ayrılık

Bir erkeğe ayrıldığımızı nasıl söylersin?

Bir erkeğe ayrıldığımızı nasıl söylersin?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Gözler gözler
 2. Kağıt üzerindeki vahiy
 3. Telefonda konuşmak
 4. Karşılıklı arkadaşlar sayesinde
 5. Kendine ve ona yardım etmek için

Sevilen biriyle olan ilişkinin doğuşu her zaman harikadır: romantik buluşmalar, ilk ürkek öpücükler, hediyeler ve şehirde uzun yürüyüşler. Fakat hayat belirsiz ve doğrusal olmayan bir şeydir, içindeki her şey tam olarak istenildiği veya hayal edilebileceği şekilde yapılamaz. Ve şimdi bu adamla ilişkinize devam edemeyeceğinizden eminiz. Böyle dengeli bir kararda yanlış olan bir şey yoktur, ancak tek bir sorun vardır - genç adama nasıl ayrılmanız gerektiğini nasıl söyleyeceksiniz.

Gözler gözler

Ayrıldığınızı bildirmenin en iyi ve en saygılı yolu, sakin ve kişisel bir konuşmadır. Ama büyük cesaret isteyen odur. Kızlar genellikle genç bir erkekle açıkça konuşmaya karar veremez ve uzun süre böyle bir konuşmayı erteler.

Gerçekten samimi hisleriniz ve güven ilişkiniz varsa, korkmayın. Sizinle şahsen tanıştığınızda, adamın tepkisini göreceksiniz ve kelimeleri daha iyi seçebileceksiniz. Duygularını unutma - onun kararını bildirdikten sonra içtenlikle onu konsolide etmeye çalış. Böyle bir konuşma için, ikiniz için de uygun olan yerleri seçmek ve herhangi bir hatıra uyandırmamak daha iyidir. Parkta sakin bir kafe ya da alışveriş yapın. Etrafınızda en az yabancı olacağı bir toplantı için zaman belirleyin.

Söyleyeceğiniz kelimeleri düşünmeye çalışın. Hatta birkaç seçenek yazabilir ve en nazik ve zarif olanı seçebilirsiniz. “En iyisini hak ediyorsun ve kesinlikle birini bulacaksın” veya “Senin için çok üzüldüm ve beni hayal kırıklığına uğratıyorsun” gibi standart ifadelerle ayrılma nedenini gizleme. Bize dürüstçe ayrılma nedenlerinden bahsedin ama gereksiz bir travmatik ayrıntı olmadan, özellikle de başka bir erkek için hisler varsa.

Duygularınızı karşılarken ve kontrol ederken sakin olun. Genç erkeğin kendisi duygusal ise, tek başına kesin olun. Böyle anlarda yaşayan bir adam, kendine bir şans daha kazandırmak için manipüle etmeye ve yazık vermeye çalışıyor. Bu durumda, kararınızı kesin olarak tekrarlayın, ancak eski ortağınıza kabadayıları incitmeyin ya da itmeyin. Unutma ki onun için kararın beklenmedik değil - ona alması için zaman ver.

Birçok kızın hatası çok yumuşak ve belirsiz ifadelerdir: “muhtemelen birlikte olmayacağız”, “büyük olasılıkla yeni bir aşk buldum”, “umutsuzluğa kapılma, yine de değişebilir”. Böyle bir belirsizlik kararınızın kesinliğini göstermez, ancak genç adama yanlış umut verir. Eski erkek arkadaşından seni geri almaya çalışırken harcamak istediği zaman ayırma. Evet, sosyal ağlarda SMS, çağrı ve mesajları çeşitli ipuçları, kafe davetleri ve diğer dikkat işaretleri ile yenmek zor olacak.

Hem sizin zamanınızı hem de zamanınızı kurtarmak için kararınızı açıkça belirtin ve bunun geri döndürülemez olduğunu ona bildirin.

Kağıt üzerindeki vahiy

Biraz modası geçmiş bir metin mesajı kadar kuru ve resmi olmayan, genç bir insanla ilişkilerde bir mola vermenin yolunu anlatan bir yazı. Konuşmaya karar veremediyseniz, düşüncelerinizi kağıda yazın.

Bu neden kısa bir SMS’den biraz daha iyidir? Öncelikle notta düşünceleri daha eksiksiz ve hacimsel olarak ifade edebilecek ve kararınızı tartışabileceksiniz. İkincisi, adam bir mektup yazmak için zaman harcadığını bilecek ve kısa bir cevap gibi görünmeyecek. Bu, yaşlı genç adama olan saygınızı gösterecektir.

Evet, bu iletişim yollarının çoğu modası geçmiş görünüyor.Burada genç adamın alışkanlıklarını ve dünya görüşlerini dikkate almalıyız. Bir kağıt mektup, bir kutunun içine bırakılmış veya ortak arkadaşlardan iletilmişse, sizin durumunuzda kabul edilemezse, mesajınızı modernize etmek mümkündür.

Alternatif olarak, sosyal ağlara e-posta veya özel mesajlar yoluyla mesaj gönderebilirsiniz. Fakat çok kısa olmayın. Genç adamın hemen yanındaymış gibi konuşmaya çalışın ve onunla şahsen konuştunuz.

Telefonda konuşmak

Sesiniz ve tonlama, daha iyi yazılmış harfler söyleyecektir. Kişisel bir toplantıyı telefon görüşmesi ve uzaktan konuşma ile değiştirebilirsiniz.

Ayrılma kararını dile getirdikten sonra, onunla temasa geçerek, ona cevap vereceğiniz sorular olabilir.

Telefonla konuşmaya da hazırlanmaya değer. Kişisel bir toplantıda olduğu gibi, genç adama ne hoş olmayan haberleri anlattığını düşün. Sakin ve sakince ona memnun olmadığını söyle.

Karşılıklı arkadaşlar sayesinde

Hemen, genç bir erkekle ayrılmak istediğinizi söyleyen bir mesaj koymak için en istenmeyen seçenek olan bir rezervasyon yaptırmaya değer. Sadece ondan önce bunu öğrenmekle kalmayacaklar, bu yüzden sonunda bile, eski erkek arkadaşını bile dikkatsiz bırakmayacaksın. Bununla birlikte, bazı durumlarda kızlar bu kırma yöntemine başvurmaktadır. Bu şekilde kendilerini benzer şeylerden koruyan aşırı şiddetli tepkilerden veya aşırı duygulardan korkuyorlar.

Bu seçeneğe karar verirseniz, en iyi arkadaşı için arkadaşlarına, daha kesin olarak çevirmek daha iyidir. İyi bir arkadaş, duygusal olarak erkek arkadaşına en yakın olanıdır - kesinlikle en yumuşak şekilde yapmaya çalışacak ve gerektiğinde destekleyebilecek.

Kararınızı çok çeşitli kişilere iletmeyin. Erkek arkadaşınızın en güvenilir ilişkilere sahip olduğu en yakın kişiyle yalnız konuşun. Onlara iletebilme nedenlerini kısaca açıklayın.

Kendine ve ona yardım etmek için

 • Adamı kararınız hakkında bilgilendirmek için gecikmeyin, çünkü tüm bu süre boyunca yalan söylemek ve numara yapmak zorunda kalacaksınız. Ayrıca, ayrılığı geciktirerek, ilişkinin sona ermesinden sonra genç erkeğin deneyim ve duygusal iyileşme için zaman harcıyorsun.
 • Eğer bir erkek sizi intihar veya diğer ciddi eylemlerle şantaj yapıyorsa, onu tahrik etmeyin, ancak koşulsuz olarak taleplerini yerine getirmek için acele etmeyin. Arkadaşlarıyla ve ebeveynleriyle sohbet et, gerçek durumunu öğren. Belki de bu sadece şantaj ve manipülasyonda gösterici bir girişimdir. Aksi takdirde, sözlerini ve niyetlerini insanları kapatmak için rapor edin. Psikolojik hizmetlere başvurmanın önerilebilirliği konusunda nesnel bir karar verebileceklerdir.
 • İftira etme, eski sevgilin hakkında dedikodu yapma. Yalnızca sizin için gizli sırları ve zayıflıkları ortaya çıkardı, çünkü güvendi. Karşılıklı arkadaşlarınızın çemberindeki genel sınıflandırmalarını hak etmiyor.
 • Kararınıza gerçekten güveniyorsanız, ayrıldıktan sonra kendinizi durdurmayın. Bütün ilişkiler uzun bir aile birliği haline gelmek için değildir. Ama sen hala yıllarca aldatma ve taklit edemedin. Geleceği görmediğiniz ilişkileri kopardıktan sonra erkek arkadaşınız için yeni bir yaşama şans ve hak veriyorsunuz.
 • Eski erkek arkadaşınıza kendinizle ilgili tüm temas ve hatırlatıcıları azaltmaya çalışın. Soğumasını bekleyin.
 • Bazen ayrıldıktan sonra genç bir adam bir hile yapmaya çalışır: arkadaş kalmayı ve konuşmaya devam etmeyi teklif eder. Bu seçenek çok iyi, çünkü birbirinizi uzun zamandır tanıyorsunuz ve herhangi bir iletişimi tamamen kesmenin anlamı yok. Bununla birlikte, dikkatli olun: belki “arkadaşça” bir toplantı ya da yazışma sırasında, genç adam hala bir talip olarak hareket edecektir. Bu da ayrılma zamanını uzatacak ve ikinizden de çok fazla ahlaki güç alacaktır.

Bir arkadaşlık teklifi durumunda, adama gelecekte konuşmaktan sakındığını söyleme. Ancak yakın gelecekte, birbirlerini yeni bir kapasitede kabul etmek ve kişisel yaşamlarını düzeltmek için kişileri dışlamak daha iyidir.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler