Elbise stilleri ve modelleri

Bir gelinlik nasıl seçilir?

Bir gelinlik nasıl seçilir?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Seçim kuralları
 2. uzunluk
 3. modası
 4. Hamile kadınlar için
 5. Tam için
 6. renk
 7. aksesuarlar
 8. saç modeli
 9. Makyaj yapmak

Her kızın hayatında düğümü bağlamaya hazır olduğu aynı adam vardır. Yeni evliler daha yüksek güçlerden önce yemin etmeye ve evlenebilmek için kiliseye gitmeye karar verir. Gelinlik ne olmalı ve nasıl doğru seçilmeli?

Seçim kuralları

Bir düğüne karar verirseniz, gelinlik seçerken belli kurallara dikkat etmelisiniz:

 • Düğün töreni kıyafeti, aşırı çıplak kollar, omuzlar, sırt, bacaklar ve göğüs uygun değildir. Elbise kapatılmalı veya bir bolero ile desteklenmelidir.
 • Aynısı uzunluk için de geçerlidir - dizlerin altında olmalıdır. Bir düğün kısa ve sıkı bir elbise giyemezsiniz.
 • Süslü süslemeli bir elbise seçmek gerekli değildir. Hassas nakışlar, inci boncuklar veya perdelikler doğru olacaktır.
 • Bir saten, şifon, gipür veya başka herhangi bir kumaş kumaşa uygundur, ancak doğal ve basit görünmek için kıyafetlere dikkat etmelisiniz.
 • Düğün için ergonomik bir model, düz veya hafif kıvrılmış kesimli bir elbise olacaktır.
 • Tren, Katoliklerin düğün kıyafetlerinin bir parçası olduğundan, Ortodoks kiliseleri için tamamen uygun değil.
 • Baş mutlaka bir şapka ile kaplı.
 • Giysilerde ılımlılık göze çarpmayan bir makyaj ve mütevazı ama rahat ayakkabılarla devam ediyor.

uzunluk

Birçoğu, bir düğün için en iyi seçeneğin maksi'nin uzunluğu olduğunu kabul etmeye alışkındır. Güzel, ciddi, mütevazı. Tabii ki zeminin uzunluğu her zaman ilgilidir ancak kilise, dizler kapalı olduğu sürece orta uzunlukta elbiseler yasaklamamaktadır.

Uzun bir dantel veya saten elbise zarif, zarif ve sade bir şekilde mükemmel görünecek. Başınıza ve omuzlarınıza hafif bir peçe veya dantel şal ekleyebilirsiniz.

Özellikle popüler olanlar eteğin şekil değiştirebileceği veya açılabileceği değiştirici elbiselerdir. Aralarında düğün için ve önemli bir olay için uygun bir stil modeli bulabilirsiniz. Çıkarılabilir bir etek, kısa elbiselerin sevgilisi iseniz, uzunluk problemini çözecektir.

modası

Prenses tarzında elbiseler ve yıl çok nadiren düğün için seçiliyor. Gelinin alçakgönüllülüğünü göstermenizi sağlayan kabarık etek olmadığı düşünülüyor. Yine de moda trendleri gelinlik modellerini etkiledi. Şeffaf kumaştan kollu ve boyunlu bir elbise seçilmesine izin verilir.

Kollu

Bir gelinlik çeşitli kol formlarıyla yapılabilir: el feneri, düz, daracık, uzun veya kısa.

Hassasiyet ve kadınlık, uzun kollu elbiselerden esinir. En iyi seçenek bir dantel korse ve kollu bir elbise ve saten modelleri olabilir.

Seçiminiz kısa kollu bir modelde ise, tarafına renk ve malzemeye uygun eldivenler eklemelisiniz.

kapalı

Kilisenin kanonlarına göre kolları, omuzları, göğsü ve bacakları örten bir elbise düğün için ideal olacaktır. Kapalı tarzdaki elbiseler, mükemmel görünmek isteyen mütevazı ve ciddi kızlar için uygun olacaktır. Ve manşonlar ve gipürün koruyucusu ciddiyeti azaltır.

dantelli

Dantel ve gipürden yapılmış gelinlikler kızın kırılganlığını ve hassasiyetini vurgular. Böyle bir gelinlik zarif ve zengin olacak.

Diğer bir avantaj, malzemenin lüksünden dolayı, kıyafetin herhangi bir özel dekorasyona ve ilavelere ihtiyaç duymamasıdır. Elbise açık kumaşlardan dikilebilir veya onlar tarafından dekore edilebilir.

basit

Gereksiz fırfırlar olmadan elbiselerin sadeliği ve güzelliği gelinin masumiyetini vurgular, ona hassasiyet ve kadınlık kazandırır. Bu kıyafet düğün töreni için en uygun olacaktır. Dantel örtü ile sade saten elbise en kazanan seçenek olacaktır.

Hamile kadınlar için

Düğün hamilelik sırasında gerçekleşecekse, silueti dikkatlice seçmelisiniz. Hamileliğin ilk aylarında, en iyi seçenek A-line bir kıyafet ya da karnı gizleyecek yüksek belli bir Yunan kıyafeti olacaktır.

Dini dogmaya göre, beyaz elbise sadece bakire tarafından giyilebileceğinden, pozisyondaki kızlar diğer açık renklerden bir elbise seçmelidir.

Tam için

Bir anayasanın özelliklerini dikkate alarak model seçimine özenle yaklaşmak gerekir. Evrensel bir Yunan silueti karındaki hemen hemen tüm kusurları gizler ve A-siluet kıyafeti kalçalardaki kusurları görsel olarak düzeltir.

Açıkça tanımlanmış bir beliniz varsa, deniz kızı siluet elbisesini deneyin.

Elbise trapezleri geniş kalçaları gizler ve görsel olarak omuzları genişletir.

renk

Geleneksel beyaz rengin yanı sıra, açık ve zarif tonların kıyafetleri de düğün için mükemmeldir: pembe, krem ​​bej, sütlü, yeşil, mavi.

Koyu renk gelinlikler için geçersiz.

Beyaz elbise düğün için geleneksel bir çözümdür, bu yüzden bu kıyafet asla kaybetmez. Beyazın sembolizmine ek olarak, gelin rengi ile de iyi gider. Öyleyse, düğünden önce denize veya solaryumda gitmeyi başarırsanız, beyaz bir kıyafet bronz bir tende çok güzel görünür.

aksesuarlar

Ayakkabı

Tüm düğün törenine katlanacağınız ayakkabılara dikkat ettiğinizden emin olun. Mütevazı ve rahat olmalı alçak topuklu, çünkü başlarının üstünde bir taç tutacak.

Basit bir görüntüye sığmayacaklarından, parlak ve göz alıcı detayları olan ayakkabılar seçmeye başvurmak gerekmez.

headdress

Bir peçe, yarı saydam bir şal veya kafanızdaki bir pelerin yanı sıra düğünde bir başlık olan bir şapka kullanabilirsiniz. Ayrıca modern çözüm, dantel veya çalıntıdan örtü ile kaplanacak.

Görüntüyü diğer aksesuarların yardımı ile tamamlayabilirsiniz, örneğin, herhangi bir uzunlukta eldiven, doğal çiçek bilezikleri veya omuzlarda bir burun.

Gelinliklerin ciddiyeti ve sadeliği kapalı omuzlar ve kollar anlamına gelir, ancak bu, elbisenin sağır kapalı olması gerektiği anlamına gelmez. Bir dantel bolero, bir şal veya elbisenize uzun bir örtü seçin; açık modelleri terk etmek zorunda kalmayacaksınız.

saç modeli

Saç modeli aynı zamanda basit olmalıdır ki başınızı tutacağınız başlığın altına fazla zarar gelmemelidir. Eğer saç modeli bir örtü ile tamamlanırsa, başın ayrıca kapatılması gerekmez - esas şey, örtü başının üstünü kaplar.

Çok güzel görünmek saç ve süslemeler olarak taze çiçekler.

Makyaj yapmak

Modern dünyada, makyajsız yapamazsınız, bu nedenle ılımlı ve basit bir makyajla kiliseye gitmeniz gerekir. Hafif, doğal makyaj en iyisidir, ancak simge ve haçı öpmek zorunda olduğunuz için dudaklarınızı boyamamalısınız.

Ve en iyi seçenek, bu konuyu rahiple açıklığa kavuşturmak olacaktır.

Düğün, çok sorumlu bir olay ve gençlerin hayatındaki en önemli karardır. Bu nedenle, tüm ciddiyetle ve tüm konularda - makyaj, elbise uzunluğu, aksesuarlar, şapkalar vb. - almaya değer. Bu töreni yapacak olan kutsal babaya danışın.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler