Elbise stilleri ve modelleri

Elbise tunik - şık ve modern bir görüntü

Elbise tunik - şık ve modern bir görüntü

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Biraz tarih
 3. Kime gidiyor?
 4. modası
 5. tür
 6. Popüler renkler
 7. stilleri
 8. uzunluk
 9. malzemeler
 10. sezon
 11. Vesilesiyle Görüntüler
 12. Ne giymeli?
 13. aksesuarlar
 14. ayakkabı

Elbise tarzı "tunik" çoğu zaman modacıların gardırobunda bulunur. Bu tarz giysiler her yaştan kadınlar için rahat ve uygundur. Modern elbiseler, tunikler, stil ve renk açısından farklı olan çeşitli modeller ve dikiş için kullanılan kumaşlarla temsil edilir.

Özellikler

Kısa bir tunikle karşılaştırıldığında, bu tarzdaki elbise daha uzundur, bu da onu pantolon ya da şortla desteklenmesi gerekmeyen bağımsız bir giysi parçası yapar. İsterseniz, bir elbise tuniğine bu tür kıyafetlerle birleştirme izni verilir. Bu çok yönlülük temel farktır.

Bu tarzdaki kıyafetlerin diğer özellikleri:

 • Serbest kesim.
 • T şeklindeki siluet.
 • Yaka eksikliği.

Tunik bir elbise içindeki kol eksik olabilir veya farklı bir uzunlukta olabilir. Ayrıca, birçok modelde yanlarda kesikler vardır.

Biraz tarih

Tunikler, eski Roma ve Yunanistan zamanlarında giyilmeye başlandı ve bu sadece kadın kıyafetleri değil aynı zamanda erkek gardırobunun da konusu oldu.

Omuzlar üzerinde birbirine tokalı tokalar ile tutturulmuş iki adet dikdörtgen kumaştan oluşturulmuştur. Tunik için kullanılan kumaşa göre sahibinin durumunu değerlendirmek mümkündü.

Erkek tuniği orta uzunlukta bir üründü (dizlere göre), kadınların tuniği ise ayak bileklerine göre farklılıklar gösteriyordu. Neredeyse her zaman tunik bir kayış ve pelerin ile tamamlandı. Bir süre sonra, tunikler sadece kadınların gardırobunda kaldı. Dekorasyonlarında taş ve nakış kullanmaya başladı.

Orta Çağ'da, yalnızca rahipler, Doğu'da yaşayan insanların yanı sıra, bu tür giysiler giyiyorlardı. 20. yüzyılın ortalarından itibaren, kadınlar yine tuniği giymeye başladı.

Şimdi bu stilin elbisesi talep ediliyor ve podyumların üzerinde düzenli olarak beliriyor.

Kime gidiyor?

Kıyafetler, tunikler çok yönlülüğüne bayılırlar, çünkü bu kıyafet ne kadar fiziki olursa olsun, hangi yaşta olursa olsun her kadına uyuyor.

Doğru stili seçmek yeterlidir ve her kız figürün avantajlarını vurgulayabilecek ve tüm kusurlar gizlenecektir.

Bu tarz özellikle uzun boylu kızlar ve orta boylu kadınlar için güzel görünüyor. Kız uzunsa, tunik uzun bacakları vurgulamak için faydalı olacaktır. Ortalama bir büyüme hızına sahip güzeller, bu elbise bacaklarının çizgisini görsel olarak uzatabiliyor.

Kıyafet tarzının büyük artığı "tunik", böyle bir kıyafeti kız dolabında dolgunlukla kullanma yeteneğidir. Gevşek bir uyum, bel bölgesindeki kusurlardan dikkati çekmeye yardımcı olacaktır. Tuniğin bu avantajı, vaktinden önce büyüyen mideye dikkat çekmek istemeyen gelecek anneler tarafından da seviliyor.

modası

Moda kadın dolabındaki tunikler genellikle bu modellerle temsil edilir:

 • Farklı uzunluklarda düz kesim elbiseler. Bu modelin bir varyasyonu hafif bir tunik aşağı doğru tunik olabilir.
 • Geniş plaj elbisesi. Yarı saydam malzemelerden yapılmış ve sahilde yıpranmış. Şehirde böyle bir tunik giyilirse, kot veya pantolonla tamamlamaları gerekir.
 • Örme tunik balıkçı yaka. Modelin üstü kapalı ve kalçaların altında bir uzunluk vardır.
 • Tunik gömlek. Bu elbise erkek gömleğine benziyor ancak daha uzun.
 • Yüksek belli model. Böyle bir tunik genellikle göğüslerin altında bir düzeneğe sahiptir, bu nedenle bu elbise çok zayıf kızlar ve hamile anneler arasında talep görmektedir.
 • "Die Fledermaus". Bu, elbise tuniğinin, dolgunluğun gizlenmesine yardımcı olan yaz versiyonudur.

tür

Tunikler değişebilir:

 • Renk çözümü. Geleneksel olarak, yüksek talep gören elbiseler, tunikler, aynı zamanda parlak baskılara sahip birçok model var.
 • Uzunluğu. Bu tarz elbiseler, ultrashort'tan zemindeki ürünlere kadar modeller tarafından sunulmaktadır.
 • Boyun çizgisi. Çoğu zaman tunik bir elbise içindeki boyun çizgisi yuvarlak veya V şeklindedir, ancak kare yaka çizgisine sahip modeller de vardır.
 • Dekor. İlginç bir desene ek olarak, bir tunik cepler, bağcıklar, payetler, nakışlar ve diğer elementler ile dikkat çekebilir.

Popüler renkler

Bu stildeki elbiselerin en çok bulunduğu klasik renkler beyaz, siyah ve kırmızı. Mavi ve turkuaz tunikler de popülerdir. Bu renklerdeki ürünler yılın herhangi bir döneminde geçerlidir, ancak yaz döneminde genellikle hafif modeller seçerler.

Ayrıca pastel renkler bu stili ofiste kıyafet olarak seçme eğilimindedir. İş kadınları kremalı, bej, kumlu veya gri renkli tunikler gibi. Bu tarzın siyah kıyafeti, gece kılıfının yerini başarıyla alabilir.

stilleri

Elbise tuniği şunlara işaret edebilir:

 • İş tarzı. Bu tunikler çok az veya hiç bitmemiş veya çoğunlukla bej, gri ve siyah olmak üzere özlü ve katıdır.
 • Romantik tarzı. Bu tunik elbiseler genellikle perdeler, fiyonklar, fırfırlar ve diğer süslemelerle süslenir.
 • Etno-stili. Bu tür tuniklerin özellikleri parlak bir baskı ve sıradışı bir kesimdir.
 • Çingene tarzı. Bu tür tunik elbiseler kabarık kollu (genellikle elastik bant ile toplanır) ve geniş bir yakaya sahiptir.
 • Doğu tarzı Bu tür tuniklerin karakteristik farklılıkları, kollu kimono, standlı yaka ve diğer Asya ulusal kıyafetlerinin varlığı olarak adlandırılabilir.
 • Spor tarzı Bu tunikler genellikle uzun kollu ve davlumbazlıdır.

uzunluk

Tunik uzunluğu çok değişkendir. Yerde hem kısa modelleri hem de ürünleri görebilirsiniz, ancak bu tarzın en yaygın elbiseleri diz boyu veya biraz daha yüksek (kalçaların ortasında) değişir.

Elbisenin uzunluğunu seçerek, bacaklarının ve vücut yapısının bir bütün olarak özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Bir kadın kalçalarının dolgunluğunu veya bacaklarının düzensizliğini gizlemek isterse, uzun modeller tercih edilir ve ince bacaklı ince kızlar utanmadan mini uzunlukta bir tunik giyebilir. Dizlerdeki tunikler narin genç bayanlar için mükemmel, muhteşem bir figürle güzeller.

malzemeler

Tunik üretimi için çeşitli kumaşlar kullanılmıştır. Yaz modelleri geleneksel olarak şifon ve saten gibi hafif malzemelerden dikilir. İpek genellikle akşam modelleri için kullanılır ve yün, kaşmir ve triko en çok soğuk havalarda dikiş tunikleri için talep edilmektedir. Etno tarzı, keten ve pamukta kıyafet yapmak yaygın olarak kullanılmaktadır.

sezon

yaz

Yazlık giysiler seçerken beyaz tunik elbiseler de önde gelen yerlerden biri.

Ayrıca yaz tunikleri, geometrik, soyut veya bitkisel baskıya sahip parlak tunikleri içerir.

İlkbahar / Sonbahar

Soğuk havalarda, kızlar uzun kumaştan yapılmış örgüler gibi sıcak kumaşlardan yapılmış tunikleri tercih ederler.

kış

Soğuk havalarda yün ve trikodan yapılan elbiseler çok talep görmektedir. Genellikle bu malzemelerin modelleri yumuşak ve tek renklidir ve uzunlukları dizlerin altına ulaşır. Onlar bir ceket ya da hırka yanı sıra topuklu çizmeler ile birleştirilir.

Tığ işi ve örgü tunik elbiseler

Kadın figürünün saygınlığını vurgulayan örgü tunik elbiseler büyük talep görüyor. Kural olarak, uzun bir süvetere benziyorlar.

Sıcak ve rahat nefesler böyle şeylerden. Sonbahar-kış dönemi için hem ince yazlık modelleri hem de sıcak olanları satın alabilirsiniz. Özel bir ürün istiyorsanız, el örgüsü tunik elbiselerini dikiş kadınlarından sipariş edin. Örme tunikler kendi başlarına giyilir ve diğer giysilerle tamamlanır. Mutlak olmalı!

Vesilesiyle Görüntüler

Ofise

Düşük tuşlu elbiseler-tunik kısıtlamalı renkler, işletme imajı için iyi bir seçenektir. Monoton tunik, siyah pantolonla veya rengin aksine kalem etekle başarılı bir şekilde birleştirildi.

Genellikle iş tarzında bir elbise tuniği bir balıkçı yaka veya bluzun üstüne giyilir. Ayrıca, sonbahar-kış döneminde, ofis tunik modelleri klasik ceketler veya hırkalarla birleştirilmiştir.

Yürüyüş için

Bir elbise-tunikte arkadaşlarınızla şehir etrafında dolaşmak ve bir randevu almak daha uygun olur. Yaz aylarında, görüntü yarı saydam bir tunik ve hafif kot pantolon veya ince pantolondan oluşturulmalıdır.

İlkbahar ya da sonbaharda, boğucu ve tozluklarla tamamlayıcı bir yürüyüş için örme tunikler giyebilirsiniz. Doğru aksesuarı seçmek önemlidir, örneğin beline dikkat çekmek için ince bir kemer ve dekorasyon olarak - bir zincir veya fular üzerine bir kolye.

Ayrıca nakış, yapay inciler, süslemeler veya dantel ile süslenmiş parlak tunik elbiseler de giyebilirsiniz. Çok popüler ve bir baskı ile ürünler - hem soyut hem de çiçek.

Plaj kıyafeti-tunik

Tunik, plaj kıyafeti için en iyi seçeneklerden biri olarak adlandırılabilir. Böyle bir yarı saydam kumaş elbise düz bir taban ile sandalet veya sandalet ile giyilir. Çoğu zaman, tunik elbiseler için plaj seçenekleri şort veya pantolonla giyilebilecek kısa modellerle temsil edilir.

Bel bölgesini vurgulamak için, plaj tuniği ince bir kemer veya kemer ile tamamlanmaktadır.

Ne giymeli?

 • Yaz tunikleri capri, pileli etek, şort, geniş pantolon ve pantolon ile giyilir.
 • Soğuk havalarda, tunik altında, kot pantolon, dar tayt, tozluk ve balıkçı yaka giyerler.

aksesuarlar

İlginç kolye taşlı boncuklar veya uzun zincirler tunik elbiseler için çok uygundur. Yalnızca ürünün kendisi üzerinde nakış olması durumunda bunlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca, bu tarz elbise, bilezik ve küpeler ile tamamlanmaktadır.

Pek çok tunik, özellikle ince bir bele odaklanmak istiyorsanız, bir kemer veya kemer ile mükemmel bir şekilde birleştirilir.

Bir kızın aşırı ağırlığı varsa, bir tunik ile birlikte büyük bir mücevherle birlikte geniş bir kemer giymemelidir.

ayakkabı

Kış tunik elbiseleri, yüksek topuklu veya kama olması gereken deri veya süet botlarla giyilir. Böyle bir elbisenin altında düz bir tabanı olan ayakkabıları seçerseniz, bu, kızın büyümesini görsel olarak azaltabilir.

Ancak kısa topuklu elbise tunik sandalet için düşük topuklu ayakkabılar çok iyi bir katkı olacaktır. Bununla birlikte, kısa ve orta uzunlukta modeller, yüksek topuklu ayakkabılarla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Ayrıca, diz üstü bir tunik bağcıklı botlarla çekici görünüyor. Bir tuniğin altına pantolon veya şort giyerseniz, böyle bir set için ayakkabılar bale ayakkabıları veya sabot olarak sunulabilir.

Yorumlar
 1. Alena
  21.02.2016

  Ben tunikleri severim! Diğer giyim eşyalarını ve aksesuarları ekleyerek görüntüyü onlarla değiştirmek kolaydır. Serbest kesim en çok yönlü olan, bu tür tuniklerle ortaya çıkacak bir şey var.

 2. Maria
  21.02.2016

  Ben her zaman bir elbise tuniği giyerim. Aksi takdirde, bu mini uzunluk doğru zamanda getirilebilir ve herkesin görmesi için iç çamaşırları açılabilir.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler