Karı koca Arasında Aile İlişkileri

Ya kocası sürekli her şeyden memnun değilse?

Ya kocası sürekli her şeyden memnun değilse?

tartışmaya katıl

 
İçerik
  1. Eş memnuniyetsizlik
  2. Kendinize ve eşinize nasıl yardım edebilirsiniz?

Belki de neredeyse hiç kimse dürüst bir şekilde ideal bir evlilik ilişkisine sahip olduğu konusunda övünemez. Ailenizin yuvalarında uyum, samimiyet ve yardımsever duygusal atmosfer için çaba göstermek doğal ve normaldir. Ancak böyle bir ilişkinin başarılması, her eşin günlük ve geniş çalışmalarının sonucudur. Bu nedenle, eğer zorluklar ortaya çıkarsa, pes etmemeli ve pes etmemelisiniz, durumu yeterince değerlendirmek, problemleri çözmek ve birlikte çözmek daha iyidir.

Eş memnuniyetsizlik

Ailedeki gergin duygusal atmosfere dayanmak çok zordur. Birçok kadın, kocanın her zaman dırdır edici, eleştiren, suçlama ve hakaret etme gerçeğine katlanmak zorunda kalır. Ve bu genellikle hemen hemen hiçbir sebep olmadan veya çok zor nedenlerle ortaya çıkabilir. Bir adam, “yarı bir dönüşle başlar” dediği gibi: bağırır, hazırlanan yemekten hoşnutsuzluğunu ifade eder, ev işleri, eksiklikleri giderir veya karısını parayla suçlar.

Zararlı sözler, başka bir özür dilemeden tekrar tekrar tekrar edilebilir. Alacaklar gittikçe küçülüyor ve çok zorlanıyor. Şart, katlanmak, birçok kadın boşanmaya karar vermeye ve bir zamanlar sevgili erkekle olan ilişkiyi bozmaya hazır. Bu davranış eşinin nedenleri nelerdir?

Mevcut rahatsız edici durumu değiştirebilir ve yalnızca sorunların kökü ortadan kaldırıldığında veya en azından düzeldiğinde ilişkileri iyileştirebilirsiniz.

Bir adam, aşağıdaki etkenlerden biri veya birkaçı nedeniyle karısına karşı olumsuz duygular gösterebilir.

  • Genellikle bir kadın, kocasının sürekli olarak iyi sebepler olmadan çığlık attığından ve her şeyden memnun olmadığından şikayet eder, ama aynı zamanda ikinci yarısının genel duygusal durumunu değerlendirmeye çalışmaz. Bu belirtiler olabilir birikmiş stres, kronik yorgunluk veya uzun süreli psiko-duygusal aşırı yüklenme sinyali. Çoğu zaman bu, işteki sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Bir iş gününden sonra yorgun ve stresi başka yollarla gideremeyen, eve dönen bir adam bağırır ve karısını bir hiç uğruna suçlamaz.
  • Belki ailede kaba davranış kişilik özelliklerinin tezahürü ve eşinin karakteri. Birlikte yaşamadan önce, sadece görünmez olabilirler. Ortak yaşam, genellikle bir kişiyi diğer taraftan tamamen açığa çıkararak, beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar. Örneğin, bir cholerik insan için neredeyse her zaman kızdığı, sık sık homurdandığı ve başkalarına her zaman yorum yaptığı bir şeydir. Maalesef, yakın ve sevilen biri bile bu tezahürlerden kaçınmayacaktır.
  • Yanlışlıkla bir erkeğin her zaman seksüel yaşamdan, özellikle de düzenli olduğundan memnun olduğu düşünülmektedir. Ancak bu durum böyle değil. Ve kesinlikle cinsel istismar çok sık anlaşmazlıklar ve karşılıklı anlayış kaybına neden olur. Durum, tüm çiftlerin samimi bir samimiyeti tartışmaya, isteklerini veya yorumlarını bir ortağa doğru ifade etmeleri için yeterince hazır olmadıklarından dolayı daha da kötüleşiyor. Çoğunlukla bir kadın, bu alandaki sorunun kökünü aramaya meyilli değildir, günlük yaşamda cinsel ilişki ile ilişki arasındaki bağlantıyı görmez. Bu, problemi çözümsüz bırakır ve zamanla eşler arasındaki gerilimi arttırır.
  • Kadınlar gibi, daha güçlü seks yaşam ortağı için kesin bir ideal yaratma eğilimindedir. Onu daha yakından tanımaya başlayan kocası kaçınılmaz olarak bir tür hayal kırıklığıyla karşı karşıya kalıyor. Özellikle de, bu durum doğum iznindeki eşinden memnuniyetsizliği ile kendini gösterir.Bu süre zarfında hamile bir kadın fiziksel durumun yanı sıra duygusal durumdaki dalgalanmalara da maruz kalır. Elbette, bir adam bunun için onu suçlamanın imkansız olduğunu anlayabilir, ancak çoğu durumda kendisini kısıtlayamaz. Gerçek şu ki, kendisinin kafası biraz karışıktır ve sevdiği kadının yeni niteliklerini ve imajını kabul etmek için zamanı yoktur. Neredeyse bir başkasının önünde, onun daha önceki bir kişi tarafından bilinmediği, onunla evlilikle bağlantılı olduğu anlaşılıyor.

İkinci yarıda yapılan sözler, eleştiri ve suçlamalar, daha önce icat edilmiş ve bir insan tarafından idealize edilmiş bir imajı somutlaştırmaya yönelik bir girişimdir.

  • Kayınvalidesi oğlunu seçilen sevgilisine karşı ayarlayabilir. Sebebi ne olursa olsun, başlangıçta onu sevmemekle birlikte, anne çiftin görüşlerini reddetmeye çalışacaktır. Bir adam annesine sıkı sıkıya bağlıysa, çoğunlukla, kör bir şekilde onun tarafını tutar ve bilinçsizce onun düşüncesi ve şikayetleriyle aynı fikirde olur.
  • Bir kocanın sert ve kaba davranışının çok tatsız ve ciddi bir nedeni olabilir. tarafta romantizm. Bunlar yakında kaybolacak çok kısacık hisler olabilir. Fakat boyları boyunca, hayat arkadaşı eşin gözünden kaybolur. Fakat yeni tutku, tam tersine, basitçe erdemlerle ve çoğu zaman hayali avantajlarla gelişiyor.
  • Tahriş ve kınama nedenleri kadınların gerçek kusurları. Genellikle, aşırı özgüven bize niteliklerimiz ve eylemlerimiz hakkında yeterli bir değerlendirme yapmaz. Dinle ve kendine bak. Eşinizle olan ilişkinizde de benzer olumsuz saldırılar gösteriyor musunuz? Ev işleri ve bulaşıklar tamir edilemez mi? Bazen bir kadın, kötü ya da düzensiz bir şey yaptığını kabul etmek istemez ve inatla zeminde durur, hatalarını tekrar tekrar tekrar eder. Ve koca, karısına “geçmek” için şikayetleri ve açıklamaları daha kaba, sert ve huzursuz bir biçimde ifade etmek zorunda kalır.
  • Kocanız ailesiyle birlikte gerilimleri izlemiş olabilir. Çoğunlukla yetişkin döneminde, bu tür çocuklar, olumlu bir örneğe sahip değil, evliliklerinde pratik olarak başlarlar. aile üyelerinizin davranış şeklini kopyalayın.

Kendinize ve eşinize nasıl yardım edebilirsiniz?

Her şeyden önce, durumun yolunda gitmesine izin verirseniz, neredeyse kesinlikle daha iyisi için, kesinlikle değişmeyeceği gerçeğini anlayın. Sarsıntılı evlilik ilişkisinin kurulmasında önemlidir samimiyet, eşe sevgi ve sabır. Bu nitelikler olmadan, evlilik öncesi dönemde ve hatta birliğin sona ermesinden ve birlikte yaşamın başlangıcından sonra güvenilir ve karşılıklı saygıya dayalı bir iletişim kurmak mümkün değildir.

Sessiz konuşmalar için zaman pişman etmeyin. Daha güçlü cinsiyet temsilcileri, kendi içlerinde duygularını hissetmeye daha yatkın olmalarına rağmen, yakın bir kişiyle her türlü gizli ve gizli görüşmeye çok olumlu cevap veriyor. Erkeğin işinde problemleri varsa, onu destekle ve neşelendir, ona inandığını göster. Eğer kavga alevlenmeye başlarsa, başlamamayı deneyin. Buna cevap vermeyin ve çatışma durumunu ağırlaştırmayın. Sorunun yapıcı sakinliği tartışması skandal ve karşılıklı hakaretlerden çok daha etkilidir.

Bazen adamı yalnız bırakmak ve sakinleşmesine izin vermek daha iyidir. Nazikçe ve arama olmadan, sözlerinin size çok saldırgan olduğunu söyleyin. Sorun hakkında sakince konuşmak istediğinizi açıklayın, bu yüzden hala duygularla başa çıkmasını isteyin. Ondan sonra odadan çıkın veya kısa bir yürüyüşe çıkın.

Çatışma, hem acı verici hem de utanç verici olacak hakaret alışverişinde bulunma anının sıcaklığından ziyade, başlangıcında sebep olmaktan daha iyidir.

Yine de, kocanızla yatakta duygularınızı doğru bir şekilde tartışmaya çalışın. Sizin ve eşinizin böyle bir sohbete hazır olmadığı açıksa, evli çiftler için seks danışmanına başvurmaktan çekinmeyin. Bu alanda tavsiyelerde bulunan bir psikoloğun tavsiyesini dinleyin. Maalesef, ülkemizde birçok insanın hâlâ önyargıları var ve samimiyetten utanıyor.Ancak bu tür danışmanlık, birçok çiftin cinsel yaşamlarını ve ilişkilerini uyumlaştırmanın yanı sıra kırılmalarını engellemeye yardımcı olur.

Adamının ilginç bir iş ya da hobi olarak kendini fark etmesine yardım et. Hayat sadece iş ve aile ile sınırlı olmamalıdır. Bir kişinin bakış açısı ve faaliyetlerinin bu şekilde kısıtlanması, gergin ve duygusal tükenmeye yol açan son derece yorucu. Ortak bir hafta sonu kaçamağı veya herhangi bir yaratıcı aktivite için ona ilginç seçenekler sunun. Belki de çiftinizin yeni bir genel tutkusu olacaktır. Ve bu, yakınlaşmaya ve farklılıkların çözümüne emin bir yoldur.

Eksiklikleriniz üzerinde çalışmaya çalışın. Yakın arkadaşlarınızla veya ailenizle konuşun ve onlardan sizi nesnel ve dürüstçe işaret etmelerini isteyin. Zayıf yönlerini savunmayın ve beslemeyin. Bu tür taktikler yalnızca ahlaki tembellik, rahatlama ve kibir yol açacaktır. Ve bu nitelikler herhangi bir iletişimde, sadece çiftin içinde değil, diğer alanlarda da çok dikkat çekici ve nahoş oluyor.

Kendine dikkat et. Evde bile temiz bir görünüm elde edin. Bazen imajınızı değiştirin, bir eşin gözünde yeniliğin etkisini yaratacaktır. Kocanızın ebeveynleri, sevdikleriniz ve arkadaşlarınızla iyi bir güven ilişkisi kurmaya çalışın. Herhangi bir nedenle bunlardan biri size tatsız olsa bile, onlarla iletişimi sürdürmek size iki büyük olumlu puan verecektir.

İlk olarak, çocukluğunu ve gençlik hayallerini, hobilerini, ilgi alanlarını, hobilerini bilmek için seçtiğiniz kişinin kimliğini daha iyi keşfedebileceksiniz. Bu kesinlikle bir ilişkide size yardımcı olacaktır. İkincisi, eşin ailesinden ya da arkadaşlarından olası “tacizden” kaçınabilirsiniz. Sonuçta, kendinizi onlardan korursanız, o zaman onlar hakkında olumsuz bir görüş oluşturabilir ve size şüphe ile davranabilirsiniz. Ve bu entrika, iftira ve sana karşı bir koca kurmak için zemin.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler