Elbise stilleri ve modelleri

Basky ile Giydir - muhteşem bir görüntü

Basky ile Giydir - muhteşem bir görüntü

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Kimler uygundur?
 2. Bask artıları
 3. Seçenekler bask
 4. Kılıf elbise
 5. Kollu
 6. Tren ile
 7. kumaşlar
 8. uzunluk
 9. Popüler renkler
 10. gece
 11. düğün
 12. Tam giymeli miyim?
 13. Ne giymeli?
 14. aksesuarlar
 15. ayakkabı

Bask nedir, modayı takip etmek isteyen her kızı tanır. Daha önce bu kıyafetle tanışmadıysanız, bize açıklayalım: Bask elbisenin veya eteğin belinde geniş bir sıçramadır.

İspanya'nın bölgelerinden biri olan Baskların şerefine Bask'tan sonra seçildi, çünkü ulusal kostümlerinin geleneksel bir parçasıydı. Geçen yüzyılın ortalarında, Bask inanılmaz moda oldu, ancak pelerinler ve paltolar için bir elbise olarak kullanıldı.

Sonra bu kıyafet parçası uzun süre unutuldu ve son zamanlarda bunu hatırladılar. Bugün baskılı elbiseler çok popüler.

Kimler uygundur?

Baska sadece dekoratif değil, aynı zamanda elbisenin işlevsel bir detayı. Amacı, şekil kusurlarını görsel olarak düzeltmektir. Bask genellikle bel çizgisinin hemen altında bulunur, böylece kalça ve bel arasındaki farkı arttırır. “Dikdörtgen” şekilli kızlar için bu Bask özelliği çok faydalı olacaktır.

Buna ek olarak, Bask geniş omuzları dengelemeye yardımcı olacaktır - bu rakam, çoğu zaman sporcularda ve sadece uzun boylu kızlarda bulunan bir özellik. Dikkatini çıkıntılı karnın dışına çıkarmak gerekirse, o zaman baskelerin elbisesi size bu konuda yardımcı olacaktır.

Bask artıları

 • Baskelerin varlığı, şekildeki bazı kusurların maskelenmesine yardımcı olur - herhangi bir elbise için çok önemli bir kalite. Buna ek olarak, bu elbise farklı yükseklik ve kızlar için uygundur. Bunun tek istisnası armut biçimli figürün sahipleridir. Bu durumda Bask, vücudun alt kısmını daha da ağırlaştırır.
 • Baska en basit elbiseyi bile süsleyebiliyor. Uzun bir süre, moda dünyasında kaldı, ama şimdi o sezon üst üste ünlü tasarımcıların kıyafet koleksiyonlarında yer alıyor. Bu yüzden, pullu elbiselerin uzun süre popüler olacağına güvenebilirsiniz.

Seçenekler bask

Uzun basca elbisenin üstüne giyilen eteğe benzer. Bask, farklı bir renk veya dokuya sahip bir kumaştan yapıldıysa, bu izlenim artar.

Çift basca - iki kumaş katmanından dikilmiş bir element. Bu Bask, klasik versiyondan genellikle daha kısa ve daha muhteşem.

Eksik basca, katı aksine, elbisenin tüm kemer işgal etmez. Kural olarak, kıyafetlerin yanlarında çıkıntı yapan bir “kanat” tır.

Asimetrik basca - Bu elbise detayının en modern çeşidi. Bir yandan, daha kısa, ancak diğer yandan - daha uzun. Bu tip ayrıca bir tür zapah oluşturan Bask'ı da içerir.

Kılıf elbise

Bask, hemen hemen her stile sahip bir elbiseyi dekore edebilir, ancak en etkili şekilde daraltılmış bir silueti olan elbiselere bakar.

Baskılı bir kılıf elbise, son yıllarda gerçek bir klasik hale geldi. Bu kıyafet inanılmaz derecede feminen ve zarif görünüyor. Sonuçta, durum kendi içinde bir kazan-kazan ve Bask'ın eklenmesi onu çok karmaşık hale getiriyor. Baskılı bir kılıf elbise farklı durumlar için iyidir: işten dansa, bu yüzden tüm dünyadaki kızlar onu çok seviyor.

Kollu

Baskça'nın ilk olarak kadın kıyafetleri için bir dekorasyon olarak kullanıldığını hatırlıyoruz. Belki de bu yüzden uzun kollu elbiselerde çok iyi görünüyor. Önemli olan - etek çok gür değildi. Daraltılmışsa, örneğin "kalem" daha iyidir. Uzun kollu elbise elbiseye önem katar, ancak seksi Bask, görüntünün aşırı ciddiyetini telafi eder.

Ayrıca kısa kollu, baskili elbiseler de vardır. Bu durumda, manşonlar genellikle görüntüyü biraz abartılı kılan orijinal bir formdadır.

Tren ile

Trenli elbiseler, kural olarak, en ciddi olaylar için bir seçenektir. Çoğu zaman, bu tür elbiseler gelin tarafından seçiliyor ve Avrupa düğün geleneklerine saygı gösteriliyor. Son zamanlarda, Basca düğün modasına gizlice girdiği için salonlarda, baskısız bir elbise modelini bulabiliyorsunuz. Fotoğraflara bak - bu elbiseler gerçekten çok güzel ve sıradışı görünüyor. Bununla birlikte, bu kadar çok sayıda yatay çizginin şekli "düzleştirdiği" olduğuna dikkat edilmelidir, bu seçenek sadece oldukça uzun boylu kızlar için uygundur.

kumaşlar

Bask şeklini koruyabilmesi için kalın bir kumaştan veya iki katmanlı bir malzemeden dikilmesi gerekir. Aynı kıyafet ile orada kumaş ile ilgili herhangi bir gereklilik.

Bazlı elbise, ince veya yoğun, elastik veya elastik olmayan, doğal veya sentetik kumaştan yapılabilir. Sadece güzellik, figürün özellikleri, yılın saati ve etkinliğin formatı hakkındaki kendi düşüncelerinize dayanarak seçim yapmanız gerekir. Farklı kumaş türlerini tek bir modelde birleştirebilirsiniz. Örneğin, bir elbise ve bir peplum trikodan dikilebilir ve manşonlar gipürden yapılabilir.

uzunluk

Baska, miniden maksi'ye kadar her boyda etekli bir elbise üzerinde mevcut olabilir. Ancak Bask’ın giysiden daha kısa olması gerekir, aksi takdirde tüm etki ortadan kalkacaktır.

Zemine uzun

Bask ile elbise her zaman şık görünüyor, ancak özel durumlar için yere etek ile gece elbiseleri seçmek için gereklidir. Baska dar, uzun bir etekle inanılmaz derecede etkileyici görünüyor. Bu eleman genellikle etekli, dar kalçalı ve aşağı doğru çarpıcı şekilde genişleyen siluet elbiseleriyle dekore edilmiştir. Tüm bu stillerin en iyisi, kum saati figürü tipi olan uzun boylu kızlar için uygundur.

midi

Orta uzunlukta bir eteğe sahip elbiseler, çeşitli durumlar için uygun olduklarından en popüler olanlardır; Onlar rahat ve zariftir. Basky tarzı "midi" olan elbise, bir kalem eteğinin varlığında özellikle iyi görünüyor.

Eğer böyle bir elbise kısıtlanmış bir renk şemasında yapılmışsa ve oldukça kapalıysa, ofiste görünmesi oldukça mümkündür. Daha parlak kıyafetler gayri resmi toplantılar için uygundur.

kısa

Kısa elbiseler - partiler için en iyi seçenek, çünkü içlerinde dans etmek çok uygun! Kokteyl elbisesiyle basklı bir kız her zaman dikkat çeker, çünkü bu öğe elbiseye eşsiz bir çekicilik getirir. Baska elbiseyi daha seksi ve eğlenceli kılıyor, böylelikle böyle bir elbiseyle bütün akşam hayranlıkla bakacaksınız.

Popüler renkler

siyah

Basklı siyah bir elbise, hem çalışan bir gardırobun klasiği hem de yayın için bir elbise olabilir. Hepsi modelin özelliklerine bağlı.

Örneğin, kısa bir etek ve yaka resmi olmayan bir ortamda uygun olabilir ve ticari veya kültürel etkinlikler için daha katı bir şey tercih etmek daha iyidir. Basky ile birlikte siyah renk, bazı dezavantajlardan kurtularak bir figür modelleme yeteneğine sahiptir.

beyaz

Beyaz renk, kızı, hangi yaşta olursa olsun saflık ve masumiyet hali ile çevreler. Beyaz elbiseli kızlar, diğerlerinde sadece olumlu duygulara neden olur çünkü bu renk iyi bir başlangıçla ilişkilendirilir.

Beyaz bir elbise mutlaka gelin kıyafeti değildir. Düğüne ek olarak, beyaz bir elbisenin, örneğin bir mezuniyet partisi, bir tiyatro galası vb. Gibi kesinlikle uygun olacağı başka birçok durum vardır.

kırmızı

Başka hiçbir elbiseyle kadın, kırmızı kadar çekici ve baştan çıkarıcı hisseder. Kırmızı elbise, ölümcül bir güzelliğin rolünü oynamak isteyen bir kız için gerçek bir keşif.

Kırmızı, çok etkileyici bir renk olduğundan, elbise mümkün olduğu kadar basit olmalıdır. Bask kıyafetinizin tek dekoratif unsuru olsun.

mavi

Mavi renk çok etkileyici, ama aynı zamanda sakin, bu yüzden bu kadar çok kızdan en sevilenlerinden biri.

Mavi elbise asla kaba olamaz (çok çok açık modeller hariç) - içinde daima zarif görüneceksiniz. Baska mavi elbisenin sınırlarını hafifletmek için harika bir yol.

yeşil

Yeşil, önümüzdeki birkaç mevsimde en moda renklerden biri olmaya söz veriyor. Her birinin gardırobunda en az bir yeşil elbise görünmelidir, özellikle de bu rengin mevcut tonları arasında, her birimiz ona en çok uyanı bulacağız.

Zümrüt, turkuaz, elma - baskılı elbiseler her renk aralığında inanılmaz derecede çekici görünüyor.

gece

Abiye kadınlar, en güzel günlerinde tüm ışıltıda görünmeniz gerektiğinde giyerler. Aktif bir sosyal yaşam sürmezseniz, o zaman tüm ihtişamıyla başkalarının önünde görünme şansı size bu kadar sık ​​gelmez. Bu nedenle gece elbisesi kızlarının seçimi çok dikkatlidir. Basklı gece elbisesi uzun olmalı ve muhteşem olmamalıdır. Denizkızı stiline bir korsaj üst ve altta alevlenmiş dar bir etekle baktığınızdan emin olun. Kıyafet düz bir siluet ise, düzensiz şekilli bazlardan modellere dikkat edin.

düğün

Düğün modası ayrıca Bask tarafı elbiseleri de atlamaz. Son zamanlarda, giderek daha fazla gelin, yaşamlarındaki en önemli olay için tam olarak aynı tarzı seçiyor. Kızlar çeşitli nedenlerle yönlendirilir: bazıları modayı takip etmek ister, diğerleri - güzel bir şekil göstermek ve yine diğerleri - eğimli göbeği gizlemek için. Her durumda, sade bir elbise çok güzel görünecek ve görünümün tüm özelliklerini olumlu bir ışıkla sunmaya yardımcı olacaktır.

Birçok gelin gelenekleri reddeder ve kısa elbiseleri tercih eder. Bu durumda, bir bask elbisesi, modern ve zarif bir düğün görüntüsü yaratmak için harika bir yoldur.

Tam giymeli miyim?

Şişman kızlar, elbette, bask elbise giyebilir. Kıyafetin doğru seçilmesi şartıyla, bazı anları düzeltebilir ve genellikle dolgun genç bayanlar bozukluğunun nedeni olur. Ana kural, Bask'ın sorunlu olduğunu düşündüğünüz bölgenin altına veya üstüne yerleştirilmesi gerektiğidir.

Örneğin, çıkıntılı bir karınla, hemen memenin altına giren ve kalça hattına pompalanan bir basklı elbiseye ihtiyacınız var. Yemyeşil güzellikler, mekiğin belden geldiği modellere dikkat etmelidir. Her durumda, lüks formlara sahip olanların geniş basklı elbiseleri seçmeleri gerekir, çünkü küçük öğeler yalnızca hacimleri vurgular.

Ne giymeli?

Bir elbiseyi gardırobunuzdaki çeşitli şeylerle basky ile birleştirebilirsiniz. Yapabileceği en sıradan kıyafetler yeni bir şekilde oynuyor. İşe yarayan bir görünüm oluşturmak için elbisenin üzerine bir ceket takın (ancak çok kısa olmamalıdır). Bir bask ile çok güzel elbise klasik bir hendek ve sıkı ayakkabı ile görünüyor. İnce bej tayt veya çoraplar her zaman uygun olacaktır, ancak soğuk mevsimde sıkı karanlık taytlarla geçebilirsiniz. Yaz modelleri romantik tarzdaki geniş kenarlı şapkalarla iyi uyum sağlar. İnce bir kayış ve küçük, zarif bir çanta görünümünü tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

aksesuarlar

Basklı elbise, kıyafet içindeki herhangi bir stile ait değildir, bu nedenle herhangi bir aksesuarla uyumludur. Örneğin, deri ceketi olan siyah bir kılıf elbise ve deriden ve metalden yapılmış büyük mücevherler rocker tarzında tamamen uyumlu bir kıyafet. Hafif bir ceket ve pompa ayakkabı ile aynı elbise bir iş kadını için mükemmel bir görüntüdür. Ceketini çıkar, parlak mücevherler ve yüksek topuklu sandaletler giy - bu şekilde güvenli bir şekilde partiye gidebilirsin.

Mükemmel görüntü arayışı içinde lüks aksesuar, orijinal mücevher, saat, gözlük ve eşarp gibi çeşitli aksesuarları deneyebilirsiniz. Sonuç olarak, kesinlikle bazı ilginç stilistik çözümler bulabileceksiniz.

ayakkabı

Basklı elbise herhangi bir ayakkabıya ihtiyaç duymaz. Elbette, diğer tüm elbiseler gibi, yüksek topuklu ayakkabılarla en iyi şekilde görünür. Sonuçta, topuklu ayakkabılarla, kızlar özellikle çekici görünüyorlar ve yürüyüşleri sadece büyüleyici. Bir elbise giydiğiniz zamana bağlı olarak ayakkabılar seçilmelidir. İş için sıkı ofis ayakkabısı olacak, şehirde dolaşmak için - şık botlar ve tatil için - muhteşem sandaletler. Ayakkabıların rengi elbiseye yakın olabilir veya tam tersi bir tonda olabilir.

Yorumlar
 1. Lena
  26.02.2016

  Kurumsal partiler için harika Baskça giydirin. Hem katı hem de aynı zamanda çok kadınsı. Bu vesileyle siyah bir elbisem var, şimdi mavi bir tane daha istiyorum.

 2. Masha
  23.02.2016

  Ben de Bask’ı icat edenlere boyun eğiyorum. Sadece figürüm için kurtuluş!

 3. burçak
  21.02.2016

  Elbiseleri basky ile seviyorum! Baska ifade edilmemiş kalçalarıma ses veriyor.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler