boşanma

Boşanma: Artılar ve Eksiler

Boşanma: Artılar ve Eksiler

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Kocanı ne zaman boşamak istersin?
 2. Karımdan ayrılma zamanının nasıl geçtiğini nasıl anlayabilirim?
 3. Nasıl karar verilir?
 4. Psikolog ipuçları

Genellikle boşanmanın kilitlenmeden kurtulmanın tek yolu olduğu ortaya çıkar. Böyle bir kararın hatalı olması mümkündür. Kaderini ve sevdiğinin kaderini nasıl belirleyebilirsin? Bu tür soruların cevaplanması kolay değil, mümkün.

Kocanı ne zaman boşamak istersin?

Boşanmanın kaçınılmaz olduğuna dair işaretler bu üzücü olaydan çok önce ortaya çıkıyor. İlk önce, kadın bütün hakaretleri ortadan kaldırır ve sonra ruhu tükenmeye başlar ve artık böyle bir duruma dayanmamasını ister. Gençler evlendiğinde, yaklaşan mola hakkında düşünmezler. Bazıları hayatları boyunca birlikte yaşar, bazıları ise başka bir gün için evlilik bağını kırabilir. Neden bağımlıdır ve önceden öngörülebilir mi? Doğru kararı vermek için hangi işaretleri kullanmalıyım? Aşağıdaki ipuçları bu konuda yardımcı olacaktır.

Fiziksel taciz

Fiziksel taciz, sizi boşanmaya zorlayan temel argümandır. Zorbalığa tahammül edemezsiniz. Gerçek bir erkek asla bir kadına yardım etmez. Evlenirken, kadın mükemmel bir şekilde gelecekteki kocasının karakterinin tüm olumsuz özelliklerini gördü. O zaman, onu çok sevdi ve her şeyin yoluna gireceğini umuyordu ve kocası fikrini alacak ve kendini düzeltmeye başlayacaktı. Fakat zaman geçti ve insan hiçbir zaman ideal olmadı. Bir kez aldatılmak, zamanın geçeceğini ve her şeyin yoluna gireceğini ümit etmeyin. Öyleyse tüm hayatın uçup gidebilir ve sonunda eylemsizlikten pişmanlık duyacaksın.

Şiddet uzun bir süre devam ederse, gidecek hiçbir yeri olmamasına rağmen, durdurulması gerekir. Nihai kararı verirseniz her zaman bir çözüm vardır. Sonunda, bu durumda, kadınlar için psikolojik destek servisine başvurun. Orada duygularını anlamana yardımcı olacaksın. Hareketsizliğinizin acı çekmenize ve çocuklarınızın acı çekmesine neden olduğunu unutmayın.

Ahlaki baskı, despotizm

Ahlaki taciz de boşanma için güçlü bir argümandır. Bazen belirlemek daha zordur - hangisi daha kötü: bir kişinin ahlaki veya fiziksel istismarı. Bir kadın, kocası tarafından sürekli küçük düşürüldüğünde veya önemsemeyle hata bulduğunda, aşk geçer ve nefret olur. Bu nedenle, seçtiğiniz kişiyle rahat hissetmiyorsanız, zor bir adım - boşanma hakkında düşünmeli ve karar vermelisiniz.

Bundan sonra yaşamınızda değişikliklerin gerçekleşmesi, bunun sonucunda gerçek mutluluğu bulabilmeniz mümkündür.

alkol

Kocan uzun zamandır alkol bağımlısı. Bu durumda, tıbbi bakım ve tam bir tedavi sunmayı deneyebilirsiniz. Ancak, bu daha önce geçmiş bir aşama ise ve kişi aşağı ve aşağı batmaya devam ederse, o zaman değerli zamanınızı boşa harcamamalısınız. Eğer böyle bir eşle kalırsanız ve gelişmeyi ümit etmeye devam ederseniz, zaman içerisinde alkol bağımlısı olmanız oldukça olasıdır. Önce depresyona giriyorsun, sonra çıkarmak için bir bardak dene. Bu durumda, hoşuna gidecek.

Yaşam sıkıntısı bataklığı gecikecek ve aileniz büyük olasılıkla tam bir çöküşe gelecek. Herkes yakındaki bir alkolikle yaşamanın zor olduğunu biliyor. Her şeyden önce, çocuklarınız bundan muzdarip. İlk etapta bir adam bir şişe ve karısına ve çocuğuna sevgisi olmadığı zaman, boşanma bu durumda anlaşılmaz bir acele olmayacaktır. Aksine, kendinizi sıkıntılardan ve sorunlardan kurtarırsınız.

vatan hainliği

Sevilen birinin ihaneti, zaman zaman çözülmeyen bir problemdir. Bir kadının kocasının sadakatsizliğine katlanması zordur. Küçük düşürür ve hakaret eder. İhanet bir kez olsaydı ve koca her gün karısından ve çocuklarından pişmanlık duyup affedilmesini isterse, bu durumda affedilmeye değer. Ve bunun tersi olur. Kocası sağa sola bakıyor. Kimse utangaç değildir. Her fırsatta değişir ve aynı zamanda aileden ayrılmayacak. Bu durumda, ilişkiye son vermeniz gerekir. Bu asla düzeltilmeyecek ve siz, eğer her zaman affederseniz, fiziksel olarak sürekli deneyimlerden hastalanabilirsiniz.

Görünüşe göre hayallerin bir adamıyla tanıştın. Hissetme duyguların kör oluyor. Sonuç muhteşem bir düğündü. Ve ondan sonra, tatillerden biraz iyileşerek eşin beklediğiniz gibi olmadığını fark ettiniz. Tanınmanın ötesinde değişti, kaba ve kibar davrandı. Onun tarafında sadece ahlaki baskı ve despotizm var. Onunla herhangi bir konuda anlaşmak zor. Kocanın inat ve egoizmi sizi baskı altına almaya başlar. Bu durumda, şikayetler birikir ve “ruh kabının” olumsuz duygularınızla dolduğu ortaya çıkıyor. O zaman boşanma kaçınılmazdır. Ve buna direnme.

Zaman içinde eşler arasındaki ilişki karşılıklı hakaretler sonucu ortaya çıktı ve karakter niteliğindeki uyuşmazlıklar. Daha fazla ortak yaşam, yalnızca bu algıyı güçlendiriyor, aile bağlarının korunması imkansız.

Hayat hakkındaki görüşlerinde çok farklı insanlar olduğun ortaya çıktı. Biri filmleri ve müziği seven, bir diğeri de garajda sürekli kaybolan ve teknolojiyle ilgilenen ince bir doğa. Bazen arkadaş olmak, yaşam için düşman olmaktan iyidir.

Karımdan ayrılma zamanının nasıl geçtiğini nasıl anlayabilirim?

En azından bazı şüpheler varsa kesin bir karara varmak zor. Ancak, her şey sadece kendinize işkence yaptığınızı gösterirse, bir evlilik içinde yaşamaya devam etmemelisiniz. Belirli bir çözümün seçimine karar verebileceğiniz işaretler var. Bir zamanlar gelecekteki karınız hakkında tutkuluydunuz ve aile yaşamının umudu bulutsuz renklerde görüldü. Evlendikten sonra, ev içi sorunlar başladı. Eşinizin yemek yapmayı bilmediği ortaya çıktı. Dahası, evinizi rahat ve sıcak bir hale getirmek bile istemiyor. Dairenin her yerine bir şeyler attığında, lavaboda her zaman kirli bulaşıklar vardır ve yerler haftalarca yıkanmaz.

Elbette, bu durumda, bir bakıcı kiralamanız veya kendi işinizi yapmanız önerilebilir, fakat parayı nereden alıyorsunuz? Bu durumda boşanma zaman meselesidir. Durum düzelmezse, o zaman dikkatsiz bir eşle olan ilişkinizi sonlandırmaktan mutluluk duyacaksınız.

Diğer bir husus karının sadakatsizliktir. Seni değiştirdi ve davranışlarında fazla pişmanlık duymuyorsun. Bu ihanetin tekrar tekrar gerçekleşebileceğini gösteriyor. Geçersiz eş, zor zamanlar gelir gelmez sizi istediğiniz zaman bırakabilir. "Arkaya bir bıçak sapladığında" neden bekleyelim? Boşandığınızda, sizi takdir edecek ve koruyacak saygın bir kadınla tanışabileceksiniz.

Eğer karısı sadece kendi işleriyle uğraşırsa: saçlarını, manikürlerini vb. Yapar, her fırsatta erkeklerle flört eder, sonra boşanmayı düşünmelisin. Bütün heveslerini öderken bencil bir kadın seninle kalacak. Gelir kaynağınızı kaybederseniz, eşiniz sizi daha başarılı ve daha başarılı bir erkek için bırakacaktır.

Bir başka titiz problem, karınızla uzun süre yaşadığınızda, ancak çocuklarınız kazanamadı. Çocuğu olmayan bir ailenin geleceği yoktur. Eğer durum umutsuzsa ve uzun zamandır boşanmayı düşünüyorsanız, o zaman karar vermemelisiniz. Boşanma sayesinde yeni bir ailede mutluluğu bulabilecek ve çok sayıda çocuk yapabileceksiniz. Belki de eski karınız çocuk sahibi olabileceği böyle bir adam bulabilir.

Bir kadınla tanıştın, onsuz bir gün yaşayamazsın.Meşru karınız sizi uzun süre rahatsız ediyor ve yanınızda yaşadığı için ondan hoşlanmıyorsunuz. Ruh eşine işkence etme. Dürüstçe ihanetini kabul et ve aileyi terk et. Dürüst bir eylemde bulunacaksınız ve iki yakın kadın kararsızlığınızdan zarar görmeyecek.

Siz ve eşiniz görüşlerinde tamamen farklı insanlarsınız. Birlikte sıkılıyorsunuz ve çocuk sahibi olmak bile durumu kurtarmıyor. Çok uzaklara gittiğinden beri, uzun zaman oldu. Mevcut durumdan dolayı depresyona girdiniz. Öyleyse boşanma hakkında ortak bir karar vermek gerekiyor.

Kariyer karısı, tam teşekküllü bir evliliği isteyen bir adam için başka bir problemdir. Garip durum, çocukların olmaması ve eşin soğukluğuyla ağırlaşmaktadır. Genellikle karısının sadece işle ilgili tutkulu olduğu bir ailede, eşinin evde olmadığı için eşi kızar. Pazar günleri bile şirketin sorunlarını telefonla çözüyor. Şu anki hane küçük ilgi görüyor. En kısa zamanda çocuk sahibi olmak istemeniz gerçeğinden bahsetmek, böyle bir kadını rahatsız eder. Böyle bir kadından mümkün olduğunca kaçın. Hala gençken yap. Tabii ki, boşandıktan sonra, birlikte yaşamınızda rahatlık ve uyum yaratabilecek bir eş bulabileceksiniz.

Üzerinde sıcak noktaları belirleyebilecek birçok başka yön vardır. Davayı dayanılmaz bir duruma getirmeyin. Normal insanlar, boşanmanın durumdan çok elverişli bir yol olmadığını anlar, ancak kurallarda istisnalar vardır.

Nasıl karar verilir?

Herhangi bir ciddi karar vermek her zaman zordur. Ancak böyle bir deneme sizin payınıza düştüğü için, cesaretle onu alın. Bu durumda, tüm artılarını ve eksilerini hesaplamak gerekir. Tabii ki, aileni kurtarmayı ve bütün gücünü ona vermeyi deneyebilirsin. İnsan ruhu çok ince bir maddedir. Onların iradesine uyum sağlamak ve buna karşı çıkmak mümkün değil. Bu gerçekleşse bile, zaman içinde yaptığınız şeyden pişmanlık duyacaksınız veya son umutsuzluğa düşeceksiniz. İki tarafın hiçbiri böyle bir olaya ihtiyaç duymuyor.

Çocuk varsa

Ailede bir çocuk varsa, çift sadece ona zarar vermek istemedikleri için boşanmaz. Aynı zamanda, kendinizi çok mutsuz bir insan olduğunuzu düşünerek buluyorsunuz. İşten sonra eve gitmek istemiyorsun. Evet ve skandallar nadir değildir. Bu kadar gergin bir durumdaysanız, çocuğunuzun kimin büyüyeceğini düşünün? Şüpheli işkencelerden kurtulun ve istekli bir karar verin.

Eğer aşk yoksa

Öyle olur ki, duyguların o kadar çok soğuduğu, ruh eşinize yakın olmanızın zor olması. Vücudunun tüm hücrelerini hissediyorsun. Burada hiçbir şey evliliğini kurtaramaz. Herkes aile krizlerinin ilişkilerde ortaya çıktığını bilir. Çıkmazlarla hiçbir şekilde karıştırılmamalıdırlar. Kriz evrensel çaba ile çözülebilir. Eşler ara vermek istemiyorlar, birbirlerine ihtiyaç duyduklarını hissediyorlar, ancak hayatlarını birlikte nasıl sürdüreceklerini bilmiyorlar.

Psikolojik yardım ve eşlerin isteği evliliğin kurtarılmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, her iki eşin de uzun süre ilişkide soğuk olmaktan bıktıkları zaman, tamamen zıt bir tablo vardır. Bu durumda boşanma tek doğru çözümdür. Örneğin, eğer bir eş size aileyi rakibinize veya rakibinize bıraktıklarını açıkladıysa. Engelleri tamir etmeye gerek yok. Bu hiçbir şeyi başaramayacak.

Vatana ihanet eşi birlikte yaşamanız konusunda şüphe uyandırır. Her gün ruh eşinden nefret ediyorsun. Gözlerim önündeki resimler ortaya çıkmadan önce, sevdiğin kişinin rakibinin kollarında olduğu yer. Bu düşüncelerden çıldırıyor ve boşanmaya adım atmadığınız için kendinizi suçluyorsunuz.

Bu durumda, derinlerde uzun zaman önce, kafanızdaki karışıklığın doğru yönde bir adım atmanıza izin vermediğine karar verdiniz. Güç toplamak ve boşanma için dosya. Hemen daha iyi hissedeceksiniz.

Psikolog ipuçları

Ailenizde ortaya çıkan sorunların yalnızca birlikte yaşamanın belirli bir aşamasında ortaya çıkabilecek bir kriz olmadığından eminseniz, boşanma tüm sorunlarınızdan yadsınamaz bir yol olacaktır. Ve yine de, nihai bir karar vermek için, her şeyin üzerinde düşünmek ve düşünmek iyi değer. Güçlü bir kişiyseniz ve ortaya çıkan sorunlarla başa çıkabileceğinizi düşünüyorsanız, aşağıdakileri yapın.

 • Evde kimse yokken bir zaman seçin. En sevdiğiniz ve rahatlatıcı müziğinizi açın, rahat bir sandalyede oturun.
 • Rahatlayın ve eşit şekilde nefes alın. Hiçbir şeyin sizi düşüncelerinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin.
 • Diğer yarına evlenirken olan tüm anları hatırla.
 • Önce kötü durumları düşünün. Unutma, evli olduğun yerin ayrıntıları bizim istediğimiz kadar rahat değil.
 • O zaman, senin ve eşinin mutlu olduğu anları hatırla.
 • Diğer yarınız olmadan nasıl yaşayacağınızı düşünün.
 • Eğer ayrılmayı düşündüyseniz ve düşünmeniz daha kolay hale gelmişse, evliliğinizi sona erdirme eylemlerine devam etmeniz faydalı olabilir.
 • Kesin bir karara varmazsanız, bir süre sonra bu adımları tekrarlayın.
 • Hiç kimsenin ve hiçbir şeyin size yardım edemeyeceğini ve boşanma konusunda bir karar veremeyeceğini unutmayın. Bunu kendin yapmalısın.

Ruhun veya ikinci “Ben” iniz, yani bilinçaltınızın sesine gidin. Kendini dinle ve hata yapmazsın.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler