Elbise stilleri ve modelleri

Elbise stilleri: popülerden nadiren

Elbise stilleri: popülerden nadiren

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Siluet tarafından
 2. Etek kesim tarafından
 3. Yüksek bel
 4. Üst kesim tarafından
 5. Ücretsiz kesim
 6. sarafan
 7. Ulusal stiller
 8. Tam için
 9. Yaz için elbise stilleri
 10. kış

Kıyafet, bir kadının en yaygın ve en güzel kıyafet parçası olarak adlandırılabilir. Çeşitli stiller, figürünüze uyacak doğru kıyafeti seçmenize olanak sağlar. Hangi kıyafet stillerinin var olduğunu ve hangi karakteristik özelliklere sahip olduklarını görelim.

Siluet tarafından

Düz çizgiler

Düz elbiseler stil klasiğine aittir ve gardırobunuzda böyle olmalıdır. Kutlamalar ve günlük yaşam için mükemmeldir.

Düz kesim, farklı uzunluk, renk, kolların varlığı, boyun tasarımı - tüm bunlar tasarımcıların mükemmel modeller oluşturduğu bir tasarımcı olarak.

Kısa ve orta uzunlukta kılıf elbiseler her gün giyilebilirken, uzun modeller gece elbiselerini tercih eder.

Modellerin çoğunda, arkasında gerçek bir dekorasyon işlevi gören fermuar bulunur. Düz bir elbise için bir başka karakteristik nüans, beldeki dikişlerin olmamasıdır.

Kılıf giysisinin boynu genellikle oval veya yuvarlaktır, ancak kare yakalı, açık omuzlu, asimetri ve boynun standart olmayan tasarımlı modelleri vardır.

Düz elbiseler ince bir figürü vurgulamayı mümkün kılar.

Bu stilin en popüler temsilcisi Chanel'den gelen ünlü siyah elbise. Günümüzde, en popüler kokteyl elbiselerinin yanı sıra iş kıyafetleri klasiğidir.

Doğrudan kesim elbiseler çeşitli aksesuarlar ve renk şemaları ile birleştirilir, bunları bir figürün farklı türlerine göre toplamak çok kolaydır. Yüksekliğinden bağımsız olarak, elbise, ince kızlara ve açıkça görülebilen bir bele sahip kadınlara çok yakışıyor. Bel “gizli” ise - belinde ince bir kemerli düz bir elbise rahatlıkla “bulabilir”.

Gode ​​(deniz kızı, balık)

Kıyafet yılı 50'li yıllarda bir prenses silueti ile ortaya çıkmıştır. Rakamı dizine uyar ve seviyesi keskin şekilde genişler.

Kıyafet kesimi aynı gibi görünse de, aslında uygulama için birçok seçenek var.

Kıyafet yılındaki değişmeyen tek detay, herhangi bir element ile tamamlanan bir üst kısımdır:

 • açık omuzlar;
 • ince veya geniş kayışlar;
 • bir askılı boyun

Arkasına gelince, elbisenin bu kısmı görüntünün önemli bir parçası haline gelir:

 • geri aç;
 • asimetrik kesimler;
 • çeşitli dokumalar.

Tasarımcıların en cesur kararları bel kısmındaki kesiklerin içindedir.

Tipik olarak, bu elbiseler kollu olmadan dikilir, ancak deneyler yoluyla, moda tasarımcıları uzun kollu kollu deniz kızı elbiseleri yarattılar.

Kesimindeki elbise yılı rahat bir görünüm için uygun değildir. Pahalı kumaşlardan dikilir, bu yüzden özel durumlar için mükemmeldirler. Ortalama fiziğe sahip küçük kızlar için mükemmeldirler, görsel olarak daha uzun ve ince yaparlar.

Bir Çizgi

Bu stildeki elbiseler genellikle uzundur ve dar, dar bir korse ve aşağı doğru uzatılmış bir etek varlığı ile karakterize edilir ve bu “A” harfini andırır.

Bu kesim sayesinde ürünler belin altını çiziyor ve kadınlık figürüne katkıda bulunuyor.Çoğu zaman A silueti olan modeller retro tarzında veya gelinliklerinde akşam ve kokteyl olarak sunulur.

Tasarımcılar yüksek belli A-line elbiseler ile denemeler yaptılar.

Uzunluk kısıtlaması yok. Aynı zamanda, elbise önden kısa ve arkadan uzun olabilir.

Retro tarzı tasarımcılar, günlük yaşam için artan bir şekilde uyarlanmaktadır. Bu, baskıda basit malzemelerle, sakin renklerle ifade edilir.

trapez

Giysiler-trapez altmışlardan bize geldi ve aynı anda sofistike sadeliği için en sevilenlerden biri oldu. Omuzlarda daraltılıp dibe doğru genişleyerek vücut üzerinde neredeyse ağırlıksız ve algılanamaz hale gelir.

Tarzın A silueti ile benzerliği var, ancak burada bel görünmüyor.

Bu tarz elbiseler hem olgun bayanlar hem de genç kızlar için uygun olduğundan evrensel olarak adlandırılır. Çoğu zaman elbise trapezinin uzunluğu - kısa.

Elbise imalatçıları sezon ve fiyatlandırma ile aynı zamanda koyduğunuz yere eşittir. Bu nedenle trapez elbise diktikleri tüm malzemeleri ve renkleri listelemek imkansızdır.

Kesim gelince - burada da, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var:

 • kollarının çeşitli idameleri, bunların yokluğuna kadar;
 • yaka ve yakaın ilginç tasarımı;
 • cepli ve cepsiz;
 • nakış ile süslenmiş;
 • yazdırılmış veya tek sesli olarak.

Pompa eklemek için, bu tür elbiseler modelleri çok katmanlı eteklerle dikilir veya perdeler veya katlarla süslenir. Elbiseler çoğunluğunun üst kısmı, trapez yaka "tekne" temsil etti.

Balo Abiyesi Prenses

Bu elbisenin diğer stillerden farkı, uzun bir kabarık eteğin yanı sıra, güzel bir boyun çizgisi veya sırtı açık olması.

Bu modeller özellikle uzun boylu bayanlar için caziptir.

Havai fişekler, çekici ve zengin bir yüzey kullanılarak pahalı kumaşlardan dikilir, bu yüzden genellikle bu tarz mezuniyet için veya düğün kutlaması için seçilen elbiselerle temsil edilir.

Tasarımcılar katman kullanarak hacimle, elbisenin üst kısmının farklı sürümleriyle, baskıyla ve hatta yüksek kesimlerde denemeler yapıyorlar.

Etek kesim tarafından

Bebek dolar

Bu tarz bir elbise, genç kızların yanı sıra genç kadınlar tarafından daha sık seçilmektedir. Bu tarz elbise çocukluk ve kadınlık karışık unsurları.

Elbise, kısa bir etekle, gevşek bir şekilde ve genellikle fazla abartılı bir belin varlığından ayırt edilir. Kısa kollu ya da kollu yok.

Hafif hava kumaşlarından bebek parası elbiseleri dikiyorlar, bu da onları dantellerle süslüyor. Bu tarzın çoğu modelinin eteği kabarık, çok fırfırlar ve ruff. Çok sık, bir bebek bebek kıyafeti balo elbise olarak seçilir.

balon

Bu elbise içinde, alt kısım daha hacimlidir ve stilin isminin bağlı olduğu kabarık gibi görünmektedir. Böyle bir kesim, şişkin bir göbek ve tam uyluk gibi bu şekil kusurlarını gizlemenizi sağlar. Ayrıca, bu elbise çok ince kızlar için çok uygundur.

Genellikle, balon elbisesinin şeklini oluşturmak için astar kısaltılır. Alt kısmın (kıvrım halinde toplandığı ve nakış veya çizim ile kesildiği) çıkıntı yaptığı farklılıklar da vardır.

Her gün bir balon elbise giyebilir (model trikodan yapılmışsa) veya bir tatil için böyle bir stil seçebilirsiniz (örneğin, parlak şifon bir elbise).

paket

Moda kadınlar bu stili baleden ödünç aldılar. Paket elbiselerin özelliği, örneğin tül gibi 6 ila 15 kat hava kumaşından kullanılan dikiş için, dar hacimli bir etek ile sivri bir üstün birleşimidir.

Tutu elbisedeki kabarık etek sayesinde hacimsel kalçaları gizleyebilirsiniz, ancak kısa olması nedeniyle böyle bir kıyafet giymek sadece ince bacakların sahiplerine değer.

Her ne kadar tutu elbise geçen yüzyılın 80'li yıllarında geri giyilmeye başlasa da, bugünlerde böyle bir kıyafet, meydan okuyan olmasa da harika bir şey olmaya devam ediyor. Bu elbise en çok parti ya da düğün için seçiliyor.

çan

Bu tip elbiseler belden alevlenir, bu yüzden kullanımları hacimsel kalçaları gizlemeye yardımcı olur, ama aynı zamanda büstü vurgulama yeteneğine de sahiptir. Genellikle, bele daha fazla odaklanmak için bir kayışla takviye edilirler.

Çoğu zaman, bu stilin elbiseler tek sesli veya farklı baskılar ile olabilir hafif yaz modelleri ile temsil edilir.

kyulot

Böyle bir elbise genç ve cesur görünüyor. Başlıca özelliği etek olmaması - geniş pantolon veya şortla değiştirilir. Geleneksel olarak kullanılan denim veya triko bu tarz elbiseler terzilik için. Elbise eteklerinin avantajı, tüm kalçaları gizleme ve beline vurgu yapma yeteneği olarak adlandırılabilir.

Bu elbise modeli genç kızlar tarafından daha sık seçildiğinden, pantolon eteklerinin renkleri genellikle parlak ve etkileyicidir. Kıyafet bir yaz yürüyüşü için iyi bir seçenek olabilir ve ölçülü renkli bir ürün alırsanız mükemmel bir çalışma elbisesi haline gelir.

Yüksek bel

imparatorluk

Bu tarzın ana özelliği belden fazla abartmak, böylece büstü vurgulamak ve göğsün altındaki figürün kusurlarını gizlemektir. Bu tür bir elbisenin uzunluğu çok farklı olabilir ve terziliği için kullanılan kumaşlar çoğunlukla akıcı olarak kullanılır.

Farklı uzunluklarda yapılmış, taşlar, kurdeleler veya rhinestones ile süslenmişler, mağazaya ve taç altına gitmek için uygundurlar.

Yunan

Erkeğinizi cezbetmek ya da başkalarının dikkatini çekmek istiyorsanız - seçiminiz Yunan tarzında bir elbise üzerinde olmalıdır.

Hafif ve ağırlıksız kumaşlar bu elbiseler için üreticiler tarafından seçiliyor, böylece Olympus'un tepesinden yeni inmiş bir tanrıça gibi görünüyorsunuz.

Kesiminde Yunan elbisesi ve yüksek bel kısmı ve hafif olması. Bir kılıf, çeşitli uzunluk seçenekleri ve aynı zamanda anten kumaşının akış kıvrımları ile birleştirilir. Bu elbiseler herkes için uygundur, piyasada sayısız set bulunan modelinizi almanız yeterlidir.

Bu elbisenin herhangi bir yerinde görünebilir ve hatta koridordan aşağıya inebilirsiniz.

Bunları topuk üzerinde hafif bir sandaletle, bir platformda veya platform olmadan, uzun zincirlerde veya onsuz kavramalarla birleştirin.

Değerli metallerden yapılmış veya onlar için yapılmış ince bileziklerden en uygun olanı da, bir Yunan elbisesini geniş bir bilezik halkası, çeşitli küpeler ve az sayıda yüzük ile birleştirebilirsiniz.

Saçınıza bir çiçek sokabilir, küçük bir taç veya taşlı metal saç tokası ekleyebilirsiniz.

önlük

Bu tarzın adı ingilizcede "önlük" kelimesiyle ilişkilidir; Ve bu kıyafetlerin temel özelliği yemyeşil fırfırlar. Buna ek olarak, önlük elbise genellikle yüksek bel ve gevşek diplidir.

Bu kıyafetlerin çoğu dizlerin üzerinde bir uzunluğa sahiptir. Bir çoğunun kolları veya kayışları yoktur.

Elbise kesik olmadığından vücuttaki kızlar için mükemmeldir. Bu model bir kokteyl elbisesi için iyi bir seçenek olacağı gibi hamile kadınlar için de rahat olacak.

Üst kesim tarafından

Bir koku ile giydir

Bu tarz, bir rafı diğerine sürmekle oluşturulan V benzeri bir çentik ve çok sayıda katlamanın varlığı ile karakterize edilir. Bu elbise etkileyici bir şekle sahip kızlar için önerilir, çünkü kalça ve bel ve özellikle de göğsün vurgulanmasına yardımcı olur.

Kokulu ilk elbiseler, çiçek desenli pamuklu kumaştan dikildi. Amerikalıları sevdiler, çünkü çok yönlü ve basitlerdi. Şimdi bu tarz modellerin üretimi için, çeşitli renk seçenekleriyle farklı malzemeler kullanarak.

Kokunun elbisenin uzunluğu çok farklı. Uygun bir varyasyon seçtikten sonra, randevu için bir elbise veya bir kutlama veya ofis için günlük bir model alırsınız.

Amerikan armhole'dan

Bu tarzdaki kıyafetlerin üstleri üste benzer, bir kadının boynunu kucaklar. Bu tür elbiseler, Amerikalı kadınlar çok kadınsı görünüyor, bu yüzden daha sık gece elbiseleri ile temsil ediliyor. İnce bir bele sahip daha düşük kızlar.

Gömlek elbise

Bu tarzda, kadın modası erkek ile birleştirilmiştir, çünkü kıyafetin tepesinde bir gömlekle ve altında - kabarık bir etekle temsil edilir. Özellikle geçen yüzyılın 60'larından sonra forma giydi. Daha önce böyle bir elbisenin her zaman bir tasması varsa, modern modellerde bulunmayabilir.

Gömlek elbise de düz ve hafifçe takılır. Birçok modelde kemer vardır.

Stilin ana avantajları pratiklik ve rahatlıktır.

asimetrik

Bu elbiselerin öne çıkan kısmı, etek veya omuz çizgisinin orantısız uzunluğudır.

Çoğu zaman asimetrik bir elbise içinde eteğin ön kısmı kısaltılır ve bunun tersi tersine uzatılır. Ek olarak, birçok model için elbisenin altı bir tarafa uzatılmıştır.

Polo elbise

Böyle bir spor kıyafeti İngiltere'de 20. yüzyılın sonunda bir polo tişörtün temelinde ortaya çıktı. Bu elbiseyi yapmak için pamuk ve triko kullanılır.

Modelin üst kısmı bir Tişörte benzer ve elbisenin uzunluğu genellikle orta veya minidir (maksi çok daha az yaygındır).

Bir polo elbisenin temel özellikleri arasında dik bir yaka, yama cepleri ve ürünün tepesinde bulunan düğmeler bulunur.

Bu tarz elbise her kadına uyuyor ancak tonda spor yapan kızlarda en çekici görünüyor. Kemer ile tamamlanan karanlık modeller özellikle kadınsı görünüyor.

Çoğu zaman, bu elbiseler eğlence, yürüyüş veya spor için satın alınır, ancak orta uzunlukta mütevazı bir modelde, ofiste gidip çalışmaya izin verilir.

cheongsam

Sözde zarif ve zarif elbiseler, görünüşü Çin kültüründen ve modasından etkilenmiştir. Dikey yakalı, diyagonal bir koku ve yanlarda küçük kesikler bulunan, sıkı oturan modellerdir.

Terzilik için genellikle çiçek desenli tasvir edilebilir parlak ipek kullanın.

Cheongs elbisesi, zarif formlarını vurgulamak isteyen kırılgan ve küçük genç bayanlar için önerilir. Uzun ve kısa, akşamları ise günlük seçeneklerle sunuluyor.

Ücretsiz kesim

Elbise çantası

Bu tarz elbiselerdeki özellikler serbest kesim ve eksik bel, böylece elbise bir çanta gibi olur.

vardiya

Bu tarz elbiseler modelleri diz boyu ve basit çizgilerde farklılık gösterir. Kural olarak, küçük bir manşonları var veya hiç yok, ancak bir manşon olabilir.

Her şekle uygun elbise vardiya. Çevirideki adı “vardiya” anlamına geliyor, çünkü böyle bir kıyafet geçen yüzyılın 50'lerinde popüler hale geldi.

Modern elbiseler-Shift, genellikle yün veya trikolar diker, bu yüzden en çok günlük kıyafetler olarak talep görürler.

tünik

Bu tarzın elbiseleri gevşek kesilmiş ve alevlenmiş kollu kısa elbiselerle temsil edilir.

Giyinme-tunik uygun olmadığından, çok farklı bir figür tipi olan kadınlar için uygundur. Özellikle hafif malzemelerden bir stil dikin.

Popülerliği, uygulamanın çok yönlülüğünden kaynaklanmaktadır. Bu elbise için pantolon giyebilir ve iyi bir iş topluluğu elde edebilirsiniz. Hafif şifon tunikte yaz mevsiminde bulunmak keyiflidir ve bu tarzın aydınlık ve zarif elbisesinde bir partiye gidebilirsiniz.

sarafan

Bu tarz elbiseler hafif ve rahat. Çoğu zaman kolları yoktur (pantolonların çoğunun kayışları vardır) ve serbest kesim sayesinde bu tür kıyafetler kızlara herhangi bir şekilde uyacak.

Modern güneşlikler farklı kumaş türlerinden dikilir, ancak yaz için pamuk daha sık kullanılır ve kış modelleri örülür. Kayışlar farklı kalınlıklarda gelir, bağlanabilir, bağlanabilir ve yaylarla süslenebilir.

Elbise çok popüler bir gündelik elbise ve ayrıca hamile kadınlar tarafından giyilir.

Ulusal stiller

kimono

Bu tarzdaki elbiseler Japon ulusal kostümünün bir uyarlaması.Konforlu tarzı, doğal yumuşak kumaşın (genellikle ipek), gevşek kılıfların, parlak renklerin kullanımı nedeniyle talep görüyorlar.

Kıyafet koklandığı için kimono elbisenin düğmeleri yoktur. Bu kıyafetler hem her gün rahat kıyafetler hem de “çıkış” kıyafetleri olarak kullanılabilir.

sari

Bu kıyafet tarzı, Kızılderililerin aynı isimli kıyafetlerden ödünç alındı. Orijinalde, vücuda özel bir şekilde sarılmış bir bez parçası.

Serbest kesim sayesinde elbisenin her yaşta ve her şekilde kadınlar için evrensel ve uygun olduğu ortaya çıkıyor.

Modern sari elbiseleri, sadece zengin renkler ve nakışlardaki orijinal sari'ye benzer şekilde stilize şifon veya ipek elbiseler ile sunulur. Bu elbiseler iş kadınları için uygun değildir, ancak yürüyüş ve rahatlama için iyi bir seçim olacaktır.

Malaya peştemâli

Bu elbise, Endonezyalıların, Asyalıların ve Okyanusya sakinlerinin ulusal kıyafetleri sayesinde ortaya çıktı.

İlk Malaya peştemâli elbiseleri, göğsün üzerine bağlanmış ve ayak bileklerine bırakılan plaj kıyafetleri olarak yaratıldı. Sıcak yaz aylarında bu tarzın en uygun nedeni budur.

Tam için

“Vücuttaki” kızlar mükemmel bir kıyafet bulmakta zorlanıyor, çünkü modellerin çoğu sıska için tasarlandı. Bu nedenle tasarımcıların tamamı için tüm elbiseler sıralarını üretiyorlar.

A-siluet elbise ya da trapez seçmenizi tavsiye ederiz. Empire tarzında da modeller seçebilirsiniz. Göğse takılan ve serbestçe akan bu elbiseler kusurları gizleyecek ve saygınlığı vurgulayacak. Size ufak model uzunluğu sığmaz.

Dolu, ama formda olan kız elbiseyi "figürde" takar ama sıkı değildir.

Durumunuza bağlı olarak, kıyafetinizi sadece stilde değil, aynı zamanda renkli olarak da seçin. Çoğu durumda elbise, tercihen klasik tonlarda, monofonik olmalıdır. Ancak türünüz için renkleri deneyebilir ve seçebilirsiniz.

El çantaları, genel görüntüye uygun renkte orta ve küçük boyutları seçin. Ayakkabılara gelince, muazzam modeller istenmeyen, ama çok hafif olanlar da yerinde değil. Hepsinden iyisi "altın ortalama" - topuklu veya orta uzunlukta platformlu ayakkabılar veya sandaletler.

Küçük boyutlu, düzgün ve zarif süslemeler genel görüntüyü tamamlar. Boynu hafif bir fular veya saten fular ile süsleyebilirsiniz.

Yaz için elbise stilleri

Yaz aylarında her kız daha çekici görünmek ister ve bunu iyi seçilmiş bir kıyafet yardımı ile yapmayı başarır.

Yaz aylarında, istediğiniz stilde bir elbise giyebilirsiniz: Yunan, İmparatorluk, yıl, trapez, kabarık, gömlek, kombinasyon, retro, büstiyer ve hatta spor. Her şey, kıyafetin seçilme nedenine ve durumuna bağlıdır.

Şeklin rengini, uzunluğunu ve tarzını seçin, aksesuarlar görüntüyü tamamlar - gerçek bir his yaratırsınız. Gözlükler, el çantaları, ayakkabılar ve takılar çok çeşitli olabilir.

kış

Yılın en soğuk döneminde bile her zaman iyi görünmelisiniz. Çoğu zaman, kışın farklı tarzlarda, uzunluklarda ve renklerde örme elbiseler popülerdir. Çeşitli el çantaları ve botlarla birleştirilir, balıkçı yaka, eldiven ekler. Tunik elbiseler kot veya beyaz tozluk altına giyilebilir.

Kalın kumaşlardan yapılan kışlık elbiseler de farklı tarzlarda geliyor:

 • kollu ve onlarsız;
 • elbiseler, tunikler;
 • elbiseler, yelekler;
 • yensiz;
 • A-şekilli;
 • Düz çizgiler

Bu stiller şallara, eşarplara ve pelerinlere, botlara ve düşük ayakkabılara, çeşitli takılara, eldivenlere ve paltolara uyar. Altlarında düz balıkçı yaka, sıcak tayt ve tozluk giyebilirsin.

Yorumlar
 1. Alla
  14.02.2016

  Vay! Genelde ilk defa kaç stil ve nadir görüyorum :)

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler