ve sonbahar-kış mevsiminde hangi kıyafetlerin tercih edildiğini bulma zamanı.

Sezon "ilkbahar-yaz"

İlkbahar-yaz mevsimi her zaman fantezi, uyanış ve enerjinin bir zaferidir. Ve moda endüstrisi, hiç olmadığı gibi, yılın bu zamanının havasını yansıtmaz, kadın modasını gerçek bir dış dünyaya dönüştürür.

Sıcak mevsim kıyafetlerinin baskın stilleri hakkında konuşursak, aşağıdakiler vurgulanabilir:

 • bantlı elbise;
 • çekiç elbise;
 • Dumanlı elbise;
 • tam bir etekle, yılın tarzında veya trenler ile;
 • asimetrik sürüş ile;
 • basit kesim elbiseler;
 • pijama tarzı elbise;
 • uzun elbiseler

Bu sezon sadece kesimin basitliğini ve asgari ayrıntıyı değil aynı zamanda çeşitli trendlerin yetkin bir kombinasyonunu temsil ediyor. Bu nedenle, her bayan kolayca mükemmel elbisesini bulacak.

renk

Sıcak mevsimin renk şeması doğal yeşillik tonları, olgun meyve ve deniz spreyi ile doludur. Tasarım favorileri arasında ayrıca: beyaz, pembe ve parlak yeşil. Ve mavi, beyaz ve kırmızı renklerin yıldan yıla kombinasyonu, kazan-kazan modaya uygun bir kombinasyon olmaya devam ediyor.

Pastel tonlar arasında hem kombinasyon halinde hem de ayrı ayrı mavi ve pembe trendinde.Dipsiz mavi, ateşli kırmızı, turuncu ve sarı, tuğla ve şarapla bakır ya da pembe bir karışım ile mor da topikal. Tasarımcılar genellikle yarattıkları için bozunma ve renk bloğu tekniğini kullanırlar.

baskılar

İlkbahar ve yaz sezonunda bitkisel motifler her zaman önemlidir. Bu yıl, bunlar çoğunlukla çiçek veya yaprakları şeklinde yapılan cilt baskılarıdır. Ancak minyatür süsler de var. Denizcilik temaları, uzun süredir sıcak mevsimler için koleksiyonlarda "güneşin altında bir yer" kazandı, bu nedenle her yıl alakalı kalıyor.

İlkbahar-yaz mevsimi elbiselerinin koleksiyonlarında yazıtlar, bir hücre, geniş bir şerit veya soyutlama eğilimi olan çeşitli geometrik şekiller de bulunur.

dekorasyon

İlkbahar-yaz sezonunda dekor teması çok yaygın olarak açılıyor. Bahsedilen üç boyutlu fiyonklar ile birlikte, elbise, saçaklar, flounces, kıvrımlar ve perdeler için dekorasyon olarak kullanılan fırfırlar ve fırfırlar da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve kesim açısından modeller basitçe el yapımı nakış, hacimsel aplikler, taşlar, renkli boncuklar, metal aksesuarlar ve hatta devekuşu tüylerini sihirli bir şekilde dönüştürür.

malzeme

Bu sezon, çeşitli kumaşlar, dokular ve inanılmaz kombinasyonlarıyla hoş bir şekilde şaşırdım. İpek modellerine kolaylık ve kadınlık hayranlığı ile hayran kalın. Çok katmanlı eteklere sahip elbiseler naylon, tül, organze veya şifon kombinasyonu ile oluşturulur.

Yoğun kontrastlı malzemelerle topluluktaki yağ, peçe ve çelengi muhteşem ve sıradışı görünüyor. Dantel kumaş bugün tasarım atölyelerinde özel bir yere sahip. Kadın elbiselerini dekore etme kabiliyeti çok takdir edilmektedir. Tasarımcılar bu sezon dantelleri dövdüler, daha yoğun ve kapalı hale getirdiler.

Denim ve pamuklu kumaşlar, bu sezon gündelik elbise kalıplarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Tazelik ve özgünlük bu sezon örgü veya delikli kumaştan yapılmış elbise modelleri getirdi.

Sezon "sonbahar-kış"

Sonbahar-kış mevsiminde moda her zaman daha sınırlı ve ciddi. Elbise, tasarımcı koleksiyonlarının önemli bir bileşeni olmaya devam ediyor ve çoğu kadının gardırobunda bulunuyor. Fakat daha kapalı, rahat bir hale gelir ve yalnızca sahibini dekore etmek için değil, aynı zamanda gerekirse hava araçlarından korunmak için tasarlanır.

Soğuk mevsimde, aşağıdaki elbiseler önemlidir:

 • kılıf elbise;
 • kazak elbise;
 • Bir çizgi elbise;
 • "Yeni Yay" tarzında elbise;
 • bask ile elbise;
 • asimetri ile elbise.

Sonbahar-kış mevsiminde orta ve maksi boyu elbiseler güvenle üst üste çıktı. Kabarık veya alevlendi, düz veya kollu fenerler: Birçok model tuhaf kesim nedeniyle kollu üzerinde durur. Bazı modellerin tamamlayıcıları pelerinler ve döngülerdir. Açık omuzlar ve sırt, etek kesim ve perdelikler hala çalışır durumda.

renk

Soğuk mevsimin renk paleti, klasik siyah, beyaz ve kırmızı renkler, kalın bir şarap kırmızısı, mavi ve mavi yeşil bir dokunuş içerir. Zengin renklerin yoğun asil tonlara geçiş tekniği yaygındır.

baskılar

Yazıtlar, etnik unsurlar ve 3 boyutlu grafikler şeklinde baskılar daha evrensel amaçlar için elbiseler süslüyor. Akşam modelleri, şeffaf kumaşlar da dahil olmak üzere, çiçek desenleriyle ustaca boyanmıştır.

dekorasyon

Özel günler için elbiseler zaten bilinen saçak, tüyler, altın işlemelerle süslenmiş veya kabarık kürkle süslenmiş. Günlük kıyafetlere beyaz yakalı süslemeler eşlik eder. Patchwork tekniği, basit bir stildeki elbiseyi inanılmaz derecede şık bir şeye dönüştürmeye yardımcı oluyor. Geleneksel fırfırlar ve yüzgeçler, kıvrılma ve örtme de bir kenara bırakılmaz.

malzemeler

Bu sezonun günlük moda modellerinden kalın triko ve viskon yapılır. Süet, yün, kaşmir, doğal kadife ve tüvitten yapılmış elbiseler - yılın serin zamanı için harika bir seçenek. Ana deri veya ek malzeme olarak hakiki deri, elbiseye rahatsız edici ama çekici bir karakter kazandırır.

Lüks malzemelerden yapılmış elbiseler, yüzeyi değerli metalleri taklit eden veya parıldayan bir etkiye sahip olan, akşam görünümleri için yaratılmıştır. Dantel, brokar, ipek ve saten, daha önce olduğu gibi, elbiselerin yaratıcıları ve bu elbiseleri giyenler tarafından sevilir.

Seçtiğiniz için ipuçları

Yarattığı her ne olursa olsun, her kadın, herhangi bir modaya uygun şeyin, kişiliğini dışlamak yerine vurgulaması gerektiğini hatırlamalıdır. Modaya koşulsuz bağlılık bir kişiyi seçme ve sizi giyimdeki kendi tercihlerinizi unutturma hakkından mahrum bırakabilir.

Bazı özel kuralları izlerseniz bu olmayacak. Bu özellikle bayan elbiseleri için geçerlidir. Bir kadın onu seçerse, figür şeklini ve vücut özelliklerini dikkate alarak kıyafet mükemmel bir şekilde uyuyor. Kıyafet yaş, mizaç ve kadının genel tarzı ile çatışmamalıdır.

Gündelik elbiseler mevsim ve hava şartlarına göre seçilir. Kadının elbisesinde vakit geçirmeyi düşündüğü yer, sebep ve yöntem de seçiminde önemli bir rol oynamaktadır. Başkalarının beğenisine ek olarak, kişisel rahatlık da önemlidir. Elbiseli bir kadın kendini kısıtlı ve belirsiz hissediyorsa, başkalarının gözünden kaçmaz. Böyle bir fiziksel rahatsızlığın bir sonucu olarak, bir kadın kesinlikle rahatsızlık hissedecektir.

Bugün, moda dünyası çok çeşitlidir, bu yüzden her bayan elbisesini seçerken bir çözüm bulacaktır. Asıl mesele, onun modaya uygun değil, öncelikle güzel olması gerektiğini hatırlamak.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler