Elbise stilleri ve modelleri

Sarong - plaj gardırobunun muhteşem bir unsuru

Sarong - plaj gardırobunun muhteşem bir unsuru

tartışmaya katıl

 
İçerik
  1. Özellikler
  2. Nasıl bağlanır?
  3. Ne giymeli?
  4. aksesuarlar

Plaj modasında, dünyanın her yerinden kıyafetler için birçok seçenek var. Eğer pareo yaz gardırobunun tanıdık bir parçası olmuşsa, o zaman hala Malaya peştemâli bakıyorlar.

Evde, "Mundu" dahil olmak üzere farklı şekilde çağrılabilir.

Malaya peştemâli oldukça uzun kenarlı kare veya dikdörtgen bir fulardır - yaklaşık 2 m.

Kesin olarak, Malaya peştemâli, zaten hayatımızın bir parçası olan pareodan farklıdır. Pareo'nun en uzun kenarı genellikle 1,4 m'dir.

Malaya peştemâli bağlamanın birçok yolu vardır, bu nedenle böyle bir şal birkaç şeyin yerini alabilir. Turistler için çok işlevsellik çok önemlidir, bu yüzden dikkat etmenizi tavsiye ederiz!

Özellikler

Yerli nüfus için bir Malaya peştemâli tam bir giysidir, etek ile elbise arasındaki orta kısımdır. Farklı milletlerde gardırobun sadece dişi ya da sadece erkeksi olduğu, diğerleri ise hepsine sahip. Ulusal geleneklerin istikrarına bağlı olarak, Malaya peştemâli, olağandışı durumlarda özel olarak giyilen veya günlük kıyafetlerin ayrılmaz bir parçasını temsil eden Aborjin halkının ayırt edici bir unsuru haline gelen şenlikli ve dini bir kostüm haline geldi.

Yerli insanlar, geleneksel renkteki pratik doğal kumaşlardan mendiller kullanırlar ve turistler pamuk, ipek, şifon, satenden yapılmış hafif, itaatkar ve uçan saronları seçerler. Özel halkalar ve tokalar, giyilmesi çok rahat olan Malaya peştemâli sabitler. Thais pantolonu taklit ederek kumaşı vücuda sık sık tutuyor.

Kıyafetlerin kadınlara verdiği özel zarafet, yumuşak hareketler ve şeklini kolayca değiştirme yeteneği, tasarımcıların ilgisini çekti. Böylelikle yaz gardırobu, görüntüye gizem katan evrensel ve güzel bir detayla yenilenmiştir. Sıra dışı renkler, kombinasyonları ve fantezi desenleri de şallara uyması için icat edildi.

Geleneksel boyama ve dokuma ipliği yöntemlerine ek olarak, kumaş üzerinde boyamaya (örneğin, batik veya ikat) kullanmaya başladılar.

Malaya peştemâli bir ev getirerek, bir sanat nesnesi (çanta, başörtüsü veya boyun atkısı) veya bir iç eşya (perde, yatak örtüsü, panel, masa örtüsü şeklinde) yapılabilir. Ve bir valiz koyabilir ve yeni seyahatler bekleyebilirsiniz.

Nasıl bağlanır?

Sarong'un büyük bir boyutu vardır, bu nedenle hayal gücünüz varsa romantik veya etnik görüntüler oluşturabilirsiniz. Çoğu zaman bir Malaya peştemâli etek gibi kalçalara veya bellere bağlıdır.

Malaya peştemâli bağlama ortak yolları düşünün. Birçoğu basit ve fazla zaman almayacak.

Karayipler versiyonu

Vücudunuzdaki fular yüksekliğini seçmenizi sağlar: Kalça üzerinde veya göğsün altında yüksek. Bir mendili çevirerek kuyrukları düğümün önüne bağlamanız gerekir (ikisini de serbest bırakabilir ve saklayabilirsiniz). Düğümün kaydırılmasından daha zarif bir yol farklıdır: bir uç alınır ve düğümün ikinci kuyruğu olarak, üst kısım boyunca bir kumaş parçasını kolayca keserler. Maddenin geri kalanı, hafifçe bel etrafına sokan ve düğümü maskeleyen bir koku olarak düzenlenir.

Tay versiyonu

Kumaşı dikey olarak düzenlerler, kısa kenarı gövdenin etrafına sararak öne doğru bağlarlar. Şalın tabanı bir veya iki taraftan kıvrılır, uçları belden kaldırılır ve ilk düğüm bu perdelik ile gizlenir. Kumaşı bacakların altında tutabilirsiniz, böylece pantolon harem. Bu seçenek güvenilir ve kullanımı kolaydır.

Burmada

Malaya peştemâliyi delik boyunca bırakarak kısa kenardan dikin.Bir "boru" giymek, "uçları" üst kenar boyunca tutmak, öne doğru bağlamak, içe bakan kıvrımlar elde edilir. Düğüm kuyrukları içine sarılmış. Bu yöntem, atkıyı ete veya elbise haline getirmeye yardımcı olacaktır.

En basit seçenek, kumaşı boyunca katlamak, kumaşı kalçaların etrafına sarmak ve üst kenarları bağlamaktır. Böylece mini etek hazır olacak. Bir kare Malaya peştemâli ekleyerek güzel asimetrik etekler elde edilir.

Usta sınıfları elbiseyi saniyeler içinde hazırlamaya yardımcı olacak:

  • Arkanızdaki kumaşı özledikten sonra, göğsünüzün üst kısımlarını çaprazlayın, tellere sarın ve boynunuza tekrar bağlayın.
  • Yanında bir kenarı bırakın, Malaya peştemâli göğsün üzerinden kaldırın, atkıyı arkanızda tutun ve vücudunuza sarın, sırtınızda bir kumaş örtüşme olacaktır. Şalın alt köşesini kumaşın üstünde bırakmaya çalışın. İkinci üst köşe de yanda olabilir. Bu uçlar kayış görevi görür: onları koltuk altlarının altından yukarıya doğru kaldırın, boynun arkasına bağlayın.
  • Benzer şekilde, bir omuza daha kısa bir mendil bağlanabilir: Malaya peştemanın ortası bir tarafa yönlendirilir, diğer yandan koltuk altları kumaşla üst üste gelir, atkı köşeleri bu haçtan sonra örgülere katlanır, omuza kaldırılır ve üste bağlanır. Antik tarzda asimetrik elbise ortaya çıkıyor.

Bunlar en popüler yollardır. Kendi versiyonunuzu bulmak için denemeye değer, çünkü iyi seçilmiş bir desen ve uygun şekilde bağlı bir Malaya peştemâli, şekle zarafet katacaktır.

Mesela, göğsüne düğüm yapmak için, etek gibi bir Malaya peştemâli bağlamak için muhteşem bir büstü olan kadınlar ve minyatür. Doğru tamlık, doğru dikey veya çapraz desene yardımcı olacaktır. Bel üzerinde bağlı bir büyüme mendil ekleyin. Omuzlar ne kadar dar olursa, Malaya peştemâli o kadar yüksek olmalıdır.

Ne giymeli?

Yerli insanlar bu etekleri özel bluzlarla giyerler. Ancak dünyanın geri kalanı, Malaya peştemâli, ayrı ve monolitik mayolar, üstler ve hafif açık ayakkabılarla birleştirerek plaj kıyafetinin bir parçası olarak kullanmayı tercih ediyor.

Şık ve ayrıcalıklı eşarplar, yazlık partilere elbise olarak giyilebilir, kıyafetleri topuk veya platformdaki sandaletler ile tamamlar. Düz flip flop ve plaj flip flop Malaya peştemâli ile her türlü görünümü tamamlıyor. Şeritler bacakları “kucakladığında” bağlarda ayakkabılarla ilgili ilginç değişiklikler olacaktır.

aksesuarlar

Bu gibi yazlık kıyafetlerin özellikleri göz önüne alındığında, aksesuarlardan şapka, saç bandı ve eşarplarda kalabilirsiniz. Parlak mücevherler yerlerini bulacaklar. Ucuz mücevher, renkli küpeler, bilezikler, büyük taş veya cam kolyeler olabilir. Mermi, mercan, tüy çeşitleri ilginç.

Doğal malzemelerden yapılmış çantalar gibi plaj görüntüleri: pamuk, saman vb. Kotomotochki kadar büyük veya küçük, sert veya yumuşak, en çeşitli formlar - tercihlerinize ve gereksinimlerinize bağlıdır.

Özel toka düğmeleri, kıyafetlerin eşarplarda olduğu gibi emniyetli bir şekilde korunmasına yardımcı olur. Görüntüyü daha da sofistike ve zarif hale getirmenizi sağlayan farklı şekillerde gelirler. Malaya peştemâli giydirerek giydirebilirsin. Modern yorumlama buna izin verir.

Yaz görüntüsü büyük güneş gözlükleri olmadan yapmaz çünkü bu gözlükler gözlerinizi kavurucu ışınlardan korumanıza yardımcı olur. Bir kıyafet olarak Malaya peştemâli, sadece modaya ve güzelliğe bir hediye değil, aynı zamanda imgenin ana unsuru haline gelebilecek çok fonksiyonel bir rahatlıktır. Her gün bakışınızı değiştirmek için bir çift Malaya peştemâli yakalamaya değer!

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler