suç

Hakaret: nedir, türleri ve affetme yolları

Hakaret: nedir, türleri ve affetme yolları

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Bu nedir?
 2. türleri
 3. Nedenleri ve belirtileri
 4. Affetmek nasıl?
 5. Kıtılmamak nasıl öğrenilir?

Kızgınlık, her insanın yaşadığı karmaşık bir duygudur. Şikayetler hayatı önemli ölçüde zorlaştırır ve sağlığı olumsuz etkiler; çünkü psikosomatik düzeyde güçlü şikayetler genellikle ciddi hastalıklara neden olur. Bu makalede, size insanların neden ve niçin kızdıklarını, hakaretlerin neler olduğunu ve onlarla nasıl başa çıkacağınızı anlatacağız.

Bu nedir?

Kızgınlık, neredeyse doğuştan yaşlanmaya kadar içimizde olan eski ve çok güçlü bir duygudur. Psikolojide bir suç, bir kişinin olaylara, haksız, hakaret edici gördüğü ilişkilere yetersiz (olumsuz) tepkisi olarak adlandırılır. Haksız bir şekilde rahatsız olduğunu düşündüğü sinirli ve kırgın bir kişinin yaşadığı duygular her zaman olumsuz duygusal bir karaktere sahiptir. Hüzün aydınlık (yaratıcı) veya karanlık (özlem) ise, suç her zaman yalnızca olumsuz, acı verici bir duygusal geçmişe sahiptir, bu da öncelikle bu yıkıcı duyguyu yaşayanları incitir.

Eğer suçu dikkatlice incelerseniz, onu bileşenlere ayırırsanız, birinin davranışlarından ötürü, suçluya karşı öfkelenerek ve kendi kişiliğine acıyor olduğu ortaya çıkar. Genellikle, insanlar şartlarda hiçbir şey değiştirilemediğinde en fazla kızgınlığı hissederler. Bu, acı bir kızgınlık ile bir kişinin başka bir durumda bir şeyi değiştirmeye teşvik etmek için kullandığı olağan şikayet veya suçlama arasındaki temel farktır.

Kızgınlık, adalet gibi bir kavramla çok yakından ilişkilidir. Artan adalet anlayışı olan birine zarar vermek kolaydır. Olumsuz duygular, bir kişi kendisine karşı haksız davranıldığına inandığında, hakları ihlal edildiğinde, onu bir şeyden mahrum bıraktığında gelişir. Eğer her şey adil bir şekilde gerçekleştiyse, bir kişinin bakış açısından, o zaman kırılacak bir şey yoktur - bir kişi sadece üzülebilir.

Suç normal midir, bir kişi için doğal sayılabilir mi? Bu soruyu cevaplamak kesinlikle zor, çünkü ruh ve sağlık durumuna ciddi bir darbe getiriyor. Bu açıdan doğal kabul edilemez. Bu versiyon, kimsenin kınama ile doğmadığı gerçeğiyle doğrulanır. Yenidoğan kasıtlı olarak veya istemeyerek rahatsızlık duymaz. Fiziksel acıya neden olabilir, onu korkutabilir, ancak yenidoğan nasıl kırıldığını bilmiyor. Bebekler doğuştan öfkenin başlangıcını yaşar, onlar için kızgınlık çok karmaşıktır.

Çocuklar genellikle bilimi 1–1,5 yaşlarına kadar rahatsız edecekleri anlamada ilk “başarıları” başarır, ilk başta sadece yetişkinlerden veya akranlarından kopyalarlar. O zaman çocuk sadece bu yıkıcı yeteneğini geliştirir, bazıları ebeveynleri ve diğer yetişkinleriyle iyi idare eder. Çocuklar ergenlik nedeniyle suç alanında usta olurlar.

Her yaşta, hakaret geliştirme mekanizması çok basittir ve eğer anlarsanız, kendinize fazla zarar vermeden bu olumsuz duygu ile nasıl başa çıkacağınızı kolayca öğrenebilirsiniz. Bir kin başlatmak, beklentilerimizle gerçeklik arasındaki tutarsızlığı verir: bir kişiden bir şey bekledik, ama tam tersini aldık. Tüm suçlar kolayca dört zihinsel iç operasyona sokulabilir:

 • ilk önce beklentimizi oluşturuyoruz (her şeyin nasıl olması gerektiğini, nasıl alacağımızı, nasıl tedavi edileceğimizi sunuyoruz);
 • o zaman bir süredir gerçekliği gözlemliyoruz (gerçekte her şeyin nasıl gerçekleştiği, bize ne teklif edildiğini, nasıl muamele edildiğimizi);
 • zihinsel olarak beklentilerimizi gerçeklikle karşılaştırır, karşılaştırır, farklılıklar buluruz;
 • Tepki hakkında bilinçli bir karar veriyoruz (tutarsızlığın haksız olduğuna inanıyoruz).

Bu aşamaları neden bilmeniz gerekiyor? Şikâyetimizin neyi içerdiğini anlamak, ondan kurtulmak. Ne de olsa, her aşamada bir kişi her şeyi değiştirebilir: umutlarını ve planlarını karşılaştırma işlemi yapmadan beklentileri oluşturmayı durdurmak veya gerçeği kabul etmek.

türleri

Hakaretler farklı. Tek bir şey tarafından birleştiriliyorlar - bu duygu çocukluktan geliyor. Bu yüzden aşırı hassas bir yetişkine genellikle çocuk gibi davrandığı söylenir. Bununla birlikte, psikologlar çeşitli hakaret türlerini ayırt ederler. İlk etapta - gösteri ve gizli hakaretler. Bu, dünyaya kararlarını bildirmenin bir yoludur: bazıları kırgındır, bu yüzden herkes için açıktır (meydan okurcasına), diğerleri akla hizmet etmez, ama hakaretleri ruh içinde saklar, saklar, besler ve özen gösterir. İkinci tip, en tehlikeli olanıdır ve onkoloji, ağır sistemik otoimmün rahatsızlıklar gibi hastalıklara neden olur. İç şikâyetler normal yaşamaya müdahale ederek sağlıklı ilişkiler kurar.

Tanınmış bir psikolog ve sistem vektörü psikolojisi uzmanı olan Yuri Burlan, çok basit ve aynı zamanda suç türlerinin ayrıntılı bir sınıflandırmasını önerdi:

 • kişi başına;
 • bir grup insan üzerinde;
 • dünyada (hayat);
 • yüksek güçler üzerine (Tanrı, kader, fırsat) ve kendim.

Birinci ve ikinci tip hakaretlerde bütün duyuları içermektedir. Bir kişi başka bir kişi tarafından bir kelime, bakış, bir davranış ile zarar görebilir. Beklentiler ve gerçekliğin çok net bir tutarsızlığı var. Bir grup insanda kızgınlık - daha hırslı. Bireyler bir tür dini, ulusal grup, profesyonel veya cinsiyetten rahatsızlık duyabilir (tüm kadınlar tarafından rahatsız olan bir erkek, güçlü cinsiyetin tüm temsilcileri tarafından acı çeken bir kadın).

Genellikle, böyle bir suç, böyle bir gruptaki belirli bir kişi için bir suçun kişisel deneyimine dayanır, bunun sonucunda, suçlu genelleştirmeye başlar, duygularını, aslında böyle bir tutumu kışkırtmayan grubun diğer üyelerine aktarır. Bu tür suçlar bir insanın toplumla, belirli insanlarla etkileşimini zorlaştırır.

Hayata suç, dünya - çok sert bir kızgınlık. Böyle bir kişi hiç rahatsız. Dünyayı yeterince kabul etmeyi reddediyor. Sonuç olarak, öfkesi sık sık, ellerinin ulaştığı her şeye açıkça sebep olmaz: bir kedi ya da bahçeye yerleştirilmiş yeni bir çocuk salıncak, sıraya girmeden doktora gitmeye çalışan küstah bir kişi. Sadece dünyadan intikam almak, vurmak, kırmak, yok etmek için bir nedene ihtiyacımız var. Bu tür insanların vücudunda da yıkıcı süreçler meydana gelir.

Ancak en zor tür son tür olarak kabul edilir - daha yüksek bir güce hakaret. Koşullu olarak iki alt türe ayrılır: "Başkalarına verilir, ancak bana doğru bir şekilde verilmez" ve doğrudan kendisine hakaret olduğu için doğrudan Tanrı'ya hakaret. Bu tür insanlar neredeyse her zaman kötü bir ruh hali içindeler, sık sık yüksek kuvvetlerin kendilerine haksızlık ettiklerini söylüyorlar, genellikle en azından bir tür dini uygulamada zorluk çekiyorlar. Kendileri tarafından rencide edilenler gerçek “Samoyedler” dir, aslında bilinçaltı içsel imha süreçlerini başlatırlar. Buradan - açıklanamayan bir tıbbi neden ile ağır teşhisler, hem iç hem de kader olabilir.

Psikologlar, herkese bu dünyaya yaydığı bir şey verildiğine inanmaktadır. Eğer bu bir öfke akışıysa, kendine acımak, o zaman “parlak bandın” saldırısına güvenmek gerekmez.

Nedenleri ve belirtileri

Suçun birkaç yaygın nedenden ötürü gerçekleştiğine inanılmaktadır.

 • Manipüle etmek arzusu (İstenilen birinden diğerine ulaşmak için, bir kişinin bilinçli kararı ve açıkça, açıkça, açıkça gösterilmesi). Bu, çoğu zaman annesi bir oyuncak almayı reddeden veya bahçede yürüyüşe çıkmalarına izin vermeyen çocuklar tarafından yapılır; çoğu zaman bir ortak yapmak isteyen kızları veya eşleri, ihtiyaç duydukları şeyi yapmak için kararlarını veya davranışlarını değiştirmek üzere. Bu yüzden bazen erkekler hareket eder, ancak daha güçlü cinsiyet temsilcileri, bu tür hakaret sebepleri diğerlerinden daha az yaygındır. İstisna, emekliler. Yaşlılıkta, kendine dikkat çekmek, başkalarının daha yaşlı bir kişinin ihtiyaç duyduğu şeyi yapmasını sağlamak arzusu genellikle gösterici kızgınlıkla ifade edilir.
 • Affedilmeme (en yaygın sebep). Bu aynı zamanda bir manipülasyon, sadece bilinçsiz, isteksiz. Eğer dürüstçe, renciye niçin niçin hakaret edildiğini ve niçin bu suça ihtiyaç duyduğunu sorarsanız, nelerin olup bittiğinin farkında olmadığı için bu soruları kendisine cevaplayamayacağı muhtemeldir. Kendisi ruhundaki tatsız bir birikintiden kurtulmaktan mutluluk duyardı, ama zihinsel olarak nasıl olumsuz deneyimlere döndüğünü bilmiyor.
 • Gerçeğe ayak uydurma isteksizliği (aldatılmış beklentiler). Tabii ki, herkes kimsenin kimseye mecbur olmadığını, kimsenin başkalarının fikirlerine uymaya mecbur olmadığını duymuştur, ancak çoğu zaman arkadaşlarımızın kendilerine yardım önereceğini umarız; Belirli bir durumda yapması gerekir.

İnsanlar düşüncelerimizi okuyamazlar, bir veya başka bir hesap hakkında farklı fikirleri olabilirler ve bu nedenle beklediğimiz gibi davranmazlar ve bu da kızgınlığın nedeni olur.

Kızgınlık belirtileri açık veya gizli olmasına bağlıdır. Kırgın, yüz ifadesini değiştirdi, “surat asabiliyor”, dönüp dönebiliyor, konuşmaya devam etmeyi reddetti. Tüm görünümüyle öfkeli, öfkeli, öfkeli, en iyi duygularının “ezildi”, “kavga ettiği” ile boğulmuş olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda rahatsız olan ortadan kaybolmaz, kızgınlığını farkedilir kılmaya çalışır, aksi takdirde “performans” anlamını yitirir.

Küstahlıklarını özenle gizleyen insanlar, ruhlarının en uzak köşelerinde oldukça farklı davranırlar. Mahremiyet istiyorlar, özellikle de - suçun amacından - daha hoş bir izolasyon. Bir “volkanın” içinde olgunlaştığı ana kadar sessizce davranabilirler, ancak daha sonra kesinlikle sinirlenebilirler, sinirlenirler, kısıtlanırlar.

Alınma yeteneği, yaşamın belirli dönemlerinde aktive edilir.

Eğer depresyon varsa, şiddetli stres, kronik stres, kişi hasta ise, o zaman kızgınlık daha hızlı gerçekleşir. Sebepleri çoğu zaman çok ciddi değildir ve suçların kendisi de olumsuz duygulardan belirli bir insana, barış ve kadere karşı kınamalara doğru hızla gelişir.

Gezegendeki hiç kimseyi rahatsız etmeyecek birini bulmak zor. Fakat suçu bir fenomen olarak yok etme ve yok etme görevi ile karşı karşıya değiliz. Sadece onu kontrol etmeyi, anlamayı, hissetmeyi ve zaman içinde serbest bırakmayı öğrenmek gereklidir - uçmasına izin verin. Sağlıklı ve başarılı olmak isteyen bir kişi için böyle bir olumsuzluk yükü tamamen işe yaramaz.

Ayrı olarak, karakter özelliği olan böyle bir patolojik hakaretten bahsetmek istiyorum - zihinsel bir hakaret. Neredeyse sürekli olarak kırgın insanlar var. Kendileri neyin ve neden olduğunu gerçekten bilmiyorlar, ama her zaman kırgınlar. Böyle bir hakaret çocuklukta oluşur. Yeterince dikkat edilmeyen bir çocuk, yetişkinlerin görüşlerini açmanın ve istediğinizi elde etmenin, genellikle manipülatif bir hakaret uygulayarak mümkün olduğunu anlar. Öyle davranmaya o kadar alışık ki, bu yıkıcı duygu yakında kişiliğinin bir parçası olacak.

Bu tür bir kınama, neyse ki, pek yaygın değildir. Ancak her durumda, deneyimli bir psikiyatr, bir psikoterapist tarafından yapılması gereken profesyonel psiko-düzeltme gerektirir.

Bir kişinin kendi başına zihinsel bir kızgınlıkla başa çıkması imkansızdır.

Affetmek nasıl?

Kızgınlık hissi yıkıcı, yıkıcı olduğu için ondan kurtulmak zorunludur. Bu sadece ilişkileri geliştirmeye yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda insanın varoluş alanını da gözle görülür bir şekilde kolaylaştıracak (ruh üzerinde kolaylaşacak, iş daha kolay olacak, karar vermek daha kolay olacak, eğer bir hastalık varsa, o zaman daha iyi hissedeceksiniz).

Biri derhal anlamak, İnternet'teki pek az tanınmış psikologun önerdiği gibi, buna karşı koymak, ona karşı koymak, Don Quixote'un yel değirmenlerine karşı kampanyası olduğunu anlamalıdır. Ayrıca, zaten bir parçanız haline gelen bir şeyi inkar etme girişimi (dokunuşluk) hastane yatağına giden kesin bir yoldur. Bu tür girişimleri bastırma, öfkelerini gizleme genellikle şiddetli sert hastalıklara yol açar. Hakaret gerekli:

 • tanı ve kabul et;
 • bunun sorumluluğunu sadece kendileri üstlen (biz kendimiz kırılmaya karar verdik!);
 • onu, “bileşenlere” ayırmak, klasik kızgınlığın gelişiminin dört zihinsel sürecinin her birini kavramak;
 • her aşamadaki olumsuz duyguları olumlu olanlarla değiştirin.

Hakaret gibi yıkıcı duygularla nasıl başa çıkılacağını öğrenmek için, 1993 yılında bir psikolog ve profesör Yuri Orlov tarafından sanogenik (sağlıklı) bir düşünme yöntemi yaratıldı. Özü kısaca özetlerseniz, Profesör bütün patojenik (öfke, saldırganlık ve suç) olumlu ve yapıcı (neşe, sevgi, affetme) karşı çıkmasını önerdi. Günümüzde Orlov yöntemi aktif olarak öğretmenler, doktorlar ve mahkumlarla ve engelli kişilerle çalışan uzmanların yanı sıra kardiyovasküler patolojilerin önlenmesinde de kullanılmaktadır.

Belirli bir örnek kullanarak sanojenik düşünme yöntemiyle bir şikayeti nasıl affedeceğimizi düşünelim. Örneğin, bir anne, büyümüş ve neredeyse ona zaman vermeyen bir oğlu veya kızı tarafından rahatsız edilmiştir. Bu kızgınlık uzun zamandır kemiriyor, transfer etmek gittikçe zorlaşıyor. İlk aşamada, annenin kendi gözlemlerini getirebileceği, hangi yaşamın hangi dakikalarını, hangi şartlar altında, günde kaç kez zihinsel olarak yetişkin çocuğuna kızgınlık hissettiğini kaydettiği küçük bir deftere sahip olması gerekir.

Daha sonra, suçun özünü oluşturan dört zihinsel operasyon hakkında kadına anlatılmalıdır (yukarıda onlar hakkında yazdık). Aynı defterde dört parçaya bir sayfa çizmesi ve her birine yazması gerekiyor:

 • beklentiler (oğluyla olan ilişkiyi nasıl gördüğünü, anlayışında nasıl davranması gerektiğini, ne yapması, yapması, vermesi vb.);
 • gerçeklik (yaptığı şey, söylediği ve verdiği şey);
 • birinci ve ikinci arasındaki fark (burada beklentilerin gerçeklikten tüm farklılıklarını yazmanız gerekir);
 • suçun niteliği (burada suçun tam olarak nasıl başladığını belirtmeniz gerekir: sivri ya da dolaylı olarak, çocuğun annesinin rahatsız olup olmadığını, suçun manipülatif olup olmadığını bilerek).

Bunu kendi başınıza yapmak zorsa, yardım için bir psikoloğa başvurabilirsiniz.

Nihai hedef, görsel olarak beklentilerin sadece hayal gücünüzün bir ürünü olduğunu görmektir ve gerçeklik, tam olarak yeterince alınması gereken şeydir. Öyleyse, bir oğlun veya kızın neden aynen onun gibi davrandığını anlamak geliyor. Bununla birlikte eylemlerinin içsel kabulü gelir. Bu zaten haklı ve affedicilik demektir.

Kimse sadece sizin için “rahat” ve rahat olmamalıdır. Bu nedenle, çalışmanın ana kısmı, belirli bir kişiden veya dünyadan bir grup insandan kendi beklentilerinizle çalışmaktır. Kendine sormakta fayda var ve aslında bu beklentilerin nereden geldiği, böyle bir beklentinin yaratılması için zemin hazırlayan, beklentilerinizin gerçekçi olduğu veya sevdiklerinizden imkansız olmasını mı istiyorsunuz? Genellikle bu oldukça hızlı bir sonuç verir ve bir kişi gerçeği daha objektif olarak değerlendirmeye başlar.

Ayrıca etkili olmak, kendinizi kötüye kullanan kişinin ayakkabısına koymak için bir yöntem olabilir. Kendine nasıl liderlik etmesi gerektiğini bildiğini ve kırılmayacağını hayal etmeye çalış.Neden istediğimizden tamamen farklı bir şekilde davrandığını anlamak için, onu yönlendiren nedenleri anlarsanız yapabilirsiniz. Bu yöntem, oğlunun (kızının) yaşlı anneye eskiye oranla daha az dikkat edilmediğinin farkına varmayı mümkün kılacaktır. Sadece çok işi var, kendi ailesi var, çocukları var, çözmesi gereken problemleri var.

Affetmek, anlamaktır. Herkesi anlayabilirsin, asıl şey, seni yok eden acı verici duygudan, öfkeden ve kendine acımadan kurtulma arzusuna sahip olmak. Ve hafif bir suç veya ciddi bir suç olup olmadığı, suçlunun özür dilemesi veya dilememesi gibi çok fazla bir fark yoktur - bu yıkıcı duygunun her türlü bir şekilde sağlığımızı, kişiliğimizi yok etmesi.

Akrabalarınızı, arkadaşlarınızı, komşularınızı, politikacılarınızı ancak beklentilerinizin amaçlarını ve kaynaklarını açıkça anladıktan sonra anlayabilir ve affedebilirsiniz.

Kıtılmamak nasıl öğrenilir?

Bir suçla baş etmek çok önemlidir, ancak bunu kendiniz yapmayı öğrenmek ve çocuğunuza hakaret etmemeyi, hakaret etmemeyi öğretmek çok daha önemlidir. Kendinize çalışmak zaman alacaktır. Psikolog uygulama tavsiyesi yardımcı olabilir.

Fikrinizi başkalarına dayatmayın

Herkesin kendi düşüncelerine, sonuçlarına hakkı vardır. Onlardan istenirse, doğru olduğunu düşündüğünüzü söylemekten çekinmeyin. Eğer değilse, o zaman başkalarına yalnızca sizin için karakteristik olanı empoze etmeye çalışmamalısınız. Aksi takdirde rahatsız edici durumlardan kaçınmak işe yaramaz.

İman etmeye, herkesin kendi hayatından ve düşüncelerinden sorumlu olduğu basit bir gerçeği atın. Karar ve görüşünüzde hakkınız olduğu konusunda ısrar ediyorsunuz, bu yüzden başka bir hak için aynı hakkı bırakın. Adil olacak.

İyiliğe dikkat et

İyi, herkesin içinde. Bu iyi parçaları görmeye çalışırsanız, tonlarca kötüyü bile kolayca zorlayabilirler. Biri sizi rahatsız ederse, dört “saldırgan” zihinsel süreç zincirini kesmeyi deneyin ve bu kişinin sizin için iyi ve hoş davrandığı en az bir durumu hatırlayın. Hakaretten kaçınılabilir.

Bir kişi size tanıdık gelmiyorsa ve onunla ilgili olumlu bir deneyiminiz yoksa, görünüşte iyi olan bir şeyi (güzel gözler veya ilgili saçlar) zihinsel olarak işaretleyin. Bunu zihinsel olarak yaptığınız sürece, hakaretin gelişim mekanizması rahatsız edilecektir, olumsuz bir his oluşmayacak.

Bu yöntemle eski şikayetlerin üstesinden gelinebilir, ancak bu durumda birinin suçlunun beklentilerini ve amaçlarını ayrıntılandırmadan yapamazsınız. Nasıl yapılır - yukarıda okuyun.

Başkalarını anlamaya çalış.

Anlaması zor olsa ve ilk bakışta neredeyse imkansızdır. Sadece zihinsel olarak kendini başkalarının yerine koy. Asıl şeyi görmeye yardımcı olacak, gereksiz yanılsamalar yaratmayacak, daha sonra da önemsiz şeyleri hayal kırıklığına uğratmayacak şekilde, saldırgan kişilere dikkat etmemeye yardımcı olacak.

Hayat yalnız verilir

Hakaretin ruhunda kaynaması her başladığında, bu hırpalanmış gerçeği hatırla. Hayat gerçekten birdir - yeniden yazmak o zaman tekrar işe yaramaz. Bu nedenle, kendinizi her saat ve bir günde, kendinizi öfke ve nefretle acıma ile yok etmek için harcamaya değer mi? Kendinizi yaşlılıkta hayal etmeye çalışın - hayatınız boyunca en sık yıkıcı duyguları yaşadıysanız, iyiyi hatırlayacak bir şeyiniz olacak mı?.

Öte yandan, tacizcinizin de bir hayatı var.

Birden bire bir kavrayış size gelirse ve barış yapmaya karar verirseniz, o artık hayatta kalmayacak mı? Sonra hakaret daha ağır bir şekle dönüşür - kendine karşı kin, suçluluk duygusu. Öyleyse bugün zarar verdiğiniz için affedin, zarar verenleri affedin ve nihayet yaşamaya başlayın ve karanlık, tatsız hatıralarına yağmalayın!

Kışkırtıcı kışkırtıcılara yeterli itme sağlamak

Her zaman vardır ve sizi kırılmanıza teşvik etme görevi olacak insanlar olacak, yani bilinçli olarak hakaret edeceklerdir. Bu tür insanların amacı, daha fazla acı çekmek, reaksiyona neden olacağı yerlere çimdiklemektir.Birinin çatışması nedeniyle kendinizi ve sağlığınızı tehlikeye atmanız mı gerekiyor? Öyle görünüyor ki hayır. Bu nedenle, size zarar verme girişimlerini göz ardı etmek yeterli bir eylem olacaktır.

Zihinsel olarak kişiden pişmanlık duyma (çatışma, inan bana, yaşamak çok zor!), Kendine olan olumlu niteliklerinden birkaçını işaretle, sakin ol. Suçluya karşı böyle bir “duvara” karşı çıkacak hiçbir şey olmayacak.

Unutmayın ki, sizi kırmaya çalışmıyor, kırılmaya karar vermenizi sağlamaya çalışıyor.

Bütün durumu görün.

Aşık, günlük yaşamda, dostlukta genellikle küçük hakaretler ortaya çıkar. Onları öyle diyoruz - anlamsız. Bunların üstesinden gelmek için, durumu tamamen bütünüyle görmeye çalışmak, sizi en feci karar vermek üzere olan küçük şeylere odaklanmak değil, suç sürecine başlamak önemlidir. Kocası patatesleri çöreklerde değil, küpleri halinde kızartıyor, ancak sadece çörek yapmayı istediniz mi? Ağzınızı kızgın bir konuşma için açmadan önce, ne yaptığını bir düşünün - sizin için patates kızartması yapar. Güzel bir şey yapmak istiyor. Sinirlenmeye değer mi? Dahası, patates küpleri, eğer önemsizlere odaklanmayacaksa, çok lezzetlidir.

Her zaman hoşçakal

Başkalarına onları affettiğinizi söylemek gerekmez, ilişkilere bağlı kalmaya çalışmak gerekmez, ama affetmek gerekir. Bağışlama ile ruhta ağır geçer. Bu nedenle, her durumda, elveda. Değişti - üzgünüm, bırak gidelim. İhanet - affet ve kendi hafızanda buna geri dönme. Bağışçıları ve küstahları, suçluları, hırsızları affet, istedikleri gibi yaşamak zorunda değiller.

Affetmek inanılmaz derecede önemli bir süreçtir. Ve sizi kırmaya çalışanlar sadece size bir şey öğretmek istiyor. Kendine ne sordun? Hırsız - dikkat, açgözlü - cömertlik, hain - sadakat. En iyisini al ve devam et. Alınma

Suçtan nasıl kurtulacağınızı ve affetmeyi nasıl öğreneceğinizi, bir sonraki videoyu izleyin.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler