boşanma

Boşanma hakkında karı veya karısına nasıl söylenir?

Boşanma hakkında karı veya karısına nasıl söylenir?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Ayrılma nedenleri
 2. Bir erkeğe nasıl söylenir?
 3. Bir kadına nasıl söylenir?
 4. Psikoloji ipuçları

Boşanma, her iki eş için de bir trajedidir. Bazıları deneyimlerinden çok acı çekiyor. Ama bu ayrılıktan sonra zaten oldu. Evlilikteki ortaklardan biri, ikinci yarın yaklaşan ayrılık hakkında sonsuza dek bilgi vermeye çalıştığında daha acı bir durum ortaya çıkıyor. Sinir krizi eşiğinde iken bu zorlukların üstesinden nasıl?

Ayrılma nedenleri

Birçok insan neden birlikte yaşamadığını merak ediyor, çünkü aileleri kurulduğunda mutlu oldular. Şimdi ne oldu ve tam olarak ölümcül bir karar vermelerine neden olan şey neydi? Bu soruların cevapları var. Farklı olabilirler. Bu durumdakilerin çoğu ortakların kendilerine ve karakterlerine bağlıdır.

Örnekler veriyoruz.

 • Çift, yerine getirilmeyen umutlar ve beklentiler nedeniyle boşanmaya karar verdi. Örneğin, bir kadın umut verici bir genç adamla evlendi. Kocasının bir işadamı olmasını, ün ve büyük para kazanmasını bekliyordu. Ancak umutları haklı değildi. Kocamın kocası çoğalıyor ve hiçbir zaman üst yönetici olmadı. Şimdi sürekli hayatını kırdığı için kocasını suçluyor. Bu davranış, kocanın her zaman çekici olan eşe karşı nefret etmesine neden olur. Sonuç boşanmadır.
 • Başka bir durumda, koca karısından daha önce beklediği şeyi alamadı. Ortak yaşam başladığında, kadının tamamen iş yapamadığı ortaya çıktı. Dikkatsizliği kocasını kızdırır ve hoşnutsuzluğunu ifade eder. Dağınık şeyler ve tam teşekküllü öğle yemeği ve akşam yemekleri sadece kötü bir ruh halini güçlendirir. Negatif bir kartopu gibi büyür ve ilişkilerin kopmasına neden olur.
 • Evlilik ortaklarından birinin alkolikliği, boşanmaya da katkıda bulunuyor. Hiç kimse para için içen ve yetersiz davranan bir kişiye tahammül edemez. Çocuklar ve karılar acı çekerler ve akrabalarını içmekten utanırlar. Bir gün eşlerin sabrı sona erer ve evlilik dağılır.
 • Bir zorba kocası bir kadının boşanma davası açmasının başka bir nedenidir. Çocuklar sürekli suçlama ve zorbalık çekiyorlar. Bir eş uzun zamandır bu işlere katlanacak, ancak gidecek hiçbir yeri yoksa. Ama sonunda durumdan çıkmanın bir yolunu bulacak ve despot kocasını terk edecek.
 • Eğer karısı bir kariyerci ise durum olumsuz bir senaryoda ortaya çıkabilir ve evdeki her şey talimatına göre yapılır. Koca ve çocuklar, egoist bir eş tarafından yazılmış bir senaryoya göre yaşarlar. Eşinden gelen hiçbir tavsiyeyi kabul etmiyor. Onun bilgisi olmadan olan şey hain olur. Sonuç olarak, bir kadın durumu düzeltmezse, her şey gözyaşlarıyla bitebilir - aile bağları kopacaktır.
 • Farklı çıkarlar, boşanmaya yol açan başka bir faktördür. Eşlerden biri, entelektüel ilgi alanlarına sahip manevi bir kişiliktir. Diğeri tamamen hiçbir şeyle ilgilenmiyor ve her zaman TV'nin yanındaki kanepede yatıyor ve yemin ediyor. Evlilikte tamamen farklı insanları hangi gelecek bekliyor? Hiçbiri ve boşanma kaçınılmazdır.

  Hiç şüphe yok ki, yaşayan hayat devam edecek bir alan değil. Yolunuzda kaç tane daha karşılaşacağınız çeşitli engeller ve sıkıntılar. Herkes onları yenemez. Bu nedenle, sevdiği ikinci yarısından boşandıktan sonra kimse sigortalı değildir. Eğer böyle bir trajedi olursa, o zaman kollarınızı katlamamalısınız ve akışa devam etmelisiniz. Kişi, saygınlıkla beladan kurtulabilmeli.

  Bir erkeğe nasıl söylenir?

  Boşanma, öngörülemeyen duygulara neden olabilecek stresli bir durumdur. Bu olayla ilgili hazırlıksız bir kişiyle ilişkide bir mola verirseniz, ilk tepkisi olumsuz olacaktır.

  İçgüdüsel olarak, size her şekilde zarar vermek ve paha biçilmez bir duygu olarak değerlendirilmek isteyecektir. Misillemede, kategorik bir ret ile yanıt vermesi mümkündür. Eh, bu hala bu şekilde mal olacak. Başka bir durumda, rahatsız edilen koca, bütün bölgeye saldırı ve utanç içeren bir sahne düzenledi.

  Boşanma hakkında eşinize söylemeden önce her adımı düşünün. Burada dikkatli hareket etmeli ve bireysel karakterleri dikkate almalıyız.

  Örneğin, koca bir ev despot. Karısı ve çocukları, antiklerinden muzdariptir ve olan her şeye olumsuz tepkiler verir. Böyle bir ailede ödenek, normdur. Günden güne, eş hem ahlaki hem de fiziksel olarak şiddete maruz kalmaktadır. Agresif davranışın sonu yoktur. Bu durumda ne yapmalı? Tabii ki, yaklaşan mola hakkında yetersiz bir kişiye söylemeden önce, iyi hazırlanmanız gerekir. Maddi kısımdan ahlak etiğine kadar her türlü seçeneği göz önünde bulundurmak gerekir. Ne de olsa boşanma haberi, daha güçlü bir cinsiyet temsilcisinden tamamen öngörülemeyen bir tepki uyandırabilir. Onarılamaz bir davranışta bulunabilir ve şiddete başvurabilir.

  Öncelikle uygun konutlar bulmalı ve evlerini terk etmeli, çocuklarla birlikte götürmelisiniz. Sonra eski kocasını boşanma hakkında bilgilendirmek için yazılı olarak. Nasıl yaparsanız yapın - bir kurye ya da bir sosyal ağ aracılığıyla, asıl şey sizi ve sevdiklerinizi misillemeden koruyacak olmasıdır.

  Bu arada, sadece kötü haberleri arayabilir ve söyleyebilirsiniz. Yani güvende olacaksın. Dahası, eski eşinizin tepkisini öğrendikten sonra, daha sonraki eylemlerinizi değerlendirebileceksiniz.

  Ancak bu aşamada rahatlamamalısınız. Kırgın koca sizi intikam için planlamaya ya da yapmaya başlayabilir. Evet, bu tür bireyler boşanmayı önlemek için her şeyi yapabilirler. Yetersiz bir insan eylemlerinde öngörülemez. Bu nedenle, tehlikeden kaçınmak için bu eylemlerin öngörülmesi gerekir.

  Bir süreliğine başka bir şehirde kalıcı olarak yaşadığınız yerden bir süre ayrılmanız ve her şey “yerleşene” kadar orada kalmanız gerekebilir. Sağlığınızı ve yaşamınızı korumak için elinizden gelen her şeyi yapın.

  Ve iyi bir adamsa, kocasına boşanmadan nasıl bahsedebilirim? Vicdan, kadına işkence ediyor ve depresif bir duruma düşüyor, çünkü olan bitenin ciddiyetini anlıyor.

  Stresli bir durumun etkisini azaltmak ve yakın zamanda bir kişiye güçlü bir suç teşkil etmemek için, hassas davranmaya çalışın. Bir konuşma için, hiç kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir zaman seçin ve doğrudan hislerinizin tükendiğini söyleyin. Ailenizi kurtarmak için mümkün olan her şeyi yaptığınızı ancak kalbinize hükmedemeyeceğinizi açıklayın.

  Artık kendini ve eski sevgilini kandıramazsın. Konuşmanın sonunda, sizinle uzun süredir evlendiği adama, mükemmel ilişki için, duyarlılığından dolayı teşekkür ederim. Tabii ki, bu özel bir rol oynamayacak, ancak durumu yumuşatacak. Ondan sonra, ilişkileri yeniden kurma umudunu terketmemek için evi terk edin.

  Kocanız çok etkilenebilir bir insan. Eşin seni çok sevdiğini ve evlilik dışı hayatı temsil etmediğini tamamen anlıyorsun. Diğer yarısına ölümcül bir kızgınlık hissetmekten korkuyorsanız, kişinin intihar konusunda hızlı bir karar vermemesini sağlamalısınız.

  Bu durumda, çok dikkatli davranmalısınız. Önce ayrılık hakkında ipucu, sonra kocasının tepkisine bakın. Fırtınalı olacağını ve eşinizin bu tür olayların gelişmesine karşı olduğunu görüyorsanız, eylemlerinizi "daha sonra" için bırakın.

  Burada kırılma düşüncesine alışmak için zaman ayırmak önemlidir. Kesin bir karar vermemişken, eşinizle soğuk davranın, kaba davranmayın ve skandallar yapmayın. Sadece ilişkinizin uzun süredir tükenmiş olduğunu her yönden ima ediyorum. Samimiyet izin vermeyin.

  Er ya da geç, diğer yarınız, aranızdaki bağlantının artık olmadığı gerçeğini kabul edecek. Bir ilişkinin sonunda bir kez daha ipucu verdiğinde, belki kocanız umursamaz.

  Boşanmada önemli bir rol, çocukların kiminle olacağı sorusudur. Genellikle anne yanında kalırlar. Ancak kırgın eş, çocuğunuzu elinden almakla sizi şantaj yapmaya başlarsa sizi yönlendirebilir.

  Bu şartlar altında dikkatli olmanız gerekir. Onu rahatsız etmemek ve kocaya kızdırmamaya çalışın. Aksine, çocukların baba ile kalabilecekleri konusunda hemfikir olmanız gerekir.

  Ancak adama genç neslin yetiştirilmesinin kolay olmadığı hatırlatılmalıdır. Bebeklere ve gençlere her dakika dikkat gösterilmesi gerekiyor ve eğer baba sürekli çalışıyorsa, çocuklara gerekli eğitimi veremeyecektir.

  Ayrıca, eşinizin kesinlikle bir yaşam arkadaşı bulacağını da eklemelisiniz. Yeni sevginin, çocukların varlığına katılmayacağı ve anavatanlarına vermeleri gerekeceği hariç değildir.

  Daha sonra, eşinize, boşandıktan sonra, kendi çocuğu ile hiçbir şekilde iletişimini kaybetmeyeceğini açıkladığınızdan emin olun. Ayrı yaşayacakları gerçeğine rağmen, erkeklerle, insanlarla iletişimin devam edeceğine içtenlikle güvenmeliyiz. Genellikle erkekler, bazı düşüncelerden sonra, bu tür tartışmalara katılırlar.

  Bir kadına nasıl söylenir?

  Eğer boşanacaksan, karına ara verdiğini söylemek kolay olmayacak. Bunun nedenleri çok çeşitli olabilir. Bunların hepsi, bir süre evlilikte yaşadığınız kadının mizacına ve karakterine bağlıdır.

  Kural olarak, başka bir kadınla tanışırsa adamın kendisi boşanmaya karar verir. Diğer durumlarda, yavaş yavaş birbirleriyle ayrılma niyeti her iki eşe de gelir. Bununla birlikte, genellikle hoş olmayan bir konuşma süresiz olarak “ertelenir”. Sorunlar büyür ve adam kendisi üzerindeki tüm sorumluluğu üstlenir ve boşanmayı bildirir.

  Böylece karısının depresif bir sersemlemesine düşmemesi için onunla doğru konuşmaya çalış. Bundan sen kendin daha kolay olacaksın.

  Ve bunun nasıl yapılacağı, aşağıdaki ipuçları yardımcı olacaktır.

  Karınız despotik bir karaktere sahip. Evdeki her şey, tüm hareketlerin dahil, onun kontrolünde. Sonunda, "kılıbık" durumundan bıktınız ve boşanmaya karar verdiniz. Eşine bu konuda nasıl söylersin? Dikkatli davran. Tipik olarak, bu kadınlar ihaneti affetmezler ve ilişkileri koparmak bir şekilde ihanettir. Bir anda boşanma haberini bildirirseniz kadının tepkisi tahmin edilemez olacaktır. Bu etkinliğe hazırlanın. İlk önce, bir çıkış yolu bulun.

  Ebeveyniniz veya fazladan yaşam alanınız yoksa, geçici konutu kaldırın. İnan bana, senin için daha iyi olacak. Öyleyse eşinizi evliliğin sona ermesi hakkında yazılı olarak bilgilendirin. Bunu telefonla ve sosyal bir ağ üzerinden yapabilirsiniz.

  Kendinizi eski karınıza anlatırken, konuşma sırasında provokasyonlarına yönlendirilmemeye çalışın ve kelimeleri en kapsamlı şekilde seçin. Konuşmanın sonunda (mektup) eşinize yıllarca birlikte teşekkür edin.

  Boşanma kararı ile zaman "gecikme" nedenleri - çok. Onlardan biri Eşler evlilikten sonra çok mutlu yaşadılar. Bu durumda, bir adam vicdanı eziyet etti. Bu durumda, teklifi evliliğin sona ermesi için geciktirmeyin. Aksi takdirde, kendinize ve eski eşinize ahlaki olarak işkence ederek tatsız bir hikayeye girebilirsiniz.

  Doğru zamanı seçin ve eşinize boşanma davası açtığınızı söyleyin. Bu durumda, oynamamalı ve farklı hikayeler icat etmemelisin. Basit ve dürüstçe konuşun.

  Dürüst bir diyalogdan sonra, eski eşinize mümkün olan her şekilde yardım edeceğinize ve ortak çocuklarınızı unutamayacağınıza söz verin. İnsanlar evliliğinizde hayatınızın önemli bir bölümünü yaşadıkları için siz ve eşinizin daima sevileceğini açıklamak gerekir. Ona ilişkinin basit bir seviyeye gideceğini söyle. Kederli kadını sakinleştirir.

  Boşanmaya karar verdiğin haberler yüzünden eşinin "ahlaki olarak öldürüleceğinden" korkuyorsun. Daha ciddi bir durumda, intihara ulaşabilir. Bu koşullar işleri karmaşık hale getirir, ancak bu yüzden kararınızı değiştirmemelisiniz ve güçlü bir sosyal biriminiz varmış gibi davranmaya devam etmelisiniz. Bundan sadece daha kötüye gidecek. Er ya da geç kararsızlığınız, korkunç sonuçlara yol açacaktır.

  Yetkin ve dikkatli davranın. Başlamak için, sadece karınızla konuşun ve komik olarak boşanmanızı önerin. Tuhaf bir tepki görüyorsanız: gözyaşları, öfke nöbeti, ardından hareketlerinizi askıya alın.

  Bir süre sonra, eş sakinleştiğinde, niyetinizi yerine getirmeye devam edin. Yavaş yavaş, ama elbette, ilişkinizi soğuk hale getirin. Seksten vazgeç ve bağımsız davran. Zaman içinde kadının kendisi böyle bir ilişkiden sıkılacak ve belki de sizden boşanma talebinde bulunacaktır.

  Her durumda, karınızla ilişkinizdeki son mola hakkında konuşmaya başladığınızda, onun yalnız bırakılmayacağından emin olmaya çalışın. Her zaman temas halinde olacak ve kapanacaksınız. Bu güvenceler eski karıya güvence verir ve yolunuza engel koyamaz.

  Psikoloji ipuçları

  Boşanma sırasında, psikolojinin kesinlikle doğru davranmaya yardımcı olacağını hatırlamanız gerekir, ancak bu konunun maddi yönleri olduğunu da unutmayın. Onlar sizin huzursuzluğunuzu baltalayıp depresyona neden olanlardır. Bu yüzden kendi yolunda hareket et, ama bazı ipuçlarına güven.

  • Boşanma sırasında mahsur kalmamak için gerekli tüm belgeleri önceden hazırlamaya çalışın.
  • Paylaşılan çocuklarınızın kiminle olacağını düşünün. Genellikle anne yanında kalırlar.
  • Bir erkek boşandıktan sonra çocukları korumaya karar verirse, böyle bir karar verdikten sonra onu bekleyen tüm zorlukların farkında olmalıdır. Hiçbir anne çocuktan vazgeçmez, bu yüzden eski eşiyle yüzleşmeye hazır olun.

  Belki de kararını değiştirmek daha iyidir, çünkü çocuk yetiştirmek bir erkek için kolay bir iş değildir. Ancak, vakalar farklı, belki de niyetiniz kasıtlıydı.

  • Nihai kararı verdiyseniz ve sadece karınızı (kocanızı) bu konuda bilgilendirmek istiyorsanız, bunun için uygun zaman ve yeri seçin. Çocuğunuzun yanında olmamaya özen gösterin.
  • Sohbeti geciktirmeyin. Bundan tüm daha kötüye gidecek.
  • Sorunun özünü açıklamaya başladıysanız, eşinizin / şüphelerinizin hiç şüphe çekmemesi için açıkça ve açıkça konuşun.
  • Eşin boşanma hakkındaki haberlerine duygusal olarak çok tepki verdiğini, ona güvence vermeye çalıştığını ve “susturma ”dığını görüyorsunuz. Aksi takdirde, kendinizi tamamen olumsuzlukta hissedersiniz ve öfke ve yemin ederim ki kararlarınız çarpıtılır.
  • Önemli soru, ortaklaşa edinilmiş mülkünüzdür. Açgözlü olmamaya çalışın ve vicdanınıza ve adaletinize göre paylaşın. Çocuklarınızın çıkarlarını göz önünde bulundurmayı unutmayın.

  Hem erkeklerin hem de kadınların boşanma kararı almasının zor olduğunu unutmayın. Bu konuda cinsiyet ve yaş önemli değil. Ruhu incitiyor.

  Sorunun olumsuz tarafını en aza indirmeye çalışın. Birbirinize hoşgörülü olun ve çocuklarınızın çıkarlarını hatırlayın.

  Yorum yaz
  Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

  moda

  güzellik

  ilişkiler