Elbise stilleri ve modelleri

Bir koku ile giydirin herhangi bir şekli süsleyin!

Bir koku ile giydirin herhangi bir şekli süsleyin!

tartışmaya katıl

 
içerik
 1. Özellikler
 2. Biraz tarih
 3. Kimler uygundur?
 4. modası
 5. örgü
 6. örgü
 7. Kollu
 8. Perdelik
 9. uzunluk
 10. Popüler renkler
 11. sezon
 12. Ne giymeli?
 13. aksesuarlar
 14. ayakkabı

Stil başarıyla seçilmişse her kadın elbisenin içinde harika görünebilir. Ancak çeşitli modeller arasında kesinlikle herhangi bir kadın figürünü dekore edebilen kıyafetler seçilebilir - bu kokulu bir elbisedir.

Özellikler

Bu tarz bir elbisede, ön kısım iki ayrı elemana bölünmüştür. Bunlardan biri giysinin içinde V benzeri bir kesimin bir sonucu olarak, bir taraftan yukarıdan ikinciye doğru istiflenir.

Sıklıkla bağlar elbiseyi şekil üzerinde sabitlemek için kullanılır. Modellerin uzunluğu farklı, ancak klasik versiyonun dizlerin biraz altında olduğunu düşünüyorlar. Genellikle böyle bir elbisenin modeli, kokulu bir elbise şeklinde yapılır, ancak elbisenin kumaşları pahalı ve güzeldir.

Biraz tarih

Diana von Furstenberg ile ilişkili koku etkisine sahip elbiselerin görünümü. Böyle bir elbise modeli oluşturma fikri, bu ünlü tasarımcıdan, 1973'te kokusunda bir tepe oluşturduktan sonra geldi. Yeni stilin ilk elbisesini dikmek için jarse kumaş kullanıldı. Elbise kadınsı silueti güzel bir şekilde vurguladı, hareket etmeyi bırakmadı ve kolayca giyildi. İlk iki yılda kadınlar beş milyondan fazla kıyafet satın aldı.

1997 yılında, Diana elbiseyi koku ile güncellemeye karar verdi. Yeni modeller modern kumaşlardan dikilmeye başladı, etekleri kısaldı ve yaka daraldı. Yenilenen elbise aynı zamanda ilginç baskılar ve güncellemeler içeriyordu. Günümüzde, bu modeller kadınlar arasında talep görmekte ve birçok modacının gardırobunda bulunmaktadır.

Kadınlar için benzer kıyafetlerin biraz daha erken ortaya çıktığını da not ettik. 40'lı yılların başlarında, Claire McCardell Amerikalı kadınlara kokan kıyafetler sundu. Bu tasarımcının yaratılması bir kot kıyafetiydi, ancak daha şık kıyafetlerin üstüne giyildiği için kokulu bir elbise değildi.

Kimler uygundur?

Koku etkisi olan bir elbiseyle her kadın zarif ve çekici görünür. Yarımların oluşturduğu V şeklindeki boyun sayesinde boynu etkili bir şekilde vurgulayabilir ve hafifçe uzatabilirsiniz.

Ek olarak, bu tür elbiselerin avantajları şunlardır:

 • Omuzların görsel daralması.
 • Bel altını çizin.
 • Geliştirilmiş siluet (kız daha uzun ve daha ince görünüyor).
 • Göğüsdeki görsel artış.

Bu avantajlarla, stil özellikle düzgün bir üçgeni andırıyorsa düzgün vücutlu kadınlar için önerilebilir. Bir kız belini daraltmak istiyorsa, sağlam bir kıyafet seçmeli ve elbiseyle aynı renkte bir kemer eklemelidir.

modası

Koku ile bu elbiseler arasında en yaygın:

 • Flared etekli.
 • Asimetrik bir etekle.
 • Kalem etekli.

örgü

Bu elbiseler günlük kıyafetlere aittir. Triko kokusu olan bir elbiseyle, bir kadın çok çekici görünüyor, çünkü böyle bir kıyafet güzel bir siluet oluşturmaya yardımcı olur.

Triko kolaylıkla giydirilir ve kadınsı eğrileri vurgulamaya yardımcı olur. Ek olarak, bu kumaştan elbiseler iyice yıkanır ve ütülemeye ihtiyaç duymaz.

örgü

Koku efektli elbiseler hem makine hem de el örgüsü ile sunulur. Böyle bir elbiseyi örgü veya tığ işi ile bağlarsanız, beğeninize benzersiz bir ürün elde edersiniz. Bu durumda, örme desenleri yaz (ince pamuktan) ve daha yoğundur (yün ve akrilikten).

Kollu

Koku olan modellerde kollar hem uzun hem de kısa uzunluktadır.Hiç kolları olmayan elbiseler var, ancak üç çeyrek kollu en çekici ürünleri düşünüyorlar. Böyle bir kılıf, bilekliği biraz ortaya çıkarır, bu da romantizm ve hassasiyet imajına katkıda bulunur.

Perdelik

Bu gibi elbiselerdeki, ürünün kokulu olan ön kısmı güzelce örtülür. Bu tür kıyafetlerin imalatı için kıvrılıp düşebilen, kıvrımlar ve montajlar oluşturan kumaşlar kullanılır. Çoğu zaman, bu elbiseler monotondur (özellikle mavi, kırmızı, pembe), ancak baskısı olan ürünler de vardır.

uzunluk

uzun

Kokunun elbisenin bu uzunluğu, özel durumlar için esas olarak seçilmiştir. Bu stildeki zeminde kırmızı, gümüş, fildişi, beyaz, bordo ve zümrüt renklerinde özellikle lüks görünümlü elbiseler.

Yaz gündelik ayak bileği uzunlukta elbiseler de yaygındır. Genellikle, çiçek veya hücre gibi parlak bir baskı ile süslenirler. Bu stildeki birçok uzun elbise, renklerle birlikte veya kontrast renkler taşıyan bir kemerle giyilir.

midi

Ortalama uzunluk en çok kokan modellerde bulunur. Bu elbiseler hem mütevazı, hem de zarif, cesur ve baştan çıkarıcı. Bir broş ile sabitlenmiş monokromatik bir kemer veya gizli bir tutturucunun yardımı ile bağlanabilirler. Bu elbiseler çok çeşitlidir ve boyun çizgisi, renkler, kumaş veya manşet mevcudiyeti şeklinde farklılık gösterebilir.

kısa

Bir kadının kokusu ile böyle elbiseler içinde çok baştan çıkarıcı ve seksi görünüyor. Kısa boy genellikle gece elbisesi için seçilir, topuklu ayakkabılarla şık bir el çantası alır.

Böyle bir elbise, bir kız bacaklarına dikkat çeker, bu yüzden bu model sadece ince bayanlar için tavsiye edilir.

Popüler renkler

kırmızı

Bu rengin kokusuna sahip modeller bir tarihte veya tiyatroya yerleştirilebilir.

Dikkat çekmek istiyorsanız, karşıt renk, süslemeler veya nakışlarla süslenmiş parlak gölgeli bir elbise alın.

siyah

Siyah kokulu modellere iyi bir ofis seçeneği denilebilir.

Siyah renk temel kabul edildiğinden herhangi bir aksesuarı bu tür kıyafetlerle birleştirmek kolaydır.

beyaz

Genellikle kokulu beyaz elbiseler, yarı saydam ve havadar kumaştan üretilen plaj modelleri ile sunulur. Bu tür ürünler neredeyse vücutta farkedilmez ve sıcak bir yaz gününde serinlik getirir.

Ek olarak, diz uzunluğunun üzerinde ve zeminde uzun olan zarif beyaz modeller de var.

mavi

Bu renkteki elbise, rahat ve zarif olabilir.

Gümüş bir kemerle tamamlanan zarif mavi saten elbise zarif görünüyor. Koyu mavi modeller, ofiste göze çarpmayacaklarından iş tarzı için uygundur. Onlar bir ceket yanı sıra tekneler ile desteklenir.

sezon

yaz

Keten, pamuk ve diğer hafif kumaşlar kokulu yazlık modellerin dikişinde kullanılır. Genellikle, bu elbiseler için, ürünlerin aydınlık ve sulu olması için renkli bir kumaş alın.

İlkbahar / Sonbahar

Soğuk sonbahar havalarında veya ilkbaharın başlarında, genellikle orta uzunlukta bir kokuya sahip elbiseler giyerler. Yağmurluk, ceket veya ceket ile çizme veya yüksek topuklu ayakkabılarla tamamlanırlar.

kış

Kış aylarında en çok talep gören model kalın triko ve yün kokusudur. Genellikle uzun bir kılıfları vardır.

Ne giymeli?

Bu tarz giyinmek için herhangi bir el çantası alabilirsiniz.

Büyük gündelik çanta modeli, küçük bir debriyaj çanta ve uzun ince kemerli bir çanta ona eşit derecede çekici gelecektir. Boyun küçük, zarif bir eşarp ile dekore edilebilir.

aksesuarlar

Kokulu bir elbise için iyi bir seçim uzun boncuklar (boncuklar küçük olmalıdır) ve ayrıca asma küpeler olarak da adlandırılabilir.

Modelin dörtte üçü manşonu varsa, bileği birkaç bilezik veya etkileyici saatler ile süslemeye değer. Bu tarzın gece elbisesi incilerle ve altın takılarla iyi gidiyor.

ayakkabı

Kokulu modellerin ideal çifti topuklu sandaletler veya ayakkabılardır. Özellikle elbise klasik uzunluğunda sunulursa - midi.

Askılı sandaletler yazlık elbise için iyi sonuç verir. Havalı bir elbise böyle bir elbise stiletto ile bot giymektir. Kışın, kokulu elbise topuklu olmayan yüksek botlarla veya kalın, sabit topuklu ayakkabılarla desteklenebilir.

Yorumlar
 1. bira
  20.02.2016

  Koku ile elbise biraz baştan çıkarıcı çünkü kokunun açabileceği bir etki yaratıyor. Bu elbiseleri seviyorum!

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler