boşanma

Eşinden boşanma nasıl kurtulur?

Eşinden boşanma nasıl kurtulur?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Erkekler nasıl davranır?
 2. Ayrılıktan nasıl kurtulurum?
 3. İhanet nasıl devredilir?
 4. Ne yapmalı?
 5. Nasıl yaşayabilirim?
 6. Psikolog ipuçları

Bazı nedenlerden dolayı, boşandıktan sonra duyguların ve ıstırabın kadın olduğu, gerçek bir erkeğin ağlamasına ve yas tutmasına izin vermediğine inanılıyor. Bu klişe, insanların zihnine o kadar sıkı bir şekilde girmiştir ki, erkeklerin evliliklerinin sona ermesinden sonra, spekülasyonlar için kendileri spekülasyon kaybına uğruyor - nasıl davranmalı, bu zor dönemde nasıl hayatta kalmalı ve aynı zamanda gerçek bir erkek olarak kalmalı. Erkekler, kadınlardan daha az değil, bazen daha çok acı çeker ve yaşar. Ancak kişisel dramaları diğer yasalara göre gelişir.

Erkekler nasıl davranır?

İlişkilerin bozulmasından sonraki erkek davranışları farklı olabilir. Her şey insanların ne kadar birlikte geçirdikleri, hangi şartlar altında ve kimin girişimlerinden ayrıldıklarına bağlı. Boşanma istatistikleri, boşanma girişimlerinin en sık (vakaların% 60'ından fazlası) kadın olduğunu göstermektedir. Ancak, yalnızca devlet kurumlarına ve mahkemelere yapılan resmi temyiz istatistiklerinin hesaba katıldığı anlaşılmalıdır, ancak gerçekte, bir kadın boşanma başvurusunda bulunurken, ayrılık erkekler tarafından başlatılır.

Kendilerinden ayrılmak isteyen erkekler genellikle boşandıktan sonra bir miktar rahatlama hisseder.

Bu yüzden toplumda erkeklerle evlenmenin çoğu zaman bir kısıtlama olarak algılandığı ortaya çıktı. Bir evliliğin sona ermesi, öyle görünüyor ki öyle ki, artık her şey kendileri için mevcut - herhangi bir zamanda ve herhangi bir kadının istediği kadar balık ve bira - kimsenin kimseye rapor etmesi gerekmiyor. Ancak zaman geçtikçe, özgürlük sevinci yavaş yavaş şaşkınlıkla destekleniyor çünkü bekar gerçeklik hiç de görünüşte pembe değil. Birçok erkek karısıyla ayrılma kararında hayal kırıklığına uğradı.

Daha çok endişeli, eşleri tarafından terk edilen erkekler. Nitekim, bu durumda, sadece alışılmış yaşam tarzı, yaşam, görevler değil, aynı zamanda bir insanın öz saygısı da çöker. Güçlü cinsiyet temsilcileri, ilk kazananların psikolojik olarak çok önemli olacağı şekilde düzenlenmiştir. Eşinin uzun süredir boşanmayı düşündüğü halde, karısının başka bir erkeğe ayrılması çok acı verici bir durum haline gelir, çünkü erkeklerde yaralı benlik saygısı genellikle uzun süre ve ciddi şekilde acı verir.

Psikologlar son zamanlarda dikkatlerini, boşandıktan sonra erkek davranış özelliklerini inceleyen çalışmalara yönelttiler.

Yüzyıllar boyunca toplumda var olan klişeler parçalanmaya başlıyor ve gittikçe artan bir şekilde erkekler boşanmanın onlara sarhoş edici özgürlük ve mutluluk vermediğini kabul ediyor. İngiliz uzmanlar büyük bir sosyolojik çalışma yaptılar; bu da boşanma sonrası daha güçlü cinsiyetin% 24'ünün boş hissetmediklerini, kendilerini özgür hissetmediklerini itiraf etti. Boşanmış erkeklerin yaklaşık yarısı, uzun süre depresyona girdiklerini ve hatta depresyonda olduklarını itiraf etti.

Erkekler için boşanma deneyimi çok fazla sinir ve sağlığa mal olabilir. Çocuklar, çocukluktan pratik olarak “erkeklerin ağlamadığı ve şikayet etmediği” şeklindeki açık bir tutumla büyüdüğü için, güçlü cinsiyetin tüm temsilcileri duygularını ve duygularını özenle bastırmaya alışkındır. Bu, topluma çok katkıda bulunur. Eğer bir kadın boşanırsa, meslektaşlar ve akrabalar ona sempati duyuyor ve bir erkek boşanırsa, arkadaşlar ve meslektaşları tebrik etmeye başlıyor. Aynı zamanda daha güçlü bir cinsiyetin temsilcisi dürüstçe onun için zor, zor ve kötü olduğunu kabul ederse, o zaman hafif zayıf olma riskiyle karşı karşıya kalır.Bunu doğal nedenlerden dolayı istememekle birlikte, içinde kaygısızlık, kısıtlama maskesi denemeye başlar, içinde bir tutku ve duygu kabı olmasına rağmen.

Bir çıkış yolu bulamayınca, öfke, kızgınlık, tahriş, insanın ruhunu ve fiziksel sağlığını tahrip etmeye başlar, bir psikosomatik düzeyde çeşitli hastalıklar gösterir.

Birikmiş erkekleri üstlenmeye çalışır, ancak bunu her zaman yeterli yöntemlerle yapmazlar: gürültülü isabetler, alkol, yeni ortaklar arasında karışma vb. Erkekler hayatlarını abartıyor, yeni bir anlam bulmaya çalışıyorlar, ama her zaman ortaya çıkıyor. Kendi kişisel kederinizin doğru bir şekilde yaşaması, psikolojik çıkmazdan başarılı bir şekilde çıkmanın anahtarıdır, ancak bu yaşamda erkeklerin sorunları vardır.

Boşandıktan sonra bir erkeğin davranışları büyük ölçüde ayrılık koşullarından kaynaklanmaktadır: her şeyin saygıyla, sakince gerçekleştiği zaman ayrılması daha kolaydır. Eğer bir erkek küçük düşürülürse, eşinin ihanetine, onunla küstahça davranırsa, çok fazla suçlama dinlerse, normal bir dünya görüşünü restore etmek daha fazla zaman alır.

  Erkeklerin davranışlarının yanı sıra psikolarına da bağlıdır.

  • Avcılar - ihtiyaç duyduklarını her zaman elde etmeye alışkın olan güçlü cinsiyet temsilcileri. Oldukça çekici, maksatlı ve kendine güvenirler. Boşanmayı son söz alma hakkı için bir yarışmaya bile çeviriyorlar. Bu adamlar gizlice acı çekiyorlar, yalnız, en kısa sürede yeni bir tutku bulmaya çalışıyorlar ve öncekilerin görmeden, zaferin tamamlanamayacağından emin olun.
  • Gözlemci - Bu psiko-tip denge, huzur, nezaket, kibarlık ile karakterizedir. Boşanma bir drama olarak algılar - olanları suçlamak çok zor ve uzun, bir aptallığa düşüyor, aptalca bir şey yapabilir - istifa et, başka bir şehre gitmeye karar ver. Acı içinde, sık sık alkolde yankı arayan uzun zamandır acı çekiyor. Acelesiz girmek için yeni bir ilişkide, yeni kız arkadaşlara dikkatli, dikkatli.
  • yediemin - karı koca ve babanın bakımı. Boşanma olursa, gerçekten acı çeker, kendini kontrol etmek için mücadele eder. Sadece duştaki boşluğu doldurmak için yeni şeyler, aktiviteler, hobiler bulur. Yeni ilişkiler kurmak için acele etmiyor, ama yaşlıları da reddetmiyor - sıradan çocuklarla ilgilenmeye devam ediyor, gelip asla eski kızına yardım etmeyi reddediyor.
  • Sonsuz bebek - önce kendi çıkarlarını koyan bencil, çılgın bir adam. Hakaretleri besler ve besler, kendi içinde iltihaplar, sorun çıkarmaya başlayabilir, eski eşe şantaj yapabilir, ondan bir şey talep edebilir (bazen hasta olduğu için geri bile gelebilir). Acı çekmek uzun sürmez. Çabucak yeni ilişkilerde teselli bulur, sorumluluk konularında ve çocuklardan önceki evliliklerden çocuk yetiştirmede çok gereksizdir.
  • tiran - Bir kadın için en tehlikeli tip. Hepsinden kötüsü, eğer kendine olan saygısı zarar görürse ve kendine saygısı acı çektiyse. Sadece acı çekmekle kalmaz, aynı zamanda her bir karısı için eski karısını öcünü almaya başlar. Boşanmaya müştereken ve müteselsilen katıldığını, kırılan ilişki için sorumluluk payının olduğunu, sadece karısını suçladığını ve sinsi planlar taşıdığını kabul etmiyor.

  Karışık psiko türleri vardır, ancak özellikle, hangi kişilik özelliklerine sahip olduklarını, ne tür bir yetiştiriciliğin olduğunu, belirli bir kişi için hangi önlemin izin verildiğini dikkate alarak kendi yollarında boşanma yaşarlar.

  Biri haftalık bir çılgınlığa izin veremez, çünkü çalışması gerekir, diğeri ona karar verebilir ve çalışma haftasının ortasında, üçüncü eşe hakaret edebilir, onu tehdit edebilir ve dördüncü olarak bu davranış kabul edilemez.

  Ayrılıktan nasıl kurtulurum?

  Ayrılık birçok yönden kayıp deneyimine, sevilen birinin ölümüne benzer. Bu nedenle, karımdan boşanmak, kişisel keder yaşamanın psikolojik yasalarına tabidir. Psikologlar, bu deneyimlerden başarılı bir şekilde çıkabilmeleri için sürekli olarak tüm aşamalarından geçmenin önemli olduğuna inanmaktadır.

  • İnkar ilk tepkidir. Olanlara inanmanın isteksizliği. Bu aşamadaki bazı erkekler karının çılgına döneceğinden, sakinleşeceğinden, her şeyin yoluna gireceğinden, fikrini değiştireceğinden emin. Bazıları boşanmanın imkansız olduğuna inanıyor, bunun tanıdık ilişkilerde geçici bir komplikasyon olduğuna inanıyor. Erkeklerde sahne genellikle uzun sürmez - birkaç saatten birkaç güne kadar.
  • Kızgınlık ve öfke - Bu aşama inkarın yerini almakta ve zihinsel acı, duygular, bunun neden olduğu ve karının bunu nasıl yapabildiği konusunda şaşkınlığa sahip bir kişiye düşmektedir. Bu aşamada, erkekler sık ​​sık kızarıklık yaparlar - kafasına alkol veya uyuşturucu kullandıklarında, eskiden intikam almaya başlayabilirler. Bir insan toplumun gözünde utanç ve mağlubiyet korkusundan endişelenmektedir, kendine güvenini her ne pahasına olursa olsun korumak önemlidir. Erkekler “terk edilmek” istemez (kadınlar kadar).
  • Umut, huzurun evresidir. Öfke yok, kızgınlık da azalmaya başlıyor, ancak şimdiye kadar bir kabul yok ve bu nedenle bir kişi yanlış umutlar yaratmaya başlıyor: boşanmanın başlatıcısı bir kadınsa, erkek başka bir şeyin uzlaştırılmasına karar verebilir. Bazıları eskinin peşinden koşmaya, toplantılar aramaya, duygularını tartışmaya başlar. Ancak bu davranış çoğu erkek için doğal değildir. Nadiren, kendileri boşanmaya başlamış olan uzlaşma isteyen erkeklerdir - güçlü cinsiyetin çoğunluğu için, kendi hatalarını kabul etme düşüncesi dayanılmazdır.
  • depresyon - Olumsuz duygularını, korkularını, kızgınlığını, tahrişini bırakmayı reddederse, bir insanın uzun süre “sıkışıp kaldığı” bir aşama. Bütün geçer, ama bazıları için kolay, diğerleri için ise çok zor. Bu aşamada hiçbir şey istemiyorum, biriyle iletişim kurma arzusu yok, amaç ve özlem yok. Özgürlük umuduyla boşanmış adam, bu aşamada, edinilen evlilik özgürlüğünün çöküşünün bedelinde hayal kırıklığı yaşamaya başlar.
  • Durumun kabulü ve analizi - Bu aşamada, olan biten herhangi bir şeyi değiştirmenin artık mümkün olmadığına dair kesin bir inanç var, bir kişi gerçeği olduğu gibi kabul ediyor. Birçok erkek normal inanç sistemini ve değerlerini gözden geçirir. Bu aşamada normal hayata restorasyon başlıyor. Yeni arkadaşlar, yeni hobiler ve hobiler, yeni hedefler var.

  Psikoloji, zihinsel ağrıyı hafifletebilecek "sihirli" haplara sahip değildir - öngörülen şekilde yaşanmalıdır. Sadece bu durumda, ayrılık tamamlanacak, adam eski kız arkadaşını saf kalpli ve tamamen bırakabilecek. Bundan sonra yeni bir yapıcı ilişki için hazır olacak.

  Eğer duygular korunursa ...

  Çoğunlukla, eşlerden birinin ayrılık başlatıcısı için sıcak ve hassas duyguları olduğu bir durumun arka planında boşanma gerçekleşir. Bu tür erkeklere yardım etmek çok zor çünkü kalpte yaşayan aşkın olduğuna kesin olarak inanıyorlar ve daha yakından incelendiğinde aşkın yaralı benlik saygısı çığlığı kadar hassas bir duygu olmadığını itiraf etmiyorlar bile.

  Adamın kafası karışmış durumda, bir kadının mülkiyeti için savaşı kaybediyor, kalbindeki güçlü seks temsilcilerinin çok acı çektiği, kendisi de dahil olmak üzere büyük bir kızgınlık yaratıyor. Çoğu zaman, bir erkeğin “aşk” kavramının arkasında yalnızlık korkusu, kadınlarla yeni ilişkilere girme korkusu, kamuoyu korkusu (terk edilmiş kişi sendromu) korkusu gizlenir.

  Bu nedenle, hislerinize yakından bakmak ve sadece onlardan sonra gerçekte ne oldukları ile ilgili sonuçlar çıkarmanıza değer.

  Bir erkek bir kadını seviyorsa ve kategorik olarak onun gitmesine izin vermek istemiyorsa, bu aynı zamanda oldukça bencillik içerir. Tabii ki, suç ve öfke aşamalarının geride bırakılacağı zaman ortağın fikrine sormanız gerekir. Belki tekrar bir araya gelmek istiyor - bu durumda, çift yine iyi olabilir.Ancak bir kadın ilişkiyi yenilemek istemiyorsa, bir erkeğin böyle bir karar alma hakkı vermesi, yani bırakması önemlidir. Bu, hem kendi onurunu hem de eski karının onurunu koruyacak şekilde yapılmalıdır. Onu küçük düşürmeye, hakaret etmeye, şantaj yapmaya ya da tehdit etmeye, her şeyi suçlamaya gerek yok. Olanlar çoktan oldu.

  Eğer bir çocuk varsa ...

  Bir baba, tıpkı bir anne gibi, çocuklarının yetişmesine katılma hakkına sahiptir. Eski eşle, babanın çocuğu ne sıklıkta göreceği, yetiştirilmesinde yardımının ne olacağını, neye ve nasıl faydalanabileceğini tartışmak gerekir. Çocukları manipüle etmek acımasız ve akıllıcadır. Eski karısını daha acı verici kılmaya çalışan erkekler, bazen boşanmadan en acı verenlerin kendileri için değil, eşleri için değil çocuklar için olduğunu fark etmez: evlilik yetişkinlerde yok edilir ve tüm çocuklar çocuklarda çöktü.

  Ne kadar koca olduğun önemli değil, kiminle ayrıldın? çocuklar ortak anne pisliği hakkında konuşmamalı, onları anneye karşı ayarlamamalı, boşanma davası için suçlamamalısın. Çocuklarla sosyalleşmek için hoş konular bulun, onlarla sinema ve parklara gidin, en sevdiğiniz hobinizi pratik edin, eskisi gibi. Asıl mesele, eskisi hakkında bir izlenim bırakmamak, boşanma kararından pişmanlık duymasını sağlamak değil, çocuk için her şeyin ayrılmadan önce olduğu gibi babayla mümkün olduğunca aşina olmasını sağlamaktır.

  Çocuk için değişen tek şey babanın ikamet ettiği yer. Çocuğun geri kalanı iletişim kurabilmeli, oynayabilmeli ve babasıyla iletişim kurabilmelidir. Eski eşin bu iletişimi kısıtlama girişimleri yasa dışıdır. Barışı kabul edemezseniz bir adam mahkemeye gidebilir.

  İhanet nasıl devredilir?

  Diğerlerinden daha acı verici (ve bu kanıtlanmış bir gerçektir), kendilerini sadakatsizlik eğilimli güçlü cinsiyet temsilcileri yarılarına ihanet ediyorlar. Ancak, karının zina ve boşanma kararı verdiği koşullar ne olursa olsun, asıl şey sakinleşmek, kendinizi bir araya getirmek. Hemen eskiden intikam uğruna entrikalar da dahil olmak üzere intikam planlarından vazgeçmeliyiz - bu hiçbir yere giden yoldur. Çoğu erkek karının ihanetini ihanet olarak görür.

  Affetmek çok önemlidir. Gerçekten, içtenlikle.

  Sizin tarafınızdaki öfke ve kötülük hiçbir şeyi değiştiremez. Onun için karısını affetmesi önemlidir, onun için değil. Birikmiş şikayetler ciddi hastalıklara neden olabilir. Bağışlama, yeni bir yaşamın başlangıcı olacaktır. Eğer zina eşi durumunda gönül yarasının yaralı benlik saygısına dayandığını hatırlıyorsanız, olumsuz deneyimleri yönetmek daha kolay olacaktır. Bir erkeğin dolandırıcı ile ilişki kurmaya devam edip etmeyeceği, affetmek için çok önemli değildir. Suçu serbest bırakmak her durumda gereklidir.

  Ne yapmalı?

  Boşanmış bir erkeğin daha fazla boş vakti var ve bu kesinlikle doğru. Bu nedenle, özgüvenini ne kadar çabuk kazanabileceğinin çoğu, bu kişisel zamanı nasıl kullandığına bağlıdır. Boşanmanın ne olursa olsun, her zaman - “kırılma” olduğunu anlamalısın. Dış koşullar, alışılmış yaşam tarzı ve ayrıca iç kurulumlar ve temsiller bozulacak.

  Boşanmaya katlanmak acı verici, iki insan aniden ayrıldığı için bile değil, bir noktada bir adam rahatsız edilmek için bir karar verdiği için (evet, her birimiz bu kararı kendi başımıza alıyoruz). Eşinin imkansız olduğu için hakaret etti ve bu kendi beklentilerini karşılamıyor. Hiç kimse eşi de dahil olmak üzere birinin beklentilerini karşılamak zorunda değildir ve bu nedenle tüm beklentileriniz güvenli bir şekilde hurdaya gönderilmelidir. Hakaretle beraber.

  Boş zamanlarında bir erkeğe katılma kararı ne olursa olsun, Önemli olan şey, samoedizm, suçluyu arama çabası değil, kişisel drama koşullarına sürekli bir zihinsel dönüş olmaması gerektiğidir. İç vakumları yapay olarak hiçbir şeyle doldurmamanız gerekir - alkol, kadınları karıştırmak, uyuşturucular, koltukta amaçsızca uzanmak, TV'nizden uzaktan kumanda ile ellerinizde.Bütün bunlar ruhsal boşluğu kaliteyle dolduramaz, ancak sadece kayıp hissini arttırır.

  Psikologlar erkeklerin yalnızlıktan kaçınmalarını önerir.

  Tüm düşüncelerinizi ve duygularınızı kontrol etmek ilke olarak her zaman imkansızdır ve bu nedenle boş zamanınızın her zaman keyifli ve önemli insanların varlığına yer açacak şekilde planlanması daha iyi olacaktır. Bu, sizin için üzülecek birisine sahip olmak, sizinle sempati duymak için değil, bir erkeğin daha sonra çok pişman olabileceği bir şey yapmaması için gereklidir.

  Geçmişinizi rahatsız etmemek için zamanınızı düzenlemenize yardımcı olacak birkaç önemli ipucu.

  • Yapısal olarak iç stresden kurtulmanın bir yolunu bulun - Spor salonuna, havuza ve spor bölümüne kayıt olun. Fiziksel aktivite, ruhun içine gizlenmiş olumsuz duyguları atmaya izin verecek ve sporun sağlığı için yalnızca fayda sağlayacaktır.
  • Yardım istemek için çekinmeyin. “Ben güçlüyüm, her şeyi yapabilirim” gibi görünen birçok erkeğin yerleştirilmesi bazen başkalarından yardım istemek için aşılmaz bir engeldir. Bunu yapmak için de gereklidir, özellikle çaresizlik duygusu yükselen duygularla başa çıkmak için geldiği anlarda. İyi bir yardımcı ve dinleyici psikolog, psikoterapist, yakın arkadaş olabilir.
  • Değiştirmeyi aramayın. Bir erkek henüz psikolojik ve duygusal olarak olgunlaşmamışsa, yeni ilişkiler tatmin ya da mutluluk getirmez. Yeni tutkunun yüzünüzde bir koca olması pahasına olursa olsun, her şey daha da karışık hale gelebilir. Her şey her zamanki gibi devam etsin. Yeni ilişkiler kesinlikle olacak ama daha sonra.
  • Ayrılma nedenlerini açıkça tanımlayın ve sonuçlara varın. Eğer karısı değişmişse, o zaman bu bir sebep değil, sonuçtur. Asıl sebep, kadına çok az dikkat eden, onu umursamayan, kızdıran kişi olmanız olabilirdi. Asıl sebebi bulun, araştırın ve gelecek için sonuçlar çıkarın.

  Bu aşama özenle önlenirse, o zaman ikinci bir evlilik, üçüncüsü ve sonraki her biri hatalı olabilir.

  Nasıl yaşayabilirim?

  Bir adam, kaybının tüm aşamalarından geçtikten sonra iki şekilde yeni bir hayata başlayabilir: boşanmayı kendi çıkarımınız için bir fırlatma rampası olarak kullanın veya boşanmayı kullanın. Boşanmanın işe yaramayacağını unutma, ama ondan uzaklaşmak, kendini bulmak ve kendini geliştirmeye çalışmak oldukça mümkün.

  Boşanma - daha iyi olma, yeni ufuklar, yeni fırsatlar keşfetme şansı.

  Ancak, yalnızca tipik eril niteliklerin tüm kompleksini harekete geçirirken - cesaretten karakter sertliğine kadar kullanılabilirler. Kişisel ve duygusal gelişim için yeni hedefler bulmak çok önemlidir. Gerçekten karını iade etmek istesen bile, farklı, farklı, daha olgun biri olmalı ve böylece onu şaşırtmalısın. Ne uzun zamandır gerçekleştirmek istediğiniz planları hakkında soruları yanıtlamaya değer, ancak zaman veya fırsat yoktu ve bu hedeflerin şu anda alakalı olup olmadığı.

  Psikolog ipuçları

  Boşanmada hayatta kalmayı kolay ve karlı kılmak, Birkaç basit öneride basılmaya ve belirgin bir yere asılmaya değer:

  • Her gün kişisel gelişim için kullanın - daha önce bilinmeyen bir kavrama.
  • Her gün bir tane iyi ve iyi iş yaparsın.
  • Olumlu ol.
  Yorum yaz
  Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

  moda

  güzellik

  ilişkiler