Elbise stilleri ve modelleri

Elbise çantası - abartılı kadınlar için

Elbise çantası - abartılı kadınlar için

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Stil türleri
 3. Kime gidiyor?
 4. Ne giymeli?
 5. ayakkabı
 6. aksesuarlar

Uzun zamandır pantolon ve takım elbise dolaplarımızda sıkıca oturmuş olmasına rağmen, elbise hala giyimin en kadınsı unsuru. Sadece bir elbise içinde bir kız gerçekten zarif ve kırılgan bir yaratık gibi hissedebilir. Bununla birlikte, klasik kabarık veya daracık elbiseler hızlıca sıkılıyor, bu nedenle tasarımcılar yeni moda çözümler arayışındalar.

Geçen yüzyıl boyunca, çeşitli durumlar için birçok özgün elbise stili. Bu makale, en abartılı modellerden biri - elbise çantası. Ne olduğu, kimin uygun olduğu ve nasıl uygun şekilde giyileceği hakkında konuşacağız.

Özellikler

Elbise çantasında çok basit bir kesim var: Göğüs çizgileri, bel ve kalçadan yoksun, geniş bir giysi. Omuzdan dizlere kadar uzanan figürü tamamen gizler.

Böyle cesur bir tarzın yeni bir buluş olarak görülmesine rağmen prototipi yaklaşık 300 yıl önce ortaya çıktı. O zaman, kadınlar kıyafetlerin sadece güzel değil aynı zamanda rahat olmaları ve rahat hareket etmelerine izin verilmesi gerektiğini düşündüler. O zaman elbiseler klasik bir korse ve uzun kollu, ancak çok kabarık ve gevşek bir etekle, modern “çantalara” uzaktan benziyordu.

Çok hızlı bir şekilde, geniş kıyafetler için moda unutuldu ve bir dahaki sefere ilk kez Dünya Savaşı'ndan sonra kıyafet sahnesinde göründü - basit ve gösterişsiz kıyafetleri tercih etmeye başladıklarında. Ancak asıl popülerlik, bu modele ancak ünlü couturi'lerin koleksiyonlarında görünmeye başladığında geçen yüzyılın ortasında geldi.

Bugün elbise çantası, dinamik bir yaşam tarzı sunan kızlar için gündelik kıyafetlerin bir çeşididir. Modern enkarnasyonda, böyle bir elbise çeşitli detaylarla tamamlanabilir: cepler, kollar veya yakalı.

Stil türleri

Elbise çantası düz kesim. Bu, bu modelin klasik bir sürümüdür. Bu elbisenin altında, figürün tüm eğrilerini ve sarsıntılarını gizler; pek çok kız daha kadınsı bir görüntü oluşturmak için beldeki kıyafeti bir kemer veya kayışla engeller.

Kırpma elbise çantası. Bu, bu stilin bir yaz sürümüdür. Etek uyluk ortası geniş bir elbiseyle en sıcak günlerde bile rahat edersiniz. Yaz için modeller genellikle parlak renklerdeki ince, doğal kumaşlardan yapılır - şifon, chintz, keten vb.

Cepli elbise çantası. Bu sadece her gün için konforlu bir kıyafet değil aynı zamanda ofis için de harika bir seçenek. Büyük yama cepler, sıkı ve düzenli bir iş elbisesine biraz yaramazlık katacaktır. Çoğunlukla, cepler renk veya dokuda zıt olan bir malzemeden yapılır.

Fermuarlı elbise çantası. Bu kıyafetin bir başka çeşidi. Kıyafetlere yıldırım sadece işlevsel değil, aynı zamanda dekoratif bir unsur olabilir. Arkasında uzun bir fermuarlı elbiseler özellikle etkileyici görünüyor: düşey bir çizgi şekli görsel olarak çeker ve daraltır.

Kokulu bir çanta. Kayıpsız bir elbise ve bir bornoz arasında bir haç. Çok sıradışı görünüyor, ancak her kız onu takma riskini taşımayacak, çünkü rakamın oranlarını görsel olarak bozabilir. Oldukça sık böyle elbiseler geniş kollu var.

Kime gidiyor?

Elbise çantası çok özel bir kıyafet ve ne yazık ki herkes için uygun değil. Dikdörtgen şeklinin şekli daha kısa ve hacimli hale getirmesinden dolayı, sadece uzun boylu, ince kızların bu tarz bir elbiseye sahip olabileceği düşünülmektedir.

Aslında, elbise torbası herhangi bir yüksekliğe takılabilir, sadece doğru uzunluğu seçmeniz gerekir:

 • Dizlerini örten uzun modeller uzun bacaklı genç bayanlara uyar - eksi birkaç santimetre büyüme onlar için önemli değil.
 • Minyatür bayanlar diz üstü etekli elbise çantalarına dikkat etmelidir. Soğuk mevsim için modeller dar taytlar veya tozluklarla giyilebilir - böylece güzelliğinizden veya kendi rahatlığınızdan ödün vermeyeceksiniz.
 • İnce kız elbise çantası zarar vermez, ancak doğru yerlerde sadece istenen hacimleri oluşturur.
 • Pyshechki de böyle bir elbise içinde, sorunlu alanları gizleyebileceği için kendinden emin olacak. Kısa boy ve boyuna sahipseniz çanta elbisesi çok dikkatli kullanılmalıdır. Yama cepli, kısa kollu, dökümlü ve yatay desenli modellerden kaçının. Ayrıca, bu tarafın topuklu ayakkabılarını giydiğinizden emin olun.

Ne giymeli?

İlk bakışta elbise çantasının oldukça abartılı gözükmesine rağmen, farklı tarzlarda birkaç görüntünün oluşturulabileceği gerçekten çok işlevli bir giysidir.

 • Tarzında bir görüntü oluşturmak için grunge - Serseri kıyafetler ve iş kıyafetleri karışımı - Elbise çantası, ağır bağcıklı botlarla ve deri ceketi andıran deri ceketi ile birleştirilmelidir. Metal saplamalar ve modaya uygun yırtık külotlu çoraplarla süslenmiş kıyafet.
 • stil gündelik sadeliği, rahatlığı ve aynı zamanda zarafeti ifade eder. Kısaltılmış manşonlu, uzun eldivenli, yüksek botlu bir kafeste geniş bir ceket - bir elbise torbasıyla birlikte, her durumda uygun olan uyumlu bir topluluk oluşturur.
 • Spor ya da aktif forma giyimi mutlaka pantolon, tişört ve tişörtü takımı değildir. Elbise de bir unsur olabilir spor özellikle rahat ve ferah bir elbise çantası ise, Tayt ve spor ayakkabılarla giy, görüntüyü spor şapkasıyla tamamla - ve devam et, aktif dinlen!
 • Elbise çantasını çalışan bir gardırobun temeline dönüştürmek için klasik unsurlarla birleştirmeniz gerekir. iş tarzı. Bir bel oluşturmak için elbisenin üzerine bir korse kemeri bağlayın. Kırpılmış bir kılıf ile daralmış bir ceket giyin ve kıyafetinize klasik pompalarla birlikte eşlik edin.

ayakkabı

Elbise çantası için doğru ayakkabıyı seçmek hiç de zor bir iş değil. Bir çift seçimi, pencerenin dışındaki hava durumuna ve oluşturmayı düşündüğünüz görüntüye bağlıdır.

Soğuk havalarda bir kıyafet seçerseniz, en uygun seçenek botlardır. Uzunca öfkelenebilenler, yüksek şaftlı topuklar olmadan güvenle bot giyebilirler. Kızlar inç topuklu ayakkabılar daha uygundur.

Sezon dışı için, bağcıklı ayakkabılar mükemmeldir - platformda veya klasik hafif oxfordslarda.

Sıcak mevsimde, bale ayakkabıları, spor ayakkabısı ve mokasenler bir çanta elbiseyle harika görünecek.

Kutlamaya gitmek için, resme ayakkabı veya topuklu sandaletler eşlik edin. Elbise çantası ayak bileğine bağlı kayışların üzerindeki sandaletler ile iyi gider.

aksesuarlar

 • Çanta. Çanta ile elbise kendi içinde oldukça hacimli olduğu gibi, büyük çanta taşımamalıdır. Tutmanız gereken çantalara bakın: kavramalar, zarflar, vb. Ayrıca, uzun zincirli küçük bir çanta bunun için uygundur.
 • Fular. Sıcak bir örgü atkı veya zarif bir boyun atkı (mevsime bağlı olarak) bir çanta elbiseyle mükemmel şekilde birleştirilecektir. İlk durumda, bu ayrıntı çok hacimli eteği dengelemeye yardımcı olacak ve ikincisinde - boyun çizgisine dikkat çekecek.
 • Boncuk. Bir veya birkaç sıradaki uzun boncuklar, elbise torbasına en uygun süsleme olacaktır. Çizgilerin dikey yönü, silueti dışarı çeker.Bu durumda, boncukların uzunluğu kesinlikle herhangi biri olabilir - asıl mesele, elbisenin kendisinden daha kısa olmalarıdır.
 • Çoraplar ve çoraplar. Bu gardırop detayları sadece bacaklarınızı ısıtmakla kalmayacak, aynı zamanda eğlenceli ve çapkın bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Yaramaz elbise çantası parlak aksesuarlar ile iyi gider. Bunları taytlarda veya doğrudan çıplak ayaklarda giyebilirsiniz. Körükler ve diz yükseklikleri spor ayakkabısı veya terlik ile iyi gidecek.
Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler