Elbise stilleri ve modelleri

Yarım güneş etekli elbise - Resimdeki cilveli notlar

Yarım güneş etekli elbise - Resimdeki cilveli notlar

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Kimler uygundur?
 3. Ne giymeli?

Modern kızlar inanılmaz derecede şanslılar çünkü atalarımızın binlerce yıl boyunca biriktirdiği tüm bilgi birikimine ve giyim ve moda alanındaki tüm deneyimlere erişiyoruz. Hizmetimizdeyiz, dikiş, moda dergileri, mağazalar ve stüdyolar için çok çeşitli malzemeler ve aletler. Bugün moda bu kadar değişkendir: bu yüzden herhangi bir fantaziyi, en olağandışı kıyafeti gerçeğe çevirebiliriz. Neredeyse her mevsim moda tasarımcıları uzak geçmişten gelen trendleri hatırlar ve onlara yeni bir yaşam verir. Günümüzün makalesinde, orta çağ Avrupa’nın soylu kadınları tarafından giyilen bir elbisenin etekle yarı güneş elbisesinden bahsediyoruz.

Özellikler

Yarı-güneş eteği, güneş eteğinin yakın bir akrabasıdır. Sonuncunun neye benzediği muhtemelen herkes tarafından bilinir: tek bir kumaş parçasından bir daireye uyarlanmış yumuşak bir etek. Etek güneşinde genellikle yan dikişler yoktur, kesikler yoktur, fermuarlar yoktur. Çoğu zaman bu elbise çıkarılabilir bir bel ile.

Yarı-güneş eteği buna çok benzer, ancak yarım daire biçimli bir maddeden dikildiğinden daha az kabarıktır. Buna göre, böyle bir etek daima en az bir dikişe sahiptir. İstisna kokulu modellerdir: genellikle kesintisizdirler.

Yarım güneş eteğine sahip elbiseler herhangi bir uzunlukta olabilir: zeminde modeller, midi ve çok kısa elbiseler var. Günümüzde en popüler modeller yoğun bir korse, yarım daire biçimli bir yaka ve uzun kollu orta boyludur. Retro tarzdaki elbiseler çok sevimli ve romantik görünüyor. Şekillerini iyi koruyan yoğun kumaşlardan dikilir.

Yarım güneş eteğine sahip elbiseler, pileli eteğe bir miktar coquetry vermesine rağmen oldukça gizli bir kıyafet. Böyle bir elbise hemen hemen her yere uygun olur. İçinde güvenle ders çalışabilir, çalışabilir, tiyatroya, bir restorana ya da arkadaşça bir araya gelebilirsiniz.

Kimler uygundur?

Etekli yarı güneş elbisesi, farklı vücut tiplerine uyan çok başarılı bir model. Yoğun bir korse ve alevlenmiş alt kısım sayesinde elbise, figürün çok kadınsı oranlarını oluşturur.

İnce kızlar narin çiçekler gibi böyle bir elbiseye bakacaklar. Ancak iştah açıcı formlarla övünen genç bayanlar, böyle bir siluetden korkmazlar. Üstteki üst kuyu, omuzların ve kolların dolgunluğunu maskeler, ancak muhteşem göğsü gizlemez. Hacimli kalçalar tam bir eteğin altına saklanır.

Bu elbise, şeklin aşağıdaki kusurlarını maskelemek için mükemmel bir yardımcı olacaktır:

 • Midenizi sorunlu bir bölge olarak görürseniz, etekli yarım güneş elbisesi bu kusuru başarıyla gizleyecektir. Üst kısmın yoğun kumaşı şişkinliğe sığmayacak ve boyunduruğa dikilmiş kabarık bir etek de belden dikkatini dağıtacak.
 • Dolgun bacaklarınız varsa, diz ortasının üstünde olmayan etekli bir elbiseyi seçmek daha iyidir. Böyle bir model, özellikle yüksek topukluların bulunduğu durumlarda, ağır dibi dengeleyebilir.
 • Yarım eteğin üstesinden gelmeye yardımcı olacağı diğer bir sorun da kalçaların çok dar olmasıdır (“dikdörtgen” tipindeki kızlar için tipiktir). Flared etek bel ve kalçalar arasındaki farkı artırarak figürü idealleştiriyor.

Ne giymeli?

giysi

Etekli yarı güneş elbisesi, farklı orijinal görüntüler yaratabileceğiniz gardırobunuzun temel eşyalarından biri olacak. İş tarzı bir ceket ve denimden bir yelek ile iyi bir şekilde birleştirilecektir. Soğuk havalarda yağmurluk veya deri ceket giyebilirsiniz.

ayakkabı

Herhangi bir elbise daha uyumlu bir şekilde topuklu ayakkabılarla ve "yarı güneş" ten bakar - istisna değildir. Klasik ayakkabılar veya zarif sandaletler - bu kıyafet için en iyi eşlik. Ancak, zarif yüksek topuklu çizmeler, aynı derecede iyi görünecek. Modern moda, feminen elbiselerin spor ayakkabısı veya ağır botlarla kombinasyonuna olanak tanır - üslupla denemeleri sevenler mutlaka beğenecektir.

aksesuarlar

Etekli yarı güneş elbisesi, geçen yüzyılın 50'li ve 60'lı tarzlarındaki çeşitli aksesuarlarla uyumludur: kısa saplı küçük yuvarlak el çantaları, büyük güneş gözlükleri, parlak eldivenler, fiyonklu jantlar, vb. Genellikle kızlar bu tür elbiseleri bel çevresinde deri kayışlarla giyerler.

süsleme

Etekli yarım güneş elbisesi büyük miktarda mücevher gerektirmez, sadece bir parlak, akılda kalıcı ayrıntı yeterlidir, örneğin, büyük bir boncuk kolye, büyük bir taşlı bir yüzük veya olağandışı şekilli küpeler.

Yorumlar
 1. Alexander
  25.02.2016

  Etekli elbiseleri severim! İşaret fişeği şekle kadınlık katıyor, kalçaları daha yuvarlak hale getiriyor.

 2. Olya
  22.02.2016

  Dita Von Teese'nin ne güzel bir kırmızı elbisesi var!

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler