Elbise stilleri ve modelleri

Saçak ile elbise - Resimdeki orijinal notlar

Saçak ile elbise - Resimdeki orijinal notlar

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Popüler modeller
 3. Abiye
 4. Dans için balo salonu
 5. Chicago tarzı
 6. Popüler renkler
 7. Ne giymeli?

Saçak, elbise dekorasyonunun çok tuhaf bir unsurudur, çünkü geçen yüzyılın 20'li yıllarında çok popülerdi. Ülke tarzında, boho veya estetik giysilerde kullanılır. Bugün, ünlü moda tasarımcıları onu şık, aydınlık ve sofistike elbiseler için bir dekor olarak kullanıyor.

Saçak imaja, cesarete ve doyumsuz bir özgürlük duygusuna tutku getirmeye yardımcı olur. Ama aynı zamanda sık sık kızlara şık, sofistike ve aristokrasi verir.

Özellikler

Bugün, saçak herhangi bir malzemeden oluşturulabilir, farklı uzunluklara ve renklere sahip olabilir. Tasarımcılar, şık ve muhteşem bir saçak oluştururken deri, süet, ipek ve pamukun yanı sıra olağanüstü dokudaki kumaşları kullanır. Bu komik teller elbisenin dekorunun ayrı bir elemanı olabilir veya elbisenin yakasını, yakasını, eteklerini veya kılıfını süsleyebilir.

Elbiselerdeki saçak, rafine püsküller veya ince retiküller şeklinde sunulabilir.

Popüler modeller

 • "Latina" tarzında sunulan kısa elbiseler, tüm uzunluğu boyunca saçaklarla süslenmiş olmaları ile ayırt edilir. Dilerseniz dilediğiniz elbiseyi modaya uygun hale getirebilirsiniz, ince askılı basit bir elbiseye dört veya beş sıra dantel dikmeniz yeterlidir.
 • Etek ucunda saçaklı elbiseler, özellikle ipliklerin uzunluğu yaklaşık 40 santimetre ise, çok güzel ve çekici görünür. Bugün saçaklı panço elbise modadır, çünkü kıza kadınlık, kırılganlık ve ince ipler verir, görüntüyü hafif ve enerjik yapar.
 • İçinde sadece ete veya korse bulunan, saçaklı süslemeli elbiseler. Bu elbise kusurlu oranlara sahip kızlar için uygundur, çünkü saçak gerekli hacmi vermenizi veya tüm silueti uzatmanızı sağlar. Böylece, hacim oluşturmak için kısa dişler kullanılır ve uzun bir saçak görsel olarak daha ince bir şekil yapmanızı sağlar.
 • Örme elbiseler veya trikolar da saçakla süslenir. El örgüsü, örme bir şeyle aynı ipliğin bir saçakını oluşturmanıza olanak sağlar.
 • İnce, kumaş şeritlerden ve saçaklı bir elbise çok ilginç görünüyor. Çizgilerin düzensiz şekli, doğru yerlerde hacim verilmesine yardımcı olacaktır.
 • Kırsal tarzdaki elbiseler genellikle, saçak, yaka ve manşon gibi bir saçakla süslenir. Genişlemiş eteğin birleşme yerlerinde bulunan saçak, muhteşem ve şık görünüyor.

Abiye

Saçaklarla süslenmiş akşam ve kokteyl elbiseleri muhteşem ve lüks görünüyor. İnce kayışlar üzerinde veya dörtte üçü kollu uzunluğunda harika bir elbise görünüyor.

Saçak bayan gardırobunun kendi kendine yeten bir öğesidir. Sıkı bir kıyafeti bile dekore edebilir, romantizm ve özgünlük verebilir.

Bugün, pek çok şık kadın sadece görüntüyü süsleyen değil aynı zamanda hafifliği, zarafeti ve çekiciliği veren saçaklı elbiselerdeki partilere gidiyor.

Abiye, hem uzun hem de kısa saçak, tek renkli veya çok renkli olarak dekore edilebilir.

Dans için balo salonu

Saçakla süslenmiş, hafif kayda değer kayışlar üzerinde kısa boylu solma elbiseler latino tarzına aittir. Bu kıyafette, her kız mutlaka dans edemeden, daima dans pistinin merkezinde olacak.

Çoğu zaman, balo elbisesi, sofistike olduğunu vurgulamaya yarayan bel kısmında bir saçak ile kesilir. Saçakla süslenmiş eldivenler uzun, ince ellerin sahipleri için mükemmeldir.

Boyun çizgisindeki ince ipler kesinlikle başkalarının dikkatini çekecektir.Ancak dans etmek için tüm kızların çoğu etek boyunca saçaklı elbiseleri tercih eder.

Chicago tarzı

Bu sezon, pek çok şık kadın dolabında, sevilen bir klasik olan ve çok etkileyici görünen Chicago tarzında bir elbise giyiyor.

Bu tarzda gece elbisesi vardır:

 • Kokteyl elbisesinin uzunluğu dizden ayak bileğine değişebilir. Yirminci yüzyılın otuzlu yaşlarının atmosferini yeniden yaratmanız gerekiyorsa, daha uzun bir kıyafet seçin.
 • Karakteristik düşük bel, bu kurallara uymamanıza rağmen, doğal oranlar nedeniyle takdir ediliyor. Yirminci yüzyılın yirmili yaşları boyunca, genellikle bel üzerine odaklanmadılar ya da uylukların ortasına kadar sade bir versiyon kullandılar, on yıl sonra elbiseler dikerken normal kadın silueti tarafından yönlendirilmeye başladılar.
 • En popüler kumaş satendir, fakat ipek, şifon ve kadife elbiseler de yaygındır. Saçak, yapay elmas ve boncuklar, payetler ve parıltı, Chicago tarzında bir elbiseyi süslemek için kullanılır.

Elbisenin öne çıkan kısmı, kadın silueti mükemmel bir şekilde tarif eden tırpan üzerinde bir kesim. Bu kesim, günümüzde, özellikle otuzlulara özel partiler için abiye terziliklerinde kullanılan nadirdir.

 • Kıyafetler, sırtında derin bir kesik ve uyluk çizgisinden kademeli olarak aşağı doğru genişleyen sıkı bir siluet ile karakterize edilir.
 • Şikago tarzı bir elbise için mükemmel figür zarif çizgileri ve geniş omuzları ile sofistike bir siluet.

Popüler renkler

Tüm moda tasarımcıları, farklı renk şemalarına sahip saçaklı kıyafetler sunduktan sonra, her bir moda kadını, en sevdiği renkte bir elbise alabilir. Klasik seçenekler siyah, beyaz ve gridir.

Parlak renkler sevenler için uygun kırmızı, açık yeşil, kırmızı veya mavi elbise. Dekorasyona uygun eldivenler seçilmelidir.

Bu yıl saçaklı kokteyl elbiseleri için en popüler renkler klasik beyaz veya siyah, lüks altın ve ayrıca seksi kırmızı veya kırmızıdır.

Renkleri seçerken, görüntünün tüm öğelerini birbirlerini uyumlu bir şekilde tamamlamaları için seçilmesi gerekir. Böylece, gümüş süslemeli mercan bir elbise, gümüş renkli bir kavrama ile mükemmel bir şekilde birleştirilecektir.

Ne giymeli?

Eşsiz bir görünüm oluşturmak için saçaklı şık bir elbise, zarif bir el çantası, sofistike eldivenler, orijinal bir şapka ve şık ayakkabılarla tamamlanabilir. İzlenecek ana kural, tüm öğelerin aynı renk düzeninde olması gerektiğidir.

Küçük bir şapka veya geniş kenarlı bir şapka, görüntüye harika bir katkı olacaktır. Başı süslemek için özgün bir çözüm, tüylerle, çiçeklerle ve parıltılarla süslenmiş bir şerit olacaktır. Bir el çantası seçerken çanta zarfı üzerinde kalmaktır. Boynu süslemek için lüks bir kürklü boa, boncuklar veya parlak bir yay seçebilirsiniz. Çok popüler bir süsleme uzun bir kolyedir - genellikle düğümlü incilerden yapılmıştır.

Eldivenleri hatırlamak da gereklidir, çünkü otuzlu yıllarda zorunlu bir özelliktir. Kadife veya ipek eldivenler mükemmel bir seçimdir.

Topuklu gözlüklü bir latin ayakkabı tarzında bir elbise için çok uygundur. Kovboy çizmeleri saçaklı bir ülke kıyafeti ile harika görünecek.

Bir akşam görünümü oluşturmak için uzun küpelerin yanı sıra zarif zincirler de saçaklı elbiseye çok güzel birer tandem olacaktır.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler