suç

Eğer kırılırsa bir kişinin intikamını almaya değer mi?

Eğer kırılırsa bir kişinin intikamını almaya değer mi?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. İntikam nedir?
 2. nedenleri
 3. Ne zaman insanları affetmeye değer?
 4. Muhtemel ceza yolları
 5. Bu neye yol açabilir?
 6. Yararlı ipuçları

Kimse kırılmaktan bağışıklık kazanmaz. En yakın insanlar bile anlam kazanabilir. Doğal olarak, sebep olunan sıkıntılardan sonra, kişi kızgınlık hissine ve hatta alma arzusuna işkence etmeye başlar. Bu makale intikamın sebeplerini ve yöntemlerini tartışacaktır.

İntikam nedir?

İntikam alma arzusu, başkalarının acılarına, anlamlarına, aşağılanmalarına ve diğer davranışlarına cevap olarak ortaya çıkmaktadır. Bu oldukça güçlü bir duygu, genellikle ciddiyetle takıntılı birinin hayatını mahvediyor. Bir intikamın ana itici gücü, adaleti geri kazanma, onurunu yeniden kazanma isteğidir.

En zor şey, yakın bir kişinin neden olduğu kıtlığı kabul etmektir. Kasten güvendiğin kötülük, bazen kafa karıştırır.

Gerçekleşen beladan ilk sersemletme geçtikten sonra, en güçlü öfke ile değiştirilir. Bu duygu, hem fiziksel hem de ahlaki bir insana sahip olmayı gerektirir. Perili sınırlı gurur ve gurur. İlk aşamaların başında, en karmaşık ve hatta zalim intikam planları ortaya çıkabilir.

Bir intikam planı gerçekleştirme süresi genellikle çok yorucudur. Tabii ki çok önemsiz, komik, kirli hileler hakkında konuşmuyoruz. Duygular derinden incindiğinde ve ahlaki bir hasara neden olduğunda, durumu sakinleştirmek ve serbest bırakmak çok zordur.

Çoğu zaman, intikam almak isteyen biri, uykusunu, iştahını kaybeder. Akrabalar davranış ve görünümdeki değişiklikleri bile fark edebilirler. Kızgınlık kişiye inatla kemirir, hayatı duygusal olarak sınırlandırır ve tek taraflı yapar.

Psikologlar ve bu alandaki diğer uzmanlar, özgüvenleri ve duygusal dürtülerine sahip kişilerin en çok intikam almaya eğilimli olduğunu fark ettiler. Kritik bir durumda olan bu iki nitelik bir kişiyi çok ciddi döküntü hareketlerine itebilir, bu nedenle Dikkatli olmak ve suiistimalcinin kurduğu durumdan gerçek zararı ölçmek gerekir.

Komik ralli nedeniyle, bazen harekete tamamen eşit olmayan acımasız bir intikam yapılır. Her durumda, anlamaya çalışmaya değer, farklı yönlerden bakmaya değer. Belki de hareket bile kasıtlı veya zorlayıcı değildi.

Psikologlar her durumda durumu analiz etmeyi ve bir insanın olanlarla bağlantılı olarak hissettiği duygu ve duyguların kökenini anlamalarını önerir. Başka bir deyişle, suçluya karşı misilleme işlemleri yapma arzusunun arkasındaki gerçek nedenleri anlamak gerekir.

nedenleri

Bireysel karakter özelliklerine ve dünya görüşlerine bağlı olarak, her insan, etrafındakilere ve davranışlarına tamamen farklı bir şekilde tepki verir. Yukarıda da belirtildiği gibi, gurur ve duygusallık çoğu kurbanı keskin bir tepkiye zorlar. Ve onlar “çubuğu bükme” için çok büyük bir tehlike yaratan onlardır.

Sürdürülebilir ahenkli kişilik genellikle ufak tefek sorunlara, uyuşukluklara ve kötü şakalara cevap vermez. Bu nedenle, kendi başlarına bir iyilik yaparlar;

Kuşkusuz, intikam için çok iyi nedenler var. Ciddi ihanetlerin, ihanetlerin ve entrikaların bizi geçmelerine ne kadar razı olsak da hala hayatta olurlar.

Ruhtaki ciddi bir iz ve hakaret birçok olaya neden olabilir:

 • kasıtlı hakaret, sevilen birinin aşağılanması;
 • sevilen birine ihanet etmek ya da ihanet etmek;
 • diğer çalışanların işlenmesi;
 • entrika en iyi arkadaş ya da arkadaş;
 • kasıtlı zalim aldatma.

Hoş olmayan bir durumdan kurtulduktan sonra, sadece bir kişi intikam için karar verebilir. Bu nedenle, kendinize sakinleşmeniz, artılarınızı ve eksilerinizi düşünmeniz ve tartmanız için zaman vermeniz tavsiye edilir. Omuzlarını kesmemek için kendini uzak tutmalısın.

Ne zaman insanları affetmeye değer?

Pek çok manevi öğreti ve din kendi içinde affetme ve olumsuz bir durumdan vazgeçme fikrini taşır - bu, affedilen bir kişinin kötülük tepkisi üzerindeki gücü boşa harcamadığından, ruhsal enerjiden tasarruf sağlar. Ancak bu, suç sorununa felsefi bir yaklaşımdır. Bu bakış açısını kabul etmek veya kabul etmemek herkesin kişisel tercihidir.

Her durumda, intikam almadan önce, her şeyi iyi tartmanız gerekir. Belki de bu durumda bir kişi affetmeyi hak ediyor ve gelecekte çok minnettar olacağım.

 • Bir adam bilerek bile sorun çıkarmaz. Kararlarınızın veya eylemlerinizin sonuçlarını değerlendirmek her zaman mümkün değildir. Kasıtlı olarak saldırıya uğramamış olmanız iyi olabilir.
 • Bazen masum şakalar yanlış anlaşılabilir ve hakaret sayılabilir. Tabii ki, başkalarına rahatsızlık vermeden, zarar vermeden veya rahatsız etmeden şaka yapma konusunda dikkatli olmanız gerekir.
 • Suçlu içtenlikle affedilmeyi ve tövbeyi isterse, belki de bu onun geri ödemesidir. Genellikle, bir yanlışlıktan sonra, iyi bir insan, bir hata yapan, kendisinden özür dileyerek sonuçları düzeltmeye, düzeltmeye çalışır. Suçlunun içten tövbe ile intikam basitçe uygunsuz olacak ve seni bir saldırgan yapacaktır.
 • Yakın ve sevilen bir kişinin çok kırgın olması çok nahoş ve acı vericidir. Kızın İntikamı, anne-babası, kocasının zevk vermesi pek mümkün değildir. Ancak çekişme ve düşmanlığın artması muhtemel. Sevilen birisini cezalandırma isteği hala varsa, birkaç kez düşünmelisin.
 • Sıklıkla kıskançlık nedeniyle anlam düzenlenebilir. İş yerinde, astlar genellikle oldukça makul olmayan bir şekilde başarılı bir patron veya patron için çeşitli sıkıntılar yaratırlar.

Benzer bir durum ailede ortaya çıkabilir. Örneğin, küçük erkek kardeş basitçe kıskanabilir. Böyle bir durumda, suçlunun kendisi de çok mutsuzdur. Bu tür insanlardan kendilerini savunmak için zaman ayırmaya değer, ancak intikam, belki de değersizdir.

Muhtemel ceza yolları

Bununla birlikte, intikam almaya karar verilirse, suçla orantılı olması gerektiğini hatırlamaya değer. Kesinlikle pişman olmayacağınızı seçmelisiniz ve sizi kötü bir ışığa sokmamalı.

Aşağıda, farklı durumlar için olası intikamın birkaç örneği verilmiştir.

 • Küçük düşürmeye çalıştıysanız, böyle bir harekete açık bir şekilde yanıt vermemelisiniz. Suistimalcinin seni korkutması ve saçma sapan bir şekilde atması gerekiyor. İstenilen eylemleri almadığı için, kendisini diğer gözlemcilerin önünde garip bir durumda bulacak.
 • İhanetten sonra sık sık sadece ilişkileri koparmakla kalmaz, aynı zamanda duygularını aldatan bir ortağın intikamını almak isterim. Bir erkek veya eski bir kız arkadaş, yeni ve görünüşte başarılı bir ilişki başlatarak zarar görebilir. Karşılıklı arkadaşlar çemberinde bir araya gelip yeni bir tutkuyu ya da bir adamı övmek, kırgın eski sevgilinin gururu ve duygularını telafi etmek oldukça mümkündür.
 • Polisin yardımı ile fiziksel olarak kuvvete hakaret eden ya da kullanan bir holiganı polis etmek en iyisidir. Kanıtlar, tanıklar, darbe işaretleri veya tokatlar bir uzmandan toplanmalı ve ilgili makamlara cesaretle ifade vermelidir. İflas, görüşmeler ve sorgulamalar sırasında çok keskin olmayacak. Para cezası ve iki ay süren yargılamalar şeklinde sorun yarattı.
 • Bir insan düzenli olarak anlam ifade ederse, başkalarını da tamamen bilgilendirmeniz gerekir. İnsanların kiminle uğraştığını bilmelerini sağlayın. Zamanla, onunla iletişim kurmak isteyen hiçbir arkadaşı kalmayacak. Sosyal ağlardaki eylemlerinden bahsetmelidir - bu bilgi yaymanın çok etkili bir yoludur.
 • İstismarcının telefon numarasını biliyorsanız, onu istenmeyen aramalarla belaya sokabilirsiniz.Örneğin, bağlantılarını sitede baharatlı hizmetlerin duyuruları ile bırakın. Arama programı sayesinde, arayan kişiyi, gündüz veya gecenin herhangi bir saatinde cep telefonunuzu veya ev telefonunuzu arayarak işkence edebilirsiniz.
 • İnternet ve sosyal ağlar küçük yaramazlıklara çok yer veriyor. Orada suçlayıcı bilgiler, fotoğraflar ve müstehcen içerikli videolar yayınlayabilirsiniz. Bazıları, suçluların hesaplarını kırmaya karar verir ve böylece onun başını belaya sokar ve heyecanlanır.

Bu neye yol açabilir?

Suçun intikamını almadan önce, kendiniz için planlanan eylemlerin olası sonuçlarını değerlendirmelisiniz. Bu durumda, çoğu zaman başvurmak isteyen yasadışı eylemlere atıfta bulunmak. Örneğin, bir araba gövdesinin çizilmesi veya zarar görmesi, saldırı ve halkın hakaret etmesi, bir şeyleri yasaklama veya çalma vb. Bu tür işlemlerden sonra, bir kişi ilgili makamlara başvuru hakkına sahiptir.

Acımasızca sevilen birini intikam almak, onu ömür boyu kırmak ve sonsuza dek güvenini yitirmek olabilir.

Eylemlerin istenmeyen sonuçlarını düşünmeniz gerekir. Tüm insanlar farklıdır ve farklı sağlık ve duygusal öz kontrol stoğuna sahiptir. Çok ciddi görünmeyen bir şey başka bir histeriye yol açabilir veya kalp krizine neden olabilir, felce neden olabilir.

Yararlı ipuçları

İntikamcı eylemlere karar verirken, bir kişi suçlu seviyesine düşüyor. Uzmanların tavsiyesi üzerine küçük kirli bir köpeğe, özellikle abartılı bir tepki ve önemsiz anlamını abartma ile beslendiği için bile dikkat gösterilmemelidir.

Herhangi bir yasadışı eylem durumunda, en iyi savunma ve intikam polise ulaşarak tanıtımını yapacaktır.

İntikam planına başlamadan önce dürüst ve tutarlı bir şekilde kendinize birkaç soruya cevap vermeniz gerekir.

 • Bu kişinin davranışlarından dolayı hangi gerçek hasarı (maddi veya manevi) acı çektim?
 • Suistimalcimden intikam almak istemem ve buna ihtiyacım var mı?
 • Neden böyle bir hareket yapacağım?
 • Hareketlerimde tam olarak ne ona zarar vermeli?
 • Hangi sonucu görmek isterim?
 • Suistimalcim bu cezaya layık mı?
 • Hareketlerimin benim için olası sonuçları nelerdir?
 • Planlarımı uygularsam hayatım gerçekten iyileşecek mi?

Durumun getirdiği, nahoş olsa da, neyin değiştiğini ciddiye almalısınız. Belki gecikmiş bazı kararlar için zorlar ya da kendi üzerinde çalışır. Aşağıda benzer koşulların basit bir örneği verilmiştir.

Sevgili adam birkaç yıl süren ilişkilerden sonra bir kadını fırlattı, onu değiştirdi ve daha önce çifte yaşama yol açtı. Mutsuzluk ve öfke, haftalarca mutsuzdu, intikam planları vardı, hatta birkaç küçük kirli numara bile yapmayı başardı. Bu süre zarfında, depresyona düştü ve ailesi, onu bir uzman - psikoterapisti olmaya ikna etti.

Danışman ona intikam olarak farklı bir yaklaşım önerdi: harika görün, kilo ver, güzel kıyafetler al, imajını değiştir ve boş zamanlarında eğlen. Terapist onu büyüleyici bir görünümün o adam için en iyi intikam olacağına ikna etti. Onun çiçek açmış olduğunu görünce, ciddiyetle senetine pişman olacak.

Kadın gücü buldu ve aktif olarak kendisi üzerinde çalışmaya başladı, kendini mükemmel bir şekle soktu. Gerçekten sık sık şehri dolaşmaya, kafeleri ziyaret etmeye başladı. Ancak, eski sevgilisiyle hiç tanışmadı. Ama bir kez parkta başka bir genç adamla tanıştı. Kısa süre sonra bir ilişkiye başladılar ve intikamını ve eski ortağı hakkında düşünmeyi unuttu.

Kısaca özetlemek gerekirse, öz budur: Durumun sizi daha önce görülmemiş yeni fırsatlar sunarak başka bir yola yönlendirmesi mümkündür. Saldırganlar da dahil olmak üzere hayatımızdaki olaylar genellikle kendimiz üzerinde çalışmak için bir işaret verir.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler