Elbise stilleri ve modelleri

Hurda malzemelerden elbiseler - basitten en abartılı görüntülere

Hurda malzemelerden elbiseler - basitten en abartılı görüntülere

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Hurda malzemelerin çeşitliliği
 2. Neden orijinal bir elbiseye ihtiyacın var?
 3. Erkek gömleği
 4. Tişörtler veya Tişörtler
 5. Bir fular
 6. Erkek bağlarından
 7. Çadırdan
 8. kâğıt
 9. Parlak bir dergiden
 10. yenilebilir
 11. Toplardan
 12. Bulaşıklardan
 13. Çöp torbasından
 14. Çanta dışında
 15. Disklerin
 16. Yıldırım
 17. Scotch tape
 18. Sonbahar yaprakları
 19. Çiçeklerden ve bitkilerden
 20. Diğer malzemelerden

Zamanın akışı durmuyor. Durmaz ve moda olmaz. Moda trendlerini takip etmek her geçen gün daha kolay hale geliyor, çünkü gittikçe artan bir şekilde hurda malzemelerinden giysiler podyumların üzerinde görünüyor.

Kendi elinizle yapılan elbiseler sadece beceri ve yaratıcılığınızı göstermekle kalmaz, aynı zamanda gardırobunuzu bir çift yeni orijinal kıyafetle günceller. Makalede sunulan elbiselerin çoğu günlük yaşam için pek uygun değil, ancak birkaç fikir mükemmel biçimde gerçekleştirilecek ve resimlerinizi daha ilginç hale getirecek.

Hurda malzemelerin çeşitliliği

Doğaçlamadan kıyafetler yaratılması, hacimli ve ağır malzemeler dışında her şey anlamına gelir.

Bir kelimeyle, elbette, asma kat üzerinde yatan her şeyi boşaltmak ve çöp tenekesinde bir ayağı olması zaten faydalı olacaktır.

Neden orijinal bir elbiseye ihtiyacın var?

Doğaçlama araçlardan giyinmek, yaratıcılığınızı göstermenize, yarışmaya katılmanıza, kutlamaya katılmanıza, modası geçmiş ya da zaten bıkmış eski kıyafetlerinizi güncellemenize olanak sağlar.

Dahası, bu, herhangi bir özel finansal maliyet olmadan bir çift elbiseyi elde etmenin en orijinal yoludur.

Erkek gömleği

Popülerliğin zirvesinde şimdi büyük bir erkek gömleğinden bir elbise. Bir gömleği elbise haline getirmenin birçok yolunu bulabilirsiniz, ancak iki ana şeye odaklanacağız.

İlk yöntem dikişsizdir. Gömleği kendimize tutturduk, böylece boyun göğsünden daha yüksek ve yaka bir etek gibi. Kollu bel etrafına sarılır ve yay bağlı. Sıradışı ve şık elbise hazır!

Hakkında makalesinde devamını oku erkekler gömleğinden bir elbise nasıl yapılır.

İkinci seçenek, daha önce de anladığınız gibi, bir gömleğin dikiş yardımı ile elbiseye dönüştürülmesidir. İnternet, çeşitli elden geçirme şekilleriyle doludur, böylece uygun bir seçeneği kolayca bulabilir ve olağanüstü ve parlak görünebilirsiniz.

Tişörtler veya Tişörtler

Bir diğer popüler malzeme erkek tişörtü veya tişörttür. Ayrıca birçok harika ve ilginç model var.

Tişört büyükse ve zayıf bir kızsanız, bu tişörtü dikiş yardımı ile elbiseye dönüştürebilirsiniz.

Bir fular

Plaj pareo veya aynı kolaylıkla büyük bir eşarp bir elbise haline gelir.

İki özdeş şal alarak, onları bir köşeye bağlayın. Diyelim ki doğru omuz. Bir mendili öne atıyoruz, ikincisi. Eşarpı yan köşelerinden alıyoruz ve sağ tarafa ve ön tarafın yan köşelerini üste ve sol tarafa bağlıyoruz. Kemerinize ince bir kayış ekleyin ve çok güzelsiniz!

Ayrıca çeşitli şekillerde bağlayarak bir fulardan ilginç bir kıyafet yapabilirsiniz.

Erkek bağlarından

Bu moda gelmeden önce bile ve onunla ve tasarımcılarla. Birbirine dikilmiş ve organik olarak birbirine bağlanmış bağlar, eşsiz ve görkemli bir mini elbiseye dönüşüyor. Stokta çok miktarda malzeme varsa, maksimum uzunlukta bir elbise yaratabilirsiniz.

Sadece kendi aralarında dikilmiş değil, aynı zamanda örgü oluşturan bazı yerlerde dikilmiş iki renkli bir elbise özel ve mükemmel görünüyor.

Çadırdan

Neden olmasın Üstü ve üstü açık, önden fermuarlı, uzun etekli, arkaya uzanan bir elbise düşünün. Birkaç renkte yürütülen bu elbise tek başına muhteşem görünüyor. Ve kumaşın önceki amacını ve kullanımını gösteren her şeyi kaldırırsanız, o zaman çok az insan bu elbisenin sizin tarafınızdan doğaçlama araçlardan yaratıldığını tahmin eder.

Reklamlar daha da ileri gitti ve turizmi moda ile birleştirdi, elbiseler-çadırlar yarattı.

kâğıt

Her evin bir onarımı vardı, bundan sonra parçalar vardı ve hatta duvar kağıdı ve kağıt ruloları vardı. Zamanla tavan arasına ya da asma katına kadar tozlu oldular. Onları alma ve onlara ikinci bir hayat solma zamanı geldi, kendi ellerinizle bir kâğıt elbise oluşturun.

Üst kısmı, gövdenin etrafına birkaç kağıt mendille yerleştirin. Arkasında ya da yanında, kağıdı bantla yapıştırıyoruz. Bu şekilde korse ile birleştirdiğimiz düz bir etek de yapabilirsiniz. Bu seçeneği beğenmediyseniz, kağıttan yapılmış koni halkalarını ve birkaç katmanda tutturduğunuz eski bir eteği alabilirsiniz. Hacimli ve yumuşak bir etek alın. Bu şekilde, bir tren veya ilave katmanlar dikebilirsiniz.

En şaşırtıcı şey, tüm atölyelerin orijinal kıyafetler oluşturmak için yaratılmış olmasıdır.

Bir kağıt kıyafeti oluşturmak için şunları yapabilirsiniz: duvar kağıdı, gazeteler, dergiler, peçeteler, şeker ambalajları, kutular, ambalaj, karton, oluklu kağıt ve hatta tuvalet kağıdı.

Ancak herkes bir çocuk kitabından elbise dikmeyi düşünmeyecek.

Kâğıttan yapılmış elbiseler, “dikiş boyunca” dikkatlice kesildiklerinde, daha sonra bantla kapatıldığında birkaç kez giyilebilirler. Basit ve pratik olarak ücretsiz. Ve en önemlisi - güzel. Şaşılacak bir şey yok hepsi basitlik içinde zekice.

Parlak bir dergiden

Kesinlikle tüm evlerde bir ya da iki makaleden hoşlandığınız gereksiz parlak dergiler var. Makaleleri kesiyor ya da parçalayıp bir babaya katlıyoruz ve dergilerin elbiseye girmesine izin veriyoruz. Sonuçta, dergilerden elbisen olmadı mı?

İğne ve iplik, zımba, makas, dergi, viski bandı ve bir elbise tabanı ihtiyacınız olan her şey.

yenilebilir

Şeker

Evet, duymadınız. Tatlı bir diş değilseniz, o zaman çikolata elbise oluşturmaya çalışın. Sarıcıların çeşitlendirilmesi, belirli bir renk aralığı oluşturmanıza yardımcı olur ve farklı şekilli şekerler, kıyafetin farklı öğelerini dekore etmenize yardımcı olur.

İhtiyacınız olan tek şey şeker satın almak ve bir iğne ve iplik ile kendinizi donatmak. Eski kıyafet şekerini dikin, onları hayal ettiğiniz şekilde yerleştirirsiniz - ve başarı garantilidir. En önemlisi, tatlı dişlerden uzak durmak için topun kraliçesi olacaksınız.

Çikolatadan

Bu güzel tatlıdan çikolata festivallerini tamamlayan tüm elbiseler koleksiyonları oluşturuyor.

Meyve ve sebzelerden

Vejeteryanlar için ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için Kore'den bir sanatçı lahana, soğan, yeşillik, muz kabuğu ve diğer lezzetli ve sağlıklı sebzelerden yapılmış elbiseler üretiyor.

pişirme

Moda tasarımcıları, puf manşetlerinin lezzetli ekmek somunları ile nasıl değiştirileceğini göstermiştir. Sıradan simitler, abartılı bir moda dünyasında da bir yer buldu. Dekorasyon olarak kullanıldılar.

Etten

Yenilebilir, fakat çok lezzetli olmayan çiğ et elbisesi. Aynı zamanda estetik açıdan hoş görünmüyor, ancak bu Lady Gaga'nın onu çirkin amaçları için kullanmasını engellemedi.

Toplardan

Cesur deneyciler için, balonlardan yapılmış bir elbise fikri yapacak. Hem modelleme için dikdörtgen toplar hem de iç mekanı süsleyen sıradan toplar oluşturma için uygun olacaktır.

Onları her çeşit dokuma ve desende birbirine bağlayabilirsiniz - her şey sizin elinizde ve hayal gücünüze bağlı. Toplardan yapılmış ışık elbisesi, etkin ve unutulmaz bir şekilde parlar ve dikkat merkezinde olmaktan korkmayan belirleyici kızlara uygun ışıkla oynar.

Yavaşça nostaljik çocukluk elbisesi, çocuk oyun parkı için toplardan yapılmıştır. Hacimli siluet biraz rahatsız edici ise, onları dekore ettikten sonra deodorantlardan toplarla veya tenis ile değiştirebilirsiniz.

Bulaşıklardan

Birikmiş çatallar ve kaşıkların yanı sıra kamçı, başka amaçlarla da kullanılabilir. Plastikten yapılmış bir elbise daha erişilebilir ve şefkatle görünürken, paslanmaz çelik bir elbise görüntüye istenen keskinliği verecektir.

Bu kırık yemekler varsaymak gerek yok - bu ne yazık ki. Neyse ki - yeni bir elbise şeklinde. Böylece porselen parçalarının yardımıyla bir şaheser yaratabilirsiniz.

Çöp torbasından

Çöp torbaları ile mükemmel ve şaşırtıcı elbiseler yaratılabilir. Şişirilmiş paketler yemyeşil bir prenses kıyafeti yaratacaktır. Paketler, bir saçak kesip, daha sonra gür ruffles ile dikilir, Amazon savaşçısının bir görüntüsünün oluşmasına yardımcı olur.

Siyah paketlerden çıkan kıyafet kılıfları etkili görünüyor. Bu görüntü Cadılar Bayramı'nı kutlamak için idealdir.

Diğer ev plastiklerine de dikkat etmek önemlidir. Şişelerin dibinden harika bir elbise olsun. Ve tek kullanımlık sofra - bir masal gelen birleşik bir prenses kıyafeti.

Çanta dışında

Damalı veya genel halk pazarlarında çanta sıradışı kıyafetler oluşturmak için en kötü malzeme değildir. Ek olarak, hücre her zaman modadır.

Disklerin

Eski monokromatik tişört, tişört veya elbise üzerinde, bir klübe veya diskoya giden bir kıyafet olan diskleri veya disk parçalarını dikebilirsiniz.

Disklerdeki elbise ilginç ve sıradışı görünüyor ve yansıtıcı özellikleri sayesinde muhteşem.

Yıldırım

Bir genç tasarımcı tarafından sunulan şimşek elbisesi şaşırtıcı ve abartılı görünüyor. Biz neyiz, tasarımcı değil miyiz? Fermuarları desen üzerinde aralarında dart olmadan dikeriz. Boyut özelleştirin.

Korse veya eteğin fermuardan yapıldığı ve ikinci elemanın başka bir ekipmandan alındığı bir elbise oluşturabilirsiniz. Çok şık ve ilginç olacak.

Scotch tape

Şaşırtıcı bir şekilde, çok renkli yapışkan bant sıra dışı, asidik parti elbiseler oluşturmanıza yardımcı olur.

Sonbahar yaprakları

Sonbaharda bir yaprak elbise çok kullanışlı ve bütçe bir seçenek olacaktır. Oluşturması için, kuyruğun disklerle aynı prensiple dikildiği temiz bütün yapraklara ihtiyaç vardır. Lezzetli ve taze görünüyor. Fakat yine de, dikkat etmeniz gereken birkaç önemli dezavantaj var.

 1. Kıyafet yaprakları, giyeceğiniz etkinlikten hemen önce oluşturulmalıdır. Yapraklar çok çabuk kurur ve tam olarak ne istediğinizi ortaya çıkarmayabilir.
 2. Ayrıca, yapraklar çok kırılgan bir malzemedir. Kuyrukları kırılır ve yapraklar düşer, kıyafetlerin dış çizgisinde boşluklar oluşturur. Bu nedenle, kıyafet dikkatle giyilmelidir.

Çiçeklerden ve bitkilerden

Çiçeklere olan sevgi asla kaybolmayacak. Bir elbise için duyguların, ev dekorunun ve son zamanlarda malzemenin tezahürü için mükemmel bir araçtır.

Doğal çiçek kıyafetleri sadece çeşitli festivaller için değil, konserler için de geçerlidir.

Diğer malzemelerden

Asistanların malzemeleri o kadar fazla ki bir makaleye sığdırmak zor.

Elbiseler tavus kuşu tüylerinden yapılır, ancak hiç kimse kuşların kuş tüyü ile denemelerini yasaklar.

Kuru ot ve saman da dokuma top elbisesi için uygun olacaktır.

Kısacası, yukarıdaki malzemelerden bazıları, eldivenler, eski şemsiyeler, gereksiz oyuncak ayılar, bira kapakları, bira kutuları, ampuller, saç - atmayın. Ve ya bazen işe yaramazsa.

Fantezi tükenirse, o zaman farklı ürünlerin üreticilerinin reklamını kullanın.

Makalenin sizin için yararlı olacağını ve faydalı olacağını umuyoruz. Her şeyin sizin elinizde olduğunu unutmayın - asıl şey sabırlı olmak ve kendinizi fantezi ile donatmak ve gerisini takip edecek. Çabalarında iyi şanslar.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler