Karı koca Arasında Aile İlişkileri

Bir karı koca tarafından küçük düşürüldüğünde ne yapmalı?

Bir karı koca tarafından küçük düşürüldüğünde ne yapmalı?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. nedenleri
 2. Onu ne rahatsız edebilir?
 3. Kocam ne yapmalı?
 4. Bir evlilik nasıl kurtarılır?

Herhangi bir erkeğin adresindeki hakaretlerini yaşamını aile bağları ile bağladığı bir kişiden dinlemesi hoş değildir. Bu aşağılayıcı. Eş, seçilen kişinin saldırgan davranışının ortaya çıkmasının nedenlerini, bu durumda nasıl davranacağını ve evliliğin kurtarılmasının mümkün olup olmadığını bilmek istiyor.

nedenleri

Ailenizin başının zayıf cinsiyetten aşağılanmasının çeşitli sebepleri var.

 • Nedeni yüksek kazanç veya eş durumu olabilir. Kendisini daha fazla kazanıyor ve ana ekmek kazanan olmayan kocasını küçük düşürmeye hak kazandığını düşünüyor. Bir adam liderliğini kaybeder. Şanslı bir bayanla rekabet etmesi zor.
 • Bazı kadınlar eşlerini daha başarılı bir komşusu, tanıdığı, bir arkadaşı kocasıyla karşılaştırmaya başlar. Karım, maddi refahlarından daha yüksek olduğunu düşündüğü, iyi bir gelire sahip olmalarından rahatsız.

Bir kadın destek sağlamak yerine, bir eşe hakaret eder ve küçük düşürür, çocuğun gözünde otoritesini azaltır. Seçilen kişi, erkeklerin eylemleri için, mali başarı için nişanlılara ilham vermek için çağrılan kişinin o olduğunu unutuyor.

 • Bazen saldırgan davranış, seçilen kişiliğin psikolojisinin yanlış anlaşılmasının bir sonucu olarak ortaya çıkar. Eş, isteklerini ihmal eder, ona kızar, haksız yere hakaret, hakaret her türlü şekilde hakaret eder. Böyle bir ilişkide birbirine uyum ve saygı yoktur.
 • Bazı insanlar bir başkasını, özellikle de kendi eşini küçük düşürmekten memnuniyet duyar.
 • Bazen kadınların kavga edecek kimsesi yoktur. Olumsuz duygularını sıçraması için kocasını nesne olarak seçti.
 • Bazen karısı kocayı kamusal olarak küçük düşürür, yabancıların huzurunda azarlar. Bu durumda, seçilen bir kişiyle yüz yüze konuşmak, kendisine herhangi bir hoşnutsuzluğunu sessizce, fısıldayarak ifade edebileceğini veya iddialarını özel olarak yapabileceğini açıklamak gerekir.
 • Çoğu zaman, kadın sevgili iltifat ve dikkat eksikliği sona erer. Bağırarak ve küfrederek, bilinçaltındaki bir kişiye dikkatini çekmeye çalışıyor. Eş agresif davranışlarla sevgiyi geri getirmenin imkansız olduğunu anlamıyor. Çift arasındaki boşluk artıyor.
 • Ebeveyn ailesinde ise benzer bir davranış şekli vardı. Anne her zaman hükmediyordu, kocasına hakaret ediyor ve hakaret ediyordu. Kızı sadece ebeveynin eylemlerini kopyalar.
 • Bir kadının çok fazla iç sorumluluğu olabilir ve kocası ona yardım etmek istemez. Daha sonra seçmenin davranışına yetersiz tepki veriyor. Sebebi, aşırı banal işçiliği: omuzlarında çok fazla endişe vardı. Sadık davranılmaması eşin tarafında olumsuz duygular doğurur.
 • Bazen bayan işyerindeki yükle başa çıkamaz ve evde kendi kocasını yıkar.
 • Sağlık sorunları, hormonal bozulmalar da makul olmayan ruh halinin kadına salınmasına neden olabilir.
 • Karısı, nişanlı için çocukların kıskançlığı nedeniyle saldırganlık yaşayabilir. Zor kadın, istemsiz bir şekilde yumuşak ve hoş bir babaya ulaşmaya başlayan eşinin ve çocuklarının kişiliğini bastırmaya çalışır. Anne, çocuklarına azarlayan ve küçük düşüren, sevgili ebeveynleriyle ilgili hoş olmayan şeyleri kasten ifade etmeye başlar. Genç nesil, zayıf bir adam için beklediği hor yerine, acıma göstermeye başlar. Kadın çocukları daha fazla kıskanıyor.

Onu ne rahatsız edebilir?

Bazı kadınlar, kocasıyla hiçbir ilişkisi olmayan tüm olumsuz duygularını ona atarlar.Böylece, eş onun tüm sıkıntılarının suçlu haline gelir. Genellikle bir erkek suçluluk duygusu oluşturmaya başlar. Ruhunda hakaretler yığılıyor. İnsanın öz saygısı azalır, sadık olan duyguları yavaş yavaş kaybolur. Seçilen birinin sonsuz kontrolü, erkeğin daha sonraki eylemleri için bir senaryo sağlanması onu büyük ölçüde zorlar. Düzenli olarak kadın direktifleri hakaret ortağı aldı.

Eşinin seçtiği birini değiştirme denemesi başarıya yol açmaz. Eşi sürekli olarak kocasını eleştirir, ona bir isim söyler, böylece idealini ayarlamaya çalışır. Yavaş yavaş, erkek suçlar yığılıyor. Seçilmiş olanın zayıf tutumuna artık tahammül edemiyor. Bir erkeğin kimliğine uygulanan acı verici bir darbe, genellikle ikinci yarının mahremiyet içinde mantıksız bir şekilde reddedilmesine neden olur. Böyle bir hakaret kendiliğinden ortadan kalkmayacak. Çalışması gerekiyor. Cinsiyet sıklığını azaltma konusunda bir kağıda yazı yazmak, dışarıdan durumlara bakmak doğru karar vermenize yardımcı olacaktır.

Bir koca, çocuk yetiştirme, ev işlerine yardım etme çabalarını ve ebeveynlerine ve akrabalarına karşı mükemmel bir tavrı göz ardı ederse, karısına karşı bir şikayette bulunabilir. Kocası tüm gücüyle çalışır ve ikinci yarısı farketmez, verilen eylemleri gerçekleştirir. Bir kocayı takdir etmek için, zaman içinde sadık olanlara - gerekli eylemlere şükretmeyi unutmayın. Eşlerin aynı ortaklarla ilgili farklı algıları eşler arasındaki boşluğu arttırır.

Birikmiş şikayetler saldırganlığa neden olabilir, önemsemelerden dolayı kavga salgınını teşvik edebilir. Affedilmeyen kızgınlık, evliliğin tahrip olmasına yol açabilir. Susturma onları. Sorunu birlikte çözmek daha iyi. Suç ne kadar fazla olursa, onlarla başa çıkmak o kadar zorlaşır.

Kocam ne yapmalı?

Karıma yapılan aşağılanma ve hakaret derhal durdurulmalıdır. Tekrarlanan işlemlere izin veremeyiz. İlk vakadan sonra, kadına kendi yönündeki olumsuz saldırılara izin verilmediğini açıklamak gerekir. Koca, aşk adına bile onlara tahammül edemez. Kadını, tekrarlanan aşağılanmanın ve hakaretlerin ayrılmaya son vereceğini derhal haberdar etmek en iyisidir. Eğer karısı hakaret edici kelimeler söylerse, küçük düşürür, rahatsız eder, aynı cevabı vermemelisin. Onu sakinleştirmeli, nazik kelimeler bulmaya çalışmalı, onunla uzlaşmalıyız. Hiçbir durumda sesinizi yükseltmemelisiniz, bağırmaya çalışın. İkisinin de harika bir mizah anlayışı olduğunda. Hakaretleri şakalara çevirmek en iyisidir.

Babaya saygının azalması nedeniyle çocukları ihmal etmek kabul edilemez. Bir erkek her zaman ailenin başı olarak kalmalıdır. Eşin kendisi asla nişanlısına atılmamalı ve kendi tarafına alay etmeye dayanmamalıdır. Bunun istisnası hamilelik ve doğum sonrası depresyon sırasında toksikozdur. Bebeğin ailede ortaya çıkması kadının davranışını etkileyebilir. Bu süre zarfında, genç anneye şefkatle, nazikçe ve büyük bir özenle davranmak gerekir. Sevgi dolu koca hakarete ve aşağılanmaya maruz kalmayacaktır.

Obstinate karısını başkaları ile karşılaştırmaya gerek yok. Aynı sevgili ve yakın insandır, kırgın olmayan bir çocuk gibi. Böyle anlarda, diğer yarısını küçük bir çocuk olarak almaya değer. Erkek gücü, karısına bir kırılganlık hissi vermek için mümkünse devam edecektir. Seçilen kişi güvenli erkek ellerinde hissetmelidir.

Bir evlilik nasıl kurtarılır?

Karısının güvenini ve sevgisini iade etmek kolay değildir. Kendi koşullarının dayatılması, edepsizlik, kötüye kullanma, taciz, evlilik ilişkisini yıkıcı olarak etkiler. Bu gibi durumlarda duygular zayıflar. Karının ailenin reisi olma arzusu, kocasına hakim olma arzusu çoğu zaman anlaşmazlığa ve ilişkilerin kopmasına neden olur. Bir evliliği kurtarmak için çok sabır gerekir.

Nazik uyumlu ruh eşini sevmek kolaydır. Huysuz ve histerik eşi dikkatle ve dikkatle kuşatmak çok fazla zaman alır. Bu bir tür başarı. Aile mutluluğunun sırrı, birbirimize özen göstermektir. Eşinin suçlamalarına doğru cevabın seçimi önemli bir faktördür. Bazı durumlarda, özür dilemek yeterlidir. Hassasiyet, dikkat ve sevginin düzenli ifadesi evlilik ilişkisini güçlendirir. Bir kadın güvenilir bir erkeğin yanında görmek ister. Taştan bir duvar gibi hissederek yumuşak bir eşe dönüşür. Sıkıştırma sorunlarının dostane bir tartışması ailenin sağlamlaşmasına yol açar. Ortak çeşitli etkinliklere çıkar, yürür eşlerin ilişkisini güçlendirir. Çeşitli sergileri ziyaret eden sinemalar, müzeler aileyi bir araya getirir. Karınızı hobilerinize götürebilir ve ortak hale getirebilirsiniz.

Birbirlerine küçük hediyeler verme zaman zaman alışkanlık geliştirmek, seçilmiş olanı hoş sürprizlerle memnun etmek gerekir. Sonuçta, bir kadın sadece ayrılmış bir kocanın dikkatini çekmeyebilir. Sevdiklerinize neşe getirmeyi, iyi bir ruh hali vermeyi öğrenmeliyiz.

Sadece yaşam aile bağlarını birleştirmez. Genel aile bütçesi, bir erkeğin finansal başarısızlığıyla ilgili suçlamaları önlemeye yardımcı olacaktır. Paranın gizlenmesine izin verilmez. Sevilen birine güvenmek, sıkı sıkıya bağlı bir ailenin işaretidir. Gelirleri iyi olan bir kadın, sevdiklerine ve akrabalarına yardım etme şansına sahip olduğu için memnun olmalıdır. Kibarlık ve bencillik, güçlü bir aile kurulmasına katkıda bulunur.

Değer sisteminin değişmesi arzu edilir. Manevi düzlemde maddi malların peşinden koşma, zengin bir yaşama götürür. Ailenin asıl kazananı kim olursa olsun, Keşke eşlik eden kalp sıcaklık ve sevgi ile doluydu. Evlilik ilişkisinde lideri değiştirmek için her türlü çabayı göstermek önemlidir. Ailenin bilge başı hanehalkı tarafından saygı görür, onun tavsiyelerini dinler. Bir eş tahrişini engellemeye çalıştığında ve kocasına tamamen itaat etmeye çalıştığında, aynı fikirlilik ailede doğar. Birbirini duyma yeteneği tüm farklılıkları ortadan kaldırır.

Ailede uzun zamandır beklenen barış, sıklıkla tapınağa ortak bir ziyaretle gelir. Düğünün kutsallaştırılması yeni bir evlilik ilişkilerine katkıda bulunuyor. İtiraf ve cemaat ailenin bütün üyelerini birleştirir. Ortak itirafçı iyi evlilik ilişkilerini yeniden kurmaya yardımcı olacak. İddialar, huzursuzluk, suçlar ortadan kalktığında, kalpler sevgi ve barışla dolduğunda, uyum ve dostluk içinde yaşama fırsatı vardır. Aile psikoloğu, evlilik esaretinin tüm inceliklerini anlamak için yardımcı olacaktır. Psikolojik eğitim, durumun baştan sona düşünceli bir analizine ve çalışmasına katkıda bulunur. Kişi, kadın ve erkek duyguları arasındaki farkları fark ederse, karşılıklı hakaretler, kavgalar ve hakaretler olmadan ahenkli ilişkilerin karşı cinsiyete geri getirilmesi mümkündür.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler