vatan hainliği

İstatistiksel olarak daha sık kim değişir: erkekler mi kadınlar mı?

İstatistiksel olarak daha sık kim değişir: erkekler mi kadınlar mı?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Hangi kadınlar en çok değişir?
 2. Hangi adamlar doğru değil?
 3. Zina İstatistikleri
 4. Kim daha fazla ihanet edebilir: kızlar mı erkekler mi?

Toplumda, erkeklerin ihaneti daha sık tartışılır, ayrıntıları rahatlatılır ve bazen bir erkek gerçek bir kahraman olarak ortaya çıkarılırken, kadın zina tartışmanın en popüler konusu değildir. Kocasına ihanet eden bir kadın toplum tarafından kınanır ve bu gerçeklerin kendisi nadiren ulusal servet olur. Ve bu nedenle soru istemsizce ortaya çıkıyor - kimleri daha sık değiştiriyor: erkekler mi kadınlar?

Hangi kadınlar en çok değişir?

Hainlerin çoğunlukla erkek olduğunu düşünmeyin. Kadınlar ayrıca borçta kalmıyorlar. Bu, istatistiğin tüm gerçeklerini çürüten Daily Telegraph uzmanlarının ulaştığı sonuçtur. Büyük çapta anonim bir anketle elde edilen kendi verilerini yayınladılar. Onların sonuçları gösterdi ki Her 5 kadından 2'si kocalarını veya seçimlerini aldattı, oysa 10 kadından sadece 3'ü zina etmeye karar verdi.

Anonimlik koşuluyla ihaneti kabul eden kadınların yaklaşık yarısı, bunun kulüpte bir partide olacağını söyledi. Bir çeyrek, bir meslektaşı ile ilişkisi olduğunu (üç) kabul ettiğini, üçüncüsü, yabancılardan gelen dikkat işaretlerinin onları ilham verici ve eğlenceli bir havaya soktuğunu itiraf etti; bu hayat monogami için harcanmaya değmez.

Daha önce, kendi kendine yeten, çalışan ve varlıklı kadınların değiştiğine inanılıyordu. Ancak sosyologlardan elde edilen son veriler kadın ihanet, güvenlik ya da sosyal statü gibi bir şey bilmiyor - ev hanımları bir iş kadınından daha az değişmiyor. Hainlerin% 90 kadarı, yanlarında seks yapmanın olumsuz duygusal baskıdan kurtulmalarına yardımcı olduğunu itiraf etti.

Kadınlar kocasını ihanet etmeye meyillidir.

hayal kırıklığına uğramış

Evlenen bayan, bir erkek hakkında fikirlerini edindi, beklentilerini ve yanılsamalarını inşa etti. Aile hayatı her şeyi yerine koymuş ve koca kayıt defterinde göründüğü kadar prens değildi. Kendini aldatıldığını düşünen bir kadın, bilinçaltında eşinin yerine geçmeye hazırdır. Ancak evliliği her zaman yok etmeye çalışmamaktadır, çünkü kocası birlikte yaşamak için çok rahat ve konforlu olabilir.

Sevilen ve yorgun

Eşe olan hisler kaybolursa ve ilişkiyi koparma cesareti yeterli olmazsa veya evli kalmanın başka nedenleri varsa, hassasiyet, sevgi deneyimleri, kişinin cinselliğini açıklamak için hala ihtiyaç vardır. Bu durumda, zina genellikle kadın psişiği için bir kurtuluş haline gelir ve çoğu zaman hepsi yan tarafta ve mevcut evliliğin çöküşünde fırtınalı bir romantizmle sonuçlanır.

tahsilli

Özellikle de eğitim düzeyleri eşlerinden daha yüksekse. Er ya da geç, böyle bir çiftte bir bölünme var - konuşacak bir şey yok. Bir kadın kişisel gelişim ister ve daha az eğitimli ortağı sadece ona güler, özlemlerini onaylamaz. Kişisel gelişim ve gelişmeyi destekleyecek bir sevgili, gerçek bir arkadaş olarak çok fazla cinsel bir partner olmaz. Seks, ikincil gerekçelerle bu tür zinaya bağlanır.

sıkılmış

Her saati belli olmayan bir kadının randevu yapması için (İnternet dahil) yandan flört etmek için daha fazla zamanı vardır.

25 yaşın altında ve 40 yaşından sonra

İlki hala çok anlamsız, ikincisi ise zaten yeterince akıllı ve önceki noktaların her ikisinden de biraz aldı - eğitildiler, hayal kırıklığına uğradılar, rutinden biraz sıkıldılar ve orta derecede yorgunlardı.

Serbest ahlak sahibi olmak

Bunlar, bir kural olarak, bir annenin ortakları nasıl değiştirdiğini, erkeklerle kolayca ilgilenip arkadaşlarını haklı çıkardığını, evlenmeden önce zengin bir cinsel deneyime sahip olan kadınları.

Kadınlar zinaya gider, genelde seks için bile olmaz. Hoş gelmek istiyorlar, seviliyorlar, hayran olmak istiyorlar, aileye alamıyorlar. Titreme ve tutkulu duygular, zengin duygusal deneyim, anlayış, iletişim, her kelimesini yakalamak, takdir etmek istiyorlar.

Ailedeki bir erkek bunu fark edemiyorsa veya istemiyorsa, aldatılmış bir koca olma ihtimali yüksek.

Hangi adamlar doğru değil?

Erkekler doğası gereği çok eşlidir. Bu nedenle, sadece bir kadının bir erkeğin hayalini ve gerçeklik hayalini prensipte buna değmemesini talep etmenin nedeni budur. Bununla birlikte, yalnızca çok sayıda kadına sahip olmak için doğal bir arzu değil, aynı zamanda eğitim, din, ilkeler, kişisel karakter özellikleri de vardır. Ve onlar sınırlayıcı faktördür. Psikologlar, dış etkenleri bu kadar fazla etkiye sahip olmayan başlıca erkek tiplerini birbirlerinden ayırırlar ve bu nedenle en ihanete sahiptirler.

Erkek çocuk

Dışarıdan, bir adam bir erkek gibidir, ama onun kalbinde, en azından bir genç olarak ebedi bir çocuk olarak kalır. Oyunlara meraklıdır, boş zamanlarını arkadaşlarına adamaktan çekinmez, sık sık ekstrem sporlara katılır ve karısı için - annesi gibi oldukça saygılı bir tavır sergiler. Eş ne kadar çocuksu olursa olsun, karısı ne kadar yasak koyarsa, bu otuz yaşındaki veya kırk yaşındaki “genç” isyancıları o kadar fazla isyancı olur ve taraftaki çıkarlara kız arkadaş bulmaktan çekinmez. Fakat bu tür adamlar evliliği kırmak için acele etmiyorlar.

Yaşlanma yakışıklı

Bu kategori, 40 yıl boyunca erkenden evlenen ve evlenmeden önce hayatın tüm zevklerini deneyimlemek için zamanı olmayan erkekleri içerir. 40 yaşındayken, şimdi olmasa da neredeyse hiç olmadığı bir anlayış ortaya çıkıyor. İçtenlikle karının hiçbir yere gitmediğine inanıyorlar ve bu nedenle yandan flört etmek oldukça kabul edilebilir. Karısını sırlara adamaz - onu ve sinirlerini korur.

Macera arayan

Böyle bir adamın yalnızca tek bir tutkusu vardır - maceranın tutkusu. Huzurlu ve ölçülü bir şekilde nasıl yaşayacağını bilmiyor, kesinlikle bir macera bulması ve sinirleri gıdıklaması gerekiyor. Sloganı “Adrenalinsiz bir gün değil!” İyi bir koca olabilir, ama aile hayatı çabucak canını sıkıyor, onun için taze oluyor. Treason'un can sıkıntısının tedavisi için ona ihtiyacı var. Tüm bunlarla, kolay yollar aramıyor ve sıklıkla çok riskli romanlar alıyor - örneğin, karısının bir arkadaşı ya da arkadaşının karısı ile, daha tehlikeli ve heyecan verici.

Kendi kendine yeten ve narsist

Bu tür adamlar resmen herkese göstermek için bir karısı doğurur - o sahibi, kazanan, ama hiçbir şekilde eşine bağlı değildir. Dahası, onun mülküdür ve bu nedenle bu tür insanlar, aşk cephesinde yeni zaferlerle, bunu arkadaşlarından gizlemez ve meşru eşlerinden önce kendilerini gizlemezler. Prensip olarak, davranışlarında yanlış bir şey görmüyorlar. Ancak eşlerin ihaneti asla kabul edilmeyecek, hoş görülmeyecek.

pragmatist

Tipik olarak, böyle bir erkeğin evliliği uzun zamandır sadece alışkanlık ya da tesadüflerle olmuştur. Tutku ve sevgi değil, karısı arzu edilmez. Ancak boşanma zahmetli ve bazen hem kendisi hem de karısı için kârsızdır. Bu nedenle insanlar yaşar, fakat buna aile demeleri çok zordur. Böyle bir adam, gündelik hayatın kasvetli olduğunu bir yetişkinle aydınlatır. Bir erkeğin bir metresi bile olmayabilir, karısı önünde suçlu hissetmez ve bu nedenle çok fazla saklamaz, karısı fazla tahmin eder, ama sessiz kalmayı tercih eder.

Şüpheli kaybeden

Bu adamlara şüphe duyuluyor.Karısı iyidir, ama aniden yanında daha iyi kadınlar var mı? Denetler, araştırır, ancak haklı olduğunu ilan etmek için çok korkaktır, bu yüzden yalan söyler ve dışarı çıkar. Kalbinde bir gün karısının durmayacağını ve kendi kendine gideceğini umuyor.

Kurban manipülasyonu

Bu tür erkekler genellikle cinsiyetini, eşlerini yönetmek için bir araç haline getirmeyi bile başarabilen çok otoriter ve güçlü kadınlarla evlenir - hala kazanılmaları gerekir. Onlara varoluşlarını sadece cinsel arzularını tatmin, rahatlama. Genellikle aileden ayrılmazlar.

Zina İstatistikleri

Rusya'daki aldatma istatistikleri oldukça merak uyandırıcıdır ve hem daha güçlü cinsiyet temsilcilerinin hem de güzel hanımların ilgisini çekebilir:

 • eş değiştiren erkeklerin yaklaşık% 62'si evli kadınların yanında buluşmayı tercih ediyor, evli erkeklerin sadece% 10'u bekar kızlarla ilişki kurma riski taşıyor;
 • kadınların ihaneti daha kalıcı - evlilikteki kadınların% 45'inde kalıcı bir sevgili var ve bir başkasıyla değiştirmeye meyilli değiller ve hile yapan erkeklerin sadece% 19'u aynı tutarlılığı yaratabilir;
 • erkeklerin% 75'ine kadar ve kadınların% 24'üne kadar eşleri ve kocaları sistematik olarak değiştirmektedir ya da en azından bir kere değiştirmiştir;
 • cinsel yaşamdaki memnuniyetsizlik, erkeklerin% 9'unda ve kadınların% 13'ünde boşanmaya neden olmaktadır;
 • yeni akut hisler yaşama arzusu erkeklerin% 14'ünde ve kadınların% 7'sinde doğaldır;
 • gerçek yeni aşk - erkeklerin% 7'si ve kadınların% 25'inden fazlası;
 • özgüvenlerini, kendini gösterme arzusunu - erkeklerin% 14'ünü ve kadınların yalnızca% 4'ünü arttırmak;
 • uzun ayrılık, zorla ayrı yaşam, erkeklerin% 12'sini ve kadınların% 8'ini aldatma yaratır;
 • can sıkıntısı ve rutinden yeni ilişkilere, erkeklerin% 3'ü ve kadınların% 7'si “kaçıyor”;
 • kazara ihanet (alkolün etkisi altında, bir partide, şirket partisinde vb.) erkeklerin% 14'ünde ve kadınların% 7'sinde;
 • yanlış eşe misilleme ihaneti - çoğunlukla kadın tepkisi: kadınların% 11'i ve erkeklerin yalnızca% 0,5'i;
 • en sık erkeklerin% 30'u ve neredeyse çoğu kadın iş arkadaşlarıyla değişiyor;
 • tatil yerinde, kadınların değişmesi daha muhtemeldir - insan ticaretinin% 34'ü cevap verirken, erkeklerin yalnızca% 19'u tatilde zina etmelerine izin verdi;
 • Komşuları ve aile arkadaşları ile kadınların% 10'unu ve erkeklerin yaklaşık% 5'ini değiştiriyor.

Resmi tamamlamak için, en sık ihanetin sevgili birinin evinde gerçekleştiğini bildirmek faydalı olacaktır. Aşıkların yaklaşık üçte biri ülkeye gitmeyi veya ortak arkadaşlarla kalmayı tercih ediyor. Sadece% 10'u daire veya otel odası kiralamaktadır.

Kim daha fazla ihanet edebilir: kızlar mı erkekler mi?

İstatistiklere güvenirseniz, erkekler daha sık değişir, ancak kızlar da bir yana durmaz. Her şeyi ihanet edebiliyor, çünkü bunu zorlayabilecek koşullar çok farklı olabilir.

Ayrıca çiftin ihanet kavramına yatırım yapması da önemlidir. Psikologlar açısından bakıldığında, kurumsal veya ahlaki bir ihanet yoktur - yarı ton yoktur. Ortaklardan birinin, taraftaki biriyle olası bir ilişki hakkında düşünmesine izin verdiği andan itibaren, zaten bir hain oluyor. Ve mutlu evliliklerde bile böyle düşünceler ortaklar için ortaya çıkabilir. Bu, değişmek için acele ettikleri anlamına gelmez. Kişisel tecrübeyi, bireyin doğasını, yetişmesini ve inançlarını unutmayınız.

Ancak, anlayışın hüküm sürdüğü, karşılıklı yardımlaşma, güven, eşlerin ortak çıkarları olduğu ve herhangi bir konuda birbirleriyle nasıl iletişim kurabileceklerini bildiği ailelerde ihanetler çok daha az gerçekleşir. Her şey önemlidir - cinsiyetin niceliği ve kalitesi, sıradan çocukların varlığı, sıradan hobiler, ortak hafta sonlarını geçirme yolu, aile gelenekleri ve birbirlerine küçük dikkat işaretleri.

Anlaşılmayan, ortak sorunların birlikte konuşmayı ve çözmeyi bilmedikleri, ortakların desteklendiğini hissetmedikleri ailelerde ihanet olasılığı artmaktadır. Bu durumda, erkek zina olasılığı her zaman kadın olasılığından biraz yüksek olacaktır, ancak karşılıklı ihanetler hariç tutulmamıştır.

Neden değiştiğimiz, kimin erkek veya kadın olma olasılığı daha fazla olduğu, nasıl affedeceğimiz hakkında bilgi için bir sonraki videoyu izleyin.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler