Elbise stilleri ve modelleri

Polo elbise açık hava etkinlikleri için mükemmel bir çözümdür.

Polo elbise açık hava etkinlikleri için mükemmel bir çözümdür.

tartışmaya katıl

 
İçerik
  1. Kimler uygundur?
  2. uzunluk
  3. Sabitleyici tipleri
  4. Ne giymeli?
  5. ayakkabı
  6. aksesuarlar

Bugün, polo unisex giyim olarak kabul edilir, ancak yıllar önce ilk önce bir erkek eşofman unsuru olarak ortaya çıktı. Polo gömlek aynı spor yapan erkekler tarafından giyildi. Yavaş yavaş, polo spor giyimden gündelik giyim için "yeniden eğitildi" ve zamanla, kızlar da biraz değiştirilmiş bir şekilde de olsa gardırobun bu elemanını giydi.

Polo elbise, kısa kollu uzun kollu bir gömlek ve düğmeli aşağıya dönüşlü bir yaka. Rahattır ve hareketi engellemez, bu nedenle açık hava etkinlikleri için mükemmeldir. İlk polo elbiseler çoğunlukla açık tonlu ve sadedi. Bugün bu kıyafetlerin renk yelpazesi çok daha zengin. İki renkli ve üç renkli modeller ve geometrik desenleri olan elbiseler popülerdir.

Çoğu zaman kızlar, daha fazla kadınsı çeşit polo seçerler, örneğin eteğin üstündeki buruşukluklarla.

Kimler uygundur?

Elbise polosu - İstisnasız bütün kızlara uyan birkaç giysi türünden biri. Basit, yarı çevreleyen silueti ve klasik uzunluğu (dizin ortasına) nedeniyle, şeklin tüm kusurlarını (varsa) mükemmel bir şekilde gizler ve avantajları vurgular.

Spor kızlarında, bu elbiseler en iyi şekilde oturur ve şaşırtıcı değildir, çünkü polo, atletik bir figürü güzel göstermek için tam olarak icat edilmiştir. Ancak, yaşamın bu tarafına fazla dikkat etmeyen bayanlar bu kıyafeti karşılayabilir.

Tombul kızlar polo elbisesinin üzerine oturmasını sever. Düz kesim, belde ve kalçada herhangi bir dekorun olmaması, kalın kumaşla birlikte alt kısımdaki ekstra hacmi maskeler. Ancak, kısaltılmış manşon ve düğmelerin üzerindeki oynak boyun çizgisi, dekolte edilmiş bir bölgeyi olumlu bir ışıkta sunmanıza izin verir.

uzunluk

Polo elbise aslen açık havada spor yapmak için tasarlandığından, diz ortasının biraz üstünde bir uzunluğa sahipti. Böyle bir eteğin uygun olduğu düşünülmüş çünkü hareketi engellememiş ve sporcuların kendilerini rahat hissetmelerini sağlamıştır. Bununla birlikte, zamanla elbisenin uzunluğuyla ilgili katı gereksinimler ortadan kalktı ve bugün mağazalarda miniden maksi'ye kadar çeşitli uzunluklarda eteklere sahip polo modelleri bulabilirsiniz.

uzun

Diz altı etekli uzun elbise. Spor giyim için bu uzunluk tipik değildir, ancak polo elbisesi uzun zamandan beri bir spor gardırobundan gündelik bir elbiseye geçmiştir. Uzun polo elbisesi, sportif unsurların (kısa kollu, düğmeli yaka) ve romantik bir etek kombinasyonu sayesinde çok sıradışı görünüyor.

Uzun bir polo elbisesi, örneğin bir ofiste veya kültürel bir etkinlikte, tüm durumlar için uygun değildir; Ancak şehir etrafında yürüyüş yapmak için plaja gitmek veya alışveriş yapmak vazgeçilmezdir.

Zemine etekli bir polo elbisesi nadirdir, ancak inanılmaz derecede etkileyici görünüyor. Özellikle bu model uzun boylu kızlar için uygundur - küçük bir yüksekliğe sahip düz maksi etek rakamın oranlarını deforme edebilir.

midi

Bir polo elbisenin midi uzunluğu klasik olarak kabul edilir, bu nedenle orta uzunlukta etekli modeller en popüler olanlardır. Bu elbise, dinçlik sınırlarının ötesine geçmeden, bir spor figürü ve daha ince bacaklar göstermenizi sağlar. Ayrıca, orta uzunlukta bir polo elbisesi için ayakkabı almak kolaydır - bunlar yumuşak tekstil botlar veya spor ayakkabılar veya sandaletler olabilir.

Polo elbiseleri genellikle güçlü faaliyetlerde bulunmak için rahat olan hafif, doğal kumaşlardan dikilir. En sık bu amaç için pamuk seçin. Ancak denim gibi "spor dışı" malzemelerden dikilmiş daha özgün görünüm elbiseler.

kısa

Yaz aylarında mini etekli bir elbiseden daha konforlu kıyafetler yoktur. Kısa bir polo elbisesi, şekle uymadığı ve vücut için rahat olan malzemeden dikildiği için ısı için mükemmeldir. Aynı zamanda, bu elbiselerdeki kısaltılmış modeller çok çeşitlidir.

Kısa polo elbise, pileli etek, tenisçilerin kıyafetlerini yere doğru indirir. Bu kıyafet çok çekici görünüyor. Oynak kırışıklıkları olan bir eteğe sahip renge sahip yumuşak bir polo elbisesinin yardımı ile daha romantik bir görüntü yaratılabilir.

Başka bir seçenek, ipliğin üstünde etek bulunan kısa bir polo elbisesidir. Gömme siluet olağan spor kıyafeti daha kadınsı yapar.

Sabitleyici tipleri

düğmeleri

Klasik polo elbise iki veya üç düğmeyle sabitlenir. Modern modellerde herhangi bir sayıda bağlantı elemanı bulunabilir. Örneğin, beline veya tüm uzunluğu boyunca düğmeli olan safari tarzındaki modeller şimdi oldukça popüler.

perçinler

Polo elbiselerdeki metal perçinler modernitenin bir göstergesidir. Bu tür bağlayıcılar genellikle kot veya diğer kaba malzeme modellerinde görülebilir. Askeri tarzda elbiseler genellikle perçin ile sabitlenir.

Şimşek

Fermuarlı polo elbiselerinde çok nadir bulunur. Varsa, elbisenin tüm uzunluğu gider. Fermuarlı Polo elbiseler genellikle çok basittir ve spor için özel olarak tasarlanmıştır.

Bağlantı elemanı eksikliği

Bazen bir toka olmadan bir polo elbise görebilirsiniz. Kural olarak, bu durumda elbisenin yakası yoktur, ancak örneğin yuvarlak veya dikdörtgen gibi olağandışı bir yaka vardır.

Ne giymeli?

  • Bir ceket veya kazak ile. Polo elbise, bombardıman ceketi gibi kısa, hafif ceketler ile iyi gider. Ayrıca, bir kot veya kazakla uyumlu bir şekilde bakacaktır. Toplumdan bir kızın imajını oluşturmak için polo elbisenin üzerine elmas desenli bir polo yaka kazak takın.
  • Başlıklar ile. Elbise polosu küçük hasır şapkalar, beyzbol şapkaları, tenis şapkaları veya spor şapkalarla birleştirilebilir. Denizcilik tarzında bir görüntü oluşturmak için, beyaz ve mavi bir polo başlığını takın.
  • Dar pantolon. Polo elbise nadiren taytla giyilir - bu gardıropun unsurları birbirine iyi uymuyor. Dışarısı serinse, bu elbiseyi sıska kot pantolon, tozluk veya tozluk ile giyebilirsiniz.
  • Çorap veya diz çorap. Birçoğumuz bu gardırop ürünlerini çocukluktan ve boşuna giymiyoruz. Polo elbiseyle birlikte ayakkabının altından dikizleyen beyaz çoraplar çok sevimli görünüyor. Yüksek golf sayesinde daha seksi ve eğlenceli bir görüntü oluşturulabilir.

ayakkabı

Bir polo elbisesi klasik ayakkabılarla uyuşmuyor, bu yüzden yüksek topuklu ayakkabılardan hoşlanmayanlar için harika bir seçenek. Ancak bu kıyafetle spor ayakkabısı giymekten ve tenis ayakkabısı giymekten her türlü spor ayakkabısını giyebilirsiniz. Polo elbise ile iyi spor ayakkabılara ve mokasenlere bakın.

Daha fazla kadınsı ayakkabı tercih edenler bu kıyafeti bale ayakkabıları ya da rahat sandaletlerle giyebilirler. Sandalet ve hatta şeyller sıcak havalar için uygundur. Tıkanmaları ve terlikleri unutmayınız. Deri giymeyi sevenler, yaz aylarında “holey” botları bu ayakkabı ve polo elbiseyle güvenle deneyebilirler.

aksesuarlar

Dekorasyon. Spor elbisesi-polo takılarına gerek yok, en çok - en sevdiğiniz takımların sembolleri ile birlikte parlak lastik bilezikler ve rozetler. Kıyafet farklı bir tarzda yapılırsa, ona birkaç süs takmak oldukça mümkündür. Tabii ki, mücevherler buraya sığmayacak, ancak basit mücevherler veya gizli mücevherler oldukça uygun olacaktır.

Kemer. Bir polo elbisesi çok sık bir kemer ile giyilir, çünkü figürü daha kadınsı kılan bir bel seçmenizi sağlar. Bu kıyafet, dokuma bir deri kayış veya ince bir dokuma kumaş kemerle harika görünüyor.

İzle ve gözlük. Polo elbise ile aynı anda çok fazla aksesuar giymemek daha iyidir. En gerekli ve fonksiyonel şeyleri seçmek daha iyidir. Bu elbise, büyük spor tarzı saatler ve büyük güneş gözlükleri için çok uygundur.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler