Elbise stilleri ve modelleri

Düz siluet elbise - klasik ve minimalizm hayranları için

Düz siluet elbise - klasik ve minimalizm hayranları için

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Kimler uygundur?
 3. Stiller ve modeller
 4. uzunluk
 5. Tamam mı
 6. Ne giymeli?

Dikdörtgen şeklindeki elbise, fashionistas gardırobunda en çok aranan elbiselerden biri. Beğenmeye ve klasik kıyafetleri sevenlere ve minimalizm hayranlarına benzer elbiseler. Ancak, kendiniz için böyle bir elbise satın almadan önce, bu tarz kıyafetleri neyin çektiğini, kime gittiklerini ve genellikle ne giydiklerini bulmaya değer.

Özellikler

Düz elbise, kadın gardırobunun evrensel bir konusudur, çünkü figürün kadınlığını vurgular ve her durum için uygundur. Klasik kılıflı elbise yerine böyle çekici ve zarif bir model satın alınabilir.

Düz elbiseler üretimi için çeşitli kumaşlar kullanılmıştır. Örneğin, yazlık dikiş modelleri için kışlık giysiler için - kostüm kumaşı, yün, gabardin veya triko gibi hava ve hafif malzemeleri seçin. Şifon, dantel, brokar, saten, ipek ve benzeri pahalı kumaşlar bu tarzdan gece elbiseleri oluşturmak için seçildi.

Düz elbiselerdeki renk değişimleri de çok çeşitlidir. Modeller çizimler, işlemeli elemanlar, payetler, boncuklar, dantel ekler ve diğer dekorlarla dekore edilmiştir. Yazlık elbiseler arasında hayvansal motifli direkt çiçekler veya bitkisel baskı çok popülerdir.

Kimler uygundur?

Bu tarz her boyda bir kadına uyacaktır - hem uzun (bu durumda ince bir rakamı vurgulayacak) ve düşük (bu elbise görsel olarak birkaç santimetre ekleyecektir). Fakat düz elbiseyle figür tipine ilişkin kendi gereksinimleri vardır. Hepsinden iyisi, bu elbise türü, bir kum saati veya bir dikdörtgene benzeyen kızlara bakar. İkinci durumda, bel genellikle ince bir kayışla vurgulanır.

Bir ters üçgen, elma veya armut şekline benzeyen kızlar, düz bir siluet elbise giymeye değmez. Bu tarz ayrıca geniş omuzları, kalçaları veya karnın varlığını vurgulayacaktır. Gerçekten düz bir elbise seçmek istiyorsanız, koyu dikey kenar ekleri olan bir model aramalısınız.

Stiller ve modeller

Geleneksel olarak, bu kesimin bir elbisesi kare veya yuvarlak bir boyundur ve farklı uzunluklarda bir manşete sahiptir. Aynı zamanda, modern modeller daha çeşitlidir. Örme düz elbiseler sportif stile aittir ve yumuşak renklerin fitting modelleri ofise aittir. Bazı elbiseler asimetrik düz veya asimetrik süslemeli flounces ile düz. Kesilmiş düz elbise ilginç bir varyasyonu keskin omuzlar olarak adlandırılabilir.

Kollu

Birçok düz elbisenin kısa veya uzun olabilen bir kılıfı vardır. Aynı zamanda, manşonun rengi elbisenin kendisi veya kontrast ile uyumlu olabilir. Tek manşonlu ilginç görünüm ve modeller.

kolsuz

Kayışlarda düz bir elbise ve bir omuz ile karşılaşabilirsiniz. Ek olarak, kayışların eksik olduğu "boru" modelleri de vardır. Uzun düz elbiseler aynı zamanda bir Amerikan armhole olabilir.

uzunluk

Zemine uzun

Bu tarz doğrudan kesim elbiseler genellikle festival etkinlikleri için seçilmiştir, çünkü bu tarz siluetleri görsel olarak uzatarak kadının zarafeti ve inceliğine katkıda bulunur.

midi

Diz boyu düz bir elbise genellikle bir iş yayı oluşturmak için seçilir. Böyle bir elbisede, bir kadın zarif ve ölçülü görünür, bu nedenle bu elbise kıyafet kurallarına çok yakışır. Bu durumda, siyah, lacivert, kahverengi veya gri elbiseler en çok talep görenleridir.Bu tür modeller için dekor, asgari olarak kullanılır, örneğin, yalnızca beyaz bir dantel yaka olabilir.

kısa

Düz bir mini elbise yıldönümü, parti ya da kurumsal etkinlik için iyi bir seçim olacaktır. Böyle bir elbise, parlak mücevher, bir saç tokası ve küçük bir el çantası ile iyi görünüyor.

Tamam mı

Çok büyük kalçaları veya büyük göbek düz elbiseleri olan kızlardan kaçınmaları önerilir. Ancak, küçük bir bütünlükle, bu tür kıyafetler gardıropta, özellikle de dikey baskıya sahip bir modeli veya yanlarda koyu renk ekleri olan bir model seçerseniz, oldukça uygundur.

Ek olarak, renk vurgularını kullanmak, dikkat alanlarını problem alanlarından uzaklaştırabilir; örneğin, göğüs bölgesinde parlak renklere sahip bir model seçin veya renk kombinasyonlarının düşük bel etkisini oluşturduğu bir elbise alın.

Ne giymeli?

 • Bir ceket ile doğrudan bir siluet elbise ekledikten sonra, zarif ve zarif bir topluluk alırsınız. Özellikle sık sık bu kombinasyon ofiste giyilen modeller için seçilmiştir.
 • Kısa, düz bir elbise altında, sıkı olmayan siyah ya da desenleri olmayan sıkı bir tayt giyebilirsiniz.
 • Doğrudan elbiseye iyi bir katkı eşarp denebilir.

aksesuarlar

Düz kesim bir elbise için genel bir toplulukta uyumlu görünecek aksesuarları seçmek önemlidir. Bu tür bir kombinasyondaki mücevherlerin en yaygın çeşidi kolye küpeler ve hacimsel kolyelerdir. Doğrudan mütevazı bir elbisenin ilginç bir parlak süsü, omuzdaki bir çiçek veya devasa bir kolye olacaktır. Elbisenin kolları kısaltılırsa, uygun bir bilezik bir bilezik olacaktır.

Uygun çantaya gelince, düz kesimin yanı sıra akşam için küçük bir debriyaj torbası alın ve ürünü eşleştirmek için bir valiz çantası ofis tarzı elbiseye uyacaktır. Ayrıca kısa, düz bir elbise ile dikdörtgen bir hacimsel çanta giyebilirsiniz.

ayakkabı

 • Düz bir akşam elbise için en iyi ayakkabı damızlıktır.
 • Sıkı ofis elbise düz tekneler ile giyilen kesti.
 • Kalın kumaştan yapılan kısa düz bir elbise, kalın topuklu veya platformlu yüksek botlarla iyi görünüyor.
 • Sandalet veya ayak bileği botları, parlak baskı ile düz bir elbise giyilebilir.
Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler