Elbise stilleri ve modelleri

Lale elbise - çiçeklerden esinlenilmiş

Lale elbise - çiçeklerden esinlenilmiş

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Kimler uygundur?
 2. Kesim türleri
 3. kumaşlar
 4. Kollu
 5. Cepler ile
 6. Popüler renkler
 7. uzunluk
 8. Tarz tam için uygun mu?
 9. Ne giymeli?
 10. aksesuarlar
 11. ayakkabı

Lale kıyafetleri çok popüler ve çekici. Tarzın adı, elbisenin baş aşağı döndürülen lale çiçeğiyle büyük benzerliği ile bağlantılı.

Belde lale elbiseleri dardır, üst uyluk bölgesinde bu elbiselerin eteği genişler ve ete daralır. Eteğe hacim kazandırmak için ya bel kısmındaki katlar halinde toplanır ya da çeşitli elemanlar ve uçlarla desteklenir.

Bu stildeki elbiseler günlük kıyafetler ve kutlama için kıyafetler olarak kullanılabilir. Kalçaların dolgunluğunu gizlemeye yardımcı olur ve bacakları görsel olarak uzatır, ayrıca bele odaklanırlar.

Kimler uygundur?

Lale kıyafeti ilkbahar, hassasiyet ve gençlikle ilişkilidir, bu nedenle genç kızlar tarafından daha sık seçilir. Hem aşırı zayıflığı olan genç bir bayanın, hem de muhteşem formların olduğu bir kızın üzerinde eşit derecede iyi görünüyor.

Kuşkusuz, en iyi stil "Lale", özellikle ince bacaklı, dikdörtgene ve kum saatine benzeyen kadınlara bakacak.

 • Hacimsel etek “ters üçgen” şeklini daha uyumlu hale getirmeye yardımcı olur.
 • “Üçgen” silueti olan bir kız, boyun etrafında hacimli kollu veya perdeli bir model seçmelidir.
 • Kırılgan kızlar, üstü açık bir elbiseyle en iyi şekilde görünecektir.
 • Kızın bir elma şekli varsa, lale elbisesi onun için uygun olmayan bir seçim olacaktır.

Kesim türleri

Lale elbisesinde en sık rastlanan yaka V şeklindedir. Bazı modellerde, koku varlığından dolayı oluşur. Bu tarz elbiselerdeki diğer yaygın kesikler oval ve yuvarlaktır. Ayrıca dikdörtgen yakalı modeller de var.

kumaşlar

Yazlık elbise dikiminde lale elbiseleri, chintz, şifon ve pamuklu kumaş kullanılmaktadır.

Triko veya yün, serin havalarda giyilen günlük elbiseler için kullanılır. Kıyafet kutlama amaçlı ise kadife, brokar, saten, ipek ve diğer pahalı kumaşlar kullanılır.

Kollu

Lale elbisedeki manşonların uzunluğu farklı olabilir. Hem uzun kollu hem de kısa kollu modelleri vardır. Bu durumda, hem dar kollu hem de kabarık kollu olabilir. Omuzlarında ruffled ile bu tarz elbiseler çok popüler.

Geniş veya ince kayışlı ürünler yüksek talep görmektedir. Omuzların tamamen çıplak kaldığı elbiseler modelleri de var.

Cepler ile

Bazı lale elbisesi modelleri içten yan ceplere sahiptir. Bu elemanlar kalçalara hacim eklemeye yardımcı olur.

Popüler renkler

siyah

Siyah lale elbisesi, siyah kılıflı elbisenin başarılı bir alternatifidir. Bu kıyafet ofiste kıyafet olarak kullanılabilecek kadar katıdır.

Siyah lale elbisesinin dekorasyonunda yapay elmas veya payetler kullanılıyorsa, bu model kulüpte veya bir partide giyilebilir. Aynısı mini uzunlukta modeller için de geçerlidir.

İnce beline dikkat çekmek isteyenler, bu stille birlikte lakonik siyahlara zıt bir kemer alabilirsiniz. Örneğin kırmızı veya altın renkli parlak bir kemerle lale tarzının tek renkli siyah kıyafeti güzel görünüyor.

mavi

Mavi gama lale elbiselerinde çeşitli tonlarda sunulmaktadır - yumuşak maviden koyu denim ve indigoya kadar. "Lale" tarzının koyu mavi kıyafetleri incedir ve kalçaları gizlemeye yardımcı olur.Bu tür elbiselerdeki korse genellikle V yakalı ile temsil edilir.

Kahverengi bir deri kayış veya siyah bir kemer mavi lale elbisesi için çok uygundur.

beyaz

Beyaz lale elbiseleri nazik ve kadınsı görünür, böylece güzel bir gelinlik görevi görebilir.

Gelinliklerle ilişkisini dışlamak için, böyle bir stile sahip beyaz elbiseler içinde, eteklerinde ve yakada siyah süslemeler gibi başka renklerin ekleri olabilir. Ayrıca, beyaz bir lale elbisesi parlak bir kemerle giyilebilir.

bej

Pastel tonları, nazik bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Bu rengin lale elbiseleri genellikle gündelik kıyafetler olarak kullanılır ve onları ilginç aksesuarlarla eklerseniz romantik bir görünüm kazanırsınız. Hepsinden iyisi, kahverengi veya siyah kuşak bu tarzdaki bej elbiseye uyacaktır.

kırmızı

Parlak kırmızı lale tarzı elbise romantik bir tarih, balo veya başka bir kutlama giyilir.

Eğer böyle bir elbisenin çok katmanlı bir eteği varsa, model havadar görünecektir. İnce askılı saten kırmızı lale elbise, bir parti ya da diğer önemli etkinlik için iyi bir seçim olacaktır.

uzunluk

Lalenin eteğinin uzunluğu, büyümeye göre seçilir. Kız ne kadar düşük olursa, model o kadar kısalır. Bununla birlikte, bu bacakların ideal şeklini gerektirir.

uzun

Uzun lale elbiseler genellikle orta bir ayak bileği uzunluğuna sahiptir. Genelde pahalı kumaşlardan gece elbiseleriyle güzel bir yüzeye sahipler. En yaygın olanı bu tarzın siyah ve kırmızı ve beyaz uzun elbiselerdir.

midi

Dizlerinin biraz altında bir uzunlukta olan elbiseler, uzun boylu kızlarda mükemmel görünüyor. Genellikle farklı uzunluklarda kollu, sıradan gündelik elbise seçenekleridir.

kısa

Kısa lale elbiseleri en sık rastlanan ve modacıların peşinde. Hem günlük kıyafet hem de kıyafet olarak seçilirler. Dizden biraz daha uzun olan elbiseler, ortalama yüksekliğe sahip kızlar için en iyisidir. Ayrıca mini lale etekli bir elbise kısa hanımlar tarafından giyilmelidir.

Tarz tam için uygun mu?

Lale elbise, özellikle bu kıyafetle yüksek topuklu ayakkabılar giyerseniz, düzgün vücutlu kızlarda oldukça çekici görünüyor. Obez kadınlar için en iyi seçenek kokulu bir model olacaktır. Ayrıca fazla kilo için iyi bir seçenek, orta veya uzun kollu lale elbise olacaktır.

Ne giymeli?

Kalçaları örtmeyen kısa bir ceket veya ceket ile lale elbisesi giyin.

En başarılı eklemelerden biri rengi elbisenin tonuyla tezat olacak bir kemer veya kayıştır. Kalınlığı kızın belini göz önünde bulundurarak seçilir - ince bir belin sahibi geniş bir kemer kullanabilir ve belinizi görsel olarak daha ince yapmak istiyorsanız, daha küçük kalınlıkta bir kemer seçmelisiniz.

aksesuarlar

Zarif küpeler, bilezikler ve ince zincirler bu tarz bir tarafa uygun mücevherler olacaktır. İnce bir kemer veya küçük bir debriyaj ile bir eşarp ve bir çanta ile onları ekleyebilirsiniz.

ayakkabı

Hepsinden iyisi, topuklu ayakkabılar lale tarzı elbiseye uyuyor. Ayrıca, elbise ne kadar uzun olursa, topuktaki ayakkabı o kadar ince ve daha ince olmalıdır. Ortalama yoğun kumaştan bir elbise için, yüksek topuklu çizmeler iyi bir seçimdir.

Yorumlar
 1. Rita
  22.02.2016

  Bu stil çok fazla hacim katıyor. Şişmeyen bir kumaş satın almak daha iyidir, çünkü kıvrım nedeniyle her zaman kırışır.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler