Elbise stilleri ve modelleri

Düşük bel ile elbise - kadın modasında bir darbe

Düşük bel ile elbise - kadın modasında bir darbe

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Kimler uygundur?
 3. tür
 4. Dolu bir etekle
 5. uzunluk
 6. Gelinlik
 7. Akşam seçenekleri
 8. Tamam mı
 9. Seçtiğiniz için ipuçları
 10. Ne giymeli?
 11. aksesuarlar
 12. ayakkabı

Özellikler

Düşük bel ile modern elbiseler - bu geçen yüzyılın 20'li yılların merhaba. O dönemde kadın modası tarihinde gerçek bir darbe gerçekleşti. Erkeklerle eşitlik mücadelesinde kadınlar uzun, kabarık eteklerden vazgeçmeye ve kendileri için yeni çözümler aramaya başladılar. Düşük belli kıyafetler imparatorluğun ve korse kıyafetlerin aksine kadınsı formları vurguladı. Bel çizgisini aşağı doğru kaydırmak, silueti daha düz, dikdörtgen hale getirir. Böylece elbiseler, figürü biraz çocukça yaptı. Ayrıca spor yapmak, dans etmek ve spor yapmak rahattı.

Kimler uygundur?

Bel kısmı düşük olan elbiseler Birinci Dünya Savaşı sırasında ortaya çıktı. Sonra feminen güzelliğin ideali hava, kırılgan yaratıklar olmaktan çıktı ve erkeklerin gözleri zor işlerle başa çıkabilen güçlü, atletik kızlara döndü. Bu kadın giyim tarzlarına da yansımıştır. Düşük bel elbiseleri sportif figürü olan kızlar için çok uygundur: uzun ve geniş omuzlu.

"Dikdörtgen" veya "ters üçgen" türüne aitseniz, bu elbiseyi güvenle giyebilirsiniz. Ofset bel çizgisi olan elbiselerden kaçının, geniş kalçaları olan kızların yanı sıra düşük büyüme gösteren bireyler olmalıdır.

tür

En çok talep gören model kılıf elbise Düşük bel Uzun zamandır gerçek bir klasik hale geldi ve neredeyse bütün kızlar onu seviyor. Sade, zarif, herhangi bir şekilde harika görünüyor ve farklı durumlar için uygundur.

Çuval-Linie. Bu, caz dönemi ile ilişkilendirilen bir elbise tarzıdır. Rahatsız korselerin ve dar elbiselerin reddedilmesini sembolize eder. “Sak-line” kayışlarda serbest bir elbise, büyük bir yaka ve neredeyse kalçadan başlayan kısa bir etek.

Charleston'ı giydir. TAuger bize geçen yüzyılın 20'li yıllarından geldi. Düz kesimli bu kısa elbise, zengin, çok katmanlı dekor, saçak, payetler, tüyler, parıldıyor vb.

Dolu bir etekle

Kabarık etek ile birlikte düşük bel, gece elbiseleri için çok popüler bir stildir.

Elbise uzunsa, siluet veya A şeklinde adlandırılır. Bu elbiseler hemen hemen her şekle iyi uyuyor. Tombul kızlar genellikle bu belirli değişkeni seçer. Elbisenin sert bir korse olması şartıyla, figürü mükemmel şekilde ayarlar. Düşük bel ve tam etekli kısa elbiseler herkes için uygun değildir. Sadece dar kalçalara ve ince bacaklara sahip olan bu kıyafetle mükemmel görüneceksiniz.

uzunluk

Geleneksel olarak, bel kısmı düşük olan elbise uzun sürmedi, çünkü o sırada kadınların sonunda zemin boyu kıyafetlerini terk etmeye karar verdikleri an ortaya çıktı. Ancak, bugün farklı uzunluklarda bu elbiseler görebilirsiniz.

uzun

Düşük bir bel ile uzun bir elbise hem sofistike bir gece elbisesi hem de yürüyüş için hafif giysiler olabilir. Gelin tarafından sıkça seçilen klasik siluet elbiseleri ilk kategoriye girer. Bu kıyafet, belirtilen karnı gizlemek isteyen anneler için harika bir yöntemdir. Güzel kıvrımlarda toplanmış gevşek bir etek, görüntüyü kadınsı ve romantik kılar.

midi

Bel kısmı düşük olan bir elbise için klasik uzunluk mididir - sonuçta, bir asır önce, kadınlar hala bacaklarını güçlü bir şekilde açığa çıkarmalarına izin vermediler.

Orta uzunlukta bir elbise hem çalışma günü hem de şenlikli bir akşam için uygun olan çok yönlü bir seçenektir. Günlük tarzdaki modeller genellikle sadece birkaç santimetre ile ölçülür. Bu kesim dar kesim, alevlenmiş veya kıvrımlı farklı kesim etekleri için en uygun olanıdır.

kısa

Düşük bel ve mini etekli elbiseler - bu oldukça popüler bir kokteyl seçeneği. Eğer böyle bir kıyafet size gerçekten yakışırsa, geleneksel kıyafetlerin arka planına karşı çok avantajlı görüneceksiniz.

Düşük bel ile kısa bir elbise rahat veya spor giyim seçeneği olabilir. Serbest kesim aktif olarak hareket etmenize olanak sağlar, böylece böyle bir elbiseyle rahatça paten atabilir, tenis oynayabilir, vs.

Gelinlik

Her gün, daha fazla gelin düşük bel elbiseleri lehine karar veriyor. Son birkaç yıldır bu tarz düğün modasında bir trend olmaya devam ediyor.

Kural olarak, düşük belli gelinlik iki temel unsurdan oluşur: korse veya korse korse ve uzun, dolu bir etek. Birlikte, bu inanılmaz derecede güzel bir siluet oluşturur. Bu elbiseler gelinin boynunun ve omuzlarının güzelliğini gösterir, göğsünü ve belini vurgular ve ayrıca tüm problem alanlarını maskeler. Yüksek kaliteli gelinlikler o kadar zarif ki, stilistler gelinlere minimum takı yapmalarını ve çok basit bir saç modeli seçmelerini tavsiye ediyorlar.

Akşam seçenekleri

Düşük belli iki gece elbisesi modacının en büyük aşkı. Bunlardan ilki Gucci moda evinde popüler olan caz tarzı modeller.

Göründükleri gibi, "The Great Gatsby" adlı filmi hatırlayarak kolayca hayal edebilirsiniz. Lüks bir dekora sahip küçük veya düz elbiseler. Nakış, dantel, boncuk, yapay elmas - takı çok fazla olamaz. İkinci tip ise, Chanel moda stilinde yaratılmış, düşük bel ve uzun düz etekli bir elbise. İnce ve uçan kumaşlar yapılıyor, sade ama pahalı bir dekora sahipler.

Tamam mı

Düşük belli elbiseler tam olarak mükemmel uyum sağlar, çünkü bu stil, figürü görsel olarak ayarlamanızı sağlar.

Eğer karnınız varsa, elastik kumaştan yapılmış dar elbiseler sizin için değil demektir. Ancak alçaltılmış bel kısmına sahip modeller, şeklin üst kısmına bir dikdörtgen şeklini verir, böylece tüm çıkıntılı parçaları gizler. Böyle bir elbise ile yemyeşil kalçalar saklanamaz, ancak düzeltici iç çamaşırı sorunu çözer. Ancak tombul kol ve omuzlar oldukça kabarık bir etekle dengelenebilir. Lüks formlara sahip kızlar, eteği diz üstü değil modelleri seçmelidir. Ve topuklar hakkında unutma - çok daha şık görüneceksin.

Seçtiğiniz için ipuçları

 • Elbisenin detayları erdemlerinizi olumlu şekilde vurgulayabilir veya tam tersi her şeyi mahvedebilir. Lüks bir göğsünüz varsa, sıradışı ve güzel bir tasarıma sahip modellere dikkat edin. Boyun ve omuzlardaki kusursuz cilt, omuz askısız açık bir korse ile elbise almak için mükemmel bir nedendir. Zarif eller kısa, kabarık kolları vurguluyor.
 • Belin boyu düşük olan elbisenin uzunluğunda, özellikle uzun boylu olamazsa çok dikkatli olmalısınız. Uzun boylu kızlar, istedikleri uzunlukta modeller seçebilirler, ancak minyatür genç bayanları zemine eteği olan elbiseler üzerinde daha iyi kalabilirler.

Ne giymeli?

Düşük belli elbiseye eşlik etme seçimi doğrudan elbisenin kendisine bağlıdır. Bu klasik bir gece elbisesiyse, ayakkabı, el çantası ve mücevher dışında başka bir şeye ihtiyaç duymaz. 20'li yılların tarzındaki elbiseler, o dönemdeki aksesuarlarla tamamlanabilir - minik şapkalar, kafa bantları, bir boa veya zincirli boncuklu bir çanta. Gündelik tarzdaki elbise hemen hemen her şeyle birleştirilebilir.Bu elbise bir yağmurluk, kot veya deri ceket ile iyi görünecek. Kısa sportif tarzı elbiseler skinny jean pantolon veya tozluk ile giyilebilir.

aksesuarlar

Birçoğumuz geçen yüzyılın başının modasıyla ilişkili düşük bel çizgisi ile giyiniyoruz. Böyle bir elbise için ahenkli bir dekorasyon görüntüsü oluşturmak için uygun olanı seçmeniz gerekir.

O günlerde Abiye kadın elbiseleri, çekicilik konseptini oluşturuyordu - o kadar lüks ve ışıltılıydı ki. Ciddi günler için bir elbise için, zarif mücevherler veya retro tarzı mücevherler kullanmalısınız: uzun boncuklar, düğümlü, ışıltılı dangle küpeler, büyük taşlı bilezikler ve yüzükler. Sadece bir kerede her şeyi giymeyin - bir çift takı oldukça yeterli olacaktır.

ayakkabı

Görsel olarak aşağı kaydırılan bel çizgisi sizi alçaltır ve bacaklarınız biraz daha kısadır. Bu nedenle, ayakkabı seçiminde asıl görev, bu etkiyi giderecek olanı seçmektir. Bu, düz ayakkabının yanı sıra ayağı yatay olarak "kesecek" yüksek ayakkabılı botların ve botların terk edilmesi gerektiği anlamına gelir.

En iyi seçenek yüksek topuklu ayakkabılar veya sandaletlerdir. Ayakkabı bej ve dar renk mükemmel bir seçim olacaktır, çünkü ilk olarak hemen hemen her elbiseye uyacak ve ikinci olarak bacakları görsel olarak uzatacaktır.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler