Elbise stilleri ve modelleri

Kılıf elbise

Kılıf elbise

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. şekerleme
 2. Kimler uygundur?
 3. Uygun nerede?
 4. Klasik kılıf elbise
 5. Dantel ile
 6. Kol ile
 7. Yaka ile
 8. Bölünme ile
 9. uzunluk
 10. Popüler renkler
 11. Moda trendleri
 12. Ne giymeli?
 13. Resim ekleme: aksesuarlar ve süslemeler
 14. Ayakkabı

Zarif, katı, ama aynı zamanda, seksi, bir anda davas, moda dünyasında gerçek bir devrim yarattı. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, Avrupa ülkelerinin ekonomisinin belirgin bir şekilde sarsıldığı zaman, bir elbiseye birkaç metre pahalı kumaş harcamak son derece mantıksız görünüyordu. Bu nedenle, basit, özlü modelleri, gür, çok katmanlı kıyafetlerin yerini almıştır.

Bu tür elbiseler yaratmak için oldukça az miktarda malzeme ve minimum çalışma gerektiriyordu. Yenilik, modaya uygun kadınlara sadece ekonomik değil aynı zamanda inanılmaz konforlu ve güzel kıyafetlere de benziyordu, bu nedenle elbise kılıfı dünyanın birçok ülkesinde hızla popüler hale geldi.

şekerleme

 • Bir kılıfın hiç şüphesiz avantajlarından biri, çeşitli genç bayanlarda güzel görünmesidir. Böyle bir elbisenin yaş ve yapı ile ilgili kesin bir kısıtlaması yoktur. Zayıflar ve çörekler, genç kızlar ve saygın bayanlar - hepsinin mutlaka bir elbise çantası alması gerekiyor.
 • Bir davaya dayanarak, işten romantik olana kadar birçok farklı resim oluşturabilirsiniz. Gerekli olan tek şey ayakkabı ve aksesuarı değiştirmek.
 • Elbise tarzı "kılıf" - hemen hemen her yerde uygun olacak bir kıyafet. İçinde işyerinde görünebilir ve akşamları sinemaya ya da partiye gitmek için kıyafeti değiştirmeniz gerekmez.

Kimler uygundur?

Forma uygun kılıf elbise, çok çeşitli vücut tipleri için uygundur.

Uygun bir şekilde seçilen kıyafet rengi, desen ve dekoratif unsurların yardımı ile bazı kusurlar giderilebilir, örneğin:

 • Küçük bir sandık için endişeleniyorsanız, elbisenin koruyucusundaki kırışıklıklar veya kırışıklıklar vücudun bu kısmına hacim eklemeye yardımcı olacaktır;
 • çok dar kalçalar etek üzerine baski veya küçük bir örtü ile bir elbise seçerek biraz daha geniş yapılabilir;
 • elbisenin üzerindeki yatay düz, görsel olarak sizi daha alçak ve dolgun hale getirecek ve düşey olanlar ise, şekli uzatıp daraltacaktır;
 • uzun boylu kızlara klasik uzunlukta, yani dizin ortasına ve minyatür - kısaltılmış modellere bürünmeleri tavsiye edilir.

Uygun nerede?

Kılıf elbise çok pratik bir giysidir. Yoğun bir gününüz varsa, sabahları bu kıyafeti giymekten çekinmeyin.

Sadece klasik topuk ayakkabılar değil aynı zamanda bale ayakkabıları veya bağcıklı ayakkabılar gibi düz ayakkabılar da elbise kutusuna uygundur. Bu nedenle, direksiyonda veya şehirde dolaşırken kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Basit ve zarif bir elbise kılıfı, sıkı bir ofis kıyafet koduna bile izin verir, bu nedenle işte görünmesi oldukça uygun olacaktır.

Dışarı çıkmayı veya akşam saatlerinde arkadaşlarla buluşmayı planlıyorsanız, iş amaçlı aksesuarları daha resmi olmayan veya şık olanlarla değiştirin. Yani ofis elbisesi şenlikli bir kıyafeti giyecek.

Klasik kılıf elbise

Tanınan yüzyılın başındaki moda kadınlar gibi bir kılıf elbisenin çok özlü olduğunu söyledi. İki parçadan dikildi ve sadece yan dikişleri vardı. Korse ve etek arasındaki bir dikişin olmaması, yüksek bir bel etkisi yarattı ve bacakları görsel olarak uzattı.

Klasik kılıf elbise dizinin hemen altında. Göğsündeki kesik yuvarlak ve sığdır. Bu modelin kolları ve çeşitli dekoratif unsurları yoktur - bir kemer, cepler, vb. Sadece ince kayışlara izin verilir.Geleneksel olarak kılıf kılıfı siyah veya nötr renklerdedir - gri, bej veya mavi.

Dantel ile

Kılıf dantel elbiseler inanılmaz derecede yumuşak ve romantik görünüyor. Bu, iş ya da yürüyüş için bir seçenek değil, bayram etkinliği ya da partisi için.

Böyle bir elbiseye gerçekten lüks bakmak için, yalnızca yüksek kaliteli, pahalı dantellerden modeller seçmeniz gerekir. Şüpheli kalitedeki gipürler, tek bir çorabın bile dayanabileceğini, yıkamadan bahsetmediğini gösterir.

Özellikle parlak renklerde muhteşem dantel modelleri. Beyaz dantel elbise çantası, modern bir gelin için bir gelinlik bile olabilir. Diğer durumlar için pripyenno-pink, soluk leylak, şeftali ve diğer pastel tonların elbiselerine bakın.

Kol ile

Kollu, klasik elbise çantasında olmayan bir detaydır, ancak modern modellerde oldukça sık bulunur. Kısa kollu elbise, sıcak havalar için mükemmeldir.

Bir kılıf elbisenin uzun kolları nadir görülen bir durumdur. ½ veya ¾ kollu en popüler modeller. Bu durumda, manşonlar daima kıyafetin kendisi ile aynı kumaştan yapılmaz.

Güpürlü veya dantel kollu kılıf elbise şenlikli bir akşam için harika bir çözümdür.

Kokteyl elbiseleri genellikle tamamen kolları olmadandır veya çok kısa kollu kanatları vardır.

Savurganlığa yabancı olmayan kızlar tek kollu veya tek omuzlu asimetrik modelleri seçebilir.

Yaka ile

Geleneksel olarak kılıf kılıfının yanı sıra kılıflar da eksikti. Ancak klasik modeller daha modern ve çeşitli modellerle değiştirildi, bu yüzden bugün yaka kılıf kılıfının sıradan bir unsuru.

Yakalar çok farklı olabilir, ancak çoğu zaman renkli dönüşlü yaka kontrastlı küçük bir yakaya sahip modeller vardır. Kural olarak, bunlar geçen yüzyılın okul üniformasını andıran iş elbiseleridir.

Dik durma yakalı bir elbise, ulusal bir Çin kıyafeti gibi görünüyor. Ayrıca "rocker" veya "kalp" gibi yakalı akşam modelleri ile popülerdir.

Bölünme ile

Boyun çizgisi olan bir elbise, yukarıdakilerin tümü arasında en modern seçenektir. Dar yakalı bir elbise, göğsünü vurgulayan güzel bir yakalı, her zaman görünüşü cezbeder, bu yüzden bu kıyafet dikkatlice seçilmelidir.

Çekici görünmek için, göğsün çoğunu açan en derin boynu seçmek gerekmez. Daha az etkileyici ve baştan çıkarıcı olmamak üzere, yaka kısmına sahip bir elbiseye bakacaksınız, sadece altında gizlenenlere işaret edeceksiniz. Omuzları veya elbiseleri derin, ama çok dar bir çizgiyle güzel bir şekilde açan klasik bir “kayık” boyun çizgisi olan modelleri arayın.

uzunluk

Bugün elbise çantası herhangi bir uzunlukta olabilir. Dizin hemen altındaki bir etek hala klasik bir etek olarak kabul edilir, ancak uzunluk yine de figürünüzün parametreleri tarafından yönlendirilmek üzere seçilmelidir.

kısa

Kısa bir elbise hakkında konuştuğumuzda, genellikle uyluk ortası veya daha uzun olan uzunluk anlamına gelir. Bu tür elbiseler sadece ince bacakların mutlu sahipleri tarafından giyilmelidir. Buna ek olarak, stilistler uzun, uzun bacaklı bir kızın daha uzun etekli modelleri ve genç kızları kısa tutmak için mini elbiseler tercih etmenin daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Kısa bir kılıf elbise, özellikle yüksek topuklu ayakkabılar ve parlak mücevherler eşliğinde, bir akşam için harika bir kıyafet.

midi

Ortalama diz ortasındaki uzunluktur. Bu elbise hemen hemen herkese uyar: her kız mükemmel kalçalara sahip olamazsa, o zaman dizleri ve parlaklığı çoğu genç bayan için rakamın en az sorunlu bölgesidir.

Orta etekli bir kılıf elbise, bir trençkot veya deri ceket, sandalet veya bot ile giyilebilecek neredeyse çok yönlü, rahat bir giysi olabilir.

uzun

Coco Chanel'in yarattığı küçük siyah elbise dizlerini kapsıyordu, çünkü tasarımcı vücudun bu bölümünü çirkin bir kadın olarak görüyordu. Güzelliğe dair modern fikirler değişmek zorundaydı ama uzun elbiseler hala popüler.

Uzun bir kılıf elbisesi, başka bir kıyafet gibi zayıflar ve figürü çeker, bu yüzden kesinlikle düzgün vücutlu şekilleri olan kızları memnun edecektir. Daha büyük etki için, koyu renkli veya kontrast yan panelleri olan modeller tercih edilmelidir.

Popüler renkler

Siyah kılıf elbise, bir ofis veya resmi bir etkinlik için klasik bir kıyafettir, ancak diğer durumlarda tek renkli renklerle sınırlı kalmamalısınız. Kıyafetin en muhteşem renk değişimlerini düşünün.

kırmızı

Kırmızı giysili bir kadın sadece dikkat çekmeyi başaramaz, bu nedenle sadece tatilin merkezi olmaya hazırsanız bu seçenek seçilebilir. Kırmızıyı seviyorsanız, ancak daha kısıtlanmış kıyafetleri tercih ediyorsanız, örneğin şarap veya mercan kılıfı gibi yumuşak tonlu modellere dikkat edin.

beyaz

Beyaz kılıf elbise çok romantik ve sevimli bir kıyafet. Böyle bir elbisenin genellikle geleneksel kabarık elbiseleri reddeden gelinler tarafından seçildiğini söylemiştik.

Kasanın karmaşık versiyonları, örneğin, bir bask, yarı saydam kollu veya dantel yakalı, şenlikli bir görünüm oluşturmak için uygundur.

siyah

Böylece siyah kılıf elbise, Coco Chanel sayesinde bir zamanlar ve modaya ayak uydurmuş sonsuz bir klasik.

Basit ve zarif, bugün, kadın gardırobunun temel unsuru olarak kabul edilir, temelde iş dünyasından çapkınca seksi görüntülere kadar farklı görüntüler yaratabilirsiniz.

mavi

Mavi, sağduyulu ve asil bir renk, bu yüzden zarif bir kılıf elbise için harika.

Mavi renkteki modeller, modern parlak aksesuarlar ve değerli metallerden, değerli taşlardan veya incilerden yapılmış klasik mücevherlerle mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Mavinin paleti çok zengin: kobalt ve masmavi elbiseler tamamen farklı görünüyor.

gri

Gri renklerin nötr renkleri ifade etmesine ve çoğu zaman iş kızlarının gardırobunda bulunmasına rağmen, gri bir kılıf elbise şık ve sıradışı olabilir.

Renk kısıtlaması, elbisenin orijinal kesimi veya ilginç aksesuarlar ile telafi edilebilir. Sıradışı yakalı veya renkli vurgular olan modelleri arayın.

Moda trendleri

 • Yeni moda sezonunda asimetrik kesimli elbiseler yeniden popüler hale geliyor. Düzensiz etek kısmı (örneğin, ön kısmı kısaltılmış, arka kısmı uzatılmış) ve eteklerinde yüksek yarık bulunan kılıf elbiseler bulunan modellere dikkat edin.
 • Bu ilkbahar ve yaz dar elbiseler daha gür giysiler giyecek. Trendde kalmak için uygun elbiseler giyenler, hacimli bir etekle - perdelik, dantel veya saçaklı - durumlara bakmalıdır.
 • Kış için, tasarımcıların kürklü veya deri ekli, abartılı kılıf elbiseleri geldi. Soğuk mevsimlerde, şişmiş, kapitone malzemeden yapılmış sıcak bir elbise içinde çok rahat olacaksınız.

Ne giymeli?

Kılıf elbisesi iyidir çünkü gardırobunuzdaki çeşitli kıyafetler ile birleştirilebilir.

Önemli bir kural var: Bu kalın kumaştan yapılmış "kış" bir elbise olsa bile, iç çamaşırları dışında hiçbir şey giyemezsin - ne bluz ne de balıkçı yaka.

Ama kıyafet için dış giyim sorunu buna değer değil. Hafif yağmurluk, klasik trençkot, kot pantolon, deri ceket, ceket, blazer, orijinal kolsuz - tüm bunlar bu kıyafetle uyumludur. Bir yaz akşamı, hava soğuk olduğunda, kasanın üzerine bir tippet veya bolero atabilirsiniz.

Resim ekleme: aksesuarlar ve süslemeler

Tamamen yeni bir görünüm yaratarak gündüz bir elbise çantasının aksesuarlarını değiştirmek mümkündür.

Çalışma günü sabahı sade, geniş bir çanta, boynunuz etrafında zarif bir mendil ve gizli kostüm takılar olabilir. Akşamları bir bara veya partiye gitmek, bir debriyaj çanta ya da zincir olan küçük bir el çantası alın. Eşarp boynundan çıkarın ve bel, geniş, parlak bir kemer bağlayın. Akşamları daha dikkat çekici mücevherler satın alabilirsiniz - büyük küpeler, bilezikler, çok katmanlı boncuklar.

Ayakkabı

Bir kılıf elbise giymiş bir kız, kadınlık ve zerafetin en somut örneğidir. Böyle zarif bir elbise için elbette topuklu ayakkabı seçmelisin. Çeşitli ayakkabılar ortaya çıktı: İnce askılı sandaletlerden klasik botlara, platform ayakkabılara ve kalın, yığılmış topuk.

Siyah ve bej ayakkabılar hemen hemen her elbise için uygundur.

Kazan-kazan, elbiseden çok daha hafif veya daha koyu olan ayakkabılardır.

Kontrast renkli ayakkabılar, örneğin leylak rengi limon sandaletleri etkileyici görünmüyor.

Yorumlar
 1. Lena
  14.02.2016

  Kılıf elbise temel gardırop anlamına gelir ve her kadın olmalıdır.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler