Elbise stilleri ve modelleri

Çan etekli elbise - her şeyde romantizm

Çan etekli elbise - her şeyde romantizm

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Biraz tarih
 3. Kimler uygundur?
 4. Kollu
 5. uzunluk
 6. Seçtiğiniz için ipuçları
 7. Ne giymeli?

Kadın gardırobunda kesinlikle farklı tarzlarda sunulan elbiseler var. En çekici, romantik ve kadınsı olanlardan biri elbisesini çile benzeyen bir elbise olarak adlandırılabilir. Kadınlar bir yüzyıldan fazla bir süredir böyle kıyafetler giyiyorlar ve şimdi neden bugün moda kadınlardan talep edildiklerini öğreneceğiz.

Özellikler

Vurgu çanı etek olan elbiseler çok rahat ve pratik. Geleneksel olarak daracık üstleri var ve etekleri alevlendi. Bu tarzda iş ve abiye görebilirsiniz.

Çan etekli en yaygın yaz modelleri. Kullanımları sıcağında rahatlık sağlar, çünkü bu elbiselerdeki alt kısım bacaklara temas etmiyor. Ancak bu tarz kıyafetlerin kış versiyonları da nadir değildir.

Bu tip kıyafetler dikmek için oldukça sert bir dokuya sahip malzemeler kullanın. Bu yün, keten, deri, pamuk veya diğer benzer kumaşlar olabilir. Çan eteğine sahip elbise dibinin bir özelliği, perdeleri ve kıvrımları olmayan genişlemedir, bu nedenle bu tür kıyafetler üzerine yapılan baskılar çekici görünür ve kırılmaz.

Biraz tarih

Eteği ters bir zile benzeyen ilk elbiseler, 17. yüzyılda giyilmeye başlandı. Altlarında kabarık kabarık etek vardı, bu yüzden kıyafet hacimli ve çekici idi. Büyük günler için böyle elbiseler uzun trenler ile yaratıldı.

Zamanla, çan eteğine sahip elbiselerin uzunluğu düşmeye başladı ve sıkı bağcık ve sıkı korse artık geçmişte kaldı. Günümüzün bu tarzdaki kıyafetleri formları bakımından sınırlandırılmış ve biçimleri çok özlü. Ek olarak, bu elbiseler romantik ve feminen bir görüntü oluşturmak isteyen kızlarda çok popüler.

Kimler uygundur?

Bu tarzdaki elbiselerin asıl avantajı, kızın kalçalarını gizleme yeteneğidir, bu yüzden bu kıyafetler çok dar kalçalara sahip güzelliklerde ve kalçalarında önemli miktarda bulunan kadınlarda güzel görünür.

 • Kız figürü bir armuta benzerse, çan eteği yardımıyla en hacimli kısmı gizlenir.
 • Omuzları oldukça geniş olan kadınlar için (şekil T harfine benzer), bu tarzdaki kıyafetler alttan hacim katacak ve bu da silueti daha orantılı hale getirecektir.
 • “Kum saati” figürlü kızlara gelince, eteklerinde bir çan elbise giymeleri tavsiye edilmez, çünkü böyle bir elbise içinde güzel oranları gizlenir.

Kollu

Etekleri zile benzeyen elbiseler, uzun ve kısa kollu olduğu gibi kayışlarla da olabilir. Kıyafet modeli şenlikli ve zarif ise üst kısmı korse ile temsil edilebilir ve kollar eksiktir.

uzunluk

kısa

Mini etek ile bu tarz kıyafetler genellikle yaz sezonu için satın alınır. Hepsinden iyisi Çan etekli kısa bir elbise içinde ince bacakları olan ince kızlara bakın. Bununla birlikte, kalçaların görsel olarak genişletilebilmesi nedeniyle ultrashort elbiselerden kaçınılmalıdır.

midi

Diz boyu olan bu tarz elbiseler hem ince kızlar hem de gür kalçaları olan güzel kadınlar için önerilir. Orta uzunlukta olan modeller, belin biraz fazla abartıldığı çok popülerdir.

uzun

Zemine çan etekli elbiseler pratik ve rahat. Genellikle doğal hafif kumaşlardan yapılmış yaz kıyafetleridir. Çoğu zaman parlak bir aralıkta sunulurlar. Üst kısmın monoton olduğu ve uzun eteklerin renkli olduğu (ve tersi), bakmak ve kıyafetler için ilginçtir.

Seçtiğiniz için ipuçları

Çan etekli elbisenin uzunluğunu seçerek, kızın bacaklarının görünümünü düşünmelisiniz. Ne kadar ince ve çekici olursa o kadar az elbise satın alabilirsiniz. Kesim için önce vücudunuzun üst kısmını değerlendirin. Boynunuz düzgün olarak adlandırılabilirse ve elleriniz güzelse, derin yuvarlak, üçgen veya kare yakalı bir kıyafeti güvenle seçebilirsiniz. Göğsünüz küçükse, parlak üst kısmı ve yaka kısmında dekoratif süslemeli modellere bakın.

Bu elbisenin renk tonu ve rengi kişisel tercihlere göre seçilir. Yazlık elbiseler için en popüler olanlar açık veya parlak renklerdir. Çan etekli beyaz bir elbise içinde bir kız taze ve genç görünecek. Kırmızı, cesur ve abartılı güzelliklerden hoşlanır ve bu tarzın siyah elbisesiyle kız gizemli ve sıkı bir şekilde görünecektir.

Ne giymeli?

Etek çanlı bir elbise için, kesilmiş ceketler ve ceketler ile takılmış blazerler giyebilirsiniz. Bu elbisenin bir akşam modeli ile uzun kollu iyi bolero görünüyor. Aynı zamanda, elbisenin renkleri alacalıysa, ekleme tek sesli olmalıdır.

Amacına göre bu tarz boyunca bir el çantası seçildi - eğer bir iş elbisesiyse, geniş bir gündelik çanta uygun ve şık bir elbise için şık bir debriyaj seçilmelidir.

aksesuarlar

Çan eteği olan elbiseye aşırı miktarda mücevher takmak gereksizdir. Kıyafet ve çok şenlikli ve parlak görünüyor. Küçük bir kolye veya uzun boncukların yanı sıra orta boy küpeler yeterlidir.

Benzer elbiselerle elbisenin renginde deri bir kemer giyebilirsin. Kayışın kontrast gölgesi varsa, belin vurgulanmasına yardımcı olacaktır.

ayakkabı

Bu stile uygun ayakkabı seçerken, elbisenin amacını da göz önünde bulundurun:

 • Bu iş tarzı bir model ise, orta topuklu ayakkabılar onunla iyi gidecek.
 • Çan etekli bir gece elbiseniz varsa, stiletto giyebilirsiniz.
 • Randevu ya da yürüyüşe çıkacağınız bu elbise için sandaletler ya da bale daireler giyebilir.
 • Sıcak modeller için, klasik tarzdaki yüksek çizmeler iyi uyuyor.
Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler