Elbise stilleri ve modelleri

Elbise gömlek - kolaylık ve pratiklik lehine seçim

Elbise gömlek - kolaylık ve pratiklik lehine seçim

tartışmaya katıl

 
İçerik
  1. Özellikler
  2. Kimler uygundur?
  3. örgü
  4. düğün
  5. gece
  6. uzunluk
  7. Ne giymeli?

Modern bir kızın gardırobunda, ilk zamanın amacını tahmin etmek zor olan şeyler var. Erkekler için en sevdiğimiz etek, şort, elbise, etek, elbise, tulum vb. hala gerçek bir gizem kalıyor. Bu arada, bütün bunlar oldukça garip, ilk bakışta giysiler aynı anda iki ya da üç şeyin yerini alabileceği için inanılmaz derecede kullanışlı ve pratik.

Bugünün makalesinde en popüler "melez" lerden birini ele alacağız - elbise gömlek. Bu şeyin özellikle kime gittiğini, çeşitlerini, nasıl taşıyacağımızı ve ne birleştireceğimizi anlatacağız.

Özellikler

Daha önce hiç bir gömlek elbise görmemiş olsanız bile (ki bu çok şüpheli, çünkü yaz aylarında bu kıyafetle çok sayıda kız çocuğu giyiniyor), ne tür bir giysinin sadece bir isme dayandığını kolayca hayal edebilirsiniz. Kıyafet gömlekleri sıradan bir kolsuz tişörtün uzun bir versiyonudur.

Kıyafet gömleği, iç çamaşırının bir parçası olan gömleğin modern bir tadilatı ve ardından spor kıyafetlerine geçti. Bugün, elbise-gömlek esas olarak spor, plaj veya gündelik stilleri ifade eder. Manşonlardan yoksun, dar bir siluet ve sığ bir yakaya sahip.

Kimler uygundur?

Gömleğinin elbisesinin kendine has özellikleri, gerçek formlarınızı gizli tutmasına izin vermez, bu yüzden sadece kendi figürleriyle ilgili karmaşıklığı olmayanlar için bu şeyi giymelisiniz.

Elbise gömlek genellikle trikodan veya diğer ince elastik kumaştan dikilir. İnce bir silueti ile birlikte böyle bir malzeme vücudun dış hatlarını vurgular ve kusurlarını gizlemez. Ayrıca, bir tişörtlü elbise omuzları ve kolları açık bırakır. Bu nedenle, midenizin veya üst bedeninizin sorunlu alanınız olduğunu düşünüyorsanız, bu giysiden vazgeçmek daha iyidir.

En görkemli elbise gömlek “dikdörtgen” figürlü ince kızlara veya en kadınsı figürün sahiplerine - “kum saati” bakar.

örgü

“Mike”, sıcak sezonda kız çocuklarının en çok tercih ettiği seçeneklerden biri. Yaz modelleri, kural olarak, sıcak, elastik ve çoraplarda rahat bir kumaş olan ince trikolardan yapılır. Örme tişört elbiseleri rahattır, ancak hoş olmayan bir özelliğe sahiptir: malzeme genellikle vücudun en problemli kısımlarında katlanır ve toplanır. Benzer bir kıyafet seçerken bu dikkate alınmalıdır.

Örme elbiseler, Tişörtler ilginç, tek renkli ve parlak, ilginç baskılarla. Özellikle deniz kenarındaki yatay çizgileri olan popüler modeller.

düğün

En sıradışı kıyafet türü tişörtler - elbette bu düğün. Bu gibi durumlarda, zarif bir dekorla süslenmiş asil malzemeden zarif kıyafetler yaratılır. Çok öz görünüyorlar, ama aynı zamanda orijinal. Tişört elbiseleri, genellikle bir geminin güvertesinde veya bir plaj kafesinde, stilize edilmiş bir dış mekan düğününü planlayan gelinler tarafından seçilir.

gece

Son zamanlarda, elbise gömlek her gün için sadece gayri resmi giyim durdu. Giderek, bu şey farklı tarzlarda yapılmış: işten akşama.

Abiye-gömlek, kural olarak, kesme sadeliği zengin bir dekorla telafi edilen bir kıyafettir. Akşam modelleri genellikle çok sayıda boncuk, pul ya da elmasla süslenir.Şık bir elbise, bir kısa elbise, sıradışı, göğsünde yeterince derin kesilmiş veya etek yarık olabilir. Bu elbisenin oldukça yaygın bir çeşitlemesi, alevlenmiş veya asimetrik bir etekle olan bir elbisedir.

uzunluk

Başlangıçta, elbise gömleği kısa oluşturuldu - böylece spor yapmak ya da sadece aktif olarak hareket etmek uygun oldu. Zamanla, çok farklı uzunluklarda bu tür elbiseler çeşitleri görünmeye başladı.

uzun

Uzun elbiseler, kısa süre önce moda dünyasında tişörtler ortaya çıktı, bu yüzden hala oldukça sıradışı görünüyorlar. Uzun modeller, ayak bileklerine ulaşan uzun boylu, ince kızlar için çok uygundur. Punk özellikleriyle iyi birleşiyorlar: ağır botlar, deri ceketler vb.

midi

Orta uzunlukta elbise-gömlek farklı tarzlarda yapılabilir. Farklı yükseklikteki kızlar için uygun olduğundan, hepsinin en çok yönlü seçeneği olarak kabul edilir.

Böyle bir elbisenin üzerine bir kot gömlek ya da ceket koyarsanız, okulda görünmesi oldukça mümkün olacaktır. Bazı insanlar çalışmak için böyle bir kıyafet giyerler, ama yine de yapmamalılar - elbise-gömlek gayri resmi kıyafetler anlamına gelir.

kısa

Kısa kolsuz bir elbise genellikle sportif veya plaj kıyafeti seçeneğidir. Sıcağında inanılmaz derecede rahattır ve dahası, serbestçe hareket etmenizi sağlar. Genellikle, sıradışı, derin bir boyun çizgisine sahip kısaltılmış modeller vardır. Kıvrımlı bir etek veya fırfırlarla süslenmiş mini elbiseler cilveli ve eğlenceli görünüyor.

Ne giymeli?

  • Ceket ya da gömlek Sportif tarzda kareli gömlek, kot veya ince ceket elbise gömleğine harika bir ektir. Böylece bir şeye dayanarak birkaç farklı görüntü oluşturabilirsiniz.
  • Tayt veya tayt. Dışarıda hava soğuksa, ancak en sevdiğiniz tişörtünüzden vazgeçmek istemiyorsanız, onu parlak, sıkı taytlarla, tozluklarla, dar kot pantolonlarla veya tozluklarla (jeggings) birleştirmeyi deneyin.

ayakkabı

"Mike" - Topukluya ihtiyaç duymayan birkaç elbise türünden biri. Bu şeyi rahat günlük ayakkabılarla - spor ayakkabı, spor ayakkabı, bale ayakkabısı ve hatta plaj terlikleri ile giyebilirsiniz. Abartılı görüntülerin sevenler kesinlikle bir elbise tişört ve kalın tabanı ile çizme kombinasyonu keyfine varacaksınız.

aksesuarlar

Elbise gömlek aksesuarları gerektirmiyor; Asıl şey, çok karmaşık ve "şık" olan şeylerden kaçınmaya çalışmaktır. Orijinal mücevherler (plastik, deri, ahşap), güneş gözlükleri, sırt çantaları veya basit, konforlu çantalar, eldiveni, komik şapkalar - hepsi bu kıyafetle uyumlu.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler