ayrılık

Bir kızla ayrılıktan nasıl kurtulurum?

Bir kızla ayrılıktan nasıl kurtulurum?

tartışmaya katıl

 
içerik
 1. Ayrılıkta hayatta kalmak ne kadar kolay?
 2. Nasıl yaşayabilirim?
 3. Ne yapmamalı?
 4. Psikolog ipuçları

Her birimiz sevdikleriyle ayrılmakla uğraşmak zorundayız: bazen insanlar kolayca ayrışır, bazen de molalar acı verir. Olumsuz duygularla baş etmek için evrensel bir tarif yok: hepsi belirli durumlara bağlı. Bu yazıda, sevilen birinden kurtulmanın ve tam bir hayata geri dönmenin yollarını öğreneceksiniz.

Ayrılıkta hayatta kalmak ne kadar kolay?

Kısacık bir ilişkiden sonra, boşluk daha kolay yaşanırsa, uzun bir ilişkiden sonra, hem erkek hem de kadınlar için ayrılma genellikle zordur. En iyi yol, geleneksel olarak yeni bir roman olarak kabul edilir. Yeni bir sevginin dikkatini dağıtmayı başarırsanız, geçmiş ilişkiler hakkında daha az düşünmenize ve bir ayrımı daha iyi deneyimlemenize izin verir: parlak pozitif duygular ve karşılıklı ilgi sizi üzecek ve sizi üzecek. Bununla birlikte, geçmiş ilişkilerde ara verdikten hemen sonra yeni bir kişiyle buluşmak çoğu zaman mümkün değildir, çünkü bir insan herkesi geçmişteki sevgiyle karşılaştırmaya meyillidir.

Bazen yeni bir roman için hazır olmanız biraz zaman alır.

Dahası, Geçmiş ilişkileri düşünmek, doğru sonuçlar çıkarmak, ancak kafa ile yansıma içine dalmamak için genellikle çok gereklidir. Eğer ara size acı veriyorsa, endişelenmeniz için kendinize birkaç gün verin: ayrılığa katlanmak için duyguları atmanız ve ilişkinin neden sonuçlanmadığını anlamanız gerekir. Ortağı her şey için suçlamayın: Her iki ihtilafta da hem suçlu olacaksınız, hem de başka bir kişiyi değiştiremediğiniz için davranışlarınızda nelerin değişebileceğini düşünün. Bu, gelecekte yeni bir ilişkiye girdiğinizde eski hataları önlemek için size yardımcı olacaktır.

Anılarınızın tüm yaşamınızı yutmasına izin vermeyin. Ayrıldıktan birkaç gün sonra, kafanızdaki tüm durumu açıklığa kavuşturduğunuzda, nostaljik durmanız ve hayatınızı değiştirmeye başlamak çok önemlidir. Yoğun bir eğlenceye, yeni deneyimlere, ilginç şeylere ve iletişime ihtiyacınız var. Yakınınızda sıkılmanıza izin vermeyecek ve aktif olarak sizinle birlikte boş zaman geçirecek akrabalarınız ve arkadaşlarınız varsa iyidir. İyi alternatiflerden biri, kendinizi işe dalmaktır: sadece geçmişi çabucak unutacaksınız değil, kariyerinizde yeni başarılar elde edebileceksiniz, bu da size kesinlikle gerekli olumlu duyguları verecektir.

Kendini geliştirme, ayrıldıktan sonra başka bir doğru yoldur. Aradan sonra kız arkadaşı ile olan adam spor yapmaya başlayabilir ya da yeni bir işe başlayabilir ve kız imajını değiştirebilir ve uzun süredir planladığı her şeye başlayabilir. Çoğu zaman ilişkilerde insanlar birbirlerine "çok fazla" bağlanırlar ve kendilerini kaybederler: bu, herkesi kişisel gelişimlerine engeller ve ayrılırken ek bir acı verici faktör haline gelir. Bununla birlikte, kendinizi sevmek, kendinize iyi bakmanız ve gelişmeniz çok önemlidir - doğru insanları hayatınıza çekmenin tek yolu.

İnsanlar ve ilişkiler hakkında yeni şeyler öğrenmeye gayret edin. Çeşitli insanlarla daha fazla iletişim kurun, film izleyin ve iyi kurguları okuyun. Farklı insanların deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinecek ve kendinizi hızlı bir şekilde anlayabileceksiniz. Diğer insanların hikayeleri, olumlu değişikliklere ilham verecek, dünyaya daha geniş bir şekilde bakmanıza izin verecek ve kendi melankolinizde kilitli kalmayacak.

Hem bir kadınla ayrılan erkekler hem de erkeklerle bir mola veren kadınlar eşit derecede etkilenir. Bununla birlikte, toplumumuzda erkeklerin ruhlarına zarar verebilecek duygularını ifade etmeleri geleneksel değildir.Konuşabileceğin yakın bir insanın olması çok önemli.

Olmazsa, stresi azaltmak için başka yollar bulun: spor, takım oyunları ve eğlence parkları bu konuda size yardımcı olabilir.

Nasıl yaşayabilirim?

İlişkinizdeki acı bir ayrılmadan sonra sakinleşmeyi başarsanız bile, soru daha sonra ne yapılacağıdır. Genelde, önemli ölçüde ayrıldıktan sonra bir insanın hayatı önemli ölçüde değişir - bu özellikle ciddi bir ilişki içinde olanlar için geçerlidir. Birlikte yaşadıysanız, bir apartmanı, ortak bir bütçesi ve hanehalkı görevlerini paylaştınız, birbirlerinin alışkanlıklarına alışmış, belli rahatsızlıklara katlanmış ve olumlu anların tadını çıkardınız. Yeni tanışmış olsanız bile, ilişkilere çok zaman harcadınız. Ayrılmadan sonra bu yerde hiç boşluk olmaması çok önemlidir.

Özgür bir hayatta profesyonelleri bulun: kendiniz için zamanınız var. Bu zamanı yönetmek için iyi bir yol bulamazsanız, geçmişe dair sürekli nostaljik olma ve depresyona girme riski vardır. Her zaman ne yapmayı hayal ettiğinizi ve zaman ve enerji eksikliğinin neresinde engelli olduğunuzu hatırlayın. Yeni bir hobi bulabilir, arkadaşlarla daha sık karşılaşabilir, profesyonelce gelişebilirsiniz. Yaratıcılık, kendinizi ifade etmenize, negatif enerji yaymanıza ve olumlu duygular elde etmenize izin verecek mükemmel aktivitelerden biridir. Spor ayrıca yardımcı olabilir: derslerden sonra daha da güzelleşeceksin ve aktif hareketler sırasında vücut neşe hormonu üretiyor - endorfin.

Basmakalıp düşünmemeye çalışın ve yeni tanıdıklara açık olun. Sevdiklerinizle ayrıldıktan sonra iki uç noktaya düşebilirsiniz: ya eski sevgilinizi idealize edin ve çevrenizdeki herkesi eleştirin ya da eşinizle benzer bir sebepten ayrılmanız durumunda başkalarından aldatıcılık veya ihanet bekleyin. Açık olun ve yeni insanlarda iyi şeyler arayın. Ayrıldıktan sonra nerede yeni tanıştınız?

 • İşin yanı sıra kendiniz için aktiviteler bulun: yaratıcı kulüpler, spor salonu, ek eğitim. Orada benzer ilgi alanlarına sahip kişileri bulabilir ve belki de uygun bir kişiyle tanışabilirsiniz.
 • Sokakta veya bir kafede sevdiğiniz insanlarla tanışmaktan korkmayın: bu erkekler için genellikle daha kolaydır, ancak kadınlar da ilk adımı atabilir.
 • Randevu alanlarını reddetmeyin: modern dünyada, internet alanında toplantılar giderek daha fazla kaderdir.
 • Tanıdıklarınızın çevresine daha yakından bakın, belki, eski arkadaşlarla daha yakın iletişim kurmaya başlarsanız, birisi sizin için yeni bir taraftan açılacaktır.

Henüz geçmiş ilişkileri bırakmadığınız takdirde, etraflarındaki hiçbir şeyin size hatırlatmaması için deneyin.

Anıyı ertelemek veya hatta bir kenara atmak, eski sevilen birinin sayfalarına sosyal ağlarda bakma, gerekirse odada bir izin verme ve karşılıklı arkadaşlarla geçici olarak ara vermeyi durdurma. Bu, hayatınızı yeniden başlatmanıza ve her şeyi sıfırdan başlatmanıza yardımcı olacaktır. Hayatı sonuna kadar yaşa, aktif ol ve kendi yalnızlığının tadını çıkar.

Kendinle yalnız olmak kolay değil, ama öğrenilmesi gerekiyor. Çoğu zaman, bu sorun uzun süredir ilişki içinde olan ve birlikte yaşayan insanlarda ortaya çıkar. Akşamları boş bir dairede geçirmek, eğlenmek, ev işleri yapmak veya eşiniz olmadan seyahat etmek çok sıra dışı olabilir. Bununla birlikte, içsel bir uyum bulmak ve kendi kendine yeten bir ünite gibi hissetmek çok önemlidir. Kendi özgürlüğün tadını çıkarın: yatmadan önce güzel bir kitap, yalnız parkta yürüyüş, ev geliştirme. Sadece özgürlüğün tadını çıkardığınızda yeni uyumlu ilişkiler kurabilirsiniz.

Ne yapmamalı?

Çoğu zaman insanlar sevdikleriyle ayrıldıktan sonra hata yaparlar. Bazen boşluğu nasıl yaşayabileceklerini bilmiyorlar ve diğer durumlarda en az direnç yolunu izliyorlar. Rahatça ayrılıktan kurtulmak istiyorsanız aşağıdakileri yapmamalısınız.

 • Kendi düşüncelerinize dalmaya gerek yok ve uzun süre kendinize çekilmek için. Kendinize duygularını yaslamak ve atmak için kendinize birkaç gün verin ve sonra mümkün olduğunca aktif bir şekilde yaşamaya çalışın: yeni şeyler yapın, insanlarla iletişim kurun, izlenimler toplayın. Hiçbir durumda çok uzun süre nostaljik olamaz, durumu bırakıp bugün için yaşamanız gerekir.
 • Ciddi bir neden yoksa sevilen bir kişiye nasıl geri döneceğinizi düşünmeyin. Genellikle, insanlar eski ilişkiyi yenilemek isterler, çünkü içlerinde sakin ve rahatlardı, ancak bu felaket bir yol. Ayrıldıysanız, bazı ciddi sorunların olduğu ve tekrarlanacakları anlamına gelir: sadece hayatınızı mahvedersiniz. Bir çiftin aptallık ve kazadan ayrıldığı durumlar vardır, ancak bu durumda ilişkiyi iade etme isteği genellikle karşılıklıdır.
 • Eski ortağınıza kötülük yapmayın. Sevdiğine göre, ara verdiğin suçu suçlayıp sana acı çektirmek sana olsa bile, onu affetmeye çalış. Kızgınlık sizi yaşamanızı engelleyecek ve sürekli olarak geçmiş hakkında düşünmeye zorlayacak, kendinizi yeni insanlardan kapatacak, sonra ayrılık daha da zorlaşacaktır.
 • Kendinizi kötü tutmayın. Geçmişte ilişkilerde birçok hata yapmış olabilirsiniz ve durdukları için kendilerini suçlayacaksınız. Kendini affet ve durumdan bir şeyler çıkar.

Bir süre duyguları susturarak davranışınızı analiz etmeye çalışın: böylece bir şeyler öğrenirsiniz ve geçmiş hataları yeni bir ilişkide tekrarlamazsınız.

Başkalarına çok fazla şikayet etmeyin. En iyi arkadaşlarla konuşmak gerekir, ancak kişisel hayatınızın ayrıntılarını uzak tanıdıklar arasında paylaşmaya değmez. Birincisi, dedikodular için bir neden oluşturabilir ve ikincisi, sadece muhataplarınızı yormak için kullanabilirsiniz. Olumlu ve yeni şeylere açık olun: geçmiş ilişkiler hakkında çok fazla düşünmeyin veya konuşmayın.

Psikolog ipuçları

Aradan sonra çoğu, hayatlarını önemli ölçüde değiştirmenin gerekli olduğu konusunda bir anlayışa sahiptir, ancak olumlu değişikliklere yönelik hangi somut adımların atılabileceği her zaman açık değildir. Zor bir ayrılma hakkınız varsa, bir psikoloğun tavsiyesini kullanın.

 • Aradan hemen sonra, arkadaş olmaya karar verseniz bile, eski ile iletişim kurmayı bırakmak daha iyidir. Duyguların soğuması gerekir ve ayrılma konusunda endişelenmeyi bıraktığınızda iletişimi devam ettirebilirsiniz.
 • Eğer bir çift ortaklardan birinin inisiyatifinde ayrılırsa, yapıcı bir şekilde konuşmanız, birbirinize nasıl hissettiğinizi ve neden birinizin ayrılmak istediğini ve diğerinin neden tatmin olduğunu açıklamak faydalı olacaktır. Birbirinize karşı dürüst olmanız gerekir: o zaman böyle bir konuşma düşünceye yiyecek verir, yeni romanlardaki eski hataları tekrar etmemeyi, ayrıştırmayı kolaylaştırır.
 • Sıkılmamak için, kendiniz için sıkı bir program yapın. Çalışmak, hobiler, spor, yaratıcılık ve okuma, dikkatin dağılmasına ve normal hayata dönmesine yardımcı olacaktır, ancak stresli bir durumda aktif bir yaşam tarzı sürmek zordur - geçmişi düşünmek için zaman harcamak daha kolaydır. Buna kendinize izin vermeyin: net bir zaman çizelgesi hazırlayın ve uygulayın.
 • Geçmişteki ilişkiler hakkında kararlar verin ve bunları bir kağıda yazın. Neyin yanlış yaptığını, eşinin sana neyin uymadığını yaz. Sorunları görselleştirebilir ve daha fazla tekrar edemezsiniz.
Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler