boşanma

Boşanma eşiğinde bir aile nasıl kurtarılır?

Boşanma eşiğinde bir aile nasıl kurtarılır?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Bir evliliği kurtarmaya değer mi?
 2. İlişkiler nasıl geliştirilir?
 3. Ailede barışı nasıl koruyabilirim?

Son zamanlarda bir düğün yapıldı, balayınız geçti, siz ve kocanız birbirinize aşık ve mutluydunuz. Ve şimdi, bir süre sonra, birbirini yanlış anlayan bir gecikme oldu ve siz ilişkiyi koparmaya hazırsınız. Radikal bir karar vermek için acele etmeyin. Duyguların sıcağında, pahalı olanı yok edebilirsiniz. Nefes alın, nefes verin, düşüncelerinizi sıraya koyun ve artılarını ve eksilerini tartın.

Bir evliliği kurtarmaya değer mi?

Evliliğinizde yaşamınızı veya sağlığınızı tehdit eden aşırı durumları dikkate almayacağız. Güvenlik ihtiyacı temeldir ve böyle bir ilişkide tam olarak yaşamak mümkün değildir. Eğer nedenler farklıysa - yaşam, ebeveynlik, finansal eksiklik, ideolojik bilgi vb. Konularda bir anlayış yoktur, o zaman belki de aileyi boşanmanın eşiğinde tutmalısınız.

Herhangi birinden duyacağınız ipuçları değerli olabilir, ancak karar yine de size bağlıdır, çünkü yalnızca içsel düşünceniz doğru cevabı bulmanıza yardımcı olacaktır.

 • Öncelikle, eşlerin girişimden kimlerin geldiğine karar vermeniz gerekir. Sizden ise, dikkatlice düşünmek ve durumu düzeltmek için fırsat sizin elinizde. Önerilen eşin dağılması için nedenini bilmeniz gerekir. Sebep açık ve kategorik olduğu zaman muhalefet sadece karşılıklı düşmanlığınızı güçlendirecektir. Sebep hemen tespit edilemiyor - bu ilişkiyi kırmak ve durumu yavaşça netleştirmek için biraz bekleyin.
 • Hayatını bir eşin olmadan hayal et. Ayrılıktan nasıl kurtulabilirsin? Onsuz yapamayacağınızı düşünüyorsanız, ara vermeniz sizi daha da kötüleştirir, bu ayrılığın gerekli olup olmadığını düşünmelisiniz.
 • Kendini dinle: Sen ve eşinde hala neler hissediyorsun? İlişkinizi kurtarmaya yardım edecekler mi? Eğer ikiniz de birleştiklerini hissediyorsanız, ayrılmayı önlemek önemlidir.
 • Hangi ortak çıkarlara sahip olduğunuzu, örneğin yaşam alanını, ortak işletmeyi düşünün. Bu soru hemen hemen tüm çiftlerde ortaya çıkmaktadır. Bir evlilik sadece bunun uğruna saklandığında, sonunda ayrılmaya da yol açabilecek bir tahriş yaşayacaksınız.
 • Genellikle soru, çocukların uğruna bir aileyi kurtarmaya değip değmeyeceğidir. Ebeveynler için çocuklar yaşamın anlamıdır. Çocuklar için aile birlikte baba ve annedir ve onlar için boşanmak anlaşılmaz, anlamsız ve acı verici bir fenomendir. Buna rağmen, evliliği kurtarmak için tüm çabayı sarf ederek, eşlerin çocuklara istismar veya karşılıklı düşmanlık atmosferi içinde daha iyi olamayacağını unutmayın. Ayrıca, çocuk ebeveynlerin olumsuz davranışlarını örnek olarak alabilir ve gelecekte ailesine tanıtabilir.

İlişkiler nasıl geliştirilir?

İnşa etmek, yıkmaktan daha zordur ve hasar görmüş ilişkileri yeniden kurmak kolay bir iş değildir. Fakat eğer kurtaracak bir şeyiniz varsa, o zaman bu çalışmaya çaba göstermeye değerdir ve yoldaşınızı boşanmadan caydırabilirsiniz. Yapılacak en önemli şey temas kurmak ve diyalog kurmak. Bu, yalnızca aile ilişkilerinin değil, herhangi bir şeyin geri kazanılmasına yardımcı olacak ve öğrenilmesi gereken bir beceridir.

Genellikle çatışmalar tam olarak ortaya çıkar, çünkü eşler birbirlerini duymaz ve konumlarını nasıl ileteceklerini bilemezler.

Bir kocanın karısının yemek yapmasından memnun olmadığını ve kurulduğu gibi sabahtan akşama kadar döndüğünü varsayalım: ertesi gün de dahil olmak üzere akşama yemek hazırlayacak, sabahları çocuklar okula gidecek, okula çalışacak ve işten sonra çocukları götürecek, Yeni pişirmek ve beslemek için alınan yeni.Ancak, eşlerin konuşmasında, kocasının sıcak bir kahvaltı hazırlayıp onunla kahvaltı yapmasının daha önemli olduğu ve akşam yemeğini kendisinin yiyebileceği için akşam yemeğinde onunla akşam yemeğinde buluşmanın gerekli olmadığı ortaya çıktı. Sonuç olarak, koca istediğini elde etti ve karısı, akşamları rahatlamak ve aile ile konuşmak için zamanın olmasından memnun oldu.

Arkadaşınızla kalbe yürütün. Bunu yapmak için sakinleşin ve doğru anı seçin. Çünkü duygularla veya aceleyle iletişim kurarsanız, birbirinizi zor anlarsınız ve bir ortağa sorun söyleyebilir ve daha da kızabilirsiniz. Sadece onu ikna etmek değil, çatışmanın nedenlerini ve bunu çözmenin yollarını açıklığa kavuşturmak gerekir.

Verimli iletişim için konuşmacıyı hala dinleyebilmeli ve duyabilmelisiniz. Konuşmasını, bakış açısını açıklama fırsatı verin. Sabırlı olun, kesme.

Her ikisi de, ilişkinin bozulmasından genellikle sorumludur. Bir ortak, onun dinlendiğini ve anladığını veya anlamaya çalıştığını gördüğünde, sizin bakış açınızı dinlemeye daha isteklidir. O zaman onu boşanmamaya ikna etmek daha kolay olacak.

Sakin ve yardımsever bir tonda konumunuzu açıklayın. Sevmediğiniz şeyleri şikayet ve hakaret etmeden getirmeye çalışın. Konuşmanın pürüzsüz arka planı, rahatsız edici kelimelerle yaşanan çatışmadan daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Üçüncü şahısların önemli bir sayısının kararında buna izin verilmemelidir.

En yakın insanlar bile inançlarını durumunuza yansıtacaktır ve görüşlerinize uygun olmayan bir karar verebilirsiniz.

Acılı sorular tartışıldığında ve önemli kararlar alındığında, bunların uygulanmasına karar verin (bunları bir sözleşme veya ortak eylem planı şeklinde bile yazabilirsiniz). Böylece, her biriniz, ilişkinizin hangi bölümünün sizin sorumluluğunuzda olduğunu bileceksiniz ve bu anlaşma bu alanda sizin gönül rahatlığınızı garanti edecektir. Yemek pişirme örneğine dönersek: eşi şu an kocasının ihtiyaçlarını bilen ve kendine has bir şey düşünerek (belki de bir "domuz yağıdır" ve sabahları her şeyi pişirmesi ve akşamları rahatlaması daha iyi olur), sabahları yemek yapmayı ve akşamları dinlenmeyi vaat ediyor. Bir eş onun yerine işten yolda yiyecek almakla yükümlüdür, böylece sadık akşamları dinlenmek için boş zamanları olur.

Duygular soğuduysa

Neredeyse tüm aileler birbirlerine karşı ilk güçlü duyguların soğuduğu ve eşlerin yalnızca avantajları değil aynı zamanda dezavantajları da fark etmeye başladığı bir dönemden geçiyor. İkinizin de bu sürecin neredeyse kaçınılmaz olduğunu bilmeniz gerekiyor (evliliğe “soğuk kafa” ya da hesaplama yapmadan yaklaşmadıkça) ve bu olaylar için hazırlıklı olmalısınız. Birbirinize o kadar güvenirseniz, bu gibi durumları sakince tartışabilirsiniz, bu eşinizi korumanıza yardımcı olur. Değilse, o zaman samimi iletişim ve güven öğrenmek gerekir.

Ama yine de oldu ve dün hala sevgilisi için bir pastayla çalışmaktan aceleyle gelen kocan, bugün geliyor, TV tarafından bir sandalyeye taşınıyor ve yanağından bile şaplak atmıyor. Ya da sabahları size eşlik eden ve kostümünüzdeki toz parçacıklarını parçalayan karısı, şimdi sadece kendisinde ve çocuklarında.

Herhangi bir ailenin yaşadığı zorluklarda, eşle olan ilişkinizi kaybetmemenin, kendinize çekilmemenin önemli olduğunu zaten biliyoruz. Neden bir aile kurduğunuzu, neyi hayal ettiğinizi, zamanınızı nasıl geçirmek istediğinizi hatırlayın.

Elbette rüyalarında birlikteydin. Birlikte olmak, yardım etmek, birbirlerine destek olmak - ailenin anlamı budur.

Tartışmaya geri dönün ya da zihinsel olarak (eğer sizin için daha kolaysa), hala romantik olduğu zamanlar. Hayatınızda o zamandan beri neler değişti? Genellikle ilişkilerde değişiklikler çocukların doğumuyla ortaya çıkar. Bu dönemdeki kadın neredeyse tamamen annelik hissi veriyor. Kocası babalık duygularıyla da iç içe geçtiğinde, ikisi de çocuğun neşeli bakımına daldırılır. Ve bir adam içsel olarak henüz babalık için olgunlaşmamışsa, o zaman öz bakımının acı verici bir şekilde azaldığını algılar ve hatta bebek için karısını kıskanıyor olabilir.

Bu durumda eşlerin görevi birbirlerine karşı duyarlı olmaktır.

Çok yorgun olsanız bile, eşinize biraz dikkat edin. Ve bu dikkat tam olarak fiziksel bakımdan ibaret olmak zorunda değildir.

Birbirlerine katılımla birlikte biraz sıcaklık verin, uydunun zihin durumuna dikkat edin: “Ruh hali nasıl?”, “Yenilikler?”.

Duygular soğuduğunda, ortakların ortak çıkarlarının olmadığı ortaya çıkar. Öyleyse, sizi ilgilendiren şeyleri ve sahip olup olmadığınızı düşünmeye değer.

Daha fazla bir şey değil, tutkuyla birleştiğiniz ortaya çıktıysa, daha derinden aramaya başlayın. Yaratıcı sergilere, müzelere, sinemaya, gösterilere katılın, gelişmekte olan literatürü keşfetmeye başlayın, ilginç videolar izleyin. Kasten boş zaman etkinliklerinizi üretken kılın. Ve belki de sadece eğlence değil - ilgi alanlarınız bir hobi ve ana faaliyet haline geldiğinde ne olur?

Önemli olan, birbirinizi anlama hislerinizin yoğunluğunu azaltmak ve eşinizin ihtiyaçlarına özen göstermektir. Belki de bakımlı görünüşünüz onun için önemlidir ve belki de faydalı olması, yalnız olması ya da sadece minnettar ve minnettar olması gerekir.

İhanetten sonra

Sevilen birinin ihanetine ve ihanetin acısına affetmek ve unutmak zordur. Duygular patlıyor ve onları dışarı atmak istiyorum, ama düşünce hala işe yarıyor ve anlıyorsun - kocası başka birine gitmedi, bu senin ve ailenin onun için daha önemli olduğu anlamına geliyor.

Duraklat, nefesini tut. Şimdi nasıl yaşayacağınızı düşünebilir ve düşünebilirsiniz.

Adamınız ailede kaldıysa, büyük olasılıkla, gerçekten de, "orada", ciddi değildi. Öyleyse dürüstçe kendin soruyu cevapla: onu affetmeye ve onunla daha fazla yaşamaya hazır mısın?

Cevabınız evet ise, daha sonraki eylemleri tartışacağız.

 • Konuş onunla açıkla.
 • Çoğu zaman, bir kadın kavga etmek ister: “O çaldı ve ben de hala onunla dalga geçeceğim!” Tabii ki, duygulara çıkış zorunludur, fakat aşırıya kaçmamak önemlidir.
 • Bilgilendirme sahneleri tekrarlanmamalıdır - yorulur ve ayrılırlar. Bir kez duygularını bağırman yeterli. Ve gelecekte, sadece sakince durumu tartışmak.
 • Birlikte aldatma nedeni için ilişkinize bakın. Kıskançlığınız olabilir veya eşinizi, rutini, ilişkide güven eksikliğini ihmal edebilirsiniz.
 • Makul nedenlerini göz önünde bulundurun ve bu sizin hatanızsa, tekrar etmemeye çalışın.
 • Konumunuzu işaretleyin ve anladığınızdan emin olarak, ilişkinizde size uygun olmayanı değiştirmek için bir anlaşma yapın.
 • Gelecekte başkalarının istemeyerek abartmalarıyla size zarar vermesini istemiyorsanız, bu konuşma yalnızca ikinizle ilgili olmalıdır.
 • Unutmayın, ilişkilere güvenmenin temeli sadece iyi niyettir, birisini istediğiniz şeyi yapmaya zorlamak imkansızdır. Bu nedenle, sabır bir aile ocağını restore etmede temel aracınızdır.

Ailede barışı nasıl koruyabilirim?

Bir aile ocağı inşa etmek bir süreçtir ve daha önce de belirtildiği gibi kolay değildir. Ancak bir kez korumayı düşündüğünüzde, bu sürece katılmaya ve kendi kaderinizin yaratıcısı olmaya hazırsınız demektir.

Aşağıda, aileyi uyum içinde tutma konusunda bir psikoloğun önerileri bulunmaktadır.

 • Sorunlar ortaya çıktığında, uzun süre kendinize girmemeye çalışın, ancak sorunu eşinizle konuşun. Yalnız olmak bazen gerekli olmakla birlikte, kendinize uzun süre batırmak anlayış eklemeyecektir. Zihinsel olarak durumu raflara koymak, düşüncelerinizi ve duygularınızı inançla paylaşın. Özel sohbet anları ailenize güven katacak ve sizi uyumsuzluğa karşı koruyacaktır.
 • Eksikliklerinizi işaretleyin ve yok edin. Örneğin, sağlıksız kıskançlık, gurur veya tersine güvensizlik olabilir. Hepimiz bir şekilde veya başka bir şekilde bu tür duygulara maruz kalırız ve evlilikte daha belirgin hale gelirler. Kendinizi tanımak ve daha iyisini değiştirmek için bunu bir fırsat olarak kabul edin.
 • Kendine iyi bak, görünüşünle ilgili.Görünümünüze ve evde bakımlı görünüme sağlıklı bir şekilde bakmak, eşinizin sizi diğer bakımlı kadınlarla karşılaştırması için cazibesini önlemeye yardımcı olacaktır. Kendinle ilgileniyorsan, ilginç ve ortak olacaksın.
 • Hobilerin ve ilgi alanlarının çeşitli dünyasında kendinize bakın. Bu, yemek pişirme, el sanatları ve ev tasarımı ve psikoloji alanında da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda bilimsel malzemelerin incelenmesi olabilir. Gelişme için büyük fırsatlar artık, amaçlandığı şekilde kullanılması koşuluyla İnterneti sağlıyor.
 • Ortak hedefler, değerler, ilgi alanları, hobiler için temas noktaları arayın, farklılıkları önlemeye yardımcı olacaktır. Bunlar, çocukları büyütmek, seyahat etmek, ortak bir neden yaratmak, bir ev inşa etmek, sosyal faaliyetler vb. Olabilir.
 • Unutmayınız ki, herhangi bir ailenin hedeflerinden biri birbiriyle ilgilenmektir. Ve para kazanmak ya da sadece maddi hedeflere ulaşmak gibi değerleri ön plana çıkarmak, ailenin anlamını kaybedebilir. “Aile ocağı” ifadesi, aile üyelerinin en azından bir süre kalma ve birlikte olma olasılığını ifade eder: ortak bir sebep için biri, çocuklarla konuşmak veya sohbet etmek, sohbet etmek, endişelerini paylaşmak veya sessizce oturmak, kucaklamak.
 • Ailenizle ilgilenirken kendiniz, arzularınız, ihtiyaçlarınız hakkında hatırlamanız gerekir. Kendinizi bir bütün olarak hissetmeniz, çocukların ve kocanın arzularının bir karışımı olarak hissetmeniz gereklidir. Aileniz için de gereklidir. Ne istediğini bilen bir eş ve anne, bu onun kendisini sevdiği ve umursadığı anlamına gelir - sakin ve neşeli bir anne, böyle bir anne sıcaklık ve sevgi verebilir ve onunla birlikte olmak ister.

Aileyi kurtar, boşanmanın eşiğinde yapabilirsin. Bunu yapmak için öncelikle korumanın gerekli olduğundan ve kararınızın kesinliğinden emin olmanız gerekir. Bundan sonra, diyalog ve dinleme becerileri ile ilişkiler kurabilirsiniz. Durumu tartıştıktan sonra, değişikliklerin yürürlüğe girmesi için ailenizde yeni kurallar üzerinde anlaşmayı unutmayın. Ve şimdi kendiniz ve ilişkileriniz üzerinde yorulmayacak bir çalışmaya odaklanın ve ailenizde barış ve anlayış kesinlikle hüküm sürecektir.

Mutlu bir aile nasıl korunur, bir sonraki videoyu izleyin.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler