boşanma

Boşandıktan sonra karısı nasıl iade edilir?

Boşandıktan sonra karısı nasıl iade edilir?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Yırtılma nedenleri
 2. Psikolog ipuçları

Bütün çiftler birliklerini koruyamazlar. Ne yazık ki, boşanma şu anda nadir değildir. Eşlerin ilişkilerde kopma konusunda bir karara vardığı durumlar vardır. Bu durumda, evliliğin sona ermesini ertelemek, yeni bir hayata başlamak için daha kolaydır. Peki ya eşin ara vericinin başlatıcısı olduğu ve eski koca onun için duygularını kaybetmediği zaman ne olacak? Makale, boşandıktan sonra karınızı geri almak için ne gibi önlemler alabileceğinizi size söyleyecektir.

Yırtılma nedenleri

Eski eşler arasındaki ileri ilişkiler büyük ölçüde boşanma sürecinin nasıl gerçekleştiğine bağlıdır. Önemli rol, birliğin feshine itilmiş nedenlerle oynanır.

İstatistiklere göre, modern çiftler, aşağıdaki sorunlar nedeniyle sık sık boşanır.

 • Eşlerden birinin arkadaş ya da akrabalarının evliliğine müdahale. Bu durum nadir değildir. Ebeveynler çoğunlukla çiftlerin hayatına müdahale eder. Genellikle kocanın annesi oğlunun seçiminden hoşlanmayabilir. Bu nedenle, onunla iletişim kurmaya çalışmamakta, aksine tam tersine çatışmaları tetiklemekte ve oğlunu eşine karşı koymaktadır. Ayrıca, boşanma sebebi arkadaşların işlenmesi olabilir.
 • Eşler, karakterler, ilgi alanları ve yaşamla ilgili görüşler üzerinde anlaşamazlar. Neredeyse hiçbir konuda size destek vermeyen ve sizi sürekli eleştiren bir kişinin yanında yaşamak çok zor. Hobilerdeki farklılıklar, müşterek eğlence ve ilginç iletişim olanaklarından birkaçını mahrum eder.
 • Bir kadın eşini terk edebilir, davranışlarına veya kötü alışkanlıklarına katlanamaz. Ortak yaşam, belirli bir sorumluluk ve görev dağılımını dayatır. Bir erkek dikkatli olmaya alışık değilse, eşinin evden yardım taleplerine cevap vermezse, kaybetme riski vardır.
 • Kadınlar kocasına ihanet etmekle uzlaşmak çok zor. Böyle bir hareket, büyük travmalara neden olur ve duygularını çok incitir.
 • Bir karısını boşanmaya zorlamak başka bir adam hissetme yeteneğine sahiptir. Aşk patlaması ciddi şekilde başa dönebilir. Bu yüceltilmiş halde, kişi umutsuz hareketlere gitmeye hazır, itici hale gelir.
 • Çok erken evlilik, birlikte yaşama hazırlıksızlığı ülkemizde boşanmaların yaklaşık% 30'una neden oluyor. Yaşam tecrübesi eksikliği, gençlik maksimalizmi, ilişkiler kuramama ve taviz vermeme, ilişkiyi bir çift halinde hızla alt üst etti. Özellikle birlikte yaşamanın ilk yıllarında risk altında olanlar evlilikten önce birlikte yaşama deneyimi olmayan eşlerdir.
 • Alkolizm, uyuşturucu bağımlılığı ve eşin başka bir bağımlılığı aile içinde hayatı acı verici hale getirir. Bu tür problemleri olan bir kişi genellikle agresif ve hatta yetersiz davranır. Bir erkek kendisi üzerinde çalışmaya hazır değilse, karısı sadece kişiliğindeki olumsuz değişiklikleri gözlemleyebilir ve davranışlarında ihlaller görebilir.
 • Eşin aşırı kıskançlığı, evli hayatı “kafes” e dönüştürür. Eşini ifşa etme fikrine uyduğuna göre, eş sürekli küçük düşürücü sorgulamalar düzenler, her adımı kontrol eder, en çok tartışılan sebeple patlayabilir. Böyle bir ailedeki atmosfer çok gergin olur. Bir kadının her gün böyle şeylere katlanması zordur. Kıskançla ilişkisini kesmek tek çıkış yolu olur.
 • Boşanma sebebi eşlerin cinsel yaşamındaki problemler olabilir. Durum, bütün çiftlerin birbirleriyle samimi bir şekilde konuşmaları için konuşamadıkları gerçeği nedeniyle daha da kötüleşiyor.
 • Güvencesiz finansal durum, ailedeki fon eksikliği bir kadını güvensiz hissettiriyor.Bir erkeğin bütçeye yeterince para getirememesinin pek çok nedeni vardır. Ancak sonuç olarak, ana hemşire rolünde kadın çok zorlaşıyor.
 • Saldırgan davranış ve eşin şiddeti bir kadını öldürür, ruhunu travmatize eder, güçlü bir gönül yarası bırakır. Ne yazık ki, bu tür davranışlara sahip çoğu insan pratik olarak ikna ve taleplere uygun değildir. Kaynamış duyguların olduğu anlarda, genellikle kendilerini kontrol etmiyorlar. Sonuç olarak, insanın affedilme konusundaki memnuniyetine ve bir sonraki çatışmanın sıcağında değişme sözüne rağmen, dayaklar tekrar tekrar tekrarlanır.

