Elbise stilleri ve modelleri

Elbise balonu - kalçalara hacim ekler mi?

Elbise balonu - kalçalara hacim ekler mi?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Kimler uygundur?
 3. Etek çeşitleri
 4. kumaşlar
 5. örgü
 6. Dolu balon
 7. Moda trendleri
 8. Ne giymeli?
 9. ayakkabı
 10. aksesuarlar

Özellikler

Balon elbisesi, alışılmadık ve akılda kalıcı bir şekle sahiptir, başka bir stille karıştırılamaz. Bu model nedir? Balon elbisesinin "numarası", kıyafetin ismini aldığı için şişirilmiş etek gibi hacimlidir. Hacim bel çizgisinden veya göğüsten başlayabilir, ancak etek mutlaka daralacaktır.

Böyle bir tarz geçen yüzyılın ortasında ortaya çıktı, yemyeşil kalça, göğüsler ve ince bel - “kum saati” olarak adlandırılan kadın figürü ideal olarak kabul edildi.

Elbise silindiri, şeklin oranlarını istenen standarda getirmeye izin verdi. Etek ponponu birkaç yolla sağlandı. Bu amaçla çoğu zaman astarı kısalttı ve elbisenin eteğini sardı. Hacim yaratmak için eteğin üzerine dart veya kıvrımlar yapıldı.

Kimler uygundur?

Balon elbisesinin tarzının oldukça belirgin olmasına rağmen, farklı rakamlara sahip kızlar böyle bir kıyafet giyebilir. Küçük göğüsleri, dar kalçaları ve açıklanamayan bel elbisesi balonlu genç astenik fiziği bayanlar, doğru yerlerde cilt oluşturmaya yardımcı olacaktır.

"Elma" türünün şekli, belirgin bir belin olmaması ile de karakterize edilir, çünkü göğüs ve kalça ile aynı büyüklüktedir. Mideye geniş bir kayış veya kayışla tutturulmuş balon elbisesi yardımı ile durumu düzeltebilirsiniz.

Armut şeklindeki bir şeklin sahipleri muhteşem kalçaların övünmesine neden olabilir. Bu kız kategorisi muhtemelen vücudun alt kısmını çok ağır kıldığından hacimli etekli elbiselerden kaçınılması gereken tek kişidir.

Etek çeşitleri

 • Balon elbise ile alevlendi etek Bugün pek normal görünmüyor, ancak XX yüzyılda böyle bir elbise çok popülerdi. Hacim, kısaltılmış bir astar ve belde toplanan çok sayıda kıvrım nedeniyle aynı zamanda yaratılır.
 • İle elbiseler lale etek oldukça sık görülür. İnce bel, dar kalça ve ince bacak sahipleri üzerinde özellikle iyi görünüyor. Kural olarak, lale eteği oldukça kısadır, uzunluğu nadiren diz altına düşer. Etek üzerinde mutlaka geniş bir boyunduruk ve birkaç uzunlamasına kıvrım vardır.
 • Alt etek sakız üzerinde, oldukça abartılı görünüyor, bu yüzden bu kıyafet genellikle cesur, kendine güvenen kişiler tarafından seçilir. Böyle alışılmadık bir eteğe sahip elbise balonu genellikle belden yoksundur, etek göğsünden hacim kazanmaya başlar ve dizlerin altına keskin bir şekilde daralır.

kumaşlar

Elbise silindirleri oluşturmak için çeşitli malzemeler kullanılır - yalnızca yılın zamanına ve kıyafet tarzına uygunsa. Kumaşa uygulanan temel gereksinim, şekli koruma yeteneğidir, bu nedenle malzemeler genellikle oldukça yoğun kullanılır.

Genellikle triko bir balon elbisesini dikmek için seçilir, çünkü mükemmel şekilde örtülür. Soğuk mevsim için, yünlü bir kumaş seçebilirsiniz - daha sonra geçen yüzyıldan itibaren fashionista imajını yeniden yaratabilirsiniz.

Abiye şenlikli hatta düğün kıyafetleri olabilir. Bu durumda, tafta veya organze gibi hafif, havadar doku tercih edilir. Yarı saydam malzemenin hacimsel eteği gerçek bir ışık bulutuna benziyor.

örgü

İplikten yapılmış balon elbisesi kış için mükemmel bir seçenektir, çünkü soğuk günlerde bile kadınsı kalmak istiyoruz. Sıcak giysiler elbette güzel olabilir.Çarpıcı bir örnek - çeşitli örme elbiseler ve etekler. Çok güzel ve rahat görünüyorlar, ayrıca mükemmel derecede sıcaklar.

Mümkün olduğunca doğal yün ve en az polyester veya akrilik içeren ipliklerden yapılmış modeller tercih edilmelidir. Böyle bir elbise sizi bir sezondan fazla memnun edecek, yapay malzemeden yapılmış modeller ise birkaç çoraptan sonra görünümünü kaybedecek.

Dolu balon

Balon kıyafeti, dolgun kızlarda harika görünüyor, çünkü hacimleri başarıyla gizliyor. Yapılmaması gereken tek şey, eğer küçük bir boyuta ve tam bacaklara sahipseniz, kısaltılmış etekli bir elbise giymektir. Diğer tüm durumlarda, bu model ile güvenle deneyebilirsiniz.

Sorunlu bölgeleriniz varsa, bu yerlerdeki dekoratif unsurları karıştırmamaya dikkat edin. Örneğin, dolu kollar ve omuzlar “kanatlar” veya “el fenerleri” gibi kısa, hacimli kollarla vurgulanmamalıdır. Zaten büyük kalçalarınız varsa eteğinde yama cepli silindir elbiselerden kaçının.

Moda trendleri

 • Yaklaşan moda sezonunda, dantel veya dantel ekler ile yapılan elbiseler özellikle popüler olacak. Yarı saydam eteklerden hoşlanmıyorsanız, ancak modanın gerisinde kalmak istemiyorsanız, dantel korsajlı balon elbiselerinize bakın.
 • Katmanlı elbiseler ve etekler bu yaz tüm hevesli modacılarımızda görkemli olacak. Kendine birkaç kat ince kumaştan yapılmış etekli bir balon elbisesi getirdiğinden emin ol. Böyle bir elbiseyle egzotik, yumuşak bir çiçeğe benzeyeceksiniz.
 • V yakalı elbiseler inanılmaz derecede faydalı bir özelliğe sahiptir: göğsü vurgular ve görsel olarak boynu gererler. Üçgen yaka, yeni moda sezonunun ana trendlerinden biridir. Çekici bir yaka çizgisine sahip balon elbisesi, diğerlerinin büyüleyici bakışlarını yakalamanızı sağlayacaktır.

Ne giymeli?

Gardırobunuzdaki diğer elbiseler gibi bir balonun da bakıma ihtiyacı var. Buradaki asıl görev, vücudun alt kısmında yaratılan hacmi dengelemek ve belin altındaki her şeyi aşırı ayrıntılarla doldurmamaktır.

Balon elbisesinin üzerine kısa bir ceket veya bolero takabilirsiniz. Etek çok uzun değilse, düz veya takılmış stilde klasik açmalar yapılır.

Renkli külotlu çorap veya tozluk, triko veya diğer sıcak kumaşlardan yapılan top elbiselerle birlikte giyilebilir. Kıyafet sağlamsa, desenli tayt giymeye çalışın - yaramaz, eğlenceli bir görüntü elde edersiniz.

ayakkabı

Balon elbisesi, görünümünüzün en parlak elemanıdır, bu nedenle her şey çok fazla dikkat çekmemelidir. Ayakkabılar olabildiğince sade fakat zarif olmalı, çünkü elbisenin altı oldukça büyük.

Bu nedenle, kalın bir platform üzerine geniş bir üst ve bir ayakkabı ile kenara çizme koyun. Elbise balonu için daha az çekici bir şey: pompalar, ince askılı sandaletler, yüksek topuklu şık botlar. Düz tabanları olan ayakkabılar terk edilmeli, çünkü böyle sıra dışı bir eteği olan bir elbise, figürün oranlarını korumak için bir topuk gerektirir.

aksesuarlar

Aksesuarlar, görüntünün ayakkabı veya elbiseden daha az önemli olmadığı için, onları kıyafetle uyumlu olacak şekilde seçmeniz gerekir. Stilistler, altın, gümüş ve değerli taşlardan yapılmış klasik mücevherlerin - şık kolyeler ve açıklık küpeler - bir balonun elbisesine kötü gittiğini söylüyorlar (sadece bir düğün seçeneği değilse).

Çünkü bu elbise daha basit bir şey seçmek daha iyidir, ancak yine de orijinal. Kaliteli mücevherlere yakından bakın; yüzük, küpe ve kolye alışılmadık bir şekli bir balon elbiseyle harika görünecek. Oldukça büyük mücevherler seçebilirsiniz - böylece elbisenin ağır alt kısmını dengelerler.

Yorumlar
 1. Galya
  20.02.2016

  Bu etek hile gibiydi! 25 yaşından büyük kadınlar için böyle bir elbise giymemelisiniz.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler