Elbise stilleri ve modelleri

Banyo kıyafetleri - vurgusu nedir?

Banyo kıyafetleri - vurgusu nedir?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Mayo elbiseler
 2. Kimler uygundur?
 3. kumaşlar
 4. türleri
 5. Popüler renkler
 6. Büyük bir banyo elbisesi nasıl seçilir?
 7. Seçtiğiniz için ipuçları

Mayo, uzun zamandan beri geçmişte kalıyor. Kadınların bir buçuk yüzyıl önce giydiği mayolar çok az modern minyatür mayoya benziyordu. İyileştirme suyunu almak için bayanlar, uzun kollu ve yakalı, patalogan ve kepli zeminde mayonez de dahil olmak üzere birçok şey giymek zorunda kaldı. Aynı zamanda banyo kıyafetleri, ıslakken bile vücudun kıvrımlarını saklayan yoğun maddeden dikildi. Ağırlaştırıcı maddeler banyo elbisesinin eteğine kondu, böylece suda yükselmeyecek ve bacakları açmayacaktı.

Zamanla, kadınların mayoları daha kısa ve öz hale geldi. Bu kıyafetin en minimalist versiyonu, sadece birkaç küçük kumaş parçası olan bikini mayo. Bununla birlikte, son yıllarda, kısa bir elbise biçiminde yapılan katı mayolar giderek daha popüler hale geldi. Bu orijinal makale bugünün makalesinin konusudur.

Mayo elbiseler

Mayo veya yüzme elbisesi eteğe sahip tek parça bir mayo. Mayo korse kesinlikle herhangi bir olabilir - iki askılı klasik bir sportif üst, bir çete, büstiyer, V şeklinde, “kalp”, vb. Daha az çeşitlilik ve etek tarzı yok. Satışta kısa etekli, kanatlı, pileli etekli, geniş fırçalı ve daha pek çok seçenek bulunan modeller bulabilirsiniz.

Etek büstü altında, belden veya kalçadan başlayabilir. Satışta uzun mini ve midi mayolar vardır.

Kimler uygundur?

Geleneksel olarak mayolu elbise tombul kızlara yöneliktir. Gerçekten de, eteğe sahip tek parça mayolar, muhteşem form sahipleri için mükemmeldir. Kalça ve karın bölgesi: En problemli bölgeleri maskeleme görevini iyi yaparlar. Ek olarak, katı mayolar küçük bir sürükleme etkisine sahiptir ve doğum sonrası gerilme işaretleri gibi cilt kusurlarını gizlemeye yardımcı olur.

Ancak, bu tür mayo diğer şekil türleri için kontrendike değil - tam tersi.

 • Hepsinden iyisi, yüzme elbisesi kum saati şeklinde kızlara bakar: ince bel, yuvarlak kalçalar ve göğüslere iyi gelir.
 • Geniş kalçalarınız varsa, düz etekli fakat hacimli üst kısmı olan bir mayo elbisesi seçmelisiniz.
 • Küçük göğüslerin ve dar kalçaların sahipleri, aksine, fırfırlarla veya perdelerle süslenmiş muhteşem bir etek ve korsata ihtiyaç duyarlar.

kumaşlar

Banyo kıyafetleri normal mayolarla aynı malzemelerden yapılır. Kumaşların seçimi çok iyi değil, çünkü mayo birkaç katı gereksinime uymalı.

Yani, bir mayo elbise için kumaş olmalıdır:

 • yoğun;
 • kolay;
 • opak;
 • esnek;
 • aşınmaya dayanıklı;
 • "Nefes";
 • Hızlı kuruyan.

Banyo kıyafetleri en çok doğal liflerin dahil olduğu sentetik malzemelerden yapılır. Giysinin mayo bileşimi şunları içerebilir: naylon, mikrofiber, polyester, likra, poliamid vb. Bu malzemelerden yapılan giysiler suya (klorlu dahil) ve ultraviyole ışınlarına maruz kalmayı tolere eder.

türleri

Kısa mayo elbise görünüşte çoğu klasik tek parça mayolu andırıyor. Kalçayı zar zor kapatan küçük, sembolik bir eteği var. Bu seçenek en sık dar kalçalı genç kızlar tarafından seçilir.

Uzun etekli mayo sıradan bir yazlık elbise gibi daha fazla. Etek genellikle uyluğun ortasına gelir, ancak bazı modeller için diz seviyesinde son bulur. Böyle bir banyo elbisesinin yardımı ile kalçalardaki veya selülitteki dolgunluğu kolayca gizleyebilirsiniz.

Mayolu-sundress - Bu en popüler mayo türlerinden biridir. İnce kayışlar üzerindeki bir korse ve göğsün altından başlayan gevşek bir etekle ayırt edilir. Böyle bir elbisede sadece yüzmek değil, sahilde yürümek, spor yapmak, vb. İçin de rahattır.

Popüler renkler

Siyah ve beyaz

Siyah-beyaz mayo elbiseleri, üst üste moda sezonu için zaten talepte kalıyor. Hiçbir şey bu iki renk veya bunların kombinasyonu gibi güzel bir bronzluğa yol açmaz. Klasikleri takip ediyorsanız, siyah beyaz renklerde bir mayo almanızı tavsiye ederiz.

renkli

Yaz, durmaksızın kendinizi parlak renkler ile memnun etmek istediğiniz zamandır. Yaklaşan tatil sıradışı, güzel renkler yeni bir mayo almak için mükemmel bir nedendir. Şarap, lacivert, turkuaz, şeftali, lavanta ve limon tonlarının muhteşem banyo elbiselerine dikkat edin.

Parlak baskılarla

Sade kıyafetleri sevmeyenler kesinlikle orjinal desenli mayo elbiselerinden hoşlanırlar. Cesur ve kararlı kızlar yırtıcı bir hayvan baskısını, çiçek ve çiçek süs eşyaları gibi romantik doğaları, gezginler etnik kalıpları ve soyut görüntüler gibi aydınları seçer.

Büyük bir banyo elbisesi nasıl seçilir?

Elbise - bu vücudun bazı kısımlarını açığa vurmakta özgür kalan dolgun kızlar için mükemmel bir mayo. Muhteşem formların sahipleri, figürlerinin özelliklerine göre bir mayo seçmelidir. Genellikle şişman bayanlar ana avantajı - lüks bir göğüs. Böyle bir servetin kesinlikle güzel bir yaka ile korse ile vurgulanması gerekir.

Kalça ve karındaki dolgunluğu gizlemek A şeklinde bir silueti olan bir mayoya yardımcı olacaktır. Bu modelde, etek meme altında başlar ve uyluk orta kısmında biter. Etek - yamuk, hafifçe alevlendi. Kalçalara uymuyor, ancak gereksiz hacim oluşturmuyor.

Seçtiğiniz için ipuçları

 • Özellikle kızlar için tasarlanmış mayo elbiselerinden oluşan modeller var. Düzeltici etkiye sahip özel kesici uçları vardır. Onların yardımlarıyla, sorunlu alanları "yukarı çekebilirsiniz".
 • Mayodaki desen, hem figürü görsel olarak bozabilir hem de ideale yaklaştırabilir. Daha ince görünmek için dikey desenli veya kontrast renkli yan panellere sahip bir mayo seçin.
 • Hacimli dekoratif unsurlara sahip korse ile yüzme elbisesi göğüsleri görsel olarak büyütmeye yardımcı olacaktır. Yemyeşil bir yay, saçak, perdelik kumaş, işlemeli çiçekler veya fırfırlar olabilir.
Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler