boşanma

Kocasından boşanma nasıl kurtulur?

Kocasından boşanma nasıl kurtulur?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Bir kadın boşanmadan nasıl geçiyor?
 2. Depresyondan nasıl çıkılır?
 3. Yaşamayı öğrenmek nasıl?
 4. Psikolog ipuçları

Boşanma, birçok bakımdan psikoloji açısından sevilen birinin kaybına benzeyen zor bir olaydır. Boşanma yaşayan ve kayıp olan kişinin duygusal görüntüsü neredeyse aynıdır. Kadın ruhunun kendine has özellikleri var ve bu nedenle adil cinsiyette boşandıktan sonra rehabilitasyon aşamaları erkeklerde olduğu gibi değil. Ayrılıktan daha kolay kurtulmak için ileride ne olacağını bilmek gerekir.

Bir kadın boşanmadan nasıl geçiyor?

Kadınlar daha hassastır, duygulara ve duygulara daha fazla önem verilir, günlük yaşamlarında onlara daha fazla yer verir. Bu yüzden bir kadın boşanmadan ancak bir durumda acısız bir şekilde “kurtulabilir”: çocuk yoksa ve aynı zamanda daha önce sevgilisi olan kocasından uzaklaşır. Ancak bu durumda bile, bir süredir adil seks temsilcisi kendi suçluluk duygusunu hissetmekte zorlanacaktır. Bu kompleksin ne kadar büyük olacağı kadının kişisel özelliklerine, yetişmesine ve etiğine bağlıdır.

Diğer tüm durumlarda, boşanma kararı kadının kendisi tarafından verilmiş olsa bile, tek doğru önlem olarak (koca içti, uyuşturucu kullandı, dövüldü, çalışmak istemiyordu), deneyimler oldukça etkileyici olurdu. Bir kadın için en acı verici durum, eşin ihanetinden sonra boşanmayla, kadın benlik saygısı büyük ölçüde acı çektiği ve aşağılık hissi doğabileceği için boşanmayla bağlantılıdır.

Kadın ruhu biraz hipertrofiktir, acıyı arttırır, ancak olumlu yanları da vardır: kadınlar doğal olarak daha kararsızdır, yeni koşullara daha çabuk adapte olurlar, kadınlar daha gelişmiş bir sezgiye sahiptir ve bu nedenle, acı sona erdiğinde ve yaşamı planlama zamanı geldiğinde daha erken hissetmeye başlarlar ileride Bir duyguyu diğerinden ayırt etmeleri daha iyi olur ve bu nedenle kendilerini anlamaları daha kolaydır, ancak kendi kendine analiz ve kendi kendine yardım için kadınlar bazen güçlü analitik ve rasyonel düşünceden yoksundur.

Anlaşılması gereken ilk şey, boşanmanın yaşamı temelden değiştirdiğidir. Günlük görevler, bir yaşam değişiminin ritmi, finansal gibi yeni görevler var. Çocuğunuz varsa, şimdi yeni bir şekilde ve yaşamlarıyla örgütlenmelisiniz - kendi çocuğunuzu organize etmekten çok daha zor olabilir. Bir kadının hissedeceği her şey, yaş ve sosyal durumdan bağımsız olarak, çocukların varlığı, bazı psikoloji yasalarına göre ilerleyecektir.

Boşanmadan sonra en büyük korku, bilinmeyenin korkusuyla ilişkilendirilir. Bir kadının onunla başa çıkmasına yardımcı olmak için, boşandıktan sonra yakın zamanda onu neyin beklediğini, aklında, bilinçaltında, kalbinde ve ruhunda hangi süreçlerin gerçekleşeceğini anlatmaya çalışacağız. Bu, durumunuzu daha iyi tanımlamanıza ve hangi aşamada geride ve hangisinin hala hazır olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Aşamalar her zaman sıralıdır: biri diğerini izler. İlk baştan sona atlamak işe yaramaz, adım adım hepsinden geçmek önemlidir.

İnkar şoku

Aslında, bu boşanmaya verilen ilk tepkidir. Aşama, boşanmadan önce, boşanma sürecinde veya hemen sonra başlayabilir. Belirli bir kadın tarafından mizaç ve olayların algı hızına bağlıdır. Aşağıdakiler olur - her şeyi reddeder, olup bitenler gerçek değildir, sanki her şey onunla değil, bir rüyada, bir filmde, bir başkasıyla oluyormuş gibi. Olanları kabul edemez, takdir edemez, neler olduğuna inanır.Aslında, eşler zaten parçalanmış olsalar bile, bir kadın inkâr yaşayabilir ve olanların ciddiyetine inanmayabilir.

Devlet bir şoka benziyor, algı bozuldu, argümanlar işe yaramaz, kadın henüz duymadı. Sadece beklemeniz, uyumanız ve her şeyin eskisi gibi olacağını düşünüyor. Bu aşamada hiçbir şeyin yapılması gerekmiyor: eylem yok, sempatik arkadaşlarla sohbetler. Şok oldukça hızlı bir şekilde geri çekiliyor.

Acı

Şok, kaliteli anestezi gibi, biraz körelmiş algı, böylece gerçeklik ürkütücü hacmiyle psişe çökmez. Şok geçer geçmez acı hissedilir. Çok zor olmasına rağmen bu oldukça doğal. Ağrının içindeki her şeyi doldurduğu hissi vardır - sabit, ağrılıdır, bir şeye odaklanmamaktır. Bütün dünya acı prizmasından bir kadını görüyor. Sonuçta, geçmişe dair bir hatırlatma görüyor. Ağrı da somut hale gelebilir: bazılarının kalplerinde psikosomatik ağrılar, diğerlerinin baş ağrısı ve diş ağrısı vardır. Gelecek puslu ve daha sık değil. Bir kadın hayatta kalmak için kendine görev verir.

Acı ile yalnız bırakıldığında, adil seks temsilcisi onu çok daha fazla tecrübe ediyor. Bu aşamada yardıma ihtiyaç var - güvendiği bir kişi. Konuşmayı unutma. Acı duyulduğunda, daha az olur. Sadece tavsiye veren dinleyiciden uzak durmalısınız. Şu anda ipucuna gerek yok.

öfke

Bu aşamada neredeyse hiç acı yok. Zaten hasta oldum. Ancak güçlü ve sinir bozucu bir öfke ve büyük bir kızgınlık var. Bazıları için nefret ölçeğini alıyor. Bu aşama bir kadın için oldukça tehlikelidir - hastalanabilir, kronik hastalıklar kötüleşebilir. Kızgınlığın etkisi altında, bir sürü çirkin ve hatta suç eylemine yol açabilirsiniz.

  Bunun olmasını önlemek için, duygularınızı kesinlikle kontrol etmeniz, bir öfkeye girmenize izin vermeyin.

  Çılgın umutlar aşaması

  Bu aşama, boşanma sürecinin en sinsi olanıdır. Bir noktada, bir ortağı affetme arzusu gelir, bir kadın olanlara ilişkin birçok açıklama bulur ve kendisini birçok yönden suçlar. Eksikliklerini düzelttikten sonra, bir kişiyle tekrar bir araya gelmenin, mutluluğu yeniden kazanmanın mümkün olacağı ümit edilmektedir. Bir kadın çok aktif ve aktif hale gelir. Temizlenmeye başlar, kilo verir, saçlarını boyar ve gardırobunu değiştirir. Bu hareketler histeriyi andırıyor, çünkü onlara tüm kokuları veriyor. Ama onlar tehlikeli değil, hatta faydalı.

  Tehlikeli olan, birincisiyle bir toplantı düzenlemeye çalışmak, nasıl yaşadığını sorgulamak, eski kocayı bulmaya çalışmak, mesajlarını göndermek, günün herhangi bir saatinde arama yapmaktır. Durdurmak zordur - kadına sorunun kökünü bulduğunu, coşku dolu olduğunu ve hedefi gördüğünü söyler. Fakat özeleştiriden, kendini kontrol etmekten, mantıksal yeteneklerden mahrum. Sonuçları hakkında düşünmüyor. Bu süre zarfında, büyücülere ve falcılara yazdıkları, falcıları yaptıkları, kiliseye gittikleri ve eskiyi bir toplantıya çekmesi için hayali hastalıklar ve sorunları olan çeşitli zeki durumlarla karşılaştılar. Çoğu durumda, tüm bu eylemler tamamen işe yaramaz.

  adaptasyon

  Duruma alışmak en keyifli koşullarda başlamaz. Aktivite aşamasından sonra bir gerileme dönemi gelir, depresyon. Kadın yorgun, gücünden mahrum. Kendini bir başarısızlık gibi hisseder, yalnız olmayı tercih eder, iştahını kaybeder ve genellikle genel olarak yaşama arzusunu kaybeder. Hayal kırıklığına, önceki aşamada yapmayı başardığı her şey için içten pişmanlık ve utanç eklendi. Depresyonun ne kadar süreceğini söylemek zor. Bu aşamada yardım olmadan olamaz.

  Bir kadını yemeye, işe gitmeye zorlayacak yakın ve sevgili biri olmalı. Her şeyi mekanik olarak yapmasına izin verin, ama yapıyor. Bu aşamada çocuk sahibi olmak çok yararlıdır. Bakım gerektirir, dikkat, bakım anne içgüdüsü genellikle her zaman uzanmak ve tavana bakmak için depresif arzu üstesinden gelir.

  Depresyondan bir iyileşme belirtisi, kendini incelemenin başlangıcıdır. Bir kadın kendine ve hareketlerine dışarıdan bakmaya başlar, onları değerlendirme ve durumu olduğu gibi görme fırsatını yakalar. Bu, değerlerinizin sistemini abartmak, suçlarla çalışmak, onlardan kurtulmak için harika bir zaman. Kendinizi ve eski kocanızı affettikten sonra, daha ileri bir hareket vektörünü seçmeye başlayabilirsiniz - ne yapmalı, ne yapmalı, işi değiştirip değiştirmemeyi, şehri paraşütle atlamamayı, yolculuğa çıkıp çıkmamayı. Çok sayıda ufuk ve fırsat açar.

  Bazen bir kadın hoş olmayan düşüncelere dönerse, duygularıyla başa çıkması ve sakinleşmesi çok daha kolaydır.

  kurtarma

  Kabul oldu. Kadın ne ve nasıl olduğunu anlar. Alınma, öfke veya intikam arzusu yok. Hayat yeni renklerle oynamaya başlar, çok özel yeni planlar vardır. Restorasyon ve nihayet hayata geçmesi planlanan olumlu planları takip etmenize yardımcı olur. Her ne pahasına olursa olsun, kocasını iade etme, ilişkiyi yenileme isteği yoktur. Yeni ilişkilere, eskiden intikam uğruna değil, kişisel mutluluk kazanmak uğruna içsel bir hazırlık vardır.

  Depresyondan nasıl çıkılır?

  Ayrı olarak, boşanma sonrası durumdan çıkmanın başarısı depresyonun nasıl yaşandığına bağlı olduğu için bu aşamada yaşamak istiyorum. Bu aşama, aşırı duyarlılığı olan, çok endişeli, şüpheli, savunmasız, çocukça, bakıma ve bakıma alışkın olan kadınlar için çok tehlikelidir. Nitelikli psikolojik yardıma ihtiyaç duyan adil cinsellik budur, çünkü psikojenik depresyonun endojen hale dönüşme riski daha yüksektir - o zaman durum zihinsel bir hastalık haline gelecektir.

  Bir kadın boşanmadan önce ne kadar bağımsız ve kendine güvenirse, kendi çıkarları, hobileri ve arkadaşları o kadar kolaydı, depresyondan kurtulması o kadar kolay olurdu. Evlilik sırasındaki kocanın dağılması ve çıkarları tamamlanmışsa, kayıp daha global olabilir.

  Kendi ruhlarının potansiyelini değerlendirmek zordur. Bu yüzden, depresyonun ilk belirtilerinde yapılabilecek en iyi şey, başlangıç ​​tarihini sabitleyin ve güvendiğiniz insanlardan biri hakkında uyarın. İki hafta içinde, depresif bozukluk belirtileri azalırsa, hiçbir şey yapılması gerekmez. Klinik tablo yalnızca büyürse, yeterli tedavinin atanması için iki hafta sonra bir psikiyatr veya psikoterapist ile temasa geçilmelidir.

  Psikiyatrik klinik depresyon belirtilerinin klasik tablolarına dikkat etmeniz gerekir:

  • karanlık ve melankolik ruh halleri, her gün yinelenir ve öğleden önce sabahları yoğunlaşır;
  • Bir kadın, daha önce sevdiği şeylerden zevk almayı bıraktı, yeniye ilgi göstermeyi bıraktı, iştahını kaybetti;
  • Dış motor uyuşukluk, çok yavaş duygusal reaksiyonlar var.

   DDoğru psikoterapi bu durumdan çıkmada en önemli şeydir. Bu zor zamanda bir kadına yakın olacaklar için psikolojik desteğin hafif depresyon biçimlerine yardımcı olduğunu bilmesi önemli olacaktır. Durum şiddetliyse, antidepresan ilaçlar, sakinleştiriciler için bir doktorla randevu almak daha iyidir. Bu durumda, tedavi karmaşık olacaktır.

   Yararlı rahatlatıcı masaj, meditasyon, gelecekte olumlu tutumlar için programlama ile otomatik eğitim. Uygun destekle, deneyimlerini, düşüncelerini, duygularını söyleyerek, kendi kendini gözlem günlüğüne göre tutan, depresif bozukluk yaklaşık 1-1.5 ay içinde azalır. Ancak, kadın doğum, melankolik veya kolineriden geliyorsa durum daha da uzun sürebilir.

   Kliniğe gitmek hafif depresyon formları için en iyi çözüm değildir. Tanıdık ev ortamına daha iyi yardım et.Ancak akrabalar, eğer bir kadın intihar konuşursa, eğer sürekli psikopat ve mani başlamışsa gıdaları reddediyorsa, hastanede yatış isteğinin yüksek olduğunu bilmelidir.

   Kendi kendine yardım önlemlerine gelince, bir kadın akrabalarının kendisine önerdiği takdirde yardım etmeyi reddetmemelidir. Yararlı egzersiz, yürüyüş. Serbest zaman planlama yöntemi etkin bir şekilde kendini gösterir - bir bayan ne kadar çok şeyle meşgul olursa o kadar az endişelenmesi gerekecek. Bir yer değişikliği çok yararlı olabilir - doğaya, ülkeye, komşu kasabaya ve bir tesise yolculuk.

   Depresif bozukluk durumunda, boşanma sonrası diğer aşamalarda olduğu gibi alkol ve uyuşturucudan uzak durmak önemlidir. Yardım getirmezler, problem çözmezler. Ayrıca, kişi sarhoş olma durumundayken, beyni ana sorunu çözmez, yani deneyim yavaşlar ve iyileşme süreci geciktirilir.

   Daha az kötü değil ve kendin için üzül. Çok uygun - bir kadın daha rahat olduğu için, ancak kurbanın konumu hiç rahatlama getirmiyor, ancak onu daha da ileriye taşıyor. Kendiniz ve başkaları için üzülmenize izin vermeyin. Başın içinden ayrılmak ve başkalarının eskinin çirkin hareketlerini tartışmak gerekli değildir. Arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla tartışmanıza gerek yok.

   Tanınmış bilgeliğe göre, en karanlık zaman tam şafaktan önce gelir. Depresyon en karanlık zamandır. Gücü ve sabrı olsun, yakında kolay ve iyi olacak ve bu dönemi bir hastalık olarak hatırlayacaksınız, başka bir şey değil.

   Yaşamayı öğrenmek nasıl?

   Kişisel bir dramadan çıkmanın tüm aşamalarını yaşadıktan sonra, yaşamayı nasıl öğreneceğinin sorusu en önemli olmayacaktır çünkü ne yapılması gerektiğinin anlaşılması kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Ancak, ayrı ayrı ele alınması gereken durumlar vardır. Bir kadının davranışı artık aynı olmayacak, böyle bir yaşam deneyimi mutlaka kişiliğine ve karakterine damgasını vuruyor.

   Bazı kadınlar bağımsız bir hayata başlamayı daha kolay buluyor, bazıları için ise düşüncesine dayanılmaz görünüyor. Psikologlar, istisnasız olarak, kadınların boşanmayı kıyamet ve küresel ölçekte bir felaket olarak algılamamasını tavsiye ediyor. Evlilik önemlidir, ama hepsi değil. Bir kişinin mutluluğu için önemli olan başka şeyler de var: arkadaşlık, kendisiyle uyum durumu, mesleki başarılar ve hedefler, yaratıcılık ve çocuk bakımı. Ve uzun yıllardır bir evlilik içinde yaşamış olsanız ve eskiyi hala seviyor gibisiniz, ihanet sizi baltaladıysa, bu son değil, her şeyi farklı bir şekilde yazabileceğiniz yeni bir yaşamın başlangıcı.

   Etrafınıza bakın - evli olmayan ve aynı zamanda mutlu olan birçok insan göreceksiniz. Çocukları büyütürler, işlerinde zirvelere çıkarlar, kolayca kişisel bir ilişkiye başlarlar, arkadaşlarıyla çevrelenir ve dolu, zengin bir hayat yaşarlar. Onlara dikkat et. Onların sırrı, uzun zamandır anladıkları: Mutluluk parmaktaki halkada değil, pasaporttaki damgada değil, duşta. Olmazsa, hiçbir evlilik bir kadını mutlu etmeyecektir.

   Ayrı olarak, boşandıktan sonra rehabilitasyonu arttırabilecek bazı durumlar hakkında konuşmalıyız.

    Bağımsızlık alışkanlıklarının yokluğunda

    İnfantil bir kadın sadece şakaların ve dizilerin kahramanı değil, aynı zamanda yaşamda oldukça yaygın bir olgudur. Bir çocuk olarak, ebeveynler kızlarının tüm özenlerini yerine getirdiler, tüm sorunlarını çözdüler, tüm sıkıntılardan korudular, daha sonra eşleri copla tuttu - karısını sakladı, çocukluğundan beri alışkın olduğu kalıbına göre gereken her şeyi sağladı. Ve şimdi - boşanma.

    Böyle bir kadın için bir evliliğin çöküşü dünyanın sonuna benziyor. Sonuçta, sadece evlilik ilişkisini kaybetmekle kalmıyor, aynı zamanda konfor bölgesinin dışında kalıyor. Öte yandan, bu durum başlangıç ​​pozisyonu olarak görülmelidir. Şimdi bağımsız ve kendine yeterli olmayı öğrenmenin doğru zamanı. Çok fazla, kadınlar için zor zamanlarda yakın olacak olanlara bağlıdır.Ona acımak kesinlikle yasaktır, ancak yönlendirmek, motive etmek gerekir: bir iş bulmak, para kazanmaya başlamak, kendi kendinize karar almaya başlamak.

    Bazı durumlarda, nasıl daha kararlı olunacağını, güçlü yönlerinizi nasıl harekete geçireceğinizi öğreten bir klinik psikoloğa veya psikoterapiste değinmeye değer. Bağımsızlık kazanma süreci, eğer aktif ve aktifse, boşanma sonrası duygusal sıkıntıları önemli ölçüde azaltabilir, çünkü bir kadının hayatı yeni izlenimler, deneyimler, buluşma ve olaylarla dolu olacaktır.

    Bir erkekten tehditler varsa

    Eskinin tehdit edici ve saldırgan davranışı, eğer bir kadın teorik ve pratik olarak bir erkeğin tehditlerini eyleme geçirebileceğini biliyorsa, savunma kampanyasına başlaması için açık bir sinyal olmalıdır. Öncelikle, kapı kilitlerini değiştirmeniz, bölge polis memurunu ziyaret etmeniz ve ona mevcut tehditleri anlatmanız gerekir. Yaşam ve sağlık tehdidi, çocuk kaçırma ve çocuğu götürme tehdidi ile ilişkiliyse, polise ifade vermelisiniz.

    Bu durumda, eski hiçbir durumda korkunuzu gösteremezsiniz. Sadece kendini onaylama tehdidinde bulunan insanlar var, başkalarının korkusu ve heyecanıyla besleniyorlar. Kadının panikleyip korktuğunu görünce, eski kocası hala hayatını kontrol edebileceği aldatıcı bir his alır.

    Agresif eskiyle açık çatışmaya girmemek daha iyidir. Telefon numarasını değiştirin, iş yerindeki iş arkadaşlarınızı uyarın, böylece kızgın bir eski eş çağırırsa sizi telefona davet etmeyeceklerdir. Arkadaşlarından veya meslektaşlarından birinden işten sana eşlik etmesini isteyin, çocuğun katıldığı anaokulundaki öğretmenin olası sorunları hakkında uyarın.

    Evde endişe verici bir sete sahip küçük bir çantaya ihtiyacınız var: saldırgan saldırgana saldırır ve geri çekilmek zorunda kalırsanız, sizin ve çocuğunuz için, kıyafet ve çarşaf değişimi, küçük bir miktar para için belgeleriniz olmalıdır.

    Hamilelik sırasında

    Hamilelik sırasında boşanma en sık genç çiftlerde görülür, ancak bu herhangi bir aile deneyimine sahip çiftlerde olabilir. Gelecekteki anne ve eski karısı için bir kişide hatırlanması gereken en önemli şey, stres bebek için çok tehlikelidir. Deneyimlerin etkisi altında kadınlar, seks hormonlarının üretimini kısmen engelleyen stres hormonları üretir. Bu düşük, erken doğum, hamilelik komplikasyonları, bozulmuş büyüme ve bebeğin gelişimi ile doludur.

    Boşandıktan sonra hamile bir kadın için en önemli motivasyon, iyi bir insan yetiştirebilecek ve yetiştirebilecek sağlıklı bir çocuğun doğmasıdır. Buna odaklanmak daha iyidir - hamile anneler için kurslara gidin, çocuklar için sevimli şeyler alışverişe gidin, en sevdiğiniz sevimli şeyleri ve oyuncakları, şişeleri ve meme uçlarını almaya başlayın.

    Eski eşler arasındaki ilişkilerin iyi ya da kötü olmasına bakılmaksızın, bir kadının doğum yapmadan önce eskisi ile temasa geçmemesi ve iletişim kurmaması daha iyidir. Gereksiz deneyimler (ve toplantıda kaçınılmaz olan) yalnızca zarar verebilir. Bebek doğduktan sonra, çift sakince, sırada ne olduğunu tartışabilir - adam bebeği büyütmek için katılacak mı, yardımı ne olacak?

    Yalnız bırakılan hamile bir kadın iki kat rahatsız edicidir - kendisi ve bebek için endişelenmektedir. Bu yüzden özellikle arkadaş ve akraba desteğine ihtiyacı var. Bebeğin sağlığının ve durumunun düşüncelerinize ve hislerinize bağlı olduğunu hatırlamak için her gün yardımın reddedilmemesi, kendi gücünüze özen gösterilmesi önemlidir. Sen onun tek koruması ve umudusun, onu kırmaya ve tehlikeye atmasına izin verme hakkın yok.

     Gelecekteki annelerle çalışma konusunda uzmanlaşmış bir psikolog, psikolojik ve zihinsel durumlarının inceliklerini bilir, doğum öncesi kliniklerinde çalışır. Onun tavsiyesi ücretsizdir. Sadece güçlenin ve bu uzmanı ziyaret edin. Bireysel rehabilitasyon programı oluşturmak için kesinlikle yardımcı olacaktır.

     Çocuk varsa

     Çocuk boşanmanın başka bir üyesi.O, senin gibi zor zamanlar geçiriyor. Çocuğunuzla hemen bir ittifak yaparsanız iyi olur, çünkü ikinizin de birbirlerinin desteğine ihtiyacı var. Olanlardan bebekten saklanma, ama nahoş detaylardan kaçının, fakat hiçbir şey olmamış gibi davranmayın. Güzelliğin çocukları yalan ve gerginlik hisseder.

     Tehlikeli olan şey anne ve çocuk arasındaki ilişkide yatar - herkes bilir. Çocuk büyüyecek ve aynı şekilde cevap verecektir. Ancak, annenin yorgunluk gibi kılık değiştirmeye çalışacağı stres, tartışmasız, kesinlikle bir çıkış yolu bulacaktır - yetişkinlerin duygusal depresyon koşullarında, çocuklar daha sık hastalanmaya başlar.

     Dürüst olmak gerekirse, bebeğe yaşadığınızı, sizin için zor olduğunu söylemeniz en iyisidir, ancak birlikte kesinlikle her şeyle başa çıkacaksınız. Her ikisinin de kötü olduğunu unutmayın, boş zamanınızı birlikte oluşturun; haftada bir kez parka, sinemaya veya eğlence merkezine, müzeye veya hayvanat bahçesine gitmeyi bir kural haline getirin. Yeni duyumlar, acı veren ve nahoş düşüncelerden kaçmanıza yardımcı olacaktır.

     Çocuğu da babayla iletişim kurma arzusunda sınırlamayın (eğer onun için güvenliyse).

     Kocasına sevgi varsa

     Boşanma her zaman duyguların sonu anlamına gelmez. Genellikle boşanma belgesinin hazır olduğu ve ruhtaki eskiye karşı olan duyguların hala hayatta olduğu görülür. Bu tür kadınlar için en tehlikeli olan, sahte umutların sahnesidir. Aşağılanmaya, özgüven kaybına kadar gidebilirler, birincisine istediği her şeyi yapma sözü verir, sadece ilişkiyi yeniden kurmak için.

     Ruhunuzda herhangi bir duygu olsa bile, size kendi saygınlığınızı ve özgüveninizi imha etme hakkı vermez. Aşağılanmış ve hakaret edilenler genellikle sevmek ve algılamak zordur. Kesinlikle başkalarını severler - kendine güvenen, kendine yeten, cesur ve mutlu. O ol. İstatistikler, boşanma sonrası çiftlerin yaklaşık% 15'inin bir süre sonra tekrar bir araya geldiğini söylüyor. Davanız en iyisiyse, sizinkini hiçbir yere bırakmayacaksınız. Ayrı olarak harcadığınız zaman maksimum verimlilikle kullanılmalıdır - kendinizi düzenleyin, kilo verin, yeni arkadaşlar bulun ve heyecan verici bir hobi edin, mutluluğu yayın. Küçük düşürülmeyin, eskisi gibi devam etmeyin - erkeklerin de değerlerini ve eylem bilincini yeniden değerlendirmek için zamana ihtiyaçları var. Ailelerine ikinci bir şans tanıyanların% 15'inden biri değilseniz, o zaman kendinizi yaşamaya ve iyi bir şekle sokmak için harcanan zaman içinde, bunun artık beklemeyeceğini anlayacaksınız, daha önce olduğu gibi, son ayrılığı kabul etmenin daha kolay olacağını anlayacaksınız.

     Psikolog ipuçları

     Yazdırılmaya değer ve göze çarpan bir yere asılan çeşitli evrensel ipuçları vardır. Zor zamanlarda sizi kesinlikle destekleyecek, zor günlerde hayatta kalmanıza ve kendinizi bir araya çekmenize yardımcı olacaktır.

     • Kimse diğer insanların beklentilerini karşılamalı. Hem siz hem de eski erkeğiniz, her birinizin olmak istediğiniz gibi olma hakkına sahip.
     • Aşırı gitmeyin.
     • Her gün yeni bir şey öğren (herhangi bir alanda).
     • Her gün, iyi ve ilgisiz bir iş yapın (komşular, meslektaşlar, yabancılara yardım edin). Benlik saygınız birkaç gün içinde artmaya başlayacak.
     • Yeni bir hayata başlamak için yeterli güce, cesarete, cesarete ve deneyime sahipsin. Hayallerinizi sınırlamayın, kendinizi hayallerle sınırlandırmayın - fark edin.
     • Yaşamın her aşamasında bir yaşam dersi vardır. Size boşanma yoluyla neyi öğretmeye karar verdiğini anlamaya çalışın (sabır, alçakgönüllülük, bağışlama, bağımsızlık, arkadaşlık ve destek için teşekkürler).
     • Her şey geçecek.
     Yorum yaz
     Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

     moda

     güzellik

     ilişkiler