Unutma, bir kişi asla sakin, rahat ve iyi olduğu birinden uzaklaşmayacaktır. Karınızın sizi terk etmesine karar vermesi ne kadar üzücü olursa olsun, ilişkinizi analiz etmeye ve kendinize sorular sormaya hala değer. Ancak bu şekilde hataları düzeltebilir ve kendinizi düzeltebilirsiniz, böylece sevdiğiniz kadınla ikinci bir şansınız olabilir.

Psikolog ipuçları

Hemen söylenmesi gerekir ki, büyük olasılıkla sabırlı olmanız gerekir. Çok sık ara verdikten sonra bir kadın eski eşiyle iletişim kurmak bile istemez. Uzlaştırmak için, eksikliklerinizi dikkatlice analiz etmek ve çözmek ve titizlikle, dikkatlice ve dikkatsizce hareket etmek gerekli olacaktır.

Tabii ki, asıl şart, eski karınızla ilişkilerinizi yeniden kurma konusunda içten arzunuz olacaktır.

 • Acele etmeyin. Boşanmadan kaynaklanan duyguların, şikayetlerin ve diğer olumsuz deneyimlerin ikinize de düşeceği süreyi bekleyin. Bu sürenin tam olarak ne olduğuna duruma karar verilmelidir. Bazen 2-3 hafta sürer ve bazen birkaç ay beklemek istenir.
 • Kendin için çok çalış. İlişkiyi sonlandırmaya karar veren bir kadının gönüllü olarak öncekine dönmesi pek mümkün değildir. Sevdiklerinize engel olurlarsa, kötü alışkanlıklardan kurtulmaya çalışın. Karakterin olumsuz belirtilerini düzeltmek için kendinizi ayarlayın. Gerekirse, bir psikoloğa veya psikoterapiste danışın ve sahip olduğunuz psikolojik ve kişisel problemler üzerinde onunla birlikte çalışın.
 • Boşanmanın sebebi başka biriyse ilişkiyi geri vermek oldukça zor. Burada belki de tek seçenek gözlerinde ondan daha iyi olmaktır. Belki de hatalar yapar ve birbirlerine duydukları hisler oldukça çabuk kaybolur. Eski eşiniz sizi yeni bir ışıkta ve farklı bir bakış açısıyla görebilecek.
 • Çoğunlukla çiftler, bir ortakla açıkça konuşamama durumundan kaynaklanan banal yanlış anlama yüzünden anlaşmazlar. Boşanmayla ilgili duygular düştüğünde, kafe ya da nüfussuz park gibi sessiz bir yerde randevu alın. Hakaret ve hak talep etmeden yürekten kalbe konuş. Birlikte hayatınızın güzel ve komik anlarını hatırlayın. Saygılarımızla, kendiniz belirlediğiniz hataları için bağışlama isteyin.
 • İlişkiler kurarken, kur aşamasını kaçırmayın. Romantik belirteçler, nazik sözler, hediyeler ve sürprizler, güzel SMS mesajları, göze çarpmayan çağrılar - bunların hepsi kızın kalbini eritebilir. İlişkinizin ve evliliğinizin uzunluğuna bakılmaksızın, sevgili "fetih" neredeyse baştan başlamak zorunda kalacak.
 • Çok müdahaleci ve inatçı olmayın, tüm önlemi biliyorum. Eski eşinizin tepkisini dikkatlice izleyin. Aşırı saldırı, onu korkutabilir.
 • Akrabaları ve arkadaşlarıyla ilişkiler kur, ara verdikten sonra onlarla iletişim kurmayı kes. Karınız sevdiklerinizle bir çelişki yaşıyorsa, onları etkilemeye çalışın. Annenizle karınızla çatışma içinde konuşun ve ona bu kadınla olan ilişkinin sizin için ne kadar önemli olduğunu açıklayın.
 • Hatalarınız ve olumsuz özellikleriniz üzerinde çalışmanız gerektiğini, ancak başka bir kişinin rolünü denememeniz gerektiğini anlamanız önemlidir. Doğal olmayan numaralandırılmış davranış en iyi ihtimalle garip görünecektir.Eski karısı seni olduğun gibi tanıyor ve seviyordu ve niteliklerinden sadece bir kısmı onu boşanmaya itiyordu. Bütün gücünle tamamen farklı bir insana değişmeye ve dönüşmeye çalışmak, kesinlikle onun dikkatini çekmeyecek.
 • Anın sıcağında, pratik ve açıkçası gerçekçi olmayan sözler verme. Doğru olun ve yeteneklerinizi objektif olarak değerlendirin.
 • Pahalı hediyelere dayanmayın. Bir kadın, ona rüşvet verdiğiniz izlenimini alabilir. Bu durumda çok daha iyi bir ipucu romantizm ile güzel küçük şeyler çalışacaktır.
 • Boşandıktan sonra eski eşinizin hayatını kontrol etmeye çalışmayın. Verandaya ya da işe casusluk, soru sorma ya da ortak arkadaşlardan bilgi çıkarmaya teşebbüs etme gibi aktiviteler sizi derinden etkileyecektir. Aşırı kontrol ve sahiplik, evlilik sırasında bile hoş değildir. Ve sendikanın resmen çözülmesi, kadının, daha fazlası, mahremiyet hakkı vardır.
 • Çoğu durumda, karısı çocukla boşandıktan sonra kalır. Asla onları manipüle etmeyi, anneye karşı ayarlama yapmayı ya da ihtiyacınız olan bilginin kaynağını kullanmaya çalışmayın.

Eski eşinize ortak çocuk sahibi olarak baskı uygulamayın, ona maddi bir sorunla şantaj yapmayın. Unutmayın ki çocuklarınız da farkınızı yaşıyor ve onlar da çok zor.

Eski eş çocukla olan görüşmelerinize aykırıysa, ona baskı yapmayın ve çocuklarla zorla ve skandallarla teması koparmayın. Sakinleşmesi ve duygularla başa çıkması için zaman ayırın ve sonra özel olarak konuşun. Eski karınızın yeni biri olsa bile, çocuklarla ilgilenmeye devam edin. Onlarla ilişkiyi kesmeyin.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler