Elbise stilleri ve modelleri

A-line elbise - zarif özlü

A-line elbise - zarif özlü

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Kimler uygundur?
 2. A şeklindeki elbisenin özellikleri ve avantajları
 3. dantelli
 4. uzunluk
 5. Popüler renkler
 6. Ne giymeli?
 7. Yararlı ipuçları

A-line - ayırt edici bir özelliği korse uydurma ve aşağı doğru düzgün yayılma olan bir elbise tarzı. Siluet "A" harfini andırıyor, öyle ki tarzı ve böyle bir isim aldı.

Elbisenin A şekli silueti, her türlü figür için en iyi seçenektir, çünkü tüm avantajlarını olumlu bir şekilde vurgular. Belirgin sadeliğe rağmen, 60 yıldan fazla bir süredir kadın gardırobunda en popüler olanı. Yamuk elbise bazı değişiklikler sayesinde Christian Dior, A-line elbise açtı. A-line elbise pratiklik ve çok yönlülük ile karakterizedir.

Kimler uygundur?

A şeklindeki silueti olan elbiseler, vücut tipi ve boyu ne olursa olsun her kız için mükemmeldir. Klasik kesimin çizgileri, şeklin tüm kusurlarını mükemmel bir şekilde gizler ve özelliklerinin altını çizer.

A-line elbise dolu kızlar için harika. Modelin genişliğinin omuzlardan uyluklara yumuşak geçişi sayesinde, bu elbise tüm bu ekstra kiloları gizlemenizi, bacakların güzelliğini vurgulamanızı ve figürü orantılı hale getirmenizi sağlar. Tabii ki, elbise ince kızlar arasında popüler.

Böyle bir elbisedeki düşük boydaki kadınlar daha ince görünecek, aksine uzun boylu kızlar daha şık ve daha sofistike görüneceklerdir.

Eğer kız zayıfsa ve görkemli formlara sahip değilse, A-line bir kıyafet görsel olarak daha fazla hacim kazandırmaya ve baştan çıkarıcı ve çekici hale getirmeye yardımcı olacaktır. Örneğin, eğer bir kızın dar kalçaları varsa, elbisenin trapez kesimi bu hatayı düzeltmeye yardımcı olacaktır. Ve eğer bir kadın bel ve kalça bölgelerinde sorunlu bölgeleri gizlemek istiyorsa, eteğin bu görevle tam olarak baş etmesini sağlayın.

Elbise tarzı A-line, beldeki tüm kusurları gizlemeye yardımcı olacaktır. Düzgün seçilen elbise kemer bile takılmadan giyilebilir, bel korunmaya devam eder. Bu stildeki elbiseler genellikle hamile kadınlar tarafından seçilir, çünkü trapez şekli yuvarlak karnı gizlemenize ve şeklin tüm avantajlarını vurgulamanıza olanak sağlar.

A şeklindeki elbisenin özellikleri ve avantajları

Bu kesimin özelliği korse, güzelliğini vurgulayan göğse uyuyor ve etek ucu yavaş yavaş aşağıya doğru genişliyor. Bu şekilde, örneğin kalça veya bel gibi çeşitli şekil kusurlarını gizleyebilirsiniz.

Çok sık olarak, bu elbiselerdeki modellerde kayış veya manşet yoktur: çıplak omuzlara sahip kolsuz modeller hakimdir. Bu stildeki bazı modellerde sırt veya “Amerikan” armhole bulunur. Bu elbise etek ek olarak bir tren ile dekore edilebilir, karıştırdı, fırfır, kabarık veya örtü sık kullanılır. Elbise A-siluet gizemli bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olacak, gerçek bir prenses gibi hissedeceksiniz.

dantelli

Nazik ve romantik bir görünüm yaratılmasından dolayı A-siluetli dantel elbiseler genç kızlar arasında çok popüler. Bu kıyafette her kadın kadınsı, çekici ve şık görünecek.

A şeklinde bir silueti olan bir dantel elbise genellikle mücevher gerektirmez, ancak görüntü bir kolye veya bilezikle süslenebilir. Zengin bir kumaş ve zarif bir stil için basit mücevherleri almaya değer olan kurala bağlı kalmak gerekir.

Genellikle kızlar düğün için A-line dantel elbise seçerler, çünkü içinde gerçek kraliçeler gibi görünürler. Dantel zarif ve havadar görünen pahalı bir malzemedir, görüntü hafifliği verir.Lüks dantel, A-line stilinin pürüzsüz uyumu ile mükemmel şekilde birleşiyor. Elbisenin tamamını veya münferit elemanlarını, örneğin tam bir etek veya korse süsleyebilir.

uzunluk

Zemine uzun

A-line uzun elbiseler bir parti için mükemmel seçimdir. Bu elbiseyle her kadın kendini rahat ve konforlu hissedecek. Nazik bir romantik görüntü oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Uzun bir elbise için, açık şifonla başlayıp pamuklu veya ağır kot pantolonla biten farklı kumaşlar kullanabilirsiniz.

midi

A-line elbise genellikle midi bir uzunluğa sahiptir, çünkü evrenseldir ve neredeyse tüm kızlara yakışır. Sadece diz boyu elbisesiyle düşük boylu bir kızın siluetini görsel olarak kısaltacağını göz önüne almak gerekir. Midi uzunluğu, elbise zerafeti ve kompaktlık verir.

kısa

Bugün kısa A-line elbiseler modaya uygun, ancak çoğu kız uzun elbiseler tercih ediyor. Tam kızlar bile kısa bir elbise giyebilir, çünkü elbise kesimi bel ve kalçalara ekstra santimetre gizlemeye yardımcı olur.

Kollu

A-line elbise yeterince basit görünüyor, parlak bir görüntü oluşturmak için ek olarak aksesuarları veya zarif süslemeyi kullanmaya değer. Örneğin, uzun bir kovanın varlığı tam elleri gizlemeye yardımcı olacaktır, bunlar bağlanabilir veya kalın kumaştan yapılabilir. İnce kızlar, uzun kollu ya da el feneri şeklinde A-line elbiseler giyebilir.

Popüler renkler

siyah

Siyah renk zarif, lüks ve gizemli görünüyor. Birçok kız, bu ekstra kiloları gizlemek ve seksi görünmek için bir parti ya da resmi bir etkinlik için bu renkte bir A-line elbise giydi.

Bazı kadınlar siyah kıyafetin kederli ve ilgi çekici görünmediğini düşünürler, ancak bu iyi seçilmiş aksesuarlar veya orijinal kaplamaların yardımı ile kolayca düzeltilebilir. Örneğin, lüks bir şal veya orijinal bir şerit süslemesi yardımı ile görüntü daha ilginç hale getirilebilir.

beyaz

Beyaz renk daima saflık, romantizm ve hassasiyet ile ilişkilendirilir. Romantik görünmek istiyorsanız, beyaz renkte bir elbise nazik bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Birçok insan beyazın birkaç kilo verdiğine inanıyor, ancak A-siluet elbise tüm sorunlu alanları gizlemeye yardımcı oluyor, böylece bu renkte bir kıyafet güvenle seçebilirsin.

Finişe dikkat etmeye değer bir gece elbisesi seçerken, her zaman ilgi odağı olacaksınız. Beyaz elbise parlak ayrıntılarla süslenebilir, parıltılı kumaşlar, dantel, payetler veya değerli taşlar kullanabilir.

kırmızı

Kırmızı elbiseler genellikle tutkulu bir kadınla ilişkilidir. Kırmızılı A-siluet elbise her kızı gecenin gerçek kraliçesi yapar, erkeklerin coşkulu görünüşünü çeker.

Görüntünün daha kısıtlı görünmesini sağlamak için, kesmeyi flounces veya ruffles ile kullanabilirsiniz. Bu şekilde parlak ve zarif görüneceksiniz.

Ne giymeli?

Unutulmaz bir görüntü oluşturmak için aksesuar seçimine dikkat etmek önemlidir. Orta uzunlukta tek renkli bir elbise için mücevherlere odaklanabilirsiniz. Örneğin, romantik bir görüntü, büyük bir bileklik, kolye veya boncukları tamamlamaya yardımcı olacaktır. Uzun bir elbise için küçük bir kolye kolye ile ince bir zincir gibi zarif bilezikler veya bir yüzük iyi bir çözüm olacaktır. Bir inci A-line elbiseye uyacak, görüntüye hassasiyet ve romantizm getirecek. Bir çanta seçerken, bir çanta portföyü veya parlak, şık bir debriyaj çantası seçebilirsiniz.

A-line elbise, bale ayakkabısı veya çizme ile tandemde harika görünüyor. Bu arada, her kadın kendinden emin ve şık görünecek. Topuğu yüksek olan ve sağlam bir topuğu olan ayakkabılar size güven verir, ancak tasarımcılar bu elbise tarzında damızlık giymeyi önermezler.

Bir renk çözeltisi seçerken, ayakkabılar elbisenin renginden kovulmalı veya bitiş tonuna uyacak şekilde seçilmelidir. Örneğin, elbise altın ruffles ile süslenmişse, görüntü altın tonu ayakkabılarla kusursuz bir şekilde tamamlanır.

Soğuk günlerde, kızlar genellikle elbisenin altına çorap veya külotlu çorap giyerler. Tercihen ten renginde olmalıdır, özellikle onları çıplak omuza sahip bir elbisenin altına alırsanız.

Bazen kızlar kontrastlı bir oyun yaratmaya çalışırlar, sonra açık renkli bir elbiseyle siyah dar taytlar giyilebilir veya herhangi bir parlak renkte tayt seçebilirsiniz. Dış giyimden bahsedersek, bu kıyafet tarzı mükemmel bir bolero, bir hırka, kokulu bir kısa ceket veya kesilmiş bir pelerin ile eşleşir. Deney severler deri ceket giyebilir.

Yararlı ipuçları

 • A silueti olan bir elbise için aksesuar seçerken, uyumlu bir görünüm oluşturmak için çok dikkatli olmalısınız. Çok fazla aksan yapmayın.
 • Renk seçimine özen gösterin. Örneğin, kontrast oyununu kullanabilirsiniz. Klasik seçenek beyaz ve siyahın bir kombinasyonudur. Bej rengi tonu kahverengi veya kırmızı renkte harika görünüyor. Gri tonu leylak veya mavi renk tonu ile birleştirilebilir.
Yorumlar
 1. Jeanne
  19.02.2016

  Çok şık ve şık modeller. "Obtyag'da" elbiselerden hoşlanmıyorum - bir gizem kayboluyor. Ve böyle yarı oturan elbise ihtiyacınız olan şey!

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler