Elbiseler renkleri

Koyu mavi elbise - gizemli bir görüntü için

Koyu mavi elbise - gizemli bir görüntü için

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Popüler stilleri
 2. Muhteşem kombinasyonlar
 3. uzunluk
 4. kadife
 5. saten
 6. Polka noktaları
 7. Yaka ile
 8. Ne giymeli?
 9. Mücevherat, bijuteri
 10. tayt
 11. Ayakkabı
 12. Makyaj yapmak
 13. manikür

Mavi, renk paletinde en asil olanlardan biridir, derinlik ve gizemi taşır, bu nedenle sakin fakat duygusal bir görüntü oluşturmak için mükemmeldir.

Koyu mavi renkteki elbiseler, farklı renk tipindeki kızlar tarafından seçilebilir. Mavi gözlü soğuk esmerler, parlak kahverengi gözlü kahverengi saçlı kadınlar gibi etkileyici bir elbiseyle görünecektir. Sarı ve kızıl saçlı kızlar da bu renk tarafından kaçınmamalıdır, sadece cildin solgun görünmemesi için doğru rengi seçmeniz gerekir.

Popüler stilleri

Yüksek belli elbiseler farklı tarzlarda olabilir, örneğin, bebek dolabı (alevlenmiş etekli kısaltılmış elbise), Yunan tarzında (zemine ücretsiz elbise) veya sadece bir elbise.

Elbise çorapları, elastik kumaştan dikilen sıkı bir kıyafetdir. Bu elbise şekle sıkıca uyuyor, bu yüzden genellikle kendine güvenen kızlar tarafından seçiliyor. Figürünüzle ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, çorap elbisesi altında düzeltici bir iç çamaşırı giyip giymeniz daha iyi olur.

Spor kıyafetleri, günlük yaşamda spor kıyafetlerinin rahatlığını getirmenizi sağlar. Bu elbiseler genellikle spor kıyafetleri üreten firmalar tarafından üretilir.

Çok sık spor kıyafetleri bir eşofman, örneğin bir kukuleta veya büzme ip için tipik olan detaylarla birlikte verilir.

Bir kılıf elbise, orta şekle sahip bir elbisedir (diz boyu veya biraz daha yüksek) ve şekle biraz uyuyor.

Bu elbiseler geçen yüzyılın ortalarında popülerliğin zirvesindeydiler ve Edith Piaf ve Audrey Hepburn tarafından zevkle giyildiler. Bugün, bir kılıf elbisenin, bir iş toplantısında, bir tarihte ve bir partide uygun olan evrensel bir gardrop maddesi olarak kabul edilir. Koyu mavi bir durum tüm durumlar için sizin çözümünüz olacaktır. Resmin çeşitlendirilmesi, seçilen aksesuarların doğru seçilmesine yardımcı olacaktır.

Muhteşem kombinasyonlar

Beyaz

Koyu mavi ve beyaz renklerin birçoğunda birleşimi deniz temasıyla ilişkilere neden olur. Kıvrık yakalı, pileli etekli, kısaltılmış bir elbise olan denizci elbisesinin bayan versiyonu, her yeni yaz mevsiminde tekrar geçerli hale geliyor.

Mavi ve beyaz renklerde elbise sadece eğlenceli, kaygısız değil, aynı zamanda iş de olabilir. Kar-beyaz manşetleri ve cepleri ile koyu mavi katı elbise uzun bir iş kadını gardırop gerçek bir klasik olarak kabul edilmiştir.

Bu kombinasyon bir akşam için oldukça uygun, tasarımcılar bize uzun yıllardır kanıtlıyorlar.

Mavi ile

Koyu mavi renk, mavi de dahil olmak üzere tüm mavi tonlarıyla iyi gider. Gardırobunuz mavi kot gömlek gibi çok yönlü bir şeye sahipse, koyu mavi sundresse veya gündelik elbiselere güvenle kullanabilirsiniz. Aynı başarı ile bir kot ceket mavi hırka veya ceketin yerine geçebilir - bu genellikle ofiste giyilen sıkı bir elbise için bir seçenektir. Parlak mavi tayt sıcak, örme koyu mavi elbise için mükemmeldir: bu beklenmedik ayrıntı orijinal, hafif yaramaz bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olur.

Kırmızı ile

Kırmızı ile birlikte koyu mavi renk abartılı birine veya hatta cesur bir karara benzeyebilir, ancak aslında böyle bir kombinasyon tamamen haklı ve çok uyumlu görünüyor.

Kırmızı, kasvetli, sessiz mavi bir renk tonuna karşı parlak ve taze bir nokta gibi görünüyor. Parlak veya mat kırmızı deriden yapılmış aksesuarlar ve ayakkabılar, hem gündelik hem de bayram görüntüsünü mükemmel bir şekilde tamamlar. Bu durumda, kırmızı tonları çok farklı olabilir: kırmızıdan vişneye.

Yeşil

Yeşil ve mavinin kombinasyonu, doğada sıklıkla bulunduğu gibi en uyumlu olanlardan biridir. En çarpıcı örnek, bu renklerin yüzlerce tonunun olduğu sualtı dünyasının inanılmaz güzelliğidir.

Koyu mavi renk, pek çok kişi tarafından çok kasvetli olarak algılanmaktadır, bu nedenle yeşil aksesuarlar, koyu renk bir kıyafeti “sulandırmak”, onu daha taze ve dinamik hale getirmek için harika bir yoldur. Yeşil ayakkabılar ve el çantası koyu mavi bir elbise için mükemmeldir.

Siyah ile

Koyu mavi ve siyahın kombinasyonu, iş elbisesi ve gece kıyafetleri için klasik bir renk şemasıdır. Bu gizli kombinasyon resmi etkinlikler için idealdir. Resmin çok karanlık olmaması için, kontrast ayrıntılarla eklenmesi önerilir. Ofis kıyafetleri için hafif bir kayış veya gömlek olabilir (elbisenin stili altına gömlek takmanıza izin veriyorsa).

Özel günler için giydiğiniz elbisenin sadece pırıl pırıl mücevherlere eşlik etmesi gerekiyor - mücevher olsa bile, iyi olan en önemli şey.

Turuncu ile

Beklenmedik koyu mavi ve turuncu kombinasyonu yaza benzer parlak ve romantik görünüyor. Bu renk, hafif, feminen elbiseler için en uygun olanıdır - açıkça işaretlenmiş bel ve alevlendi etek. Turuncu-mavi renk şeması, egzotik kuşların veya tropik çiçeklerin parlak renklerini andırır. Turuncu ve mavi renkteki elbise dinlenmek için yanınıza alınmalıdır, çünkü güzel bir güney bronzluğunu mükemmel bir şekilde bastırır. Bu kıyafeti sadece farkedilmeden gitmeyecek.

uzunluk

Yani, koyu mavi elbise çeşitli durumlar için uygundur, sadece uygun bir model bulmanız gerekir. Dikkate alınacak ilk şey, elbisenin uzunluğu.

uzun

Koyu mavi renkte uzun bir elbise elbette özel günler için bir seçenektir. Düğün, mezuniyet partisi, Yılbaşı Gecesi - bunlar kesinlikle zemindeki elbisenin en iyi şekilde karşılanacağı durumlardır.

Uzun koyu mavi bir elbise bir korse ile veya kapalı bir korse ile, bir etek veya kabarık bir etek olabilir. Uzun gipür manşonlu akşam modelleri ve sadece bir manşonlu asimetrik elbiseler var. Koyu mavi renkli uzun bir elbise giymiş bir kız, sanki gizemle örtülmüş gibi, bu nedenle kaçınılmaz olarak başkalarının ilgisini çekmiştir.

midi

Orta uzunlukta elbiseler seçimi çok büyük: bunlar anlamsız pantolonlar, gündelik triko elbiseler, bol elbiseler ve gömlekler.

Koyu mavi fanlar, gardırobunda her zaman her durumda yardımcı olan farklı modellerin çeşitli elbiselerine sahiptir. Midi elbiselerinin büyük bir avantajı vardır - formattan bağımsız olarak çeşitli etkinliklerde kullanılabilirler. Dizlerinin eteği olan koyu mavi bir elbiseyle, işe gelebilir ve daha sonra çıkabilirsiniz.

kısa

Kısa, koyu mavi bir elbise, sıcak bir yaz günü ya da kokteylleri olan bir parti için bir elbise olabilir, hepsi stil ve kumaşa bağlıdır.

Kokteyl elbiseleri genellikle daha yoğun malzemelerden dikilir. Dans etmeye gideceğiniz elbise bir şekle sığabilir veya tam bir etek alabilir (ikinci durumda, model biraz tutu gibidir). Üst seçenekler sonsuz sayıda olabilir: açık korse, yaka, Amerikan armhole vb. Hafif yazlık elbiseler genellikle ince, doğal kumaşlardan dikilir ve stilleri genellikle oldukça sadedir.

Dantel, gipür

Dantel elbise giyen bir kadın inanılmaz derecede çekici görünüyor.Bu durumda elbisenin şeffaf olması gerekmez: nötr veya kontrast renkte olan modeller daha az etkileyici görünmez.

Koyu mavi dantel bir kokteyl veya gala gecesi için harika bir kıyafet olabilir. Ön kapağında bir dantel elbise çok güzel görünüyor, ama arkada derin bir yaka ile. Böyle bir elbise güzel bir duruş göstermek için en uygun fırsattır. Ajurlu elbiseleri sevmeyenler, dantel detaylı, örneğin gipür kollu modelleri önerebilirler.

kadife

Koyu mavi kadife elbisesi gerçek bir klasik. Tören ve kültürel etkinlikler için mükemmel bir seçimdir. Böyle bir elbise, bir akşam yemeğinde ve tiyatro galasında görünebilir.

Kadife elbise genellikle göğsünde veya sırtında güzel bir yaka ile form uydurma, uzun. En iyi mücevherlerinizi mavi kadife ile birlikte giyebilirsiniz, ancak parıltılığın ölçülü olması gerektiğini unutmayın.

saten

Atlas oldukça yoğun ve ağır bir malzeme olduğundan abiye için tercih etmek en iyisidir.

Saten elbiseler sadece uzun değil, aynı zamanda mini de olabilir. Dikkate alınması gereken tek şey, bu kumaşın çok kötü örtülmesidir, bu nedenle tam etekli bir saten elbise bulmak kolay olmayacaktır. Saten yüzüne takı seçerken, bu malzemenin yapay ışık altında parıldadığını unutmayın, bu yüzden çok fazla yapay elmas ve diğer parlak detaylar olmadan yapmaya çalışın.

Polka noktaları

Puantiyeli elbise, retro tarzına ait olmalarına rağmen, çok genç kızlarda daha uyumlu görünüyor. Kural olarak, kat kısmında yaramaz bir eteğe sahip kısa bir elbisedir.

Ancak, puanlı bir elbise her zaman anlamsız bir kıyafet değildir. Daha büyük kızlar, desene uygun bir kayış ile düz veya hafif oturan bir orta uzunlukta bir model seçebilirler.

Yaka ile

Yakalı elbiseler, genellikle iş tarzlarıyla ilişkilendirilmiş olmalarına rağmen, çok sevimli görünüyorlar. Bu elbise içinde yetişkin bir kız bile bir lise öğrencisi gibi hissedebilir. Çalışma ve çalışma için yakalı lacivert bir elbise giyebilir ve daha sonra arkadaşlarınızla bir toplantıda görünebilirsiniz. Tasmalar elbise ile aynı kumaştan olabilir veya zıt bir doku ve renge sahip olabilir. Yakasında flört kurdeleler bile, keskin bir görüntü bile hafiflik ve romantizm katacaktır.

Ne giymeli?

Koyu mavi elbise iyidir çünkü bu kıyafetlere dayanarak çeşitli durumlar için uygun birçok set oluşturabilirsiniz. Deney - ayakkabılarınızı, aksesuarlarınızı, mücevherlerinizi değiştirin, kendi özgün resimlerinizi yaratın.

Parlak kırmızı ayakkabılar ve aynı ruj ile koyu mavi bir elbise eşlik, gerçek bir baştan çıkarıcı dönüştürebilirsiniz. Ve koyu mavi bir elbisenin üzerine sıkı bir ceket koymak ve hacimli bir mat deri debriyajı alarak bir iş kadını rolünü oynayabilirsiniz.

Mücevherat, bijuteri

Koyu mavi - renk sınırlandırılır ve sakindir, bu nedenle bu renk şemasındaki görüntü her türlü dekorasyonla kolayca seyreltilebilir.

Bir gece elbisesinden bahsediyorsak, o zaman altın ve gümüşten yapılmış mücevherler ona tam olarak yakışacak. Beyaz altın rengi safir koyu mavi elbiseyle mükemmel uyum içindedir. Hafif, yaz görüntüleri basit ama kaliteli bir takı sığdırır. Örneğin, romantik bir koyu mavi elbise, parlak boncuklarla veya çok renkli boncuklardan veya taşlardan yapılmış büyük küpeler ile tamamlanabilir.

tayt

Koyu mavi bir elbise için tayt, mevsime bağlı olarak seçilmelidir. Genel bir seçenek - ince gövde renginde taytlar veya hafif bir bronzluk tonu.

Soğuk mevsimlerde, siyah külotlu çorap - yarı saydam veya kalın - böyle bir elbise uyacaktır.

Renkli taytlar periyodik olarak modaya döndürülür, böylece koyu mavi gündelik bir elbiseye, örneğin yeşil veya sarı gibi parlak renklerdeki taytlar giyebilirsiniz.

Ayakkabı

Eğer gardırobunuz siyah veya bej renkli ayakkabılara sahipse - koyu mavi bir elbise için ve aynı zamanda hemen hemen her elbise için mükemmeldir.

Zıt renkteki ayakkabıları görmezden gelmenize gerek yok.

Kırmızı, sarı veya yeşil ayakkabılar, bir dokunuşla tahmin etmeyi başarmanız koşuluyla, gerçekten etkileyici koyu mavi renkli bir elbiseyle görünecek.

Klasik ayakkabılar şık elbiseye uyuyor ve yazlık kıyafetlerle sandalet veya nötr renk sandalet satın alabilirsiniz.

Makyaj yapmak

Kızların koyu mavi bir elbise için makyaj seçerken yaptıkları en büyük hata mavi ve mavi renklerin baskınlığıdır. Stilistler, Snow Maiden'ın görüntüsünü denememeyi, daha sıcak, daha zıt bir palette durmalarını önerir.

Altın, bej ve pembe gölgelerin gölgeleriyle deneme yapın. Dudaklar için ruju parlak veya tam tersi doğal tonda seçin. Birimin etkisini oluşturmak için dudak parlatıcısını kullanın.

manikür

Mavi lake sadece bakımlı ellerde çok güzel görünüyor. Mükemmel bir manikür yapabilirseniz, koyu mavi elbiseye mavi vernik kaplama tonlarından birini seçebilirsiniz.

Hafif parlak vernik, manikürün tüm kusurlarını gizlemenizi sağlar, ayrıca her zaman doğal görünür ve göze çarpmaz. Koyu mavi bir elbise için günlük manikür için, narin bir pembe ya da bej cila seçmenizi tavsiye ederiz. Parlak bir görüntü oluşturmak için, kırmızı veya zümrüt gibi cila doymuş renkler kullanın.

Yorumlar
 1. Kira
  11.01.2016

  Koyu mavi elbise evrenseldir: iş için, yürüyüş için ve bir kafede giyilebilir. Manikür bence nötr yapmak daha iyidir.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler