ayrılık

Ayrılmanın ana nedenleri

Ayrılmanın ana nedenleri

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Bir kez ve herkes için mi?
 2. Yırtılma nedenleri

Mevcut ilişkilerin yok edilmesi çok zor bir süreç. O anda sevdiklerinizden vazgeçmeniz gerektiğinde, ortak planları ve hayalleri bırakmalısınız. Gelecek, birkaç gün önce olduğu kadar net değil. Üçüncü parti bir pozisyondan, belirli bir çiftin neden aniden ayrıldığını açıklamak imkansızdır. Ne diyebilirim ki, bazen eski ortaklar kendilerinden ayrılma nedenlerini derhal ve tam olarak değil, fark ederler.

Bir kez ve herkes için mi?

Farklı şekillerde pes edebilirsiniz. Çok sık değil, ancak aşıkların geçici bir aradan sonra tekrar bir araya geldiği durumlar var. Bazen bir ilişkideki bu bölüm bile birbirlerine daha fazla bağlanma sağlar. Ancak tüm ayrılma senaryoları olumlu değildir.

 • Bazı çiftler, romantik bir ilişkinin sona ermesinden sonra arkadaşça ya da sıcak arkadaşlıklar kurarlar. Tabii ki, eğer her iki insan da duygularla başa çıkabiliyorsa ve acı veren duygulardan uzaklaşıyorsa, bu mümkündür. Eski çiftlerin dışında, yaşam için çok iyi ve yakın arkadaşlar oluşuyor.

Çoğu zaman, ayrılık iletişimin tamamen kopmasıyla sona erer. Ortaklardan birinin duyguları kaybolmadıysa, her hatırlatma ve temas onun gönül yarasına neden olur. Bu boşluk genellikle derin bir hakaret bırakır ve bu durumda insanlar kasıtlı olarak birbirleriyle olan herhangi bir bağlantıyı keser.

 • Bir ilişki krizi yaşayan çiftler, genellikle geçici bir duraklama konusunda karşılıklı bir karar alırlar. Bu iyi bir psikolojik sarsıntı, duygularınızı düşünmek ve test etmek için bir fırsat. Yeniden bir araya geldikten sonra içten aşk, sadece daha güçlü yanıp söner. Ancak ilişkide herhangi bir sorun olması durumunda bu yönteme başvurmamalısınız.
 • Birinin veya her ikisinin de ortak duygularını koruduğu boşluklar çok zordur. Ayrılma nedenlerinden bağımsız olarak, kişi sevdiği kişiyle birlikte olma isteği ile ilişkiye devam edememe arasında aceleyle acele etmeye zorlanır. Duygular devam edebilir ve aylarca hatta yıllarca solmayabilir. Ayrılmak, sevmek, büyük bir irade gerektirir. Genellikle bu, uzun süreli depresyona neden olur.

Yırtılma nedenleri

Bir zamanlar seven insanlar neden hala ayrıldılar? Ortaklardan birinin veya her ikisinin de ilişki aralığına yönelmesinin nedenleri nelerdir? Hangi faktörler ve yaşam durumları çiftlerin ve aile sendikalarının parçalanmasına yol açmaktadır?

 • İlişkinin kopmasının nedeni olabilir Bir partnerde hayal kırıklığı. Özellikle genç yaşta olmak üzere birçok insan, sevdiklerine, kendileri için ideal ve arzu edilen imajı temsil etmeleri için sahip olmadıkları bir nitelikler kütlesi ile donatma eğilimindedir. Özellikle sık sık hızlı hayal kırıklığı birlikte yaşamın başlamasından sonra ortaya çıkar. Genel yaşam, bir insanın kişiliğinin tezahür etmeyen veya ustalıkla gizlenmiş dezavantajlarını ve özelliklerini ortaya koymaktadır. Çoğu zaman, birkaç yıl boyunca başarıyla tanışmış bir çift bile, ortak oturma kontrolünden geçmedi.
 • Çıkarların ayrılması ve karakterlerin uyumsuzluğu Hobilerinizi, yaşam görüşlerinizi paylaşmayan biriyle birlikte olmak çok zordur. İlişkide önemli bir destek, bir ortak evlat edinmedir. Ancak, temelde zıt bir dünya görüşü ile, anlayış ve karşılıklı saygı ile dolu güven ilişkilerini kurmak ve sürdürmek pek mümkün değildir.
 • Bir erkekle veya kızla ayrılmak olabilir ortağın ilgisini kaybettiği için. Bir ilişkinin başlangıcında, en iyi izlenimi yaratmak ve sevilen bir kişinin kalbini kazanmak isteyen aşıklar, birbirleriyle hediyeler, hoş sözler, çağrılar ve diğer dikkat işaretleri ile duş alırlar. Ondan sonra, bazıları tüm romantizmin geçmişte olduğu gerçeğini kabullenmekte zorlanıyor. Hem kadınların hem de erkeklerin, uzun süreli ilişkilerin herhangi bir aşamasında eşlerinin dikkatini hissetmeleri çok önemlidir. Bakımın olmaması ve sevgi belirtileri çoğu zaman duyguların tükenmesi olarak yorumlanır.
 • Yalan arkadaşlık ve aşk ilişkilerini yok edebilme. Aldatma birçok kez ve kasıtlı olarak tekrarlanırsa, derin bir yara bırakır ve hayatının geri kalanında böyle bir kötülüğe eğilimli bir insana yönelik tutumu mahvedebilir. Açıklık ve karşılıklı güven olmadan, ilişkiler zorlanır, çünkü ortaklardan birinin daima uyanık olması gerekir.
 • Aşırı kıskançlık ve ortaklardan birinin sahip olması, ayrıca ilişkileri tam bir işkenceye dönüştürür. Kıskanç adam sevgili her adımını kontrol etmek istiyor, genellikle agresif sorgulamalar, güvensizlik sahneleri ve skandal sahneleri düzenler. Ortak yaşam gerçek bir savaş alanına dönüşüyor. Ortaklardan biri özgürlüklerini, kişisel alan ve ilgi haklarını korumak için savaşıyor. Diğeri onu kontrol altına almak için mümkün olduğunca onu bastırmak istiyor.
 • Sevilen birinin bağımlılığı veya bağımlılığı. Alkolizm, uyuşturucu ya da oyunlara bağımlılık - bu çok zor bir sorundur, bağımlıların tüm sevdiklerine acı ve endişe vericidir. Şiddetli alkolizm ve uyuşturucu bağımlılığı formlarına genellikle davranış bozuklukları eşlik eder. Bu nedenle, normal ilişkilerin sürdürülmesi imkansız hale gelir ve birlikte yaşama, dayanılmaz bir şeydir.
 • İlişkiler, akrabalara ve sevdiklerine çiftlerden birinin araya girmesine neden olabilir. Genellikle, ebeveynler, seçime göre veya seçilen kişi olarak, sevgili çocuk için uygun olmadığından, sendikanın gayretli bir şekilde önlenmesini sağlar. Maddi bağımlılık veya aşırı bağlanma nedeniyle, genç insanlar kendilerini ebeveynlerinin istediklerini takip etmeye zorlarlar. Bununla birlikte, yaşlı ebeveynler, orta yaşlı çocuklara bile ulaşmış yetişkin yetişkinleri manipüle edebilir.
 • Psikolojik veya fiziksel istismar, şantaj, manipülasyon çok ağır ve ayrılmanın haklı sebepleridir. Buna eğilimli olan ve olumsuz duyguları sistematik olarak çökerten bir kişinin eşine hakaret etmesi ve davranış şeklinden vazgeçmesi pek mümkün değildir. Ancak, dişlerini sıkan, tüm bunlara katlanacak olan kişi, sinir krizi, kronik sinir yorgunluğu ve uzun süre boyunca yeterli öz saygıya vedalaşma riski taşıyor.

Ayrılma sebebi para kadar yasak bir şey olabilir. Finansal problemler aniden çok başarılı bir kişiden bile ortaya çıkabilir. Gelecekte refah ve güven çiftler için çok önemlidir. Sevgilinizle yoksulluk içinde yaşamanın netliği bir kaç kişiyi memnun edecektir.

 • vatan hainliği Kalıcı bir ilişki kurarken böyle bir adımı atmaya karar veren kişiyi incitir ve uzaklaştırır. Birçok erkek ve kız çocuğu çok affedebilir, ama bu değil. Hile yapmak uzun yıllar süren mutlu aile hayatından sonra meydana geldiğinde, sadece kafa karıştırır. İhanetten kurtulun ve ilişkiyi aynı seviyede sürdürün, çiftlerin çok küçük bir yüzdesi olabilir.
 • Çiftin cinsel yaşamındaki sorunlar ilişkiyi sona erdirebilir. Bir çiftin cinsel yaşamını yeterince konuşmaya, isteklerini veya yorumlarını bir ortağa ifade etmeye hazır olmaması çok kötü. Sonuç olarak, çift yavaş yavaş birbirinden uzaklaşıyor.
 • Birlikte yaşama monotonluğu, Yeni ilginç gösterimlerin olmaması ilişkilerin güçlenmesine katkıda bulunmuyor. Uzun süre birlikte yaşayan çiftler için bir noktada “alışkanlık krizi” yaşanıyor. Mevcut yapı sıkılmış ve değişim arzusu var. Ortakların hiçbiri tehdit altında hissetmiyorsa ve zamanla ilişkiye yeni bir şeyler getirmeye çalışırsa, çift ayrılabilir.
 • Uzun vadeli ilişkiler için ciddi zorluklar yaş krizleri. Hayatı boyunca her insan birkaç zor ve kritik dönem geçirir. Böyle zamanlarda, evlilik ya da ilişkiler genellikle tehdit altındadır. Küçük yaştaki krizler için dürtüsellik ve kardinal değişiklikler için güçlü bir arzu karakteristiktir. Bu dönemlerde, erkek ya da kız “boğulmaya” meyillidir, yeni olan her şey, bilinmeyen, değişim için daha iyi olanı ve harekete geçme istekliliğini kendine çeker. Orta yaşlı krizlere çoğu zaman hayattaki ilgisizlik, depresyon ve hayal kırıklığı eşlik eder. Bu gibi durumlarda, sorunun kökenini tanımak ve ortağa yeterli desteği sağlamak önemlidir.

Yaşa bağlı krizlerin şiddetli formlarında, bir psikoterapistin tavsiyesini almak daha iyidir.

Bir erkekle ne zaman ayrılacağınız hakkında bilgi için sonraki videoya bakın.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler