Elbise stilleri ve modelleri

Büstiyer elbise - klasik bir baştan çıkarma

Büstiyer elbise - klasik bir baştan çıkarma

tartışmaya katıl

 
İçerik
  1. Özellikler
  2. Kimler uygundur?
  3. Popüler stilleri
  4. uzunluk
  5. Ne giymeli?
  6. bakım

“Büstiyer” ismi bize Fransızca'dan geldi. "Göğüs" olarak çevrilen buste kelimesinden türetilmiştir. Başlangıçta, büstiyer bir çeşit iç çamaşırdı. Bir korse ve modern bir sütyen arasında bir haç oldu. Görevi belden aşağı sarkmak ve göğsünü desteklemekti.

Bugün büstiyer, esasen açık gece elbiseleri için giyilen, askısız, sert bir sutyendir. Bununla birlikte, zaman içinde iç çamaşırlarından gelen büst normal kıyafetler kategorisine taşınmıştır. Giderek, bağımsız kıyafetler haline gelen büstiyer üstleri ve büstiyer elbiseler bulabilirsiniz.

Bu yazıda size büstiyer elbiselerden bahsedeceğiz: ne oldukları, kimin uyduğu ve neyle birleştiği.

Özellikler

Yani, büstiyer bir elbise, bir elbise ve bir sütyenin tuhaf bir melezidir. Üstü açık askısız, manşonlu, bardak şeklinde yapılmış bir korse ile karakterizedir.

Büstiyer elbise genellikle daha açık bir yakaya sahiptir, bu yüzden haklı olarak kadın gardırobunun en seksi eşyalarından biri olarak kabul edilir. Bir şekle sığabilir ve kabarık bir eteği olabilir, ancak üst her zaman mümkün olduğunca açık kalır. Bütün dikkat omuzlara, göğse, kollara ve boyuna odaklanmıştır, bu nedenle, benzer bir kıyafet giydiğinizde bu bölgenin mükemmel göründüğünden emin olmanız gerekir.

Kimler uygundur?

Büstiyer elbise çok dikkatli tedavi edilmelidir: şaşırtıcı derecede güzel görünüm rağmen, yanlış modeli seçerseniz görüntü bozabilir. Kıyafetlerin hepsini sergilediği için yakaya ve ellere özellikle dikkat edilmelidir. Çok dolu omuz ve kollarınız varsa, korse üstünden çirkin cilt kıvrımları toplanabilir. Bu durumda, bir büstiyer elbiseyi reddetmek daha iyidir (bunun üzerine şık bir ceket ya da atkı koymaktır).

Bu tür elbiselerin lüks göğüsleri en uygun ışıkta bulunabilir. Bununla birlikte, doğru bedenin seçilmesi çok önemlidir: eğer korse çok darsa, göğsün ondan “dışarı fırlayacağı” hissi olacaktır.

Hepsinden iyisi, büstiyer bir elbise, bir kum saati ve bir dikdörtgen tipi ile kızların üzerinde oturur. İkinci tipe aitseniz, figürü daha kadınsı yapmak için tam etekli bir model seçmenizi tavsiye ederiz. Tam bir etek de geniş omuzların dengelenmesine yardımcı olacaktır.

Popüler stilleri

  • Montaj. Bir figürün kontürlerini tekrarlayan elbise alışılmadık derecede çekici görünüyor. Doğru, sadece figürünüz ideale yakınsa takılmalıdır.
  • Basklar. Bugün baskılı elbiseler popülerliğin zirvesinde. Bu dekoratif unsur, görüntüye bir miktar koketçilik kazandırır. Ayrıca, Bask belindeki dolgunluğu mükemmel şekilde maskeler.
  • Dolu bir etekle. Üstü sıkı ve etek kısmı tam olan elbise kızın zarif bir çiçek gibi görünmesini sağlar. Özellikle de bu tarz minyatür, ince bayanlar üzerinde duruyor.
  • Bir koku ile. Aynı derecede iyi kokan elbiseler, bir figürün farklı tiplerine otururlar, bu nedenle hem pyshechki hem de zayıf kişileri güvenle giyebilirler. Koku, görüntüyü başarıyla canlandıran göze çarpmayan ve zarif bir detaydır.

uzunluk

Elbise büstiyer, kural olarak, elbisenin bir akşam ya da kokteyl versiyonudur. Ona gelince, uzunluğu konusunda kesin bir öneri yok: figürün özelliklerine ve etkinliğin biçimine dayanarak sadece karar verdiğiniz etek ne olmalı?

uzun

En ciddi durumlar için zemine etekli bir büstiyer elbise seçilmelidir.Böyle bir elbisede bir düğünde (kendi başınıza bile), bir akşam resepsiyonunda veya ödülün sunumunda yer almanız uygun olacaktır. Etek kabarık olabilir, ancak büstiyer yarı gevşek ya da düz akan dipli daha zarif görünüyor.

midi

Orta uzunlukta bir büstiyer elbise hemen hemen her şeye uyar, bu nedenle evrensel bir tatil seçeneği olarak kabul edilir. İçine taşınmak elverişlidir, bu nedenle dansların sabaha kadar planlandığı yerlere koyulur. Bir diz boyu elbise herhangi bir silueti olabilir. Etek, dar kalçalar, etek paketli ve etek çanlı popüler model.

kısa

Mini etek büstiyer elbise “dans” giysisinin bir başka versiyonudur. Açık sözlülüğünden dolayı, yalnızca gayrı resmi olaylara uygundur. Tamamen çıplak kol, omuz, memenin üst kısmı ve önemli ölçüde bacaklarını açan bir elbise, her kız giymeye cesaret edemiyor. Hepsinden öte, kısa bir büstiyer elbise, sıkı bir figür ve ince bacak sahipleri için uygundur.

Ne giymeli?

iç çamaşırı

Büstiyer elbisenin altında dantel, nakış ve diğer süslemeler olmadan pürüzsüz bir yüzeye sahip en göze çarpan iç çamaşırları seçmelisiniz. Bu kıyafet için özel sütyenler var, ancak korse yeterince kalınsa, onlarsız yapabilirsiniz.

giysi

Büstiyer elbise, gerekli aksesuarlara ek olarak ek detaylara ihtiyaç duymayan kendi kendine yeten bir giysidir. Ancak, çıplak omuzlarınız için utangaçsanız veya iç mekanlarda serinseniz, elbisenin tarzına uyan bir ceket, bolero veya güzel bir atkı takabilirsiniz.

aksesuarlar

Kıyafet giydirmek için takı ve aksesuar seçerken, zaman içinde durmanız çok önemlidir, bu yüzden böyle sıra dışı bir elbise için en iyi ve güzel şeyleri giymek istersiniz. Bir zincir veya küçük bir debriyaj üzerinde küçük bir el çantası olacak. Elbise zengin bir dekorla süslenmemişse, el çantası dantel, boncuk veya elmaslarla süslenebilir. Ağır bir şekilde dekore edilmiş bir elbise için daha basit bir şey seçmek daha iyidir.

Bir büstiyer elbise yaka çizgisini açar ve en sevdiğiniz kolyeleri ve kolyeleri sergilemenin harika bir yoludur. Orijinal bilezikler yardımıyla ellerin zarafeti vurgulanabilir. Küpeleri unutmayınız: kısa saplamalar ve büyük kolyeler olabilir. Gerçek mücevher, yüksek kaliteli mücevherlerin yerini alabilir.

ayakkabı

Elbise büstiyer - Bu yüksek topuklu ayakkabılar eşliğinde olmadan bulunamaz bir kıyafet. Topuk ne kadar yüksek olursa o kadar muhteşem görünürsünüz. Ancak, ayakkabılar şık sandaletlerle değiştirilebilir - görüntünüz bundan kaybolmaz. Herhangi bir nedenden dolayı topuklu ayakkabılar giyemezseniz, bale şapkalarını cesurca giyin (ancak bacağını süsleyecek olanları seçin, daha zarif hale getirin).

bakım

Büstiyer elbiselerin yapıldığı birçok modern malzeme özel dikkat gerektirir. Bazı şeyler için çamaşır makinesinde yıkama, eğirme veya ütüleme yasağı vardır. Bu nedenle, dahili etikette belirtilen talimatlara uymak çok önemlidir - aksi takdirde kullanım atılabilir.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler