Elbise stilleri ve modelleri

Göbeği saklayan stiller, modeller ve elbise çeşitleri

Göbeği saklayan stiller, modeller ve elbise çeşitleri

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Ne kadar süre tercih etmeliyim: uzun, orta veya kısa?
 2. Hangi renkler daha uygun?
 3. Dokular hakkında biraz
 4. Hangi renk, şekli görsel olarak düzeltir?
 5. Kırpma değeri
 6. Hangi aksesuarları almak için?
 7. İpuçları: mideyi ve kenarları gizleyin

Elbise - bu bir kız için en iyi kıyafet, çünkü sadece içinde gerçekten çekici ve çekici hissedebiliyorsun. Ancak maalesef, birçok kız figür kusurlarından dolayı bu kıyafeti reddediyor. En sık karşılaşılan sorunlardan biri çıkıntılı bir göbek. "Karın" görünümü her zaman kızın suçu değildir. Sadece yanlış beslenme ve sporun ihmali nedeniyle değil, aynı zamanda doğum veya hastalık yüzünden de ortaya çıkabilir. Çıkıntılı bir göbeği gizlemek için, kızlar genellikle iki radikal yol kullanırlar: ya figürlerini gizlemek için toynak giyerler ya da gözlerini daha ince hale getireceklerini umarak, sıkı kıyafetler çekerler.

Bu yazıda size göbek gizlemek mevcut moda elbiseler stilleri hakkında anlatmak istiyoruz. İdeal olmayan bir figürle bile güzel ve şık kıyafetler alabileceğinizi öğreneceksiniz.

Ne kadar süre tercih etmeliyim: uzun, orta veya kısa?

Uzun elbiseler

Figürü görsel olarak çekin, böylece karnı gizlemek için harikalar.

Bununla birlikte, zemindeki elbiselerin bu özelliği, çok küçük büyümesi olan kızlar için geçerli değildir. "Thumbelina" uzun elbise daha da düşük yapar. Bu nedenle, minyatür kızlara davranırsanız, onu reddetmek daha iyidir.

Orta uzunlukta elbiseler

Midi boyu elbiseler, çok çeşitli vücut tipleri için uygundur. Bu çıkıntılı bir göbek gizlemek isteyenler için en iyi seçenek.

Orta uzunlukta bir etek, baştan çıkarıcı şekilde bacakları açar, aynı zamanda vücudun tüm problem alanlarını gizler.

Kısa elbiseler

Bu, karnı utangaç kızlar için en tehlikeli bölge. Mini etek, özellikle kalçaları kaplarsa, figürü, bunun gerekli olmadığı yerde yatay olarak böler. Karnınızı vurgulamayacak gevşek stilleri seçin. Dar kalçalara sahip genişletilmiş bir etek de uygundur.

Hatalardan kaçınmak için, ultrashort elbiselerini tamamen bırakmak daha iyi olur, kendisi için diz üstü bir avuç için izin verilen maksimum uzunluğu belirler.

Hangi renkler daha uygun?

Elbise için renk size uygun olanı seçmeniz gerekir. Birçok kız gibi, koyu renklerin görsel olarak daha ince bir insan olduğunu, mzbegat'ın parlak renklerdeki gardırobunda olduğunu bilmek çok önemlidir. Siyah ve gri renk düzenini giyerek, elbette, şekli düzeltebilirsiniz, ancak koyu renklerde sürekli giyinme, görünümünüzün diğer avantajlarını unutmak kolaydır.

Taze ten rengi, gözlerin güzel tonu, sıradışı saç rengi - tüm bunlar doğru renklendirme elbisesiyle vurgulanabilir. Bu nedenle, parlak, zengin veya zarif, pastel renkler gardırobunuzda olmalıdır.

Yan panelli, renkli kontrastlı elbise, figürü görsel olarak daraltıyor - karnı olan kızlar kesinlikle bu tarza bakmalı. Baskıya sahip elbiselerden hoşlanıyorsanız, dikey oryantasyon modellerini seçin - böyle bir çizim şekli “çeker”.

Dokular hakkında biraz

Çıkıntılı bir karın varsa, sıkı oturan dokulardan kaçınılmalıdır. Elbiseleri ince triko veya elastik gipürlerden atın. Bu malzemeler sadece mevcut tüm kırışıklıkları vurgulamakla kalmayacak, aynı zamanda yenilerini de ekleyecektir.Ajur kumaşlardan hoşlanıyorsanız, o zaman gipür kollu veya dekolte alanlı modelleri seçin, ancak sorunlu alanların daha yoğun bir malzemeyle örtülmesine izin verin.

Ayrıca, parlak yüzey gerçekte olduğundan daha fazla göründüğü için parlak kumaşlara özen gösterilmelidir. Bu nedenle, ipek ve saten elbiseler de bir kenara bırakılmalıdır. Yani seçiminiz kalın, pamuk, keten, kadife, krep-şifon, batis vs. gibi mat kumaşlar.

Hangi renk, şekli görsel olarak düzeltir?

Sadece elbisenin uzunluğu değil, rengi de görsel olarak şeklini değiştirebilir. Tüm renk paleti iki bölüme ayrılmıştır: biri sıcak tonları, diğeri soğuk. Aynı zamanda, spektrumdaki bir renk hem ılık hem de soğuk tonlara sahip olabilir. Soğuk tonlar, nesneye görsel olarak mesafeyi daha fazla yapma eğilimindedir ve aksine sıcak tonlar onu azaltır. Bu nedenle, hacim azaltma yanılsaması yaratmak için, soğuk bir aralıkta kıyafet seçmeniz gerekir.

Soğuk ve sıcak tonları ayırt etmeyi öğrenmek çok kolaydır. Renk paletinin en sıcak rengi turuncu, en soğuk rengi ise mordur. Şimdi renkli fana yakından bakın: turuncuya daha yakın olan kısım sıcak, menekşe daha yakın olan kısım soğuktur.

Kırpma değeri

Kumaşın son işleminin ilk işlevi dekoratiftir. Ancak karnın varlığını gizlemeniz gerektiğinde, dikkatini figürden kıyafete değiştirdiği için sonlandırmaya daha fazla önem verilir. Perdelik kumaş, dantel ekler, nakış, aplike ve saçak - çok uzun bir süre için bunları listeleyebilirsiniz. Elinizde oynanan oyunu bitirmek için yatay çizgiler ve küçük desenlerden kaçının. Dikey dekoratif dikiş veya nakış, asmak, üstten alta düşmek - bunlar şeklin görsel düzeltmesinde en etkili yöntemlerdir.

Hangi aksesuarları almak için?

Aksesuarlar - Bu, çıkıntılı göbeğe karşı mücadelede başka bir sadık asistandır. Tıpkı bitiş gibi, dikkat çekmek için de tasarlandı. Bu kusuru maskelemek için aksesuar kullanmak için birkaç seçenek vardır:

 • Uzun atkilikler veya zincirler gibi dikey çizgiler oluşturan şeyler.
 • Doğru yerlerde aksan yaratan parlak şeyler, örneğin, büyük broşlar veya yapay çiçekler (sadece bunları belin üzerine bağlamayın - bunun için dekolte bölgesi seçmek daha iyidir).
 • Çeşitli kayışlar kullanın. Geniş kayışlar, korseler doğrudan bel üzerine yerleştirilmeli ve ince olmalıdır - biraz daha yükseğe ve serbest kesimli geniş elbiseler ile giyilir.

İpuçları: mideyi ve kenarları gizleyin

 • Düzeltici iç giyim - Bu, sorunlu bayanların her gün olmasa da en azından en iyi şekilde görünmeniz gereken durumlarda giyilmesi gereken bir şey. Bel örtüsü farklı tiplerde - ayrı bir üst ve alt veya bir tuluma benzeyen sağlam bir model.
 • Doğru duruş geliştirin: Haşlanmaya başlar başlamaz karın kasları hemen gevşer ve mide “düşer”. Yürürken omurganın üzerine yaslanmaya çalışın: sonra mide otomatik olarak sıkılır ve incelirsiniz.
 • Figürünüzün avantajlarına dikkat edin ve eksiklikleri daha az farkedilir. Kendin hakkında en çok neyi seviyorsun? Belki bu muhteşem bir göğüs ve belki de güzel bir sırt veya ince bacaklardır. Gurur duyduğunuz şey, doğru seçilmiş kıyafet tarzının yardımı ile vurgulamak zorunda.
Yorumlar
 1. Helena
  29.01.2016

  Çıkıntılı bir karnım var.Genelde yüksek belli elbiseler seçiyorum.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler