kıskançlık

Kıskanç adam: kıskançlığın nedenleri ve belirtileri, nasıl önlenebilir?

Kıskanç adam: kıskançlığın nedenleri ve belirtileri, nasıl önlenebilir?

tartışmaya katıl

 
İçerik
  1. nedenleri
  2. Kıskanç ne olduğunu nasıl anlarım?
  3. Kıskançlıktan nasıl korunulur?
  4. Psikoloji ipuçları

İlişkilerde ılımlı kıskançlık bile düzdür ve genç bir adam adına ilgisizlik ve sevginin bir göstergesi olarak algılanır. Dikkatin tezahürü her zaman hoş, ama bazen kız çok kıskanç biri olduğunu anlıyor. Kıskançlığın nedenleri ve belirtileri, bundan nasıl kaçınılacağı ve neye bakılacağı - makaleden öğrenebilirsiniz.

nedenleri

Aşırı kıskançlık ilişkiye fayda sağlamaz. Şüphe merkezinde farklı faktörler olabilir. En sık karşılaşılan neden düşük özgüvendir. Ruhunun derinliklerinde, kıskanç biri bu kadar iyi bir kızla birlikte olmaya değer olduğundan emin değildir, kendi kompleksleri ona sürekli bir rahatsızlık ve belirsizlik hissi verir.

Gizlemeye çalışırken, genç bir adam kıskançlık yaratabilir. Bu tür problemleri olan erkekler, gösterişli bir şekilde, bayanlarına ilgi gösterebilir ve çift arkadaşlarla, bir restoranda veya bir partide olduğunda kelimenin tam anlamıyla ondan uzaklaşmaz.

Diğer bir ortak seçenek ise sahibi sendromudur. Bu adam kızın kendisine ait olduğunu düşünmeye başlar ve herhangi bir hak ve özgürlüğe hakkı yoktur. Kişisel yazışmaları, arkadaşlarla gezileri ve toplantıları kontrol etmeye çalışabilir, nasıl giyinileceğini, kiminle iletişim kuracağını belirtebilir. Bu tür davranışlar bir kızın kişiliğini görmediğini ve her insanın seçim hakkına sahip olması gerektiğini anlayamadığını göstermektedir. Bu tür bir insandan uzak durmak daha iyidir, çünkü bu tür görüşleri olan insanlar bir şeyi kendilerinden çıkarırsa, genellikle saldırıya açıktırlar.

Adam çok kıskanıyorsa, bazı durumlarda bu, seçtiği birini kaybetmekten korktuğu anlamına gelir. Daha fazla korku - daha fazla şüphe ortaya çıkıyor, özellikle bir ilişkide zamanla her şey sorunsuz geçmiyorsa. Genç adam, problemlerle ilgili net bir konuşmadan korkabilir, kızın kendisiyle ayrılmak istediğini duymaktan korkabilir, bu yüzden yapıcı bir diyalog başlatmak için girişimlerde bulunmaz, ancak kıskançlıktan ötürü kendini kanıtlanmamış suçlamalarla atar.

Sorun, kızın davranışlarında olabilir. Kışkırtıcı bir şekilde giyinirse, diğer erkeklerle flört eder ve hayranlarını flört etmeye teşvik eder, bu ciddi bir ilişki kurma niyetinden şüphe eder çünkü her şey yeni tanıdıklar arıyormuş gibi görünüyor.

Belki de kız ve genç erkek kabul edilebilir bir dürüstlük çerçevesi hakkında farklı fikirlere sahiptir. Bu, farklı bir terbiye, karakter ve hayata dair görüşlerin bir sonucu olabilir. Bir kız bir erkek şirkette çok fazla zaman harcamak için kullanılırsa, bir erkek yanlış anlayabilir. Böyle bir durumda, bir yanlış anlaşılma nedeniyle kıskançlık ortaya çıkabilir, bu nedenle, her şeyi birlikte tartışmak ve izin verilen sınırları belirlemek gerekir.

Bazıları kıskanıyor çünkü kendileri yargılıyorlar. Bu onların psikolojisi, sevgililerini değiştirmek konusunda utangaç olmadıkları için aynı şeyi yaptığından eminler. Bu adamlar sadakatin olmadığını düşünüyor ve her şeyi değiştiriyorlar, yüksek sesle söylemiyorlar. Bu tür insanları ikna etmek çok zor. Kıskançlık, genç bir insanın hayatındaki olumsuz deneyimlerden kaynaklanabilir. Eğer zaten kızın adına ihanetin olduğu başarısız ilişkilere sahipse, bu hikayenin tekrarlanmasından korkabilir.

Şüphe bazen şiddet içeren fantezinin tezahürüdür. Kafasında böyle bir insan gerçeği gölgeleyen belli sahneler var, sonunda romantik kız bağını en iyi arkadaşına veya onun eski erkek arkadaşına, hatta sevdiği oyunculara suçlamaya başlayabilir. Eğer böyle bir adam kıskanıyorsa, onu ikna etmek kolay olmayacak. Daha da kötüsü, zengin bir hayal gücü olan bir adam alkole büyük ilgi gösterdiğinde, bir sarhoşun etkisi altında olanları objektif olarak değerlendirmeyi tamamen bırakacak ve çirkin davranmaya başlayabilir.

Kıskanç ne olduğunu nasıl anlarım?

Adamın kıskandığı her zaman hemen fark edilemez. Bazı erkekler yüksek skandallar yaratabilir, aceleyle suçlanabilir, ancak çoğu duygularını göstermemeye alışkındır. Bu, çocuk yetiştirmenin sebebi olabilir, çünkü erkekler genellikle duyguların açık ifadesini onaylamadıklarını ifade eder, bu yüzden büyüyünce, erkekler her şeyi alay konusu olmayacak şekilde tutmayı tercih ederler. Ancak, duygular hiçbir yerde kaybolmaz ve gizli kıskançlık genç adama işkence eder.

Bir erkeğin kıskanç olduğunu anlayabileceği bazı işaretler vardır, her şeyi dikkatle sakladığını düşünüyor olsa bile.

  • Kanıt arar. Adam sosyal ağlardaki arkadaş listelerini görmeye başlar, girişleri yorumlayan ve beğenenleri incelemek, telefondaki kişisel yazışmaları okumak için sürekli olarak kime çağrıldığını merak eder. Bir şeyden şüpheleniyor ve şimdi bunu doğrulamak için kanıt bulmaya çalışıyor.
  • Manipülasyonu. Arkadaşlarıyla bir toplantıya gitmek üzere olan bir kız duyabilir: “Ve bugün birlikte olacağımızı düşündüm”, ardından elbette evde kalacak. Ancak şimdi, hiçbir şey olmamış gibi, adam işine geri döner, çünkü bu cümle seçilen birinin toplantıya gitmesine izin vermemek için sadece bir bahane idi.
  • Ruh hali ve kötü ruh hali. Çiftinde açık kavga ve çatışma olmamasına rağmen, sürekli bir şeyden memnun değil. Adam kırgın, konuşmak istemiyor veya kaba bir şekilde cevap veriyor, ama endişelendiğini itiraf etmiyor.
  • Sürekli sorular. Bir erkek şaka ile ilgilenebilir, eğer kız sevgilisi varsa, işte birisi onu taciz ettiğinde, ancak bu tür içeriklerle ilgili soruları tekrarlamak onu kıskandığını açıkça ortaya koymaktadır.

Her şeyi inkar etse bile, duygularını göstermeden, kıskançlığın kendisine huzur vermeyeceğini bu işaretlerden öğrenmek mümkündür. İnternette çok fazla iletişim kurarsanız, yazışmalarla da her şeyin yolunda olmadığını fark edebilirsiniz.

Kural olarak, böyle bir durumda olan erkekler daha fazla geri çekilir, mesajlara cevap vermekte isteksizdirler veya tersine, sosyal ağlardaki aktiviteniz hakkında çok fazla soru sorarlar.

Kıskançlıktan nasıl korunulur?

Gereksiz suçlamalardan ve kavgalardan kaçınmak için her şeyden önce kendinizle başlayın ve davranışınızı analiz edin. Belki de dikkatini seversiniz ve bilmeden başkalarıyla flört etmeye alışkınsınız, bu da adamı kendinden uzaklaştırır. Bu, bir manastırda acilen toplanmanız ve diğer erkeklerle olan tüm temaslarınızı durdurmanız gerektiği anlamına gelmez, sadece deneyin uğruna daha kısıtlı davranmaya çalışın. Samimi kıyafetlerden hoşlanıyorsanız, daha az meydan okuyan bir gardırop seçmeye çalışın ve cinsellik evde sevgili eşinizle tek başına göstermek daha iyidir.

Duygularını kontrol etmek için görünürde bir adamı kasıtlı olarak kışkırtmaya çalışmanıza gerek yok. Böyle bir tavsiye işe yaramaz ve yalnızca ilişkide sorunlara ve erkeğin sürekli şüphesine neden olur.

Davranışlarınızda kıskançlığa yol açabilecek herhangi bir şey görmüyorsanız, ama yine de suçlamalar yapıyor, mazeretler icat etmeye gerek yok. Onun için bu, tüm şüpheleri onaylayan bir işaret olabilir, çünkü haklıysa, saklanacak bir şey vardır. Böyle bir durumda titiz soruları görmezden gelmek ve sakinlik tutmak daha iyidir.

Ona özenli olmayı, onu sevdiğini söylemeyi, iltifat etmeyi unutma. Sadece kadınlar değil, erkekler de kendilerine hitap eden güzel sözler duymak isterler.Becerilerini ve yeteneklerini övün, onun olmadan bir şeyle başa çıkmanın çok zor olacağını, böylece ihtiyaç duyulduğunu açıkça belirtin. Görünüşe bir iltifat edin, örneğin, iyi bir fiziksel formu işaretleyin, eğer spor salonunu ziyaret ederse, çabalarını takdir ettiğinizi görmesine izin verin. Seçimi sizin için en iyi ve benzersiz olduğuna ikna edin, o zaman kıskanç olmak için bir nedeni olmayacak.

İşe geç kalıyorsanız, ona anlatın çünkü endişesi yalnızca kıskançlıktan değil, aynı zamanda daha sonra evde olmadığınız zaman endişelenmeniz ve endişelenmeniz gerçeğinden kaynaklanabilir. Onsuz katılmayı planladığınız toplantılardan bahsedin ve sizi o zaman aramaya karar verirse alınmayın. Telefonu açın ve şüpheleri gidermek için sakince konuşun, ancak bağlantısı kesilmiş bir telefon bir kavgaya neden olabilir.

Ona kıskançlığının ve sürekli şüphelerinin seni incittiğini söyle. Onu suçlama ve onun kötü olduğunu söyleme, duygularına odaklan. Konuşmaktan çekinmeyin ve üzgün ve üzgün olduğunuzu kabul edin, makul olmayan suçlamaları duymak sizi incitiyor, sevilen birinden bu tür kelimeler yüzünden depresyonda hissediyorsunuz. Yeterli erkek, kızın acı çekmesini istemez.

Psikoloji ipuçları

Kıskançlık ve nedenlerle başa çıkmak için, bu fenomenin nedenlerini anlamanız gerekir, bu yüzden psikologlara bir erkekle diyalog kurmaya çalışmaları ve bu konuyu tartışmaları önerilir. Birçok erkek duyguları hakkında konuşmakta isteksizdir, bu nedenle kızın adına incelik ve sabır göstermek önemlidir. Belki de adamın korkuları veya kompleksleriyle başa çıkmak için yardıma ihtiyacı vardır, bu da kıskançlık patlaklarına yol açar. Onu birlikte her şeyin üstesinden geleceğinize ikna etmeye çalışın, ancak bunun için ortaya çıkan problemleri tartışmalı ve kendinize yaklaşmamalısınız.

Daha sık iletişim kurmaya çalışın, çeşitli sorunları ve yaşam durumlarını tartışın. Bu, ilişkilere fayda sağlayacaktır, size bir diyalog kurmayı öğretir ve bir çiftin çok önemli bir rol oynadığı güven geliştirmeye yardımcı olur. Düşüncelerinizi adamla paylaşın - açıklığınız şüphelerini gidermeye yardımcı olacaktır. Genç bir adam bağımsız bir şekilde komplekslerle savaşmayı başaramazsa, ona bir psikologdan yardım almasını önerin. Asıl mesele ustaca yapmak ki desteğinizi ve özeninizi hissetmesi için.

Ne yazık ki, bazı durumlarda başarı işe yaramayacaktır. Kıskanç basitçe değişmek, kelimeleri dinlemek ve bazı ödün vermek istemiyor. Haklı olduğuna ve ne yaparsanız yapın, sizi suçlamalarla taciz etmeye devam edeceğine inanıyor. Böyle bir durumda, bu ilişkiyi bozmaktan başka hiçbir şey kalmaz. Herhangi bir kız patolojik kıskanç bir erkekle hayatı hak etmiyor, çünkü bu durum sürekli bir işkenceye dönüşecek.

Sadece değişmek istememekle kalmaz, aynı zamanda saldırıya ulaşacak skandalları da yaratırsa, bu onunla olan tüm ilişkileri derhal kesmek için ağır bir nedendir. Hiçbir erkek bir kadının elini kaldırma hakkına sahip değildir ve eğer sana bir kez vurabilseydi, tekrarlanacak.

Bu yüzden çantalarınızı derhal paketleyip bırakmanız daha iyi olur. Sizin için ayağa kalkabilecek ve kıskanç adamı müdahaleci dikkatlerden koruyacak olan kardeşinizden, arkadaşınızdan veya babanızdan yardım isteyebilirsiniz.

Kıskançlığın başlıca nedenleri ve bununla ilgili yapılması gerekenler için sonraki videoya bakın.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler