Elbise stilleri ve modelleri

Gömlek elbise - acımasızdan şık görünüme

Gömlek elbise - acımasızdan şık görünüme

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Kime gidiyor?
 2. Biraz tarih
 3. Özellikler
 4. gece
 5. ev
 6. kot
 7. uygun
 8. İş tarzında
 9. ücretsiz
 10. Elbise safari
 11. Popüler renkler
 12. Şık baskılar
 13. uzunluk
 14. Moda trendleri
 15. Ne giymeli?
 16. aksesuarlar
 17. ayakkabı

Gömlek elbise gibi çok yönlü ve rahat kıyafetlerin popülerliği bir yıldan fazla bir süredir kutlanmaktadır. Bu stilin elbiseleri birçok modacının gardırobunda görülebilir.

Kime gidiyor?

Bu tarz kıyafetler evrensel kabul edilmekle birlikte, kıyafet seçiminde figürlerinin nüansları dikkate alınmalıdır.

Kız zayıfsa ve figürü bir dikdörtgene benziyorsa, hafif kumaştan, orta uzunlukta ve hafif bir gölgeden oluşan düz bir gömlek elbise seçmeniz önerilir.

Kadınsı figürlü kızlar, bir kum saatine benzeyen, hem gevşek hem de gömülü gömlekleri istediğiniz zaman giyebilirsiniz. Şekil orantısız ise (üst veya alt kısım dolu), seçiminizi elbisenin geniş bir modelinde, desensiz ve kemersiz olarak durdurmalısınız.

Bir gömlek elbise genellikle muhafazakar ve basit, ama şık kıyafetleri seven kadınlar tarafından satın alınır ve giyilir. Minimalizm hayranları ve aynı zamanda rahat ve şık elbiseler giymek isteyen kızlar arasında popüler bir tarz.

Biraz tarih

Bu tarz elbiseler, 20. yüzyılda ünlü Coco Chanel tarafından icat edildi, efsanevi tasarımcı erkeklerden rahat bir tişört almaya ve onu kadın figürüne uyarlamaya karar verdi.

Elbise dolabının kadın gardırobunda görünmesi kadın modasında bir his yarattı. O zamandan beri, bu tarz kadınlar tarafından talep edilmektedir, ancak zaman zaman zamanın eğilimine göre değişip adapte olmasına rağmen.

50'lerde, böyle bir elbise, yeni koleksiyonlarında yer alan Christian Dior tarafından değiştirildi. 60'larda, bu tarzın popülaritesi hem SSCB'de hem de yurtdışında önemli ölçüde arttı. Elbise gömlekleri dergilerin kapaklarında ve podyumlarda görünmeye başladı. 80'lerde, o zamanlar safari tarzını destekleyen Yves Saint-Laurent, bu modeli beğendi.

Özellikler

Kıyafet gömleği, belirgin bir bel bulunmayan, genellikle kesik bir yaka ve kolların olduğu düz kesim bir elbisedir.

Çoğu modelde, tasmalar stand veya sarkma seçeneği ile sunulur. Manşet manşetlerle sabitlenebilir ve desteklenebilir, ancak bulunmayabilir. Gömleğin arkasında genellikle bir kıvrım vardır ve eğer ürün hafifçe takılırsa kıvrımlar da ön tarafta bulunur.

Neredeyse tüm gömlekler, erkekler gömlekleri gibi düğmeli. Bu durumda, düğmeler açık bir şekilde yerleştirilir veya dilimin altına gizlenir. Bu tarz elbiseler dikmek için genellikle doğal kumaş kullanılır - keten, yün, kot pantolon, kadife, pamuk ve diğer. Elbiselerin çoğu aynı renktedir, ancak eteklerinde, manşetlerinde veya yakasında süslemeler ve nakışlar bulunan modeller de vardır.

gece

Kısa ipek elbise gömlek bir parti için iyi bir seçim olacaktır. Bunun için yüksek topuklu ve ilginç debriyajlı ayakkabılarla birlikte.

Ayrıca, parlak bir ayakkabı, bir el çantası ve bir kemer seçerek gündelik bir gömlek elbise modeline dayanan bir tarih veya parti için uygun bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Elbisenin rengi akşam yayı için vurgu işlevi görebilir. Bunu yapmak için, kostüm takılarını zıt bir renkte ekleyerek doymuş bir renk modeli seçin ve unutulmaz bir görünüm garanti edilir.

İlginç bir akşam seçeneği de yere siyah elbise gömlek olurdu.Topuk ayakkabılarını giy, şenlikli bir tarz yarat ve küçük bir el çantası al. Üstte ve altta birkaç düğmeyi düğmeden bırakın.

ev

Bu tarzın elbisesi evde giyilen bir elbise olarak idealdir. Ev elbisesi gömlek yumuşak ve rahat kumaşlar diker. Kadınlığı vurgular ve günlük ev giysisi olarak bornozdan daha uygundur.

kot

Başarılı silueti ve pratik kullanımı sayesinde kottan üretilen gömlek elbise, bugünlerde çok popüler. İnce kot modellerin serbest kesim ve orta uzunlukta olması. Bu gibi elbiselerdeki malzeme mükemmel şekilde örtülüyor ve rakamı vurgulamaktadır.

Kıyafet hem rahat hem de şık. Kemer, hacimli deri çanta, büyük aksesuarlar ve düz ayakkabılarla tamamlanır.

Bir kot gömlek elbise günlük gardırop için mükemmel bir üs olsun. Farklı aksesuarlar seçerek, her gün için pratik ve orijinal yaylar elde etmek için istenen stili (örneğin, kentsel veya etnik) oluşturabilirsiniz.

Daha az çekici değil ve sıkı klasikleri denebilecek denim modelleri. Bir kısma yaka, bir geçiş çubuğu ve cepler ile ayırt edilirler. Retro bir görüntü oluşturmak için, elbiseye bir platform çantası, yumuşak bir çanta ve büyük gözlükler ekleyerek nakışlı bir çivit tonlu ürünü alabilirsiniz.

uygun

Bu tür elbise gömlek modelleri, kullanımlarının zayıf bir figürün esasını göstermeye yardımcı olduğu için kesimin altı çizili detaylarıyla ayırt edilir.

Takılan elbiselerdeki gömlekler, ürünlerin sadece beline oturması nedeniyle bir miktar tutamlara sahiptir. Çoğu zaman, bu modellerin diz için bir uzunluğu vardır.

İş tarzında

Kıyafet gömleğinin kendine has bir tasması olduğundan, böyle bir kıyafet iş elbisesi olarak oldukça uygundur. Özellikle düşük anahtar renkte ve ilave son işlem olmadan ürünü alırsanız. İş elbisesi forması, ağırlıklı olarak ortalama uzunluğun yanı sıra üst kısmıdır. Deri bir çanta ve şık bir deri kemer ile birleştirilmiştir.

ücretsiz

Bir gömlek elbise geniş, görsel olarak bir kızın giydiğinden birkaç büyüklükte olabilir.

Akan kumaştan gelen bu elbiseler çok kadınsı gözüküyorlar ve erkekler için gömleklere benzemiyorlar. Şifon, kot, batiste, ince yün ve diğer kumaşlardan dikilir.

Elbise safari

Bu nedenle, karakteristik bir özelliği cep ve fermuar bolluğu olan kıyafet türlerinden birine denir. Bu elbise cepleri üste ve eteğe yerleştirilebilir.

Ayrıca, çoğu safari elbisesinde flep yakası, kemer ve kısa kol vardır. Genellikle bu tür elbiseler dikmek için kalın kumaş kullanılır. Ön kısımdaki safari elbise, düğmeler veya fermuarlarla sabitlenir.

Popüler renkler

beyaz

Beyaz gömlekler en yaygın olanları arasındadır. Bu tür modeller, özellikle şifon, batiste veya ipekten yapılmışsa günlük yazlık gardırop için satın alınır. Böyle bir elbise içinde bronzlaşmış cildi kusursuz bir şekilde çıkarabilir, ayrıca ince figürü vurgulayabilirsiniz.

Beyaz bir gömlek elbise için en iyi aksesuar rengi bej, siyah veya kahverengi olacaktır.

siyah

V yakalı siyah bir gömlek içinde ince bir rakamı vurgulayabilirsiniz. Siyah modeller, gece elbiseleri için de temel unsur olarak kullanılabilir. Bu durumda, parlak aksesuarlar ile tamamlanmaktadır.

mavi

Bu renkteki gömlekler en sık denim modelleriyle temsil edilir, ancak pamuk, şifon, keten ve diğer kumaşlardan ürünler de vardır.

Bu tür elbiselerin rengi çok farklı olabilir - yumuşak maviden koyu indigoya. Çizgili, kareli veya puantiyeli desenli mavi elbiseler çok popüler.

Siyah ve beyaz

Beyaz süslemeli siyah gömlek elbiseler, figürün avantajlarını vurgulamaya ve olası kusurları gizlemeye yardımcı olur. Bu, manşetlerin ve çıtaların beyaz olarak vurgulandığı siyah bir elbise olabilir.

Siyah lekeli, küçük ve büyük kareler ve küçük çiçek desenleri veya çizgiler dikkat çeker.

Şık baskılar

Çok popüler düz renkli elbise gömlek modelleriyle birlikte, pek çok şık kadın baskılarla kıyafet satın alıyor.

Bu elbiselerin renkleri çok çeşitlidir. Elbise, çizgili gömlek, lekeli, çiçek, kafes görebilirsiniz. Basılı bir ürün seçerken, rakamın nüanslarını dikkate almak önemlidir. Örneğin, kıvrımlı şekil sahipleri için büyük kafesli veya yatay şeritte bir elbise gömlek önerilmemektedir.

uzunluk

Zemine uzun

Bu elbise gömlek modeli kadınsı ve oldukça ilginç bir kıyafet.

Böyle bir elbise için bağlantı elemanları tüm uzunluk boyunca ilerleyebilir, ancak yalnızca bel için düğmeleri olan ürünler de vardır ve etek altta sağlam kalır. Bu elbise kolayca tombul bacakları gizleyecektir.

midi

Bu kadar uzun modeller hem genç bayanlarda hem de daha büyük yaştaki kadınlarda talep edilmektedir. Bu elbise bir ceket veya ceket ile giyilebilir. Elbise gömlek midi ve kısa ve uzun.

İsterseniz elbisenin üst kısmını sıkıca bağlayabilir veya düğmeden birkaç düğme bırakabilirsiniz.

kısa

Mini gömlek, genellikle yaz aylarında düz sandaletler veya yüksek topuklu ayakkabılarla giyilir.

Bu elbise epeyce aksesuar veya sadece bir çanta ile yapabilirsiniz. Geniş, kısa bir gömlek elbise genellikle bir kemer ile desteklenir.

Moda trendleri

Günümüzde elbise gömlekleri, iş dünyasından askeri ve romantiklere kadar birçok mevcut tarzda mevcut. Bu kıyafetler yazlık gardıropta vazgeçilmezdir ve önemsiz olmayan gündelik bir görünüm yaratmanıza olanak tanır.

Modern trend, özgürlük ve zerafetin birleşimidir - elbise gömleğinde temsil edilir.

Belin geniş bir deri kemer veya ince bir kayışla vurgulandığı kalça ve göğüs üzerinde büyük cepleri olan popüler modeller. Modern koleksiyonlarda ücretsiz kesimli romantik modellerle ve vintage silueti olan katı ürünlerle temsil edilen kot gömlek elbiseler oldukça talep edilmektedir.

Ne giymeli?

 • Gömlek elbise genellikle kemerle tamamlanır, böylece görüntü daha kadınsı olur.
 • Bu tarzdaki elbiseler kendi başlarına giyilir, ancak sıklıkla yanlarında tozluk, tozluk veya kot giyerler.
 • Klasik bir elbise gömleği için hafif bir şifon veya ipek fular seçebilirsiniz.
 • Kıyafet kısa bir kürk yelek, geniş bir çanta ve büyük güneş gözlüğü ile tamamlanabilir.

aksesuarlar

Zarif aksesuarlar, örneğin, ince zincirli bir kolye, ince askılı küçük bir çanta veya ince küpeler bir gömlek elbise için iyi bir seçim olacaktır.

Vintage görünüm için, aksine, büyük takılar kullanıyorlar - boncuklar, küpeler ve bir bilezik. Tahta veya deriden yapılmış kahverengi tonlu aksesuarlar beyaz bir gömlek elbise için mükemmeldir.

ayakkabı

Yüksek topuklu ayakkabılar gömlek için mükemmeldir. Modele bağlı olarak, bunlar sandalet veya ayakkabı olabilir.

Ayrıca, bu stil sandalet ve bale ayakkabıları ile iyi bir şekilde birleştirilmiştir. Böyle bir elbisenin uzun bir modeli için, kalın topuklu veya platformlu bir ayakkabı seçin. Platformlu botlar veya gömlek elbise ile sabit topuklar giymek retro bir görünüm yaratacaktır.

Yorumlar
 1. Rita
  14.02.2016

  Uzun gömlekler bir şekilde özellikle romantik.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler