Karı koca Arasında Aile İlişkileri

Karısı sürekli mutsuz: sorunu çözmenin nedenleri ve yolları

Karısı sürekli mutsuz: sorunu çözmenin nedenleri ve yolları

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. nedenleri
 2. İlişkiler nasıl geliştirilir?
 3. Kavga ve karısı ile çatışma sırasında nasıl davranmalı?

Kuşkusuz, her birimizin evliliğinde uyum ve karşılıklı saygı için çaba göstermesine rağmen, böyle bir idealin elde edilmesi her zaman mümkün değildir. Eşlerin hayatında zor dönemler ve hoş olmayan peripetiyalar var. Ancak, ortaklar arasında manevi bir ilişki ve içten hisler varsa bunların üstesinden gelinebilir. Ancak bazı çiftlerde, eşlerden birinin çok sık ya da neredeyse sürekli eşle olan memnuniyetsizliğini ifade ettiği durumlar ortaya çıkabilir. Bu makalede eşinin sürekli memnuniyetsizliğini gidermek için sebep ve yöntemler tartışılacaktır.

nedenleri

Evli bir çiftin ilişkisinin psikolojisi basit değildir. “Sevgili azarlar, sadece kendilerini eğlendirir” ifadesi, çatışma ve kavgaların anlamsızlığını gösteren, her durumda her zaman doğru değildir.

Çoğu zaman evlilikte olan erkekler, zor ve düşmanca bir ortamda yaşamaya zorlandıkları gerçeğiyle karşı karşıyadır. Karısı her zaman kocasının hakaret etmemesinden, genellikle makul olmayan bir şekilde hakarete uğradığında, çok zor ve makul olmayan talep ve iddialarda bulunur. Ailede çocuklar varsa, bu olumsuz durum duygusal ve zihinsel sağlıklarını çok olumsuz yönde etkiler. Ne yazık ki, böyle bir durumdaki erkekler yanıt olarak basitçe engellenir, diğer yarısını kaba kelimeler ve suçlamalarla gösterirler. Sonuç olarak, her iki ortağı da tüketen skandallar neredeyse her gün evde meydana geliyor.

Bu sorunu tam bir ciddiyetle çözmek için her iki eş tarafından da yaklaşılmalıdır. Bir erkeğin bu davranış nedeninin ne olduğunu ve eşinin neredeyse sürekli şişirilmiş halini bulması önemlidir. Karısı ayrıca psikolojik zorlukları üzerinde çalışmalıdır. Skandallar alanında ve sevilen bir kişinin sistematik aşağılanmasında değil, rasyonel psikolojik-duygusal durumun düzeltilmesi ve kontrolü yöntemleriyle bir çıkış yolu bulmaya çalışmalı.

Bir çiftin aile ilişkilerinin uyumsuzluğunun olası nedenlerini göz önünde bulundurun, çünkü karısı her zaman kaba, hakaretten ve nesnel sebepler olmadan memnuniyetsizlikten söz ediyor.

Genellikle ilişkilerde benzer ihlallere yol açar çiftin cinsel yaşamındaki sorunlar. Uzun süre cinsel ilişkilerden memnun olmamak, ancak bunu ifade edememek, utandırmamak veya ifade etmek istememesi nedeniyle, kadın yavaş yavaş duygusal stres yaratır. Zamanla stres yalnızca artar ve eş bilinçsizce evsel alanda rahatlamaya çalışır. Birçok kadın cinsel yaşamı psikolojik durumlarıyla hiç ilişkilendirmez. Bu, ilişkilerde sorunların farkındalığını ve ardından çözülmesini büyük ölçüde karmaşıklaştırır.

Aile hayatını iyileştirmenin önündeki engel, bir veya her iki eşin de utangaçlığıdır. Ortaklar, seksüel olarak tartışmaya, karşılıklı dileklerini dile getirmeye, olumsuz yönleri belirtmeye hazır değiller. Böyle bir durum, bir çiftin her iki ortağı da tatmin eden sağlıklı bir cinsel yaşamdan yoksun olması, yatak dışındaki ilişkiyi büyük ölçüde karmaşıklaştırır.

Eşlerin duygusal uzaklığı, ortak çıkarların eksikliği ve karakterlerin zıttı aile hayatını büyük ölçüde karmaşıklaştırır. Genellikle, evlenecek bir erkek seçiminin bir şekilde zorlandığı durumdur. Maalesef, bugün bile, uygunluk evliliklerinin veya ebeveynlerin ısrarı durumunda hala sonuçlanmaktadır. Böyle uygun olmayan bir birliğin nedeni plansız hamilelik olabilir.Her durumda, neredeyse kesinlikle evlilikte birlikte yaşayan bu eşler, samimi bir manevi ilişkiden mahrum kalacaklar.

Ortak çıkarların ve temas noktalarının eksikliği normal iletişimi zorlaştıracaktır. Ancak yan yana yaşayarak birbirimizin varlığını görmezden gelmek imkansızdır. Bu nedenle, iletişimin nedenleri - bu durumda - negatif renk, sadece düşünülmüş. Bu, mağaralara, suçlamalara, eşlerden birinin veya her ikisinin hakaretlerine neden olur.

Bir kadının kocasını azarlama nedeni olabilir çocukluk döneminde gözlemlediği aile ortamı. Başka bir deyişle, bir kız veya kadın, evlenmeye girmiş ve bir erkekle birlikte bir hayata başlamış, bilinçsizce ailesiyle gördüğü ilişki kurma senaryosunu tekrar eder. Bu tür durumlarda çoğu zaman, kız ağır skandal sahneleri ve hatta şiddet sahneleri gözlemlemek zorunda kalırsa, çocukların psikolojik travması bile vardır.

Durumda aileyi ve eşi ebeveynleri de çukurlaştırabilir. Annem çoğu zaman kızının ilişkisine müdahale eder. Kayınvalidesi, kayınvalidesine olumsuz cevap verebilir. Çoğunlukla yetişkin bir kadın, seçtiği kızı kızının gözünde küçük düşürmek için maceralara bile başlayabilir. Eşler, ebeveynleri ile aynı evde veya dairede yaşıyorsa, durum daha da ağırlaştırılır.

Karısının keskin ve kaba davranışının sebebi yalan söyleyebilir Adamın olumsuz özelliklerinde. Eş, böylece çıkarlarını savunmak veya savunmak zorunda kaldı. Genellikle kocalar açıkça makul olmayan kıskançlık gösterirler, sahip olma, ikinci yarının özgürlüğünü kısıtlar, çıkarlarını fark etmelerine izin vermek, hobilerle meşgul olmalarına izin vermezler. Arkadaşlarla iletişimden mahrum, kendileri için ilginç bir iş yapma fırsatı bulamayan kadın, iş ve ailenin yanı sıra eşine olan duygusal stresini de azaltarak yanıt veriyor.

Kadınların psiko-duygusal alanı için ciddi sonuçlar Bir erkek tarafından cinsel şiddet içeren şiddet olayları yaşandı. Bir babanın dayakı olabilir ve bir eş veya yabancı bir adamın tecavüzünde bir ağabey ile şiddetli kavgalar olabilir. Eğer bir kadın psikolojik yardım almadıysa ve kendi başına (çok nadir durumlarda mümkün olan) yaralanmayla başa çıkamadıysa, korku, kızgınlık, kaba kuvvetten önceki çaresizlik bilinçaltında kalacaktır. Bu, uzun süreli rehabilitasyon gerektiren ve bir psikoterapistle çalışmayı gerektiren çok zor bir durumdur. Kadınlar genellikle bu deneyimden utanır ve kocası karının bir zamanlar şiddete maruz kaldığını bile bilmiyor olabilir. Sonuç olarak, ikinci yarının problem davranışının kökünün tam olarak orada durduğunu düşünemezsiniz.

İlişkiler nasıl geliştirilir?

Tabii ki, sevgi dolu bir eş kesinlikle sakin ve arkadaşça atmosferi ailesine geri vermek isteyecektir. Ancak, bu istediğimiz kadar çabuk yapılamayacağı gerçeğine kendinizi ayarlamaya değer. Herhangi bir ilişkide, evlilik veya evlilik öncesi, sabır önemli bir rol oynar. Evliliğinizi korumak ve güçlendirmek hedefini belirlemek, stoklamak için önemli olan bu niteliktir.

Erkeklere psikolojik tavsiye

 • Ebeveynlerinizle, yakın arkadaşlarınızla ve eşinizin akrabalarıyla güvene dayalı bir ilişki kurmaya çalışın. Bu, kendi tarafındaki olumsuz yorum olasılığını önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olacaktır. İkinci yarınız, yıllardır sevgili kızınız, kız kardeşiniz veya yakın arkadaşınızdır. Sizi temastan kaçan kapalı bir kişi olarak görmek, size karşı güvensizlik hissetme olasılıkları daha yüksektir. Ve sonra ebeveynler ve arkadaşlar adına, iftira şeklinde savunan bir tepki beklemek ve eşinizi size karşı kurmak oldukça mümkündür. Eşin arkadaş ve akrabalarıyla iletişim kurarak kimliğini daha tam olarak keşfedebilirsiniz. Ve bunlar ortak rekreasyon ve yaratıcılık konusundaki konuşmalar ve aktiviteler için yeni konular.
 • Eşinizle sohbetlere güvenerek zaman geçirin. Unutma, sevilen biriyle paylaşması gereken ilgi alanları ve endişeleri var.Nesnel sebepler olmadan hiçbir şeyi mahkum etmek ya da yasaklamak için acele etmeyin.

Karınızın, onun için zor durumlardan bir çıkış yolu bulmasına yardım edin, iş sorunları sırasında onu destekleyin. Bütün bunlar stresi hafifletmesine ve sakinleşmesine yardımcı olacaktır.

 • Cinsel yaşamdaki sorunları görmezden gelmeyin. Eşinizle yakınlıktaki duyguları hakkında konuşun. Siz ve eşiniz böyle bir soruyu tartışmaya hazır değilseniz, seks işçisiyle görüşmekten korkmayın. Tüm dünyada evli çiftler bu tür danışmanları ziyaret eder ve bu da evliliği güçlendirmeye, karşılıklı anlayışı geliştirmeye yardımcı olur ve çoğu zaman boşanmaları önler.
 • Davranışlarınızı, alışkanlıklarınızı, eşinizle iletişim tarzınızı nesnel olarak değerlendirin. Kişisel niteliklerinin öz analizi her durumda yararlıdır. Genellikle sevilen birisini kendimiz için düzenli olarak yapıyoruz.
 • Çoğu zaman kocalar, bütün çatışmalarda ikinci yarısını memnun etmeye çalışarak bir hata yaparlar. Elbette, temas kurmanız ve gerçekten mükemmel hataları düzeltmeniz gerekir. Ama burada mantıksız talepleri şımartmak, hakaret ve mağaralar hala buna değmez. Bu şekilde, sorunun özünden kurtulmayacaksınız.

Kavga ve karısı ile çatışma sırasında nasıl davranmalı?

Basit ipuçlarını takip edin.

 • Sakin olmaya çalışın, terbiyesizliğe tereddüt etmeyin, durumu ağırlaştırmayın. Yapıcı yeterli iletişim, sıcak bir değişmeden çok daha etkilidir.
 • Eğer eşiniz sakinleşemiyorsa ve temasa geçmiyorsa, belki bir süre onu yalnız bırakmalısınız. Başka bir odaya biraz zaman ayırın veya yürüyüşe çıkın. Ondan önce, karınıza sözlerinin size çok saldırgan olduğunu ve onu düzeltmek ve sakince sorusunu onunla tartışmak için zaman vermeye hazır olduğunuzu söyleyin.
 • Duygusal durumu kontrol etme tekniklerini öğrenin. Örneğin, fatura üzerinde nefes. Sakinleşmek için hızla kendinize 4'e kadar saymazsınız, eşit nefes alın, nefesinizi aynı tempoda 4 kez daha tutun, ardından 8 kez eşit şekilde nefes verin.

Bu egzersizden 2-3 dakika sonra normale dönmeniz yeterli. Eşinize bu veya başka bir etkili teknikten bahsedin ve gergin bir durumda birlikte yapın.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler