Elbise stilleri ve modelleri

Bandeau elbise - baştan çıkarıcı görüntü

Bandeau elbise - baştan çıkarıcı görüntü

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Kimler uygundur?
 3. tür
 4. uzunluk
 5. Seçtiğiniz için ipuçları
 6. Ne giymeli?

Özellikler

Bando - Bu, en popüler elbiselerden biridir. Bu elbise sadece partiler için üretildi, çünkü çok güzel, seksi ve dahası, tüm gece boyunca eğlenmenizi sağlayan, hareketi hiç engellemiyor.

Çete elbisesinin adı, “bandaj” olarak çevrilen Fransızca kelimeden geliyor. Gerçekten, bu model göğsüne bağlı bir eşarp ile belirli bir benzerliğe sahiptir. Bando - oldukça açık kıyafet. Sadece şekle uymuyor, aynı zamanda omuzları ve dekolte bölgesini de açık bırakıyor. Çete elbisesinin karakteristik elemanı, askısız ve manşonsuz sert korsedir. Etek hem dar hem de oldukça gevşek olabilir, ancak neredeyse her zaman kısadır - dizin ortasının üstünde değil.

Kimler uygundur?

İnce kızlar, elbiseler ne olursa olsun, sadece şaşırtıcı görünüyorlar. Ancak muhteşem formların sahipleri bu kıyafet tarafını atlamamalı, çetenin özelliklerini ustaca ele almanız gerekir. Elbisenin sıkı oturan üst kısmı, göbeği hafifçe daraltan korse prensibine göre hareket eder. Aynı zamanda, yükseltilmiş korse sandığı gerçekten lüks görünüyor.

Yemyeşil kalçaların sahipleri, gevşek bir etekle çete elbisesi tercih etmelidir. Kalça ve bel ile aynı olanlar, örneğin "lale" tarzı, hacimli etekleri olan elbiseler tercih etmek daha iyidir. Omuz ve kollarınız doluysa, elbisenin üzerine ince bir atkı veya bolero koymanız önerilir.

tür

 • Klasik bandeau elbise boynu, omuzları ve göğsünü açarak dar, kısa etekli bir elbisedir.
 • Askılı bandeau elbise - Bu, bu tarzın modern bir modifikasyonudur. Elbisenin gövdesi sabit kaldığından ve ek "takviye" gerektirmediğinden, buradaki kayışlar tamamen dekoratif bir işlev görür.
 • Kabarık etekli elbise grubu - Bu elbisenin başka bir modifikasyonu. Daha dar etekler daha hacimli seçeneklerle değiştirilir: pileli etek, çan, tutu, vb.
 • Basky ile elbise bandeau Bugün en popüler modellerden biri. Baska sıska elbiseler üzerinde harika görünüyor, figürü baştan çıkarıcı, kadınsı bir şekil veriyor.

uzunluk

Bir bandeau elbisesi parti kıyafetidir, bu yüzden geleneksel olarak oldukça kısa. Bununla birlikte, modern tasarımcılar bu tarzı değiştirmeye ve farklı uzunluklarda eteklere sahip yeni çete modelleri yaratmaya devam ediyor.

uzun

Uzun bir çete elbisesi bir şeyi göstermeyi tercih eden mütevazı kızlar için bir seçenektir: ya bacak ya da dekolte. Doğru, uzun eteğe rağmen, bu elbiseler genellikle oldukça yüksek bir yarıklara sahip oldukları için çok sıkı görünmüyorlar. Uzun bir çete hem özel günler için bir gece elbisesi hem de sıcaktan tasarruf sağlayan hafif bir yazlık elbise olabilir.

midi

Orta uzunlukta bandeau elbise çok zarif görünüyor. Kısıtlanmış bir renk şemasında yapılan basit yarı siluet modelleri ofise bile taşınabilir (yine de çıplak omuzlarla iş yerinde parılmamak için elbisenin üzerine bir ceket koymak zorundasınız). Tiyatroya gitmek, sergi açmak ya da restorana gitmek böyle bir kıyafeti çok faydalı olurdu.

mini

Kızlar, herkese çekici şekillerinizi göstermenize izin verdiği için kısa çete elbiselerinden çok hoşlanırlar. Mini etekli modeller oldukça açıktır, bu yüzden sadece gayrı resmi etkinlikler için giyilmelidirler.Klasik kokteyl elbiselerinden bıkmış olanlar için, asimetrik etekli (önde kısa, arkada uzun) çeteye, ayrıca çıkarılabilir üst etekli elbiseleri dönüştürmenize dikkat etmenizi öneririz.

Seçtiğiniz için ipuçları

 • Çete elbisesi, yalnızca çıplak omuzlarınızı sergilemek için rahat edeceğinizden eminseniz satın alınmalıdır. Vücudun bu kısmının mükemmel olmadığını düşünüyorsanız veya açmaktan hoşlanmıyorsanız, bu modeli satın almayı reddetmek (veya bunun için uygun bir ceket veya bolero seçmek) daha iyidir.
 • Elbise bando sundress için harika bir alternatif olabilir. Yazlık gardırobunuza taze bir akış getirmek istiyorsanız, bu modele baktığınızdan emin olun. Gevşek korse ve bol etekli elbiseler seçin. Giysinin dikildiği kumaş ince ve hafif olmalıdır. Yaz aylarında açık ve parlak renklerde elbiseler giymek daha iyidir. Bu kıyafetle sahilde veya şehirde dolaşırken harika görüneceksiniz.

Ne giymeli?

Bandeau elbisesi çok etkili bir kıyafet. Kendi içinde çok güzel, bu nedenle ek bir bakıma ihtiyaç duymuyor. Dışarısı serinse, elbisenin üzerine bir ceket ya da şık bir hırka koyabilirsiniz. Bu durumda, bir atkısı uygun olacaktır, ancak dış giyim ile birlikte çıkarılması gerekecektir. Çete elbisesi için tayt mümkün olduğunca ince, etli hafif seçilmeli, ancak koyu koyu taytlardan kaçınılmalıdır. Kıyafet modeli yeterince basitse, desenli tayt veya çoraplarla iyi çalışır. Açık omuzlı uzun yazlık elbise geniş kenarlı bir şapka ve güneş gözlüğü ile giyilebilir.

aksesuarlar

Çete elbisesinin kendi kendine yeterli olmasına rağmen, çeşitli süslemelerle bozulmaz. Hangi aksesuarların seçileceği elbise tarzına bağlıdır.

Uzun bir gece elbisesi takı ile güzel görünecek: taşlardan yapılmış küpeler ve küpeler. Büyük asma küpeler ve çok katmanlı bilezikler şeklinde mücevherler, bir kokteyl elbisesi için uygun olacaktır. Yaz kıyafetleri parlak mücevherlerle birleştirilebilir: uzun boncuklar, sıradışı küpeler ve çok sayıda "Çingene" bilezik. Saç süslerini de unutmayın: orijinal saç tokaları, saç bantları, saç bantları, vb. Sonuçta, uyumlu bir görüntü oluşturmak için her ayrıntı önemlidir.

ayakkabı

Bando, figürü etkin biçimde vurgulayan inanılmaz derecede güzel bir elbise. Diğer benzer kıyafetler gibi, elbette, topuklu ayakkabıları için “sorar”. Sonuçta, topuk topuklu ayakkabılar giyer, kız anında dönüşür: duruşu daha zarif hale gelir ve yürüyüşü daha yumuşak hale gelir.

Bando şık ayakkabılarla en iyi görünüyor - ayakkabı veya sandalet. Yüksek ayakkabı ve botlar üstü açık bir şekilde bir araya getirildiği için, bu tür ayakkabıları reddetmek daha iyidir. Uzun etekli yazlık çete elbiseleri düz bir taban veya platformdaki ayakkabılarla giyilebilir. Sandalet-gladyatörler veya bale daireler bu model ile harika görünecek.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler