Elbise stilleri ve modelleri

Elbise A-line - özgürlük ve konfor tarzı

Elbise A-line - özgürlük ve konfor tarzı

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Kimler uygundur?
 2. Özellikler
 3. 60'ların tarzı
 4. uzunluk
 5. sezon
 6. Kol tipi
 7. kısa
 8. kolsuz
 9. En Popüler Renkler
 10. Hamile kadınlar için uygun mu?
 11. Tarz tam için uygun mu?
 12. Moda trendleri
 13. Ne giymeli?
 14. ayakkabı
 15. aksesuarlar

Geçen yüzyılın 60-70'lerinde ortaya çıkan elbise yamuk, günümüzde yeniden popülerlik kazanmıştır. Bu elbiseler basit kesim, rahatlık ve kullanımdaki pratikliklerinden dolayı birçok kadın tarafından sevilir. Tüm bunlarla, herhangi bir şekil üzerinde harika görünüyor.

Kimler uygundur?

Bu harika elbiseler neredeyse herkese uyar. Elbise kesim "trapez" en yaygın vücut kusurlarını gizleyebilir - hacimsel uyluklar, ifade edilmeyen bel ve gelecekteki anneler "ilginç konumlarını" uzun süre gizleyebilirler.

Küçük göğüslerin sahipleri her zaman göğüs cepleri, yaka "yaka" ve diğer "dikkat dağıtıcı" unsurlar içeren stilleri seçebilirler. Elbette, narin kadınlar bir elbise trapezinde harika görünüyorlar ve narin bacaklarının bu tarzın kısa versiyonları olmadan yapamayacağını göstermek isteyen aşıklar.

Yamuk giysisinin kesilmesi ustalıkla kusurları gizler ve şeklin büyüleyici kısımlarına dikkat çeker.

Özellikler

Bu modelin geometrik adının kendisinin dediği gibi, elbise omuz çizgisi boyunca maksimuma indirilir ve tabana açılır.

Yamuk giysisinin en popüler aksesuarları yama cepleri, işlemeli süslemeler, göğsün üzerindeki çeşitli broşlardır.

Kıyafetin tüm yamuk şekli ile çok rahattır ve karın ve kalçalardaki fiziğin kusurlarını başarıyla gizler.

60'ların tarzı

Geçen yüzyılın 60'larında ortaya çıkan “yamuk” tarzı tüm kadınlar tarafından memnuniyetle kabul edildi ve yine de modacıların gardırobundan çıkmadı: yamuk siluet, büyüleyici sadeliği ile hareket için çok rahat ve vücut için rahat.

60'lı yıllardan romantik bir kıza dönüşmeye karar verirseniz, eldiven almanızı ve boynunuza bir fular bağlamanızı tavsiye ederiz. Retro görünümü tamamlamak için saçınızı yüksek tutabilir, etkileyici oklarla gözlere vurgu yapabilir ve dudaklara etkileyici bir ruj rengi uygulayabilirsiniz.

uzunluk

A-line siluet her türlü uzunlukta elbiselerle büyüleyicidir.

Zemine uzun

Gipürden, özel günler için saten, ipek ve kadife kıyafetler dikilir. Zeminin uzunluğu, şık bir yaka, derin bir yaka ile tamamlanır, sırt veya omuzlar.

Maksi-uzun yazlık elbise yürüyüş, plaj ve tatil için parlak bir desenle zarifçe dövülmüş.

midi

Çok kadınsı bir elbise, nötr tonları trapez ve midi uzunluğu herhangi bir şirketin kıyafet kurallarına uyacak.

Ayrıca, diz boyu veya biraz daha düşük, topuklu ayakkabılarla birlikte tam bayanlar üzerinde olumlu görünüyor.

kısa

Yamuk siluetlerin çekiciliği ve çekiciliği, genç zarif kızların kısa kısa elbiselerinde. Gençliğin çekiciliği, kutlama için A şeklindeki ağırlıksız şifon silüetinin elbisesini vurgulayacak.

Akşam versiyonunda, parlak materyalin mini elbiselerinin yanı sıra boncuk ve pırıltılı pullarla işlenmiş kumaşlar eşsizdir.

sezon

Trapez elbiseler tüm yıl boyunca popülerdir. Sadece uygun kumaşın seçilmesi gerekir ve hem şekli tutan yoğun kumaştan hem de havadar ve yumuşak dökümlü kumaşlardan mükemmel olacaktır.

yaz

Yaz, fanteziyi özgür bırakmanıza izin verir.Burada çiçek ve çiçek desenli, geometrik desenlerde, lekeli ve etnik motifli trapez elbiseler görebilirsiniz.

Kıyafet stilleri, farklı bir yaka çizgisine sahip, yama cepli, nakış işlemeli, dikme yakalı veya retro tarzında aşağıdan düğmeli. Herhangi birini seçebilirsiniz, çünkü hepsi sıcak bir yaz için mükemmeldir.

İlkbahar / Sonbahar

Yamuk giysili klasik ilkbahar ve sonbahar modellerinde genellikle yuvarlak yakalı ve yama ceplerinde, uzun kollu ya da 3/4 kollu bulunur. Manşetler ve yaka bağlanabilir.

Kapalı sezon için yaratıcı kombinasyon çift elbise. Bu unsur, imaja sağlıklı bir coquetry payı getirecektir.

kış

Soğuk kış günlerinde, kalın malzemelerden, trikodan, yün kumaştan veya örmeden yapılmış rahat yamuk elbiseler. Kolsuz modelin altında daima uygun tonda bir balıkçı yaka giyebilirsiniz. Abiye lüks saten veya narin dantelden dikilir.

Kol tipi

Laconic yamuk elbise modelleri, herhangi bir uzunlukta kollu ve onun yokluğunda eşit derecede iyi görünüyor.

uzun

Uzun kollu eller kış mevsiminde ılık, yaz aylarında kavurucu güneşten tasarruf sağlar.

Elbise trapezleri uzun kollar düz kullanılır, kesilir veya kesilir.

3/4

Manşonun uzunluğu straight, düz veya daraltılmış, meraklı gözlerden tam üst kolu gizler ve kadının zarif bileğini göstermesine izin verir. Bu uzunluk gece kıyafetleri ve iş kıyafetleri için uygundur.

kısa

Hafif yazlık elbiselerde, çeşitli kısa kollu türler vardır - klasik bir vtachnoy, tek bir kesik manşonun açısal açıları, rahat bir "raglan", gür bir "el feneri" ve narin "kanatlar". Seçim senin!

kolsuz

Bir kolsuz trapez elbise her zaman mükemmel görünüyor. Seçeneklerden biri - Omuzlarınızın güzel şeklini vurgulayacak olan Amerikan armhole.

Kalın kumaştan, sağduyulu gölgelerden ve diz boyu veya biraz daha yükseğe dikildiğinde, elbise ofiste sıkı bir kıyafet kodu olmadan uygundur. Kışın, kolsuz bir elbise balıkçı yaka ve bluzlarla iyi gider.

En Popüler Renkler

Evrensel trapez siluet stilleri en çeşitli renklerle ilgilidir.

beyaz

Göz kamaştırıcı beyaz elbise mütevazı ve kadınsı iken aristokrat görünecek. Psikologlara göre, bu masumiyet rengi, başkalarının dikkat çekmek ve zorluklardan kurtulmak istemesini sağlar.

Beyaz uygulamadaki elbise trapezleri özel durumlar için uygun olacak ve ayrıca günlük yaşamda kolay ve zarif görünecek.

Beyaz renk hem kendi içinde hem de diğer renklerin aksine iyidir.

kırmızı

Muhteşem kırmızı renk içimizdeki enerjiyi uyandırır, femme fatale görüntüsünü oluşturur. Bugün moda dünyasındaki başarının zirvesinde. Hiçbir partide fark edilmeyeceksin.

siyah

A-line siyah elbise çok yönlü ve şık. Bir iş kadını dolabında vazgeçilmezdir.

Elbise kolayca çeşitli aksesuarlar ile birleştirilir, böylece her zaman yeni görünebilir.

mavi

Mavinin asil tonları - gökyüzünün renkleri ve sonsuzluk, modası geçmez. Canlandırıcı derin mavi tonları giyin, gün boyunca ve her durumda muhteşem görünecek.

Doygunlukta farklı mavi tonlarının bir kombinasyonu ile şık bir efekt üretilir.

Hamile kadınlar için uygun mu?

Hareketleri sınırlamayan elbise trapezleri gelecekteki anneler arasında çok popüler.

İş kadınları hamilelik boyunca ofiste bu elbiseyi gizli renklerle giymekte özgürdür. Trapez elbiseler kadınsı ve zarif görünüyor ve hamile kadınlar için mükemmel bir seçim. Böyle bir elbisenin doğumdan hemen sonra ve iyi hizmet edeceğini unutmayın.

Tarz tam için uygun mu?

Bu kesim börekler için gerçek bir "sihirli değnek" olup, oranların dengelenmesine yardımcı olur.

Göğüs çizgisinden uzayan bir elbise, karın, belirgin bir bel eksikliği ve kalçalarda fazlalığı gizleyecektir.

Dizin ortasına veya altına modeller tercih edilmelidir. Topuklu ayakkabılar veya botlar görsel olarak uzun şekil. Elbisenin tabanının genişliği, omuzların genişliğine yaklaşık olarak eşit olmalıdır.

Görüntünün kolaylığı, çok katmanlı istenmeyen yaz ve gece kıyafetlerinin gizlenmesi ile sağlanacaktır.

Moda trendleri

Her yıl yeni trendler, retro çekiciliğiyle büyüleyen daha modern modeller sunuyor. Yeni dekorasyon ve kumaş yöntemleri, geometrik baskılar, “hayvansal” ve “etno” motifleri, düz malzemeye uygulanan kaplamalar, ayrıca flounces, ruffles ve cuts kullanılır. Yeni sezonda çeşitli şekillerde kollu kollu modeller.

Bol stilden kaçınmanıza izin veren kısa elbiseler ve midi uzunluğu artık özellikle popüler. Önde gelen tasarımcılar yaz renklerinde parlak renkler kullanır ve bunları cesurca birleştirir.

Ne giymeli?

Soğuk havalarda, kolsuz bir trapez elbisenin altına rahat bir balıkçı yaka veya hırka giyilebilir. Görüntüyü bir fular, sıcak taytlar ve yüksek botlar veya ayak bileği botlarıyla tamamlıyoruz. Ofiste böyle bir elbise, uyumlu bir şekilde birleştirilmiş bir renk tonunun bir bluzu ile birleştirilebilir. Dış giyim hırka, yağmurluk veya paltoya yakışır.

ayakkabı

Yamuk elbise modeli, sadece genel stile uyması gereken ayakkabılar için oldukça demokratiktir. Böylece günlük yaşamda sandaletler, bale daireler, yüksek çizmeler ve ayak bileği botları yapacak. Düzgün vücutlu kadınlar için en iyi seçenek - topuklu ayakkabılar.

Önemli bir fırsat için, şık ayakkabılar veya sandaletler ve debriyaj ile lüks bir kıyafet tamamlayın.

aksesuarlar

 • Uygun aksesuarlarla birleştirildiğinde bir trapez elbisenin basit bir kesimi, şık ve çekici bir görünüm yaratarak iyi bir tat göstermenizi sağlar.
 • Yaz aylarında parlak kostümlü mücevherlerle, geniş ağızlı şapkalarla, çantalarla ilavelerle eşleştirmek kolaydır.
 • Bununla birlikte, içinde dantel ayrıntılarının olduğu romantik elbiseler için ek aksesuarlara gerek yoktur.
 • Her zaman kayışları ve çeşitli kayışları elbise trapezine takmayın, bu nedenle bu aksesuardan kaçınmalısınız.
 • Bu modelin oldukça özlü bir elbisesi için, farklı ağırlıklarda, ancak fazladan ağırlığa sahip bir kaplamaya sahip olmayan bir çanta almaya değer.
 • 60'ların görüntüsünü oluştururken, eldivenlerin ve buna karşılık gelen makyajın yanı sıra, büyük ve yuvarlak koyu renk gözlüklerin yanı sıra boynuna bağlanmış hafif bir atkıyla birlikte trapez elbiseye uyun.
 • Trapez elbiseler moda dünyasındaki nişlerini işgal etti ve her kadının gardırobunda bir yeri hak etti. Görünüşümüze incelik ve kadınlık eklememize yardım ediyorlar.
Yorumlar
 1. Alice
  15.02.2016

  Trapez elbiseleri severim. Görüntüyü sadece bel çevresinde bir kayış yaparak değiştirmek kolaydır. Çok değişkenler.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler