Elbise stilleri ve modelleri

Vardiya elbiseler - aynı zamanda basit ve şık

Vardiya elbiseler - aynı zamanda basit ve şık

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Kimler uygundur?
 3. Seçtiğiniz için ipuçları
 4. Ne giymeli?
 5. aksesuarlar
 6. ayakkabı

Kahramanımız Audrey Hepburn'un 1961'de, bir elbise değişiminde karşımıza çıkan ünlü “Breakfast by Tiffany” adlı resminden kayıtsız kimseyi bırakmadığını ve elbisenin bu modelinin sonsuza dek moda tarihinde olduğunu söyledi.

Bu stile adını veren vardiya kavramı (vardiya, yer değiştirme), gençlerin bildiği her şeyden uzağa kültürde bir değişimi sembolize etmeye başladı. Daha rahat bir hale gelen kadınların, rahatça çalışmalarına, dans etmelerine ve tüm yıl boyunca özgürce hareket etmelerine fırsat veren bir elbiseyi sevmeleri gerekiyordu.

Omuzlarda asılı, kısa özlü, pürüzsüz bir elbise klasik oldu. Moda dünyasındaki popülerliğini ve tüm dünyadaki kadınlar tarafından sevilen nişini hak etti.

Günümüzde çok rahat ve pratik kıyafetler hem ofis hem de kutlamalar için favori kıyafetlerden biri.

Özellikler

Shift elbise, düz çizgiler, dibe veya trapez şeklinde kısa, serbest akan bir elbise. Bu tarz bel ve şeklin eğrilerini vurgulamıyor. Uzun bir tepe yerine, genellikle diz veya uyluk ortası üzerinde bir uzunluğa ulaşır. Açık omuzlı orijinal versiyonunun aksine, modern elbise Shift da herhangi bir uzunlukta kollu dikilir.

Elbisenin klasik versiyonu - oval bir boyun çizgisi veya bir tekne ile, yaka tipleri - köşelere yuvarlanmış veya sivrilen küçük bir "aşağı doğru".

Retro tarzı vurgulayın yama cepler veya bel altındaki bel.

Süngü, serbest elbise kesiminin serbest kesilmesi sizi rahatlatır ve vücut kusurlarını meraklı gözlerden gizler.

Kimler uygundur?

Sadakatiyle evrensel elbise Shift, zarif ve rahat bir şekilde farklı bir yapıya sahip görünmenizi sağlar: karın ve volumetrik kalçaların sahipleri üzerinde çocuksu veya dikdörtgen bir figürle.

Belde vurgu yapılmamasının görüntüye biraz obezite verebileceğini belirtmekte fayda var, bu nedenle kırıntılarda bedava kesikler öneriliyor. Elbiseye ince bir kayış veya kayışla deney yapabilirsiniz. Bel kısmındaki ekstra kilolar, şişen kısmı stilin altına gizler.

"Midi" elbisesinin versiyonu daha olgun kadınlara hitap edecek. Modelin özellikleri, karın ve uyluktaki fazla hacimleri maskeleyecek ve zarif bir şekilde mütevazı görüntü, zevkinize göre seçilen renkler, kumaş ve aksesuarlarla hoş bir şekilde çeşitlendirilecektir.

Ve tabii ki, shiftdress ince bacaklı uzun kızlar için bir kazan-kazan olduğunu. Kusursuz bir figür göstermek isteyenler, daha formda bir elbise için seçenekleri güvenle seçebilirler.

Seçtiğiniz için ipuçları

Elbise-Shift seçeneklerinden biri, bu yarı bitişik siluet.

“Tarzın klasikleri”, elbise içinde Shift kısa bir uzunluk. Tabii ki, yaş, bacak şekli ve elbisenin amacı dikkate değer. Ne de olsa, parıltısız bir kare kesim, elbiseyi daha da kısaltır. Yine de, kararlıysanız ve içindeki ofise gitmeyecekseniz, sıkı taytlı, koyu renkli mono tozluklu bir elbise giyebilirsiniz.

Materyal, kesim sadeliğini azaltacaktır: zengin gölgeler, kontrastların ayrıntılı biçimde oynanması, her türlü baskı, desen, hücre ve lekeli.

Bir kumaş seçerken, iyi tutuşlu bir materyal önerilir, sıcak mevsimde keten ve pamuk önemlidir ve kışın triko, yün ve örme kumaşlar onları ısıtır.

Ne giymeli?

Elbise değişimi temel gardırobun değerli bir temsilcisidir. Kolsuz, şık görünümlü klasik model, balıkçı yaka, örme kazak ile birlikte.

Ofiste, elbisenin daha geniş bir versiyonunu seçin.

Açık kollu elbisenin altında uzun kollu bir bluz giyebilirsiniz. Ayrıca, bir iş toplantısında, shiftdress bir ceket ile organik görünecek.

Serin zamanlarında, bir elbise hırka veya kısa bir deri ceket giymek rahat olacaktır.

Yukarıda bahsedildiği gibi, sevilen birinin ancak yemyeşil kalçalara sahip bir elbisenin sorunu, kalın tayt, tozluk veya dar pantolon giyerek çözülebilir.

Eşarp şeklindeki aksesuarlar ya da zarif bir kayışın belini vurgulamak, sağduyulu kıyafeti çeşitlendirecektir.

aksesuarlar

Elbise Vardiya birkaç göz alıcı takı kullanmanıza olanak sağlar: kolye, büyük bilezik, çok katmanlı boncuklu kolye.

Bu özellik, bu kadar mütevazı bir silueti olan kadınların her zaman farklı görünmesini sağlar.

Ancak kötüye kullanmayın - tek renkli bir elbise parlak bir kolye, bir yüzük, bir kemer ile seyreltilebiliyorsa, renkli bir elbiseye aksesuar kumaş üzerinde bir desenle birleştirilmelidir.

ayakkabı

Modelimize tam olarak uyuyor ve alçak tabanlı rahat ayakkabılar, sandaletler, botlar ve alçak ayakkabılar, küçük geniş topuklu ayakkabılar ekliyor.

Kışın, düz bir tabanda yüksek topuklu ya da küçük bir topuklu yüksek vitesli, aynı zamanda dar taytlarla giyilen topuklu ayakkabıların muhteşem bir kombinasyonu.

Ciddi durumlarda, elbise kayması, yüksek topuklu ayakkabılarla harika bir şirket olacak.

Kıyafet değişimi, her kadının gardırobunda iyi bir hizmet sunacak, sahibine benzersiz bir rahatlık sunacak ve aynı zamanda iyi bir tat ve stil duygusu vurgulayacaktır.

Yorumlar
 1. Olga
  27.02.2016

  Ah, Audrey Hepburn ... ne kadar şaşırtıcı ...

 2. Alina
  20.02.2016

  Shift universal - herhangi bir şekle uyacak. ve aksesuarlar görüntüyü kolayca değiştirebilir.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler