Elbise stilleri ve modelleri

Sıradışı Rus sundress nedir?

Sıradışı Rus sundress nedir?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Biraz tarih
 3. Kime gidiyor?
 4. tür
 5. Popüler renkler
 6. Mevcut trendler
 7. Ne giymeli?
 8. ayakkabı
 9. aksesuarlar

Geleneksel halk kıyafetleri herhangi bir insana sahiptir. Rus kadınlar için, böyle bir elbise bir sundress ile bir gömlek. Aynı zamanda etnik kökene ve ülkelerinin tarihine duyulan ilginin artmasıyla birlikte, Rus sarafanlar bugün moda tasarımcılarının dikkatini çekmeye başladı. Bu kıyafetler ve geçmişte ve modern gardıropta kullanımları hakkında daha fazla bilgi edelim.

Özellikler

Geleneksel kıyafet direkt serbest kesim ile ayırt edilir. Bu tür kıyafetlerde daha fazla hareket serbestliği, ürünün detayları arasında bir boşluk bıraktı. Rus sundress'in kıvrımına yumuşak ve çok yumuşak denilebilir. Bu, özellikle hareket halinde fark edildi.

Ek olarak, sundress'in karakteristik özellikleri şunlardır:

 • Önemli etek uzunluğu.
 • Uzun kollu.
 • Katmanlı kıyafet.
 • Karmaşık parlak süslemeler şeklinde orijinal dekor.
 • Büyük kilo kıyafetleri.

Biraz tarih

16. yüzyıla kadar, erkekler için uzun bir elbiseye sundress adı verildi ve ancak daha sonra bu isim ya kafanın üzerine giyilen ya da önden düğmeli olarak kadın giyimine aktarıldı.

18. yüzyıldan bu yana, Peter I'in reformları ile ilişkili olan Rus sundress, Rus toplumuna Avrupa tarzı bir kostüm getirerek değişti. Pantolonlar sadece tiryaki, tüccar ve köylü giymeye devam etti.

Bu tür geleneksel kıyafetler, köylüler arasında en uzun süre en uzun sürdü, bu yüzden Rus kostümünün bu unsurunun tüm tipik özelliklerini kendine ekleyen sundress'in köylü versiyonu idi.

Kime gidiyor?

Bir Rus sundress, her beden ve her yaşta bir kadın çekici ve orijinal görünecek. Serbest kesim nedeniyle, bu kıyafetler hareketleri sınırlandırmaz ve şekildeki kusurları tamamen gizler.

tür

Rus halk kostümü içindeki yensizler aşağıdaki tiplerle temsil edilmiştir:

 1. Orta dikişsiz tunik benzeri sundress. Bu kıyafete sağır da denirdi, çünkü tek bir kumaş ve yan panelden dikilmişti. Bu tür sundress en eskidir. Önden kesmeler genellikle küçük, dikdörtgen veya yuvarlaktı. Ayrıca, üzerinde genellikle bir düğme üzerinde tel veya tutturucunun bulunduğu küçük bir kesi vardı. Sağır sundresses terzilik için kullanılan bez, tuval ve diğer ev bezleri. Eteklerinde, el ve boyun çizgileri için olan kolluklar, eşyalar dar şeritler halinde bir kova, boyanmış kanvas, aplike ya da nakışla süslenmiştir.
 2. Kosoklinnaya modeli. Böyle bir sundress'i dikmek için tek bir sağlam arka panel, iki düz ön ağ ve eğik yan kamalar kullanıldı. Ön tuvaller dantel veya metal düğme ilmekleriyle dikilir veya bağlanır. Ev için kullanılan kumaşlar ve fabrikada üretilen kumaşlar. Brokar, tafta, Çin, kadife, keten kumaş, ipek, kumaş, yün ve diğer malzemelerden dikildi. Bu pantolonların bazıları bazen kapitone, sıkı bir astar vardı. Bir kosoklinnaya sundress'in günlük varyasyonlarını süslemek için tekstil şeritler veya kepçe şeritleri kullanılmış ve festival kıyafetleri örgü, örgüler, ipek şeritler, saçak veya metalik dantel ile kesilmiştir.
 3. Doğrudan model Moskova ya da yuvarlak olarak da adlandırılan bu sundress, 19. yüzyılda en yaygın model haline geldi. Böyle bir sundressin imalatında üst kısımda küçük katlar halinde toplanan düz paneller kullanılmıştır. Esas olarak fabrika kumaşlarından düz pantolonlar dikilir.Kayışlar için etekle aynı kumaş kullanılmış veya örgü kullanılmış. Bu elbisenin etek kısmı kurdela veya dantel ile süslenmiş.
 4. Bir korse ile modelleyin. Böyle bir sundress, hacimli bir etek oluşturmak için düz panellerin dikildiği takılı bir korsaja sahipti. Bu kıyafetler ülkenin orta kesiminde yaygındı. Ayrıca, gövdesi boyunduruğu olmayan ayrı ayraçlar.

Rus sarafanın başlıca ve türetilmiş tipleri aşağıdaki şekilde sunulmuştur.

Popüler renkler

Rus kadın kostümünün karakteristik özellikleri çok renkli ve tuhaf süslemelerdir. Pantolonlar için en sevdiğim renk kırmızıydı. Düğün elbiselerinin rengi buydu.

Altın desenli beyaz sundresses muhteşem görünüyordu.

Ayrıca elbisenin renginde mavi, kahverengi, siyah, turuncu, kahverengi ve sarı tonları vardı. Yaşlı kadınlar daha sık mavi ya da siyah sundress giyerlerdi.

Mevcut trendler

Tasarımcılar artık Rus halk kostümlerini koleksiyonları için yaratıcı bir temel olarak kullanıyorlar. Rus sundress'in unsurlarını modern kıyafetlere ekliyorlar.

Geleneksel güneşlikler de popülerlik kazanıyor, tematik etkinlikler, çocuklar için matinler veya festivaller için satın alınıyor.

Günümüzde, Rus sarafanlar geçmişte bu tür kıyafetleri dikmek için kullanılan yapıcı biçimlere cevap vermektedir. Halk nakışlarıyla süslenmiş modern kostümler, farklı miktarlarda sunuldu. Sadece vurgu ve ilginç bir dekor görevi görebilir ve bir ürünü zengin bir şekilde dekore edebilir.

Ne giymeli?

Geçmişte, elbise genellikle beyaz olan uzun bir gömlekle giyilirdi. Şimdi, sundress altında, çoğunlukla nakış işlemeli süslenmiş uzun kollu bir tişört giyiyorlar, ancak bazen beyaz bir bluz ile değiştiriliyor. Kışın, bir Rus elbise bir kürk manto veya daha sıcak bir ceket ile giyilir.

ayakkabı

Rus sundress yaz modelleri hasır sandaletler ile giyilir. Soğuk havalarda botlar bunun için idealdir.

aksesuarlar

Tüm mücevherler ve diğer aksesuarlar, Rus sundress'in giyildiği bağlantılı olayı göz önünde bulundurarak seçilir.

Hem kısa hem de uzun boncuklar, parlak metal veya plastik bilezikler, küpeler, kurdeleler ve etnik tarzda yapılan örgü çantalar bu tür kıyafetler için uygundur. Rus sarafanın şık bir eki dantel kokoshniktir.

Yorumlar
 1. Galina
  21.02.2016

  Fotoğraf çekimi için kırmızı bir Rus elbisesi istiyorum. Çok güzel modeller var!

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